Skocz do zawartości
IGNORED

Ostre brzmienia


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dół nie ma dopełniać całości, ma być motoryczny. To w jego rytm kiwa się głowa i tupie stopa.

Jeśli nie podrywa, to jest do kitu. Czyli mamy audiofilską jakość nie do tej muzyki.

Hm chyba mówimy o tym samym jednak .

Dół ma ma brać udział w muzyce ma być zróżnicowany i barwny i jak piszesz przede wszystkim ma mieć timing , pisząc ma dopełniać mam na myśli nie ma dominować nad innymi pasmami a raczej ich przysłaniać bo wiadomo że mocne uderzenie w bęben wyłoni się na pierwszy plan ale tylko gdy realizator tak zdecydował a nie przez cały czas na wszystkich płytach bo wówczas to robi się męczące o tym pisał Ziko .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś zdefiniować od ilu Hz zaczyna się dla Ciebie środek. Jeśli umownie to obszar przetwarzania wokalu, to akurat ta część nie powinna w tej muzyce dominować. Często monitory głównie na środku bazują i już wiadomo, dlaczego w tej muzyce się wykładają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Eeeee tak to się moja stara tłucze po garkach w kuchni ;)

 

I moja ;-)))

 

Rzecz w tym, że na powyższym DVD jest pokazana perkusja w różnych gatunkach muzycznych co obrazuje jak różne jest brzmienie, np stopy...od klekotu do potężnego dociążenia...o reszcie garów nie wspominam...miód dla moich uszu... :-)

W razie wątpliwości co do jakości mojego biednego systemu zawsze słucham...I po wątpliwościach...pojawiają się, ale co do realizacji nagrań...

 

Musiałbyś zdefiniować od ilu Hz zaczyna się dla Ciebie środek. Jeśli umownie to obszar przetwarzania wokalu, to akurat ta część nie powinna w tej muzyce dominować. Często monitory głównie na środku bazują i już wiadomo, dlaczego w tej muzyce się wykładają.

 

Patrząc Wojtku na poniższe to bardzo płynne są granice co do poszczególnych pasm...

http://www.djshop.pl/artykuly/i43,podzial-pasma-czestotliwosci.html

Pozdrawiam serdecznie :-)

 

Podsumowując...zawsze wk...ło mnie postrzeganie muzyki metalowej w pryzmacie "napierdalania"... ja metal widzę i słyszę inaczej...metal jest sztuką, dlatego jego realizacja jest trudna ale jak już się zgra z moim systemem to rozklada mnie na łopatki... :-)))

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skoro ja mam amphiony i naim to chyba mam zestaw do metalopanka!

nawet nie widziałem ;) właśnie słucham tagiego czegoś ASVA - jest dobrze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

a zaraz odpalam coś z metalu, może np. Today Is The Day.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

to skoro ja mam amphiony i naim to chyba mam zestaw do metalopanka!

nawet nie widziałem ;) właśnie słucham tagiego czegoś ASVA - jest dobrze.

 

https://www.discogs.com/Asva-Futurists-Against-The-Ocean/master/116633

 

 

a zaraz odpalam coś z metalu, może np. Today Is The Day.

 

Posluchamy...ocenimy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w ramach konwencji gatunku i własnego "soundu", przykłady kilku wg mnie nienajgorzej nagranych płyt:

Marduk - Opus Nocturne/ Heaven Shall Burn... When We Are Gathered/ La Grande Danse Macabre

Enslaved - Frost

Samael - Ceremony of Opposites

Christ Agony - Unholyunion/ Daemoonseth - Act II/ Moonlight/ Condemnation

Darkthtone -Transilvanian Hunger - cha, cha... to ostatnie oczywiście żart w kwestii jakości nagrania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było ok. dajcie jakiś przykład dobrze nagranej płyty z metal/piekło

 

 

Z ostatnich Anthrax - For all Kings.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w ramach konwencji gatunku i własnego "soundu", przykłady kilku wg mnie nienajgorzej nagranych płyt:

Marduk - Opus Nocturne/ Heaven Shall Burn... When We Are Gathered/ La Grande Danse Macabre

Enslaved - Frost

Samael - Ceremony of Opposites

Christ Agony - Unholyunion/ Daemoonseth - Act II/ Moonlight/ Condemnation

Darkthtone -Transilvanian Hunger - cha, cha... to ostatnie oczywiście żart w kwestii jakości nagrania :)

 

kierwa to równie dobrze można Burzuma uznać za dobrze nagrane ;)

 

dzięki. Ja ostatnio słuchałem bardzo ciekawej płyty Oranssi Pazuzu - Värähtelijä. To taki post black meta ;) Nieco mądrzejsze i bardziej wyrafinowane od typowej czarnej młócy. Ale gęste i kopie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dekoracja

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierwa to równie dobrze można Burzuma uznać za dobrze nagrane ;)

 

dzięki. Ja ostatnio słuchałem bardzo ciekawej płyty Oranssi Pazuzu - Värähtelijä. To taki post black meta ;) Nieco mądrzejsze i bardziej wyrafinowane od typowej czarnej młócy. Ale gęste i kopie.

 

Nie ma za co - to tylko kilka powiedzmy "klasyków" konwencji metal/piekło :), ale wartościowych wg mnie nie tylko muzycznie, ale i jak na gatunek nieźle nagranych.

 

Z tamtych czasów poleciłbym niekonwencjonalny Black/Avant-garde

Dodheimsgard - Kronet til konge, albo całkiem odjechany Ved Buens Ende - Written in Waters

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...Ceremony to jednak tak sobie nagrana plyta, u mnie o niebo lepiej brzmi Blood Ritual, ze starych dobrze zrealizowanych polecam Pan-Thy-Monium - Dawn Of Dreams (mam na mysli pierwsze bicie z Osmose)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj z realizacją średnio, ale ten zespół to dla mnie odkrycie 2015 :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tutaj z realizacją średnio, ale ten zespół to dla mnie odkrycie 2015 :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=efQHga1BZz8

 

https://www.youtube.com/watch?v=RK_sesJ5j7g

 

A co Ci nie pasuje w realizacji? Tylko nie mów proszę o dynamice...W metalu to się nie sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a pierwsze 3 płytki Death tragedia czy mogą być?

Tautaj możesz sprawdzić

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Generalnie nie jest tragicznie ale Death brzmi specyficznie

 

wystarczy porównać z Samaelem Blood Ritual

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

który ma gorszą dynamikę od płyt Deatha a jednak dzięki brzmieniu jest cytowany jako przykład dobrej realizacji i też się do tego przychylam blood ritual słucha się dobrze , Death brzmi jakby coś w muzyce zdechło :)

 

Ceremony of Opposities ma mocno przerysowane wysokie tony i na sprzętach zmulonych oraz z mocnym niedostatkiem góry brzmi świeżo i lepiej niż inne płyty , lecz ogólnie to skopane nagranie porównując do Blood Ritual .

 

Stopa w Samelu to stopa w Death to jakiś kosmiczny dźwięk tylko przez to że stale puka rytm można się domyśleć że to stopa ale dźwiękiem nie przypomina żadnego istniejącego intrumentu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tautaj możesz sprawdzić

 

http://dr.loudness-war.info/album/list?artist=death&album=

 

Generalnie nie jest tragicznie ale Death brzmi specyficznie

 

wystarczy porównać z Samaelem Blood Ritual który ma gorszą dynamikę od płyt Deatha a jednak dzięki brzmieniu jest cytowany jako przykład dobrej realizacji i też się do tego przychylam blood ritual słucha się dobrze , Death brzmi jakby coś w muzyce zdechło :)

 

Racja...Death brzmi specyficznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci nie pasuje w realizacji? Tylko nie mów proszę o dynamice...W metalu to się nie sprawdza...

 

Mi nic, bo i tak będę słuchał tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Ceremony of Opposities ma mocno przerysowane wysokie tony i na sprzętach zmulonych oraz z mocnym niedostatkiem góry brzmi świeżo i lepiej niż inne płyty , lecz ogólnie to skopane nagranie porównując do Blood Ritual .

 

Stopa w Samelu to stopa w Death to jakiś kosmiczny dźwięk tylko przez to że stale puka rytm można się domyśleć że to stopa ale dźwiękiem nie przypomina żadnego istniejącego intrumentu .

 

Stopa w metalu to niejednokrotnie tylko klekot...jest bardzo wysoko strojona ... podobnie gitara basowa w trashu może być wysoko strojona i grać jak gitara...

 

Mi nic, bo i tak będę słuchał tego.

 

U mnie "łeb urywa"...scena, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopa w metalu to niejednokrotnie tylko klekot...jest bardzo wysoko strojona ... podobnie gitara basowa w trashu może być wysoko strojona i grać jak gitara...

 

 

 

U mnie "łeb urywa"...scena, itd.

 

Tzn dobrze? Mam porównaniu z rammsteinem i tutaj wypada wg mnie gorzej nieco. Mówię o samej realizacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rammstein to całkiem inne granie...

 

Slipknot też wypada lepiej. Tyle, że też ciężko to porównać, chociaż na pewno bliżej niż rammstein.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blood Ritual faktycznie jest tak nagrany, że komfortowo się go słucha, zaryzykuję stwierdzenie, że został nagrany ciepło, wręcz po "audiofilsku" :), tylko jeżeli chodzi o drapieżność i stricte metalowe brzmienie, to jednak Ceremony jest wg mnie bardziej "efektowne", chociaż nie ukrywam, że muzycznie wolę BR.

 

A co do Death, no cóż na różnych etapach twórczości ewoluowało w różnych kierunkach, ale wydaje mi się, że Leprosy i Spiritual Healing są całkiem dobrze nagrane jak na tamte czasy. A najlepiej realizacyjnie chyba Symbolic się prezentuje.

 

Odbiegając od tematu - pamiętam jak pierwszy raz w życiu usłyszałem Leprosy.

Szedłem wtedy do "sklepu muzycznego" o wdzięcznej nazwie Fonokram (defakto baraku umiejscowionego na podwórku, na tyłach jednego z głównych deptaków Rzeszowa).

Już z daleka usłyszałem pierwsze "młoty" Leprosy i ryk Chucka - pognałem do środka, żeby zobaczyć co to kur.a jest???? (wtedy królował thrash, a największym ekstremum był wtedy dla mnie Bathory z Blood Fire Death).

W środku z kasety na decku Technicsa RS-TR 165, wzmacniaczu SU-810 i oczywiście Altusach (ten zestaw był wtedy moim marzeniem, które za jakiś czas udało mi się zrealizować) leciało właśnie Leprosy.

Przed "kontuarem" stał zszokowany chłopak z ogłupiałą miną. Poprosił o wyłączenie i zapytał, czy jest może coś ze Scorpions...

Jak kaseta wyszła z kieszeni, rzuciłem się na nią "z pazurami" - moja!

Przyszedłem do domu i na stojąco przesłuchałem dwa razy obydwie strony kasety wydanej przez piracki Tact - to było COŚ!

Potem w 1993 na Metalmanii w Zabrzu miałem okazję zobaczyć pierwszy i niestety ostatni raz w życiu Chucka Schuldinera...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.