Skocz do zawartości
IGNORED

Ostre brzmienia


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Blood Ritual faktycznie jest tak nagrany, że komfortowo się go słucha, zaryzykuję stwierdzenie, że został nagrany ciepło, wręcz po "audiofilsku" :), tylko jeżeli chodzi o drapieżność i stricte metalowe brzmienie, to jednak Ceremony jest wg mnie bardziej "efektowne", chociaż nie ukrywam, że muzycznie wolę BR.

 

A co do Death, no cóż na różnych etapach twórczości ewoluowało w różnych kierunkach, ale wydaje mi się, że Leprosy i Spiritual Healing są całkiem dobrze nagrane jak na tamte czasy. A najlepiej realizacyjnie chyba Symbolic się prezentuje.

 

Odbiegając od tematu - pamiętam jak pierwszy raz w życiu usłyszałem Leprosy.

Szedłem wtedy do "sklepu muzycznego" o wdzięcznej nazwie Fonokram (defakto baraku umiejscowionego na podwórku, na tyłach jednego z głównych deptaków Rzeszowa).

Już z daleka usłyszałem pierwsze "młoty" Leprosy i ryk Chucka - pognałem do środka, żeby zobaczyć co to kur.a jest???? (wtedy królował thrash, a największym ekstremum był wtedy dla mnie Bathory z Blood Fire Death).

W środku z kasety na decku Technicsa RS-TR 165, wzmacniaczu SU-810 i oczywiście Altusach (ten zestaw był wtedy moim marzeniem, które za jakiś czas udało mi się zrealizować) leciało właśnie Leprosy.

Przed "kontuarem" stał zszokowany chłopak z ogłupiałą miną. Poprosił o wyłączenie i zapytał, czy jest może coś ze Scorpions...

Jak kaseta wyszła z kieszeni, rzuciłem się na nią "z pazurami" - moja!

Przyszedłem do domu i na stojąco przesłuchałem dwa razy obydwie strony kasety wydanej przez piracki Tact - to było COŚ!

Potem w 1993 na Metalmanii w Zabrzu miałem okazję zobaczyć pierwszy i niestety ostatni raz w życiu Chucka Schuldinera...

 

Takie historie to spoko sprawa. Asmon, ze śląska jesteś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie historie to spoko sprawa. Asmon, ze śląska jesteś?

 

Sonic990 - jestem z dawien dawna Rzeszowiak, pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonic990 - jestem z dawien dawna Rzeszowiak, pozdrawiam :)

 

Nie mogę trafić na nikogo ze śląska z podobnym repertuarem żeby porównać sprzęty w domowych warunkach :)

 

 

 

 

E: biorąc pod uwage kubature pomieszczenia 25m2 i mając powiedzmy 10 tys na kolumny (używane) lepiej rozglądać się za monitorami czy trójdrożną konstrukcją podłogową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

lubię ostre granie, ale bez rzeźni :), lubię dobre ostre granie. Paradigmy tak, ale nie słucham tylko rypania, więc trochę odpada.

 

Uważam, że spokojnie Baltlab Epoca 3, AMC wyższy, Audiolab, Roksan Caspian sprawdzają się tu znakomicie, Hegle też. Primare? Dla mnie krew z uszu, koszmar. Atoll jakoś zagęszcza. Słuchałem wyższej Mingdy, nie pamiętam której, też ciekawie.

 

Mam obecnie Dali Ikon 5 mkII i naprawdę niczego nie brakuje, a do tego świetnie brzmią inne gatunki. Dodam, że ja kończę mniej więcej na Tyr i tu to co mam sprawdza się świetnie

 

Samael - Ceremony of Opposites to najlepsza ciężka płyta jaką znam, Sepultura - Chaos A.D. jest zaraz za nią. Cięższych klimatów nie jestem w stanie "zakumać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubię ostre granie, ale bez rzeźni :), lubię dobre ostre granie. Paradigmy tak, ale nie słucham tylko rypania, więc trochę odpada.

 

Uważam, że spokojnie Baltlab Epoca 3, AMC wyższy, Audiolab, Roksan Caspian sprawdzają się tu znakomicie, Hegle też. Primare? Dla mnie krew z uszu, koszmar. Atoll jakoś zagęszcza. Słuchałem wyższej Mingdy, nie pamiętam której, też ciekawie.

 

Mam obecnie Dali Ikon 5 mkII i naprawdę niczego nie brakuje, a do tego świetnie brzmią inne gatunki. Dodam, że ja kończę mniej więcej na Tyr i tu to co mam sprawdza się świetnie

 

Samael - Ceremony of Opposites to najlepsza ciężka płyta jaką znam, Sepultura - Chaos A.D. jest zaraz za nią. Cięższych klimatów nie jestem w stanie "zakumać"

 

Bardzo dziękuję atollowi za to, że zagęszcza, dzięki temu da się słuchać na magnatach fajnie :)

 

Baltlab to bardzo interesujący wzmacniacz. Tylko dobór reszty toru to koszmar, może z paradigmami gra fajnie. Tego nie sprawdzałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopa w metalu to niejednokrotnie tylko klekot...jest bardzo wysoko strojona ... podobnie gitara basowa w trashu może być wysoko strojona i grać jak gitara...

 

ziko369 - zanim wciągnął mnie Naim, długo miałem taki set: Krell KAV-300cd + KAV-300i + Jm'Lab Electra 906

Bardzo go lubiłem, był mega szybki, dynamiczny, przejrzysty i przestrzenny a przy tym neutralny (starsze, szare Krelle, były po lekko ciepłej stronie mocy) - do tej pory bardzo miło wspominam to zestawienie.

Nie było tam najniższego basu, ale w niczym mi to nie przeszkadzało - werbel wybijał fizyczny rytm a podwójne taktowce centrali zapierniczały z prędkością uderzeń Mannego Pacquiao :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

ziko369 - zanim wciągnął mnie Naim, długo miałem taki set: Krell KAV-300cd + KAV-300i + Jm'Lab Electra 906

Bardzo go lubiłem, był mega szybki, dynamiczny, przejrzysty i przestrzenny a przy tym neutralny (starsze, szare Krelle, były po lekko ciepłej stronie mocy) - do tej pory bardzo miło wspominam to zestawienie.

Nie było tam najniższego basu, ale w niczym mi to nie przeszkadzało - werbel wybijał fizyczny rytm a podwójne taktowce centrali zapierniczały z prędkością uderzeń Mannego Pacquiao :)

 

Pięknie...

Pozdrawiam serdecznie :-)

 

Będąc bywalcem koncertów kapel metalowych człowiek nabywa doświadczenia w kwestii pomysłów poszczególnych kapel na ich sound...

Przykładowo...mam albumy Virgin Snatch...cały czas nie podobała mi się ich realizacja...trochę dająca po uszach...do momentu, kiedy usłyszałem, że to jest ich sound...tak stroją wysoko instrumenty, itd.

Fajnym wydawnictwem dobrze obrazującym te zasady jest np. COVAN Wake The FUCK UP DVD... kapele uczestniczące w tym pięknem przedsięwzięciu ma zupełnie inny sound...właśnie stopa perkusji jest m.in. wyróżnikiem...

http://covanwakethefuckup.8merch.com/covan_wake_the_fuck_up_dvd-id4878

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E: biorąc pod uwage kubature pomieszczenia 25m2 i mając powiedzmy 10 tys na kolumny (używane) lepiej rozglądać się za monitorami czy trójdrożną konstrukcją podłogową?

 

Sonik990 - nie jestem w stanie obiektywnie Ci na to pytanie odpowiedzieć.

Jestem miłośnikiem monitorów, słucham w 18 metrach i na pewno basu mi nie brakuje, ale mogę mieć wypaczony gust.

 

Ale jako ciekawostkę dodam, że Proaki Studio 100, na których słucham od dłuższego czasu wykorzystuje (a na pewno wykorzystywał) w studio nagraniowym jako monitory bliskiego pola między innymi Rick Rubin... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bardzo dziękuję atollowi za to, że zagęszcza, dzięki temu da się słuchać na magnatach fajnie :)

 

Baltlab to bardzo interesujący wzmacniacz. Tylko dobór reszty toru to koszmar, może z paradigmami gra fajnie. Tego nie sprawdzałem.

 

No sam widzisz...każdy to brzmienie widzi, a raczej słyszy inaczej...

 

Sonik990 - nie jestem w stanie obiektywnie Ci na to pytanie odpowiedzieć.

Jestem miłośnikiem monitorów, słucham w 18 metrach i na pewno basu mi nie brakuje, ale mogę mieć wypaczony gust.

 

Ale jako ciekawostkę dodam, że Proaki Studio 100, na których słucham od dłuższego czasu wykorzystuje (a na pewno wykorzystywał) w studio nagraniowym jako monitory bliskiego pola między innymi Rick Rubin... :)

 

Studio 100 są super...grają tak jak reszta toru...sprawdzone przez kilka lat odsluchów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonik990 - nie jestem w stanie obiektywnie Ci na to pytanie odpowiedzieć.

Jestem miłośnikiem monitorów, słucham w 18 metrach i na pewno basu mi nie brakuje, ale mogę mieć wypaczony gust.

 

Ale jako ciekawostkę dodam, że Proaki Studio 100, na których słucham od dłuższego czasu wykorzystuje (a na pewno wykorzystywał) w studio nagraniowym jako monitory bliskiego pola między innymi Rick Rubin... :)

 

O proszę. Widzę, że te proaki są w identycznej cenie co magnaty a ich nie słuchałem. Szkoda!

 

No sam widzisz...każdy to brzmienie widzi, a raczej słyszy inaczej...

 

 

 

Studio 100 są super...grają tak jak reszta toru...sprawdzone przez kilka lat odsluchów ...

 

Widzi, nie widzi ale generalnie z magnatami musi coś nieco zaokrąglać. baltlab z magnatami to były żyletki przykładowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

O proszę. Widzę, że te proaki są w identycznej cenie co magnaty a ich nie słuchałem. Szkoda!

 

 

 

Widzi, nie widzi ale generalnie z magnatami musi coś nieco zaokrąglać. baltlab z magnatami to były żyletki przykładowo.

 

Dlatego jestem zwolennikiem tezy, że w audio najważniejsze jedt zgranie systemu i pomieszczenia...bez tego nie ma grania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty które wg mnie są całkiem ciekawie nagrane nie koniecznie dobrze bo to nie zawsze przekłada się na efekt jaki mają wywołać:

 

Anaal Nathrakh - The codex necro

Anathema Pentecost iii

Cathedral The eternal mirror

Celtic Frost Monotheist

Cultes des ghoules Henbane

Darkthrone A blaze in the northen sky

Demigod Slumber of sullen eyes

Disembowelment Transcendence into the peripheral

Entombed Left hand path

Gorefest False

Furze Reaper subconscious guide

Hail Spirit Noir Pneuma

Mayhem Grand declaration of war

Negora Bunged Om

Primordial Redemption at the puritan's hand

Om wszyststko

Pungent Stench Been caught buttering

Samael Blood ritual chociaż i Worsip him taż się dobrze broni.

SepticFlesh Communion

Sadness Ames de marbre

Sinister Cross the styx

Therion Beyond Sanctorum

Tiamat The astral sleep

Tribulation dwie ostatnie

Unholy Second ring of power

Unleashed Were no life dwells

Vital Remains Let as pray

Vader Ultimate incantation

Winter Into darkness

Zemial Nykta

To moje typy na szybko i całkowicie subiektywnie odbierane jako dobre produkcje. Kocham metal dlatego ciężko wybrać coś obiektywnie ;)

 

Słucham na monitorach studyjnych wspomaganych subem tego samego pochodzenia (dynaudio bm5a + bm9s) w pomieszczeniu z liźniętą akustyką. Jest selektywnie i niezłym wykopem czyli tak jak lubię i co dla mnie równie ważne każda produkcja brzmi w charakterystyczny dla siebie sposób nie zawsze jest miło i ładnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jestem zwolennikiem tezy, że w audio najważniejsze jedt zgranie systemu i pomieszczenia...bez tego nie ma grania...

 

 

Czyli w kwesti monitory a podłogówki też nie będzie zasady, wydawałoby się, że 3 drogi będą bardzo przydatne vs 2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Bardzo dziękuję atollowi za to, że zagęszcza, dzięki temu da się słuchać na magnatach fajnie :)

 

Baltlab to bardzo interesujący wzmacniacz. Tylko dobór reszty toru to koszmar, może z paradigmami gra fajnie. Tego nie sprawdzałem.

no tak, Magnaty są dość specyficzne i wymagają zagęszczenia ;), wszystko zależy od zestawienia.

 

Co do Baltków, klasyką koszmaru doboru toru jest E2, pełna przeźroczystość, ale ma pewną wyjątkową magię. Potrafi jednak zagrać za muzykalnie, ciut za ładnie, jasno/wysoko, delikatnie. Epoca 3 nie ma tej magii w innych gatunkach, ale jest konkretna że cholera :), świetna do ciężkiej muzy i mniej wrażliwa na tor ;p, ogólnie E2 to lepszy piec, do łojenia jednak E3 bardziej się nadaje ;p

 

Om wszyststko

 

 

Słucham na monitorach studyjnych wspomaganych subem tego samego pochodzenia (dynaudio bm5a + bm9s) w pomieszczeniu z liźniętą akustyką. Jest selektywnie i niezłym wykopem czyli tak jak lubię i co dla mnie równie ważne każda produkcja brzmi w charakterystyczny dla siebie sposób nie zawsze jest miło i ładnie ;)

 

Om jest genialny, fakt i świetnie nagrywa, a Advaitic Songs to w ogóle jest znakomita płyta pod każdym względem, Pilgrimage i Conference też świetne, God is Good ciut wtórne dla mnie poza kremacjami ;p

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtic Frost Monotheist

 

Wczoraj wieczorem się nimi sponiewierałem... ;)

Świetna płyta i przyzwoicie nagrana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem się nimi sponiewierałem... ;)

Świetna płyta i przyzwoicie nagrana

Może bluźnie ale dla mnie to najlepsze co wyszło im z pod łap, a i w pierwszej 10 ciężkiego grania nowego milenium też się znajdzie. Na mojej liście na pewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare? Dla mnie krew z uszu, koszmar. Atoll jakoś zagęszcza. Słuchałem wyższej Mingdy, nie pamiętam której, też ciekawie.

Primare nowsze modele są impulsowe i nie z każdą kolumną to zagra.. Zgadzam się więc.. Atolla osobiście lubię w swojej cenie..A Mingda takiemu Cayinowi do pięt nie dorasta ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Primare nowsze modele są impulsowe i nie z każdą kolumną to zagra.. Zgadzam się więc.. Atolla osobiście lubię w swojej cenie..A Mingda takiemu Cayinowi do pięt nie dorasta ;)

muszę kurczawki kiedyś tego Cayina posłuchać, choć jak lampa to bardziej kusi Phast, Triode lub Jolida. Swojemu TAGowi (jest bardzo zacny i bardzo go cenię) daję jeszcze rok-dwa góra. Baltlab E3 i Caspian też są rozważane z tranzystorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

muszę kurczawki kiedyś tego Cayina posłuchać, choć jak lampa to bardziej kusi Phast, Triode lub Jolida. Swojemu TAGowi (jest bardzo zacny i bardzo go cenię) daję jeszcze rok-dwa góra. Baltlab E3 i Caspian też są rozważane z tranzystorów

 

Joli to u mnie musisz posłuchać...przestawisz się na nowe oblicze słuchania ostrego brzmienia... ;-) i plików...metal to nie sieczka...to sztuka ostrego grania na emocjach...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Joli to u mnie musisz posłuchać...przestawisz się na nowe oblicze słuchania ostrego brzmienia... ;-) i plików...metal to nie sieczka...to sztuka ostrego grania na emocjach...

absolutnie się zgadzam, już Audiolab z Dali Ikon potrafi wyciągnąć sporo świetnej muzyki z metalu, ale wiem, ze można lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Gojira swietna kapela z Francji bylem na ich koncercie przed Slipknot w Lodzi na Imapct Fest w 2015 :)

 

Polecam Metallica Master of Puppets dobrze nagrana plytka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez war3z

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Gojira swietna kapela z Francji bylem na ich koncercie przed Slipknot w Lodzi na Imapct Fest w 2015 :)

 

Polecam Metallica Master of Puppets dobrze nagrana plytka.

 

Zarąbisty koncert, chociaż bardziej dzwiękowo podobała mi się gojira niż slipknot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwie rozne kapele ale Slipknot dal super koncert glosny i mocny.

 

Dla mnie chyba za bardzo. Tak czy siak bylo genialnie :)

Teraz Gojira w czerwcu w Krakowie i Warszawie.

 

Ja słuchałem tylko ich firmowych zestawień kolumny plus pełna elektronika Wzmacniacz i CD .

Już monitory ze starszej serii L czyli L3 robią świetną robotę w mniejszych pomieszczeniach to jedne z niewielu monitorów które mógłbym zaakceptować i reszta lini L jest znakomita i nowszej serii M oraz najwyższej RS

Takie brzmienie nazywam swobodnym szybkie , gładkie , pięknie na wokalach nic nie uwiera jak jest spokojnie czaruje jak analog ale jak jest w utworze dynamit to noga zaczyna tupać bo budzi się moc . To taki kamelon jak jest grzecznie to się rozpływasz w dźwięku ale jak przyłoi to ..... słabo potem się słucha konkurencji tak nijako zaczyna brzmieć .

 

 

Dokładnie Naim świetnie sobie radzi jest dobry timing .

 

Czytałem trochę o gamutach i wypadają średnio w recenzjach. Raczej nie są chwalone albo konkurencja lepsza jednak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Dla mnie chyba za bardzo. Czytałem trochę o gamutach i wypadają średnio w recenzjach. Raczej nie są chwalone albo konkurencja lepsza jednak.

 

Dla mnie nierzadko też za głośno...choćby dlatego, że w audio przedkladam wybrzmienia nad moc...

 

Co do Gamutow...nie wierz w recenzje...żeby zrozumieć dlaczego tak myślę trzeba posłuchać na czym gram i jak to gra... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nierzadko też za głośno...choćby dlatego, że w audio przedkladam wybrzmienia nad moc...

 

Co do Gamutow...nie wierz w recenzje...żeby zrozumieć dlaczego tak myślę trzeba posłuchać na czym gram i jak to gra... ;-)

 

Trójmiasto, jak będę nad morzem na pewno się zgłoszę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam serdecznie :-)

 

p.s. nie gram na Gamutach...ale zasada co do recenzji i wartości klocków... ;-)

 

Dla mnie jeżeli coś gra jak sprzęt o sporo większej wartości i jest super skompletowane to podwójne zwycięstwo, więc zobaczymy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.