Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc ja od tego elmara kupowalem deck kiedys i wszystko w porzadku, serwis nie wiem jak sobie radzi, ale ogolnie pozytywne wrazenia

Dzięki pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsłuchowe ? na razie sprzęt się wygrzewa bo to zleżałe sprzęty, ale raczej pozytywnie, ja nie mam wybujałych wymagań, ważne żeby poprawnie się sprawował, w każdym razie wieczorem widać że gra muzyka . . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur1970

(Konto usunięte)

Witam. Dziś do mnie przyjechał Akai DX49. Co prawda to nie 3 głowice ale za 120zł z przesyłką kurierską nie ma co wybrzydzać. Stan dobry. Odtwarza i nagrywa rewelacyjnie. Raczej nie grzebany bo na głowicach farba fabryczna nietknięta i w środku też nie widać śladów ingerencji. Zawsze bałem się o kompatybilność nagrań z kaset i tu zaskoczenie. Kasety nagrane na moim poczciwym technicsie m225 odtwarzane są perfekcyjnie dobrze. Sprawdziłem tą autokalibrację bias przy nagrywaniu i też jest ok. Robi to trochę dłużej niż modele z 3 głowicami bo musi nagrać sygnał i go odtworzyć. Ale spoko. Generalnie zakup trafiony. Kasety z wytwórni muzycznych też bardzo dobrze czyta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko się cieszyć ze trafiłeś na dobry egzemplarz, to ważne aby nie był grzebany przez psuja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ważne aby nie był grzebany przez psuja.

 

 

Ale są też tacy, że jak jest grzebany to nawet lepiej, bo teraz mogą dojść do tego by uzyskać najlepszy stan jaki sobie wymarzą poprzez kolejne grzebanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są też tacy, że jak jest grzebany to nawet lepiej, bo teraz mogą dojść do tego by uzyskać najlepszy stan jaki sobie wymarzą poprzez kolejne grzebanie.

 

raczej najlepsze są ustawienia fabryczne, więcej z ustawień się nie wyciśnie, można robić modyfikacje toru, ale trzeba mieć laboratorium małe i bardzo dużą wiedzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej najlepsze są ustawienia fabryczne

To prawda. Ale wiesz jak to jest po 25-35 latach. Sprzęt to nie nówka z salonu. Ileż to ludzie powymieniali kondensatorów, tranzystorów, o rolkach, czy wałkach nie wspomnę. A to zawsze potem wymaga regulacji. NA sąsiednim forum jest jeden człowiek co naprawia i reguluje na słuch. Więc tez można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie jest Pioneer CT 979 za 1500PLN ( oferta z olx). Podobno w bardzo dobrym stanie. Jak sądzicie opłaca się to brać w takiej cenie? Czy będzie słychać znaczny progres względem wersji cts- 820s ?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest Pioneer CT 979 za 1500PLN ( oferta z olx). Podobno w bardzo dobrym stanie. Jak sądzicie opłaca się to brać w takiej cenie?

Za "bardzo dobry stan" bym dał, za stan "allegro" nigdy w życiu... ;)

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur1970

(Konto usunięte)

Od kilku dni posiadając Akai DX49 myślałem że w systemie kasetowym nie można słuchać na bardzo dobrym poziomie muzyki w analogowym słowa znaczeniu. Zawsze byłem przekonany że tylko na taśmie 1/4'' i vinylu da się. Dotychczas na przestrzeni lat tylko technicsy gościły u mnie. Lepsze i gorsze modele na przestrzeni lat 90 tych. Tu zaskoczenie tym Akai. Odtwarza dobrze kasety z moich zbiorów (ponad 600) nawet te z lat 80 tych nagranych na poczciwej Unitrze - decku. Zawsze słyszałem o tej firmie że jest kanonem dobrego brzmienia ale jakoś tak wyszło że nie miałem tego w rękach. Zajebiście odtwarza kasety oryginalne wydawców (Polskie Nagrania, Pomaton EMI, and many many more.....). Cenię sobie ten format bo mam dużo kaset które były tylko na kasetach. Ale też nagrywam i tu zaskoczenie tą autokalibracją. Miałem pamiętam technicsa 3 głowicowego który miał gałkę bias. Ale tak naprawdę była tu kalibracja na czuja (subiektywne odczucia). Wiem że trzeba by było podłączyć generator sygnałowy i wtedy kalibrować pod taśmę. Tu przy 2 głowicach wykonuje to automat (namiastka procesora) i chyba jestem bardziej zadowolony. Nawiasem wspominając nagrane taśmy z dolby C dobrze grają w tym Akai (nagrane btły na jakimś technicsie). Mam też w swojej kolekcji Revox-a B77. Taśm mam nie dużo a są cholernie drogie (mówimy o nowych a staroci nie kupuje bo mam ich trochę). Na metalach myślę że bije poczciwego szpulaka Revoxa. Sprawdziłem. To takie moje podzielenie się wrażeniami na szybko. Pozdrawiam wszystkich zakręconych w szpulkach małych i dużych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie jest Pioneer CT 979 za 1500PLN ( oferta z olx). Podobno w bardzo dobrym stanie. Jak sądzicie opłaca się to brać w takiej cenie? Czy będzie słychać znaczny progres względem wersji cts- 820s ?

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

 

Za tą kwotę nie warto napewno dużego progresu nie uzyskasz.

Oczywiście moje subiektywne zdanie miałem kiedyś tego pionka są dużo lepsze za mniejsza kwotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie jest Pioneer CT 979 za 1500PLN ( oferta z olx). Podobno w bardzo dobrym stanie. Jak sądzicie opłaca się to brać w takiej cenie? Czy będzie słychać znaczny progres względem wersji cts- 820s ?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Za tę kwotę możesz prawie upolować na ebayu B-215. Tylko trochę cierpliwości i uporu.

A z tym gościem możesz się dogadać bo wystawia już trzeci raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko w czym Revox B-215 będzie lepszy ? Z tego co wiem serwis tego Revoxa to nie jest byle co. A pomimo na pozór wspaniałej budowy to potrafi właścicielom uprzykrzyć żywot bardziej niż modele o prostszej budowie. Rozwiązania zastosowane w tym magnetofonie na pozór powinny być prawie wieczne a jednak nie są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1500 to można sobie przyzwoitego Nakamichi sprawić

Z nakami problemów zazwyczaj nie ma, a jak się naczytałem to Revoxy padają jak muchy, zwłaszcza stare modele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bilbo

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1500 to można sobie przyzwoitego Nakamichi sprawić

Z nakami problemów zazwyczaj nie ma, a jak się naczytałem to Revoxy padają jak muchy, zwłaszcza stare modele

Nie wystarczy się naczytać. Trzeba mieć.

Miałem 2 szt. Pierwszy przyjechał tak brudny i zaniedbany że zużyłem na jego czyszczenie ok. 1 litra IPY. Z brudu i kurzu nie miał siły ruszyć. A potem śmigał jak nowy i nie miałem z nim żadnego problemu.

Drugi był piękny,czyściutki i bez skazy. Niestety,rolki trzeba było wymienić bo się kruszyły i taśma zsuwała się na boki. Dostęp do rolek jest b.łatwy.Rolki są typowe jak w innych deckach. W dodatku obydwie o takiej samej średnicy.

Awaryjność jest taka sama jak w innych starociach po trzydziestce i czterdziestce. Po prostu, trzeba trafić jak w loterii.

Z Nakami są takie same problemy. Bez złudzeń.

 

Co do Naków to przeszedłem drogę krzyżową z ZX-7, 680 ZX i Dragonem.

Jeden z 680 ZX sprzedałem jako uszkodzony za 650 zł(licytacja) tym ludziom nie wiedząc zupełnie o tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Teraz widzę po tej rysie która jest sprytnie zatuszowana na zdjęciu że to były mój. Rysa znajduje się po skosie pom.gałkami Rec Level a Master. Widać wyraźnie przecięcie białej linii pomiędzy tymi napisami. Oczywiście o tej rysie ani słowa. Dlatego ja informuje o tym potencjalnego nabywcę że front ma mocno widoczną rysę której nie da się niczym zatuszować.

 

Skoro się już rozpisałem, to mam prośbę do osób które mogą coś wiedzieć na temat poniższego pięknisia, co oferuje oprócz urody. Warto czy nie warto, bo mam okazję..........-)

post-26861-0-76717700-1522828678_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ro Revox'a B215. Mam go od 2-óch lat i to co zrobiłem to wymiana wszystkich elektrolitów, smarowanie capstanów i wymiana rolek dociskowych.Kasety kalibruje rewelacyjnie. Jakość prowadzenia taśmy na najwyższym poziomie. Jakość wykonania niesamowita jak i dźwięk jest b.dobry. Bije mój wcześniejszy deck Sony Tc-K750es. Ma u mnie dożywocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę nawiązać do przebiegów magnetofonów kasetowych w moich rękach od nowości do wyrzucenia. Czyli jakieś 5 lat.

Były to lata 80-te i kawałek 90-tych. Równolegle używałem kaseciaków, szpulowców, radia i gramofonu. Zdarzało się, że równocześnie były w użyciu wszystkie naraz. Kasety, w większości pewex (basf, tdk, sony), ale też i stilon.

Teraz do sedna. Taśma kasety ma długość ok. 135m/45min. Zwykle mój odsłuch trwał 6 godzin dziennie, czyli 8x 45min. Przez ok. 300 dni w roku. Łatwo policzyć, że taki kaseciak rocznie robił ok. 1800 godzin muzyki, czyli 324000m rocznie x 5 lat robi okrągłą sumkę 1620 km przebiegu.

Przez okres 10- 12 lat zajeździłem 6 nowych polskich kaseciaków (miałem ich 7) i jednego japońca (tych miałem 5). Do dziś mi się ostał jeden M9102, zupełnym przypadkiem, bo popsuł się tuż po gwarancji i odłożyłem go do garażu. Po jego niedawnym otworzeniu, po paskach została czarna breja, z elektrolitów też. Wymieniłem: paski, elektrolity, głowice, wyczyściłem: mechanizm, zaschnięty kurz, obudowę, skalibrowałem: mechanizm, elektronikę.

Powiem tak: po odsłuchaniu, fabrycznie nagranej taśmy dupy mi nie urwało. Zagrał jak baaardzo przeciętny kaseciak, na poziomie mp3, 48kb/s.

Dla porównania mam Technics'a RS-B565 z podobnych lat, od nowości, z PEWEX'u, co kilka lat konserwowany i kalibrowany. Głowica R/P wymieniona 1x, elektrolity 4 szt. 1x, mechanizm DD bez pasków, czyszczony i smarowany ok. 1x/ 4 lata. Nie wiem jaki ma przebieg, szacuję na ok. 2 godziny dziennie x 200 dni/rok x 26 lat, czyli ok. 2000 km.

Dźwięk z niego jest porównywalny do bardzo dobrze zgranego WAV, 1400kb/s.

Sednem tego przydługiego wpisu jest porównanie jakości polskiego kaseciaka do bardzo przeciętnego japońskiego magnetofonu kasetowego.

Polskie kaseciaki nigdy nie dały mi szansy na sprawdzenie ich długowieczności, bo często nie wytrzymywały nawet roku używania. Natomiast japończyk wygrał tę konkurencję w cuglach.

To samo tyczy się Revox'a, zadbany i konserwowany egzemplarz wytrzyma długie lata mocnego używania i nie ma co go porównywać do polskich wyrobów "chałupniczych".

Revox, Ampex, Technics, Sony, Akai były wyrobami o powtarzalnych parametrach produkcyjnych. Polskie wyroby "chałupnicze" nawet w jednej serii nie miały powtarzalnych parametrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyczny Panie, ale tutaj wszyscy od dawna wiedzą, że polskie magnetofony kasetowe nie dorównywały zachodnim i japońskim. Nie wiem po co konserwowałeś i kalibrowałeś tego Technicsa co kilka lat. Mój RS-B 605 z 88 roku, też nowy i z Pewexu, działa do dziś bez zarzutu bez żadnych konserwacji i kalibracji.

 

Większość tych "fabrycznie nagranych kaset" to nagrania niskiej jakości. Ważne, jak magnetofon nagrywa i odtwarza własny zapis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mkm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkmie, ale to ja widzę.

Ciekawym po co Swego Revox'a czyści kalibruje wymienia elementy Kubus? O tak, bo chce?

On go czyści wymienia elementy i kalibruje, bo wie, że tak dłużej będzie go używał.

Pytam, co za DEBIL chciałby kupić taki polski sprzęt, za takie pieniądze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Bo sprzedającego pomijam, padł ofiarą takich forów jak to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki DEBIL, jak ja, z tą różnicą, że mnie na to nie stać. A chciałbym mieć taki magnetofon w oryginalnym stanie. Podpowiedz, do jakiego lekarza mam się udać???!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarosławie, nie wiem, może jakiś doradca finansowy grasujący na allegro, olx czy sprzedajemy.pl, będzie wiedzał?

Mnie też nie stać na zakup "nowej taśmy (NOS)" do moich szpulaków za jakieś chore pieniądze, skoro NOWĄ TAŚMĘ (fabrycznie nową, 3 klasy wyższą) mogę kupić za pół tej, wystawionej na Allegro ceny.

Qur....ka nostalgia, co raz ona droższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szufrlade, która jest oidnowiona, paseczki i kondensatorki, stan super i co przeżyła niejednego technicsa i totalną bzdurą jest że Polski osprzęt jest zły, tylko ludzie nie potrafią obsługiwać i prosze nie pisać pierdołów.

 

A tego szpulowca nie debil kupi tylko debil wystawia, sprzęt usyfiony i szuka jelenia.

Widać z resztą chałupe w której syf syfa pogania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie nazywajmy debilami tych, którzy nawet w przypływie nostalgii to kupią, nie sądźmy też tych, którzy sprzęt wystawiają za taką kwotę. Wolny kraj. Piętnować należy oszustwa, a nie prawdę rzucaną prosto w oczy - jaka by ona nie była. Chce tyle za nieużywany egzemplarz i co można mu zarzucić? To będzie problemem sprzedającego, jeśli nie znajdzie się kupujący. A kupujący może stać się najszczęśliwszą osobą na świecie! Będzie wtedy debilem? Nie sądzę. Rynek sam się broni, a inwektywy rzuca ten, który czegoś nie rozumie, albo nie chce zrozumieć bądź mu żal, że sam tego nie jest w stanie kupić.

 

A tego szpulowca nie debil kupi tylko debil wystawia, sprzęt usyfiony i szuka jelenia.

To każdy widzi, nic nie jest ukryte. Problem kupującego. Opis lakoniczny, o żadnym gabinetowym stanie sprzedający nie pisze. Albo lekceważymy aukcję, albo szukamy okazji. Ta aukcja już swoje "punkty" zbiera na forum. Każdy sposób jest dobry.

 

To co pisałem wyżej, odnosiłem do sprawy w szerszym kontekście, a nie tylko tej konkretnej aukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie od razu Debil ale cwaniak który myśli że ktoś się nabierze i kupi taki sprzęt a czasami się tacy jednak zdarzają co kupią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgoć chyba dała mu trochę popalić - zdjęcie góry obudowy. Miałem takiego 2405s przed 30 laty i teraz nawet sentyment nie zmusił mnie do kupna zadbanego za 150 zł.

Wolałbym np taki używany Akai za 800 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> i totalną bzdurą jest że Polski osprzęt jest zły,<br />

 

Polskie magnetofony kasetowe były gorsze od zachodnich i szczególnie japońskich pod każdym względem. Były awaryjne, niedokładnie wykonane, nietrwałe i nagrywały słabiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie magnetofony kasetowe były gorsze od zachodnich i szczególnie japońskich pod każdym względem. Były awaryjne, niedokładnie wykonane, nietrwałe i nagrywały słabiej.

Wiecie co, trudno wrzucic do jednego worka kilkadziesiąt modeli, z czego większosc dawalo sie usprawnic i ludzie to robili powszechnie

Na pewno nie był to sprzęt audiofilski ale sporo z tego sprzętu po roznych czarach funkcjonowalo bardzo dobrze. Moj chodził 15lat na okrągło bez zmiany rolki i paska ;)

W czasie 15lat przeżył chyba 4-5głowic, chodził jako magnetofon do atari (godziny pracy przez interfejs) i przez ten czas nic nie chciało się w nim zepsuć no więc dało się...

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jasch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.