Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  163 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.12.2021 o 10:52, Jurslaw napisał:

Scena stereo zrobiła się bardziej trójwymiarowa, góra bardziej wyrazista, słuchając płyty Jean Michel Jarre Amazonia przy zamkniętych oczach odbywasz niesamowitą wyprawę nie opuszczając pokoju.

Teraz jeszcze będę chciał wymienić El34 Harmonixa na.... sam tego jeszcze nie wiem, przez chwilę myślałem o Psvane Philips Holland Replika EL34PH, albo Tesla lub Tung Sol ?? Za duży wybór 😁

Psvane są dobre, lecz szybko kończą żywot. Współczesnej produkcji używałem kt77 gold lion, EH , i tung sol.  Do Tung Sol powróciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

5060,5050,5040 .

Ceny 1800,1500,1400E

Torus-5060-4.jpg

Torus-5060-3.jpg

Torus-5060-1.jpg

Torus-5060-black-2.jpg

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc deklarowana to 65/8 i 90/4.

Różnice w wyposażeniu. Integra liniowa , Integra z preMM , pełne wyposażenie z modułem cyfrowym.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, marek-1969 napisał:

Moc deklarowana to 65/8 i 90/4.

Różnice w wyposażeniu. Integra liniowa , Integra z preMM , pełne wyposażenie z modułem cyfrowym.

Świetne wiadomości. 

Wygląda na kawał fajnego sprzętu. 

Może wiesz kiedy oficjalna premiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw polskich cen .

Wszystkie informacje z ....Grecji gdzie sprzedaż zapowiadana jest na luty.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam,  że drożej niż w Grecji nie będzie 🙂

Patrząc na wnętrze pierwsze skojarzenie to wygląda jak budowa modułowa Emotiva,  ale to chyba raczej komplement niż zarzut. 

Zawsze się jaram jak widzę nowe klocki a jak Made in Poland to tym bardziej. 

Mam nadzieję że w tym roku będzie AVS i dane będzie się spotkać z ekipą Fezza. 

Swoją drogą może już są jakieś wieści nt. Monachium?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o Torus chyba wyciekły przedwcześnie . Wczoraj zniknęły z greckiego źródła .

Teraz czekam jak nocą zapukają do mnie partyzanci z Białegostoku

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Tranzystorowe integry można już zamawiać.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zbigniew_69223 napisał:

Możliwe są Już odsłuchy? 

U autoryzowanych dealerów? 

Ok, już widzę że na razie można kupić i zapewne odsłuchać w Show Room Fezza. U dealerów jeszcze Torusa brak.

Cena moim zdaniem bardzo atrakcyjna. 

Ponoć w tym roku będzie Audio Show, może dane będzie tam posłuchać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Nie przeczytałem całego wątku, ale od czasu do czasu pojawia się temat interkonektu od Fezza. Ktoś wie może na jakim drucie zbudowany jest Fezz Fac01 ?

A może komuś się znudził, chwilę miałem go od kolegi i fajnie mi się wkomponował w system. Obecna cena sklepowa dosyć skandaliczna więc odpuszczam nówkę a zwłaszcza drewniane pudełko dołączone wraz z nim. Ależ drewno zdrożało w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Fezz na AVS chwalił się że serie "Evolution" jest w takiej samej cenie jak " Legacy"

Od dziś podnieśli ceny wszystkiego , czasami o kilkanaście procent.

 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najlepszy wzmacniacz Fezz Audio"

Przez ostatnie dni miałem okazję grać na Fezz Audio Lybra (4 x lampy 300B Full Music) plus kolumny Trenner Friedl Ra. Źródło to CD MBL 1531. Porównywałem Lybrę do mojego Jadis i50 (4x KT 150). Szukam dźwięku gęstego z magiczną średnicą, grania relaksującego, a nie wyczynowego. Dla przyjemności a nie szukania składowych dźwięku.

Wygląd - Jadis wygrywa, jest przepiękny, Fezz - OK.

Jakość budowy - oba wzmacniacze bardzo dobrze.

Funkcjonalność - Jadis ma dużo wejść lamp, które trudno włożyć / wyjąć. Czasami jest to denerwujące. Fezz - nie udało mi się zapakować całości z powrotem tak jak było oryginalnie. Regulacja głośności w Fezz przez pilota ma trochę zbyt dużą bezwładność (przynajmniej dla mnie).

Dźwięk:

Jadis dawał lżejszy dźwięk, bardziej przestrzenny, z genialną sceną, czasami nieco zbyt wiele działo się na górze, jednak było to bardzo szlachetne granie. Ten dźwięk jest wg mnie lepszy niż z Fezz Titanii na KT150.

Fezz Lybra to wspaniała, gęsta, czarująca średnica, wokale to absolutna rewelacja, góra - gładka, dół - OK. Ważne dla mnie, że wzmacniacz gra prawie całość mojego repertuaru, wybacza słabym nagraniom bardziej niż Jadis. Nie wykłada się na orkiestrze czy rocku. Można spokojnie słuchać całych płyt bez klikania na pilocie. Nie jest to jednak zestaw marzeń do elektroniki czy popu, Trennery grają głównie średnicą 🙂

Moc 15 Watt z Fezz jest wystarczająca do napędzenia moich kolumn (95dB).

Podsumowując - Lybra to w mojej ocenie najlepszy wzmacniacz Fezz Audio jaki miałem okazję posłuchać. W zestawieniu z dość skutecznymi kolumnami gra przepięknie, czaruje i pozwala cieszyć się dłuższym, bardzo, bardzo przyjemnym odsłuchem ulubionych i nowych płyt. Dziś go zamówiłem 🙂

Włodek

 

 

IMG_9691-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

🇵🇱 Dobre bo polskie, czy polskie, bo dobre? Ze względów historycznych, mentalnych czy też przekazywanego pokoleniowo przeświadczenia, że zagraniczne, „zachodnie” produkty są lepsze jakościowo, trwalsze, a ich technologia jest na wyższym poziomie zaawansowania, często bardzo sceptycznie podchodzimy do polskich producentów. W dzisiejszym video zaprezentujemy Wam sześć wspaniałych propozycji polskiego audio, które wygrywa z zagraniczną konkurencją na wielu płaszczyznach, zarówno oryginalności designu, podzespołów, jakości wykonania, mocy, a przede wszystkim idealnym stosunkiem jakości do ich ceny. Przykładowo, kolumny głośnikowe od Pylon Audio wybierzemy zarówno w wersji premium, z naprawdę genialną jakością wykonania, jak i bardziej budżetowej, lecz wcale nie ustępującej wydajnością wersji. Fezz Audio, idealnie zgrywające się z wyżej wspomnianymi Pylonami, to świetna propozycja lamp, które w swojej najnowszej odsłonie przeszły ogromną metamorfozę designerską. To tylko przedsmak naszej dzisiejszej opowieści o dobrym, polskim audio, dlatego rozkręcamy patriotycznego ducha i jedziemy z tematem!

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zapytali, kto z Was ma już coś polskiego w swoim systemie audio? Który model i jak wrażenia z użytkowania? Lubimy czytać Wasze odczucia i rekomendacje, ponieważ czerpiemy z nich inspiracje na kolejne odcinki, dlatego koniecznie dajcie znać w komentarzu, co sądzicie o polskich producentach.

Pozdrawiamy Zespół Salonu Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2022 o 12:38, Q21 napisał:

🇵🇱 Dobre bo polskie, czy polskie, bo dobre? Ze względów historycznych, mentalnych czy też przekazywanego pokoleniowo przeświadczenia, że zagraniczne, „zachodnie” produkty są lepsze jakościowo, trwalsze, a ich technologia jest na wyższym poziomie zaawansowania, często bardzo sceptycznie podchodzimy do polskich producentów. W dzisiejszym video zaprezentujemy Wam sześć wspaniałych propozycji polskiego audio, które wygrywa z zagraniczną konkurencją na wielu płaszczyznach, zarówno oryginalności designu, podzespołów, jakości wykonania, mocy, a przede wszystkim idealnym stosunkiem jakości do ich ceny. Przykładowo, kolumny głośnikowe od Pylon Audio wybierzemy zarówno w wersji premium, z naprawdę genialną jakością wykonania, jak i bardziej budżetowej, lecz wcale nie ustępującej wydajnością wersji. Fezz Audio, idealnie zgrywające się z wyżej wspomnianymi Pylonami, to świetna propozycja lamp, które w swojej najnowszej odsłonie przeszły ogromną metamorfozę designerską. To tylko przedsmak naszej dzisiejszej opowieści o dobrym, polskim audio, dlatego rozkręcamy patriotycznego ducha i jedziemy z tematem!

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zapytali, kto z Was ma już coś polskiego w swoim systemie audio? Który model i jak wrażenia z użytkowania? Lubimy czytać Wasze odczucia i rekomendacje, ponieważ czerpiemy z nich inspiracje na kolejne odcinki, dlatego koniecznie dajcie znać w komentarzu, co sądzicie o polskich producentach.

Pozdrawiamy Zespół Salonu Q21

Witam

W moim systemie okablowanie Albedo Monolith-Monocrystal to  interkonekt i głośnikowy. Dźwięk jaki za pośrednictwem tych kabli uzyskałem jest dla mnie genialny. Przestrzenny, równy w całym paśmie z masą szczegółów. Trochę sprzętu się u mnie przewinęło i pomimo wymian to okablowanie zawsze zostawało. Dobrze napisali, ‘kabel na lata’, dlatego  nie zmieniam i dla mnie zabawy z kablami już się zakończyły. Polecam posłuchać!

Co do Fezz Audio, miałem wzmacniacz Titanię i szczerze, brzmienie przypadło mi do gustu. Nawet moje kolumny Audio Physic Yara II Superior, które lubią prąd, całkiem dobrze spasowały się z tym wzmacniaczem. Już samo patrzenie na żarzące się lampy powodowało, że słuchana muzyka nabierała jakiejś magii i klimatu. Zresztą na tym wzmacniaczu świetnie słuchało się jakiejkolwiek muzyki. Chyba wzmacniacze lampowe już tak mają. Tytania miała  to ‘coś’. Dlaczego piszę w czasie przeszłym? No.. niestety znalazła się też jak to mówią „łyżka dziegciu w beczce miodu” [A może już tak nikt nie mówi] Po kilku uruchomieniach zaczął przepalać się bezpiecznik. Potem było już tylko gorzej, cztery naprawy zakończone wymianą na wzmacniacz innej firmy . Oczywiście doceniam podejście firmy, jednak skutecznie wyleczyłem się ze wzmacniaczy lampowych. Trochę szkoda bo brzmienie mi się podobało. Ot i tyle pozdrawiam.

Grzegorz

Edytowane przez grzegorzlepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, grzegorzlepek napisał:

Witam

W moim systemie okablowanie Albedo Monolith-Monocrystal to  interkonekt i głośnikowy. Dźwięk jaki za pośrednictwem tych kabli uzyskałem jest dla mnie genialny. Przestrzenny, równy w całym paśmie z masą szczegółów. Trochę sprzętu się u mnie przewinęło i pomimo wymian to okablowanie zawsze zostawało. Dobrze napisali, ‘kabel na lata’, dlatego  nie zmieniam i dla mnie zabawy z kablami już się zakończyły. Polecam posłuchać!

Co do Fezz Audio, miałem wzmacniacz Titanię i szczerze, brzmienie przypadło mi do gustu. Nawet moje kolumny Audio Physic Yara II Superior, które lubią prąd, całkiem dobrze spasowały się z tym wzmacniaczem. Już samo patrzenie na żarzące się lampy powodowało, że słuchana muzyka nabierała jakiejś magii i klimatu. Zresztą na tym wzmacniaczu świetnie słuchało się jakiejkolwiek muzyki. Chyba wzmacniacze lampowe już tak mają. Tytania miała  to ‘coś’. Dlaczego piszę w czasie przeszłym? No.. niestety znalazła się też jak to mówią „łyżka dziegciu w beczce miodu” [A może już tak nikt nie mówi] Po kilku uruchomieniach zaczął przepalać się bezpiecznik. Potem było już tylko gorzej, cztery naprawy zakończone wymianą na wzmacniacz innej firmy . Oczywiście doceniam podejście firmy, jednak skutecznie wyleczyłem się ze wzmacniaczy lampowych. Trochę szkoda bo brzmienie mi się podobało. Ot i tyle pozdrawiam.

Grzegorz

Szacun 👍 miałaś przygodę nie miłą. I taką wiedzą  trzeba się dzielić .

Fajna firma i ciekawe produkty właściciela znam i szanuje super gość. 

Wypadki się zdarzają i dobrze być tego świadomym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolony,ale przesiadka z najtańszej ATE więc ciężko nie być 🙂 Wkładka gra dźwiękiem krystalicznym i bardzo szczegółowym z dociążonym punktowym dołem. Po podłączeniu preampa Fezza wszystkie szczegóły wyszły jeszcze bardziej na wierzch, blachy  wybrzmiewają dłużej itd itp.

Reasumując, warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2022 o 13:54, Jareqw napisał:

Zadowolony,ale przesiadka z najtańszej ATE więc ciężko nie być 🙂 Wkładka gra dźwiękiem krystalicznym i bardzo szczegółowym z dociążonym punktowym dołem. Po podłączeniu preampa Fezza wszystkie szczegóły wyszły jeszcze bardziej na wierzch, blachy  wybrzmiewają dłużej itd itp.

Reasumując, warto.

Super, dziękuję...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Nowa linia Fezz jest przepiękna. Warto też byłoby zaglądnąć do wnętrza. Czy coś się zmieniło względem poprzedniej wersji?  Można wtedy ocenić mniej więcej za co się płaci. Cena detaliczna wynosi ok 12000? Coś takiego chyba. 

W dniu 8.12.2022 o 11:38, Q21 napisał:

🇵🇱 Dobre bo polskie, czy polskie, bo dobre? Ze względów historycznych, mentalnych czy też przekazywanego pokoleniowo przeświadczenia, że zagraniczne, „zachodnie” produkty są lepsze jakościowo, trwalsze, a ich technologia jest na wyższym poziomie zaawansowania, często bardzo sceptycznie podchodzimy do polskich producentów. W dzisiejszym video zaprezentujemy Wam sześć wspaniałych propozycji polskiego audio, które wygrywa z zagraniczną konkurencją na wielu płaszczyznach, zarówno oryginalności designu, podzespołów, jakości wykonania, mocy, a przede wszystkim idealnym stosunkiem jakości do ich ceny. Przykładowo, kolumny głośnikowe od Pylon Audio wybierzemy zarówno w wersji premium, z naprawdę genialną jakością wykonania, jak i bardziej budżetowej, lecz wcale nie ustępującej wydajnością wersji. Fezz Audio, idealnie zgrywające się z wyżej wspomnianymi Pylonami, to świetna propozycja lamp, które w swojej najnowszej odsłonie przeszły ogromną metamorfozę designerską. To tylko przedsmak naszej dzisiejszej opowieści o dobrym, polskim audio, dlatego rozkręcamy patriotycznego ducha i jedziemy z tematem!

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zapytali, kto z Was ma już coś polskiego w swoim systemie audio? Który model i jak wrażenia z użytkowania? Lubimy czytać Wasze odczucia i rekomendacje, ponieważ czerpiemy z nich inspiracje na kolejne odcinki, dlatego koniecznie dajcie znać w komentarzu, co sądzicie o polskich producentach.

Pozdrawiamy Zespół Salonu Q21

Co do Pylonów to zgoda w 100% ale Fezz chyba troche odstępuje zachodnim producentom a nawet chińskim. Wnętrze np. Titani przynajmniej wcześniejszej wersji wyglądało bardzo prymitywnie aczkolwiek grało to. Ale cena a jakość z całym szacunkiem nie idzie w parze. Więc to Polskie i dobre to pojęcie względne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych m.in. produktami marki Fezz Audio mamy zaproszenie na Spotkanie pt. pt. AUDIOFILSKIE CZWARTKI. Wydarzenie odbędzie się w dniu 23 marca 2023 roku, w Alembik Whisky & Rum Club, które znajduje się na Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 150/152 w Łodzi. Oczywiście wstęp wolny!

Na miejscu będziemy odsłuchiwać sprzętu trzech firm, Pylon Audio (w tym nowość), Fezz Audio, a także Rega. W trakcie odbędzie się również koncert zespołu Friction, w którym gra Tomek. Jest on jednym ze sprzedawców w Q21, więc znać go możecie z wizyt w salonie, ale także ze sklepowego kanału na YouTube. Na spotkaniu będą obecni również przedstawiciele firm Fezz Audio oraz Pylon Audio. Będzie można z nimi porozmawiać na wiele tematów, w tym będziecie mogli podpytać o nowość, jakiej jeszcze wam nie zdradzimy.

Gorąco wszystkich zapraszamy już 23 marca 2023 roku na godzinę 17 do Alembik Whisky & Rum Club.

Bardzo miło będzie nam Was wszystkich zobaczyć i porozmawiać.

Zachęcamy również do zapisania się na wydarzenie na Facebooku i zaproszenie swoich znajomych.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Krótko szybko i na temat. Lampy mi się w Lunie kończyły (po ok 3 min od włączenia wzmacniacza następowało "pyknięcie" w prawym kanale i zaczynał grać wyraźnie ciszej a cała scena przesuwała się na lewo. Po zmianie lamp na kanał lewy było to samo z lewej strony. Ale ja nie o tym...kupiłem nową kwadrę lamp - EL 34 Tungsol, sterujące 12AX7 CV4004 Genalex Gold Lion. Zasugerowałem się testem lamp przeprowadzonym przez p. Roberta Bajkowskiego ze strony adiofezzowanie.pl.

Minęło już ok 50 godzin grania i mogę napisać, że w porównaniu z fabrycznymi Electro Harmonixami Luna zdecydowanie przeszła na lampowy charakter grania, basu jest więcej, schodzi niżej ale nadal jest kontrolowany. Góra już tak nie błyszczy,ale wysokie są teraz ładniejsze. Luna potrafiła czasem mocno zakłuć w uszy,szczególnie gdy potencjometr był trochę bardziej rozkręcony. Teraz nic takiego nie ma miejsca. Scena stereo jest dość szeroka, ale za pojawiły się plany przód tył.

Reasumując polecam to zestawienie lamp (1200zł z wysyłką  ze strony Toroidy.pl). Wg mnie Luna wskoczyła na poziom wyżej w klasie wzmacniaczy 🙂

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jareqw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.