Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  163 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy cichym słuchaniu już nie jest tak przyjemnie.

Zgarniam to na karb niewygrzania albo po prostu liniowości tej lampki.

Wiadomo, że ucho słabiej słyszy niskie i wysokie częstotliwości gdy amplituda jest mała.

W każdym razie teorię mam taką, że 12ax7 EH musi mieć lekkie V jeżeli chodzi o pasmo przenoszenia.

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak więc grają u mnie 12AX7TII PSVANE Gold w Lunie.

Mimo, że to dopiero kilka godzin to się wypowiem trochę.

Największe zmiany słyszę na basie i w wokalach.

Ta lampa to jakby inna szkoła grania. Jest bardzo dokładna nie słodka.

Na pewno nie jest zbyt jasno.

Bas jest o wiele bardziej poukładany i da się słyszeć jego strukturę. Nie rozłazi się tak jak w przypadku 12AX7 EH.

Co ciekawe teraz lepiej dostrzegam różnice między trybem pentody i tetrody w Lunie Prestige.

Na tetrodzie bas jest bardziej rozlazły ale nadal pod pełną kontrolą. Na pentodzie natomiast basik staje się wręcz taki analityczny, bardziej dokładny, punktowy. I tak jak poprzednio (na EH) wolałem tetrodę tak teraz skłaniam się ku pentodzie, przynajmniej w niektórych nagraniach.

Co do wokali. Wykazują się o wiele lepszą rozdzielczością niż w przypadku EH. Są może trochę bardziej suche ale nie bez przesady. Za to słychać każde zawahanie czy zadrżenie głosu wokalistki.

Góra jest jakby bardziej zaokrąglona ale to się może jeszcze zmienić.

Z resztą wszystko się jeszcze może zmienić. :)

Zobaczymy co te lampki pokażą po ustawowych 60 godzinach grania.

Póki co jest też trochę więcej przestrzeni i muzyka gra bardziej 3D.

 

Ciekaw jestem co w przyszłym tygodniu dołożą od siebie 6CA7TII PSVANE Gold.

W każdym razie jest odczuwalny niezaprzeczalny i słyszalny progres i osobiście jestem bardzo zadowolony z zakupu.

 

Domin01, naprawdę nie nazwałbym tych lamp jasnymi. W trybie pentody, którego nie masz u siebie jeszcze można na upartego tak powiedzieć. Może miałeś inne Psvane? :)

Kup wypasione 50 letnie Philipsy to wtedy zobaczysz czar lamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psvane 12ax7 i 12au7 miałem w poprzednim wzmacniaczu - one grają przejrzyście, krystalicznie czysto

brzmieniowo są dobre ale słyszałem że były przypadki że szybko padły (u mnie grały prawie 2 lata)

Psvane nie sprawdziły się u Domin01, natomiast Amperexy pokazały się jak z najlepszej strony i takie lub

podobnie grające lampy trza wstawić do cedeka u Domin01

Amperexy miałem wstawione do wzmacniacza ale z lepszej strony zaprezentowały się

Telefunkeny ECC802S (aktualnie grają u mnie).....od strony audiofilskiej są to znakomite lampy ale myślę

że u Domin01 mogłyby się nie sprawdzić....może następnym razem zabiorę i posłuchamy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polece siemens und haske oraz lampy mocy svetlana C. W porownaniu do psvane znaczacy progress. Jak by ktos chcial bede mial do sprzedania, przesiadam sie na inny wzmak ktory gra na kt88.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefunkeny ECC802S (aktualnie grają u mnie).....

Toż to jedne z najbardziej pożądanych lamp. Robią nawet ich podróbki. Dlatego ja takich nie ruszam póki się nie rozeznam gdzie, od kogo.

Póki co postanowiłem zrobić eksperyment i wykorzystać dodatkowy tryb pracy Luny Prestige.

Zakupiłem Westinghouse 6AX7 z 1955r. by je wetknąć zamiast ruskich 6n2p-ew.

Ciekawym efektu.

Gdy wszystkie zamówione lampki do mnie zlądują będę miał 8 różnych konfiguracji do przetestowania, a włączając do tego przełącznik tetroda/pentoda 16.

A przecież jeszcze trzeba to wszystko wygrzać.

 

Nic narazie więcej nie kupuję bo zgłupieję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Toż to jedne z najbardziej pożądanych lamp. Robią nawet ich podróbki. Dlatego ja takich nie ruszam póki się nie rozeznam gdzie, od kogo.

Póki co postanowiłem zrobić eksperyment i wykorzystać dodatkowy tryb pracy Luny Prestige.

Zakupiłem Westinghouse 6AX7 z 1955r. by je wetknąć zamiast ruskich 6n2p-ew.

Ciekawym efektu.

Gdy wszystkie zamówione lampki do mnie zlądują będę miał 8 różnych konfiguracji do przetestowania, a włączając do tego przełącznik tetroda/pentoda 16.

A przecież jeszcze trzeba to wszystko wygrzać.

 

Nic narazie więcej nie kupuję bo zgłupieję. ;)

hehe :) ostrzegałem, że nie bedzie łatwo w światku lamp.

Ja też już pomału nie wiem co słuchać,uzbierało się troche tych lampek i kombinacji modelowania dzwięku bez końca...

Tym bardziej,że w całym torze mam lampki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się zlampizowanie mojego N-50a. Ciekawe czy skórka warta wyprawki.

Jak nie, to coś innego się w przyszłości wymyśli.

 

A jeszcze co do lamp Psvane 12ax7 gold to uczciwie przyznam, że inne płyty robią wrażenie.

Największa różnica jest w rocku. Perkusja, stopa. Pięknie w takiej muzyce się sprawdzają.

Jazz też zyskuje za sprawą perkusji właśnie.

Taki adapter by się przydał by moc kilka lamp różnych włożyć i wajhą przestawiać. A najlepiej z pilota. Hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się odezwę bo widzę że muszę ostrzec jak to mówią na wszelki wypadek. Mnie również zamarzyła się lampizacja mojego n-70a. I wybrałem Sinusaudio. Niestety. Sprzęt wysłałem na przełomie września/października i dziś się dowiedziałem że w poniedziałek otrzymam go z powrotem beż żadnych prac tzn taki jaki wysłałem. Minęło dobre 4 miesiące i nic. A miał być tydzień, góra dwa. Żałuje swojej decyzji i ostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Pan Mariusz miły i sympatyczny człowiek mimo moich próśb i zachęceń oznajmił mi że lampizacja to drobnica na którą nie ma czasu, mimo iż przed sylwestrem oznajmiał mi, że już ma płytkę pcb gotową i lampy też i tylko trzeba przylutować . i jak to mówią dupa blada.

 

Żeby było uczciwie to w między czasie zamówiłem również wzmacniacz, który miał być dostarczony razem z pioneerem. Wzmak dotarł ale mimo pierwszych zachwytów po włączeniu najlepiej nagranej płyty niestety zawodzi. Słychać zakłócenia jakby przesterowanie nie wiem jak to ująć ale coś jest nie tak. Nie zgłaszałem tego bo chyba nie ma sensu. Czekam na Pionieera ponad 4 miesiące wiec boje sie co by było ze wzmacniaczem. Przyznaję uczciwie że był maltretowany w transporcie co objawiło się wgnieceniem pokrywy transformatora głośnikowego, urwaniem płytek, wewnątrz przymocowanych do ścian bocznych ale myślę że nie miało to wpływu na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś nie tak z tym wzmacniaczem. Ja na Lunie żągluję lampami i jedno co było nie tak to to, że nie lubi się z pralką. Zresztą przy kolejnym praniu stwierdziłem, że DAĆ też cicho nie jest.

Będzie pewno zaraz offtopic i afera. W każdym razie dzięki za ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie pobawcie sie tez kablami sygnalowymi duzo wnosza do luny. Zasilajace brak reakcji ze strony lunki.

 

Tommypear w Twoim systemie może tak. Wg mnie Lunka jest bardzo czuła na kable sieciowe, nawet bardziej niż na sygnałowe,podobnie jak Titania. Bardzo dużo można zepsuć złą sieciówką.

Interkonekty są bardziej kropką nad i.

Oczywiście mówię o systemie, w którym była testowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommypear w Twoim systemie może tak. Wg mnie Lunka jest bardzo czuła na kable sieciowe, nawet bardziej niż na sygnałowe,podobnie jak Titania. Bardzo dużo można zepsuć złą sieciówką.

Interkonekty są bardziej kropką nad i.

Oczywiście mówię o systemie, w którym była testowana.

 

A to dziwne, u mnie brak reakcji na sieciowki. Dostane jeszcze nowa sieciowke w tygodniu to z ciekawosci sprawdze poki lunka jest u mnie.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

szaman777a to byś był nie pierwszy ;) Kilku niedowiarków się już odszczekało dla nich niestety :)

Sam kiedyś tak twierdziłem dopóki nie dostałem swego harmonixa, to był punkt zwrotny, niestety też kosztowny. Dobra sieciówka kosztuje więcej niż tej samej klasy interkonekt.

Od razu mówię, że w tanich sieciówkach różnice są niewielkie, ale też są.

Warto to być osłuchanym ze swoim systemem by dobrać właściwą... Myślę ze za jakiś rok góra 2 o ile się u Ciebie nic nie zmieni możesz potestować sieciówki wtedy na bank usłyszysz, że grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No właśnie czym lepszy zasilacz tym bardziej czuły na filtr, jakim jest sieciówka. Oczywiście jeśli ktoś nie słyszy wpływu sieciówek szanuję to i zarazem "zadzraszczam", zawsze to taniej wszystko wychodzi.

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wieczór spędziłem z 6ax7 Westinghouse rocznik 1955..

No i mam zagwozdkę bo nie wiem czy ją lubię czy nie.

Dziwne granie.

Mocny bas, ciepła średnica, góra bardzo zaokrąglona ale mimo wszystko jest.

Brak jednak rozdzielczości. Zamiast tego mamy taki trochę estradowy power.

Bardzo ładnie brzmią nagrania stare, nagrane trochę zbyt jasno. Np. albumy The Doors czy the Beatles.

Jest w tej lampie jakiś taki specyficzny nalot starego radioodbiornika.

Niby nie zachwyca a z drugiej strony słucha się jej dość przyjemnie.

Klasyka np. staje się bardziej plastyczna ale z drugiej strony uboga rozdzielczość trochę przeszkadza.

Nie wiem co sądzić. Jeszcze trochę sobie jej posłucham.

 

6n2p-ew to coś w brzmieniu zupełnie innego.

 

Uwaga. Te lampki tylko do Luny Prestige, która ma odpowiedni przełącznik.

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czym lepszy zasilacz tym bardziej czuły na filtr, jakim jest sieciówka

Powiedziałbym że jest albo powinno być dokładnie odwrotnie. Dobrze zrobiony zasilacz nie powinien "widzieć" kabla zasilającego jeżeli tak to można nazwać.

 

Pytanie co zmienia zmiana kabla i kiedy wg. Ciebie? Zależy tu coś np. od poziomu głośności?

Edytowane przez sls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To dlaczego hi-endowcy używają kosmicznie drogich kabli? Mają słabe zasilacze?

Nie wypada im podłączyć wzmacniacza za kilkanascie tys kablem od komputera.

 

Teraz ja Ci zadam pytanie, dlaczego hiendowe klocki vintage mialy kable mocowane na stale. W technologii niezbyt duzo sie zmienilo, wysokie modele vintage sa tak dobre jak wysokie modele obecnie produkowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na mały off top ale poruszyłem temat wzmacniacza firmy sinusaudio i chciałbym uczciwie temat zakończyć dlatego proszę moderatora o pozostawienie tego postu. Napisałem że pierwsze zachwyty wzmacniaczem minęły i coś jest z nim nie tak. Otóż dziś odebrałem zlampizowany streamer (trochę po czasie ;) ale daje słowo że warto było czekać) od Pana Mariusza i po podpięciu odszczekuje wszystko. Nie wiem co jest nie tak ale wina musi byc gdzies w gramofonie lub pre. Ewidentnie zespól sinusaudio + pionner N-70 po lampizacji uwielnbiają się i czapka z głowy dla Pana Mariusza. Do tego załatwił nowy dekielek na transformator tak więc teraz szczerze polecam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej majtek Marilyn Monroe ;) o aucie Jamesa Bonda nie wspomnę...

 

Haha no tak ;-)

 

Odnosnie kabli napisze ,ze bylem jednym z tych sceptykow i wysmiewajacych kable zasilajace. Nie robilem tego publicznie ale w to nie wierzylem. Dopoki nie sprzedajac swojego lebena kupujacy nie zaczal zaglowac sieciowkami, i tutaj byla roznica. Jedno jest pewne i sam to przetestowalem nie kazdy system, jak i wzmacniacz jest podatny na kable. Kupujacy podlaczal lebena do glosnikow Klipsch la scala wiec kolumny z bardzo duza skutecznoscia, moze to mialo tez duze znaczenie.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.