Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  163 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej ocieplic, by gral tez jeszcze czysciej, przejrzysciej, wieksza scena, ciut dodac basu.

Albo ocieplić albo przejrzyściej. Wszystkiego to nie ma. Czy chcesz poprawić kontrolę basu czy może być lekko poluzowany?

Jaki budżet chcesz przeznaczyć na kondensatory?

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest jakis klub DIY??

 

Mysle, ze nie wiec zróbcie sobie i innym przysługę i przenieście sie z lutownicami w odpowiednie ku temu miejsce....Bardzo dziekuje:)

 

Ale tyczy sie konkretnego wzmacniacza, ktorego tyczy sie ten klub. ;-)

 

Albo ocieplić albo przejrzyściej. Wszystkiego to nie ma. Czy chcesz poprawić kontrolę basu czy może być lekko poluzowany?

Jaki budżet chcesz przeznaczyć na kondensatory?

 

Moze byc lekko poluzowany. Budzet bez ograniczen ;-)

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tyczy sie konkretnego wzmacniacza, ktorego tyczy sie ten klub. ;-)

 

 

 

Moze byc lekko poluzowany. Budzet bez ograniczen ;-)

Fabrycznie są WIMY za 6zł/szt dlatego pytam.

http://www.ebay.pl/itm/150nF-0-015uF-1000Vdc-500Vac-WIMA-MKP-10-Polypropylene-Film-Capacitor-/272373583234?hash=item3f6abb0d82:g:ZIgAAOSw-kdX1qhO

 

Jeśli bez ograniczeń to połączenie barwy, szybkości i dociążenia to Duelund Cast Silver CU/AG. Niestety nie ma wartości 0,15 mikro. Trzeba się spytać pana Maćka czy starczy 0,1 jak nie to następna wartość 0,22 lub 0,47.

http://www.hificollective.co.uk/catalog/-c-61_68_329_338.html

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie są WIMY za 6zł/szt dlatego pytam.

http://www.ebay.pl/itm/150nF-0-015uF-1000Vdc-500Vac-WIMA-MKP-10-Polypropylene-Film-Capacitor-/272373583234?hash=item3f6abb0d82:g:ZIgAAOSw-kdX1qhO

 

Jeśli bez ograniczeń to połączenie barwy, szybkości i dociążenia to Duelund Cast CU/AG. Niestety nie ma wartości 0,15 mikro. Trzeba się spytać pana Maćka czy starczy 0,1 jak nie to następna wartość 0,22 lub 0,47.

http://www.partsconnexion.com/capacitor_film_duelund_cuag_speaker.html

 

Jakas polska firma majaca je w ofercie ?

 

Jesli mielibysmy wybierac z Mundorfa lub Jupitera to ktore ?

 

No i mysle ,ze Pan Maciej da nam odpowiedz czy wystarcza czy nie.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jupitery 15mm x 35mm. Z tą szybkością i przejrzystością może być delikatny problem. Za to basu będzie dużo więcej, Wima to chudzieńkie granko.

W Polsce wątpię żeby ktokolwiek posiadał w magazynie.

 

http://www.hificollective.co.uk/catalog/-c-61_68_455.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie były wielokrotne prośby z mojej strony,ze strony moderatora Vlado,

widocznie czytanie ze zrozumieniem dla niektórych jest przeszkodą nie do przeskoczenia.

W dalszym ciągu wątek klubowy jest rozwalany przez trzech Panów których serdecznie żegnam z klubu fezz audio

Edytowane przez rochu
atak personalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....stary, najlepiej zrobisz jak będziesz ''fer'' wobec siebie i sprzedaż ten wzmacniacz

kilka dni temu aż kipiałeś od zachwytów nad Fezem...bardzo szybko okazało się że jest bebe

 

Ale ja nie mowie ,ze jest be. Jestem zadowolony, jestem ciekaw jak zagra po malym tuningu i tyle. Cena luny bierze sie tez z zastosowanych elementow, chce te tanie podmienic na lepsze i tyle. Wiec moje zdanie sie nie zmienilo w stosunku dofezz.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec moje zdanie sie nie zmienilo w stosunku dofezz.

 

..''bardziej ocieplić, by grał jeszcze czyściej, przejrzyściej, większa scena, dodać basu''

..faktycznie niewiele chcesz zmienić ;-) ;-) ....mam rozumieć że kupiłeś Feza bez przesłuchania

powtarzam sprzedaj Feza i za tą kasę kup Krella 400xi i połącz to kablami Nordosta

wtedy będziesz miał przejrzystości aż nadto ;-) ...basu też będzie więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..''bardziej ocieplić, by grał jeszcze czyściej, przejrzyściej, większa scena, dodać basu''

..faktycznie niewiele chcesz zmienić ;-) ;-) ....mam rozumieć że kupiłeś Feza bez przesłuchania

powtarzam sprzedaj Feza i za tą kasę kup Krella 400xi i połącz to kablami Nordosta

wtedy będziesz miał przejrzystości aż nadto ;-) ...basu też będzie więcej....

 

Echh Panowie ja jedno Wy dalej swoje ;-)

Sluchalem wczesniej przed zakupem i luny i titani. NIe chce zmieniac wzmacniacza, chce sie "pobawic" tym, poprostu. Taki mam kaprys ;-)

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echh Panowie ja jedno Wy dalej swoje ;-)

Sluchalem wczesniej przed zakupem i luny i titani. NIe chce zmieniac wzmacniacza, chce sie "pobawic" tym, poprostu. Taki mam kaprys ;-)

 

kaprysy to mają kobiety....to jest całkowity brak osłuchania

nawet chłopacy którzy nie polecają Feza powinni się ze mną zgodzić

jak można chcieć tyle zmian dokonać w brzmieniu po 2 tygodniach od zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaprysy to mają kobiety....to jest całkowity brak osłuchania

nawet chłopacy którzy nie polecają Feza powinni się ze mną zgodzić

jak można chcieć tyle zmian dokonać w brzmieniu po 2 tygodniach od zakupu

 

Fezza slucham troszeczke dluzej jak 2 tygodnie ;-)

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik tommypear dnia 15.12.2016 - 20:27 napisał

Wiec moje zdanie sie nie zmienilo w stosunku dofezz.

 

..''bardziej ocieplić, by grał jeszcze czyściej, przejrzyściej, większa scena, dodać basu''

..faktycznie niewiele chcesz zmienić ;-) ;-) ....mam rozumieć że kupiłeś Feza bez przesłuchania

  powtarzam sprzedaj Feza i za tą kasę kup Krella 400xi i połącz to kablami Nordosta

   wtedy będziesz miał przejrzystości aż nadto ;-) ...basu też będzie więcej....

 

Do Porsche to raczej Jadis do pasował chyba :)

Edytowane przez ROXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Porsche to raczej Jadis do pasował chyba :)

 

Narazie jest fezz i nim sie chce pobawic. Napewno przyjdzie czas na zmiane, ale wtedy pojde duzo wyzej powiedzmy budzet 20k.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jest fezz i nim sie chce pobawic. Napewno przyjdzie czas na zmiane, ale wtedy pojde duzo wyzej powiedzmy budzet 20k.

 

Do Jadis będziesz musiał jeszcze trochę dozbierać jak idziesz po całości! Człowiek z tak dobrym gustem powinien wybierać, co najlepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dać szansę Silver Lunie Prestige.

Przyjedzie dopiero po weekendzie.

 

Przed zakupem przeczytałem wszystko co mogłem. Mailowalem z producentem. Przeczytałem też w całości ten wątek. Naprawdę przeczytałem cały. :)

 

Nie mam zbyt wyrafinowego sprzętu. Zobaczymy czy Luna się u mnie sprawdzi. Niestety na odsłuch nie miałem czasu. Zbyt wielkie odległości do najbliższych salonów audio. Ale lubię niespodzianki. Zawsze jak mi się nie spodoba mogę przeciez w ciągu 14 dni oddać.

 

Pytam już tu bo nie chcę znów męczyć pana Macieja. Które ustawienie to zwykła Luna? Pentoda czy to drugie?

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to udanego poszukiwania swojego brzmienia!

 

Usłyszymy. Zobaczymy. :)

Tranzystor A-70 Pioneera już mnie trochę meczy. Nie jest zły. W swojej klasie bardzo dobry nawet ale postanowiłem dać patriotycznie szansę polskiej produkcji. Niejako przy okazji będzie to mój domowy debiut z lampą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dać szansę Silver Lunie Prestige.

Przyjedzie dopiero po weekendzie.

 

Przed zakupem przeczytałem wszystko co mogłem. Mailowalem z producentem. Przeczytałem też w całości ten wątek. Naprawdę przeczytałem cały. :)

 

Nie mam zbyt wyrafinowego sprzętu. Zobaczymy czy Luna się u mnie sprawdzi. Niestety na odsłuch nie miałem czasu. Zbyt wielkie odległości do najbliższych salonów audio. Ale lubię niespodzianki. Zawsze jak mi się nie spodoba mogę przeciez w ciągu 14 dni oddać.

 

Pytam już tu bo nie chcę znów męczyć pana Macieja. Które ustawienie to zwykła Luna? Pentoda czy to drugie?

 

Z tego co sie orientuje to bedzie pentoda.

Pamietaj ,ze zmiana lamp tez duzo da, wiec jak luna Ci podejdzie to zmieniajac pozniej lampy bedziesz mega zadowolony.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dać szansę Silver Lunie Prestige.

Przyjedzie dopiero po weekendzie.

 

Przed zakupem przeczytałem wszystko co mogłem. Mailowalem z producentem. Przeczytałem też w całości ten wątek. Naprawdę przeczytałem cały. :)

 

Nie mam zbyt wyrafinowego sprzętu. Zobaczymy czy Luna się u mnie sprawdzi. Niestety na odsłuch nie miałem czasu. Zbyt wielkie odległości do najbliższych salonów audio. Ale lubię niespodzianki. Zawsze jak mi się nie spodoba mogę przeciez w ciągu 14 dni oddać.

 

Pytam już tu bo nie chcę znów męczyć pana Macieja. Które ustawienie to zwykła Luna? Pentoda czy to drugie?

Standardowa Silver Luna to ustawienie przełącznika w pozycji tetroda i lampy sterujące 12ax7 Eldctro Harmonix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzęgów,

Tanio i w miarę dobrze spisują się czerwone jantzeny superior - sprawdzone na dwóch wzmacniaczach.

Mundorfy nie nadają się na sprzęgi . Ogólnie to kapitalne kondensatory od evo oil w górę ale w zwrotnicach - chyba najczęściej używane przez wielu producentów kolumn magico xavian sonus faber itd......

Dobre wrażenie zrobiły na mnie stosunkowo tanie olejowe rike audio. Jupiterów nie słuchałem .

Audio noty nie lubią wysokich temperatur - ładna barwa ale dla mnie mulą . Koledze się rozlał dlatego radzę uważać.

W gm 70 mam teflonowe Scr - dla mnie bomba bo gmka gra lepiej od mojego drugiego wzmacniacza jadisa da50 i tylko to się liczy a byłem przekonany że nic już nie zagra lepiej:)

Za miesiąc będę miał trzy identyczne wzmacniacze na gm70 różniące się tylko sprzęgami (olejowe rike audio , audio note miedziane i teflonowe scr) . Po odsłuchach coś napiszę.

Miałem u siebie kilka dni temu daca McGyver na duelundach alexander. Nie wiem ile wnosiły duelundy ale dac grał bardzo dobrze. Za jakiś czas zrobię podmianę scr na alexander.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi taką rzecz. Moje MA BX5 mają wg producenta 8ohm.

W tej recenzji z pomiarów wyszło, że mają jednak 4ohm. (Niestety wyszło też, że efektywność jest niższa niż zapewnia Monitor Audio. Trochę mnie to martwi).

http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/344-bx5

 

Czy mogę je zatem podłączyć do zacisków cztero-omowych wzmacniacza?

Jeżeli tak to co to zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.