Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  163 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie jestem w trakcie zamówienia z HiFi collective, które serie byś polecal?

 

http://www.hificollective.co.uk/capacitors/icel-polypropylene-caps.html

 

 

 

 

 

Proste jak budowa cepa, widzisz te kosteczki czerwone na zdjęciu powyżej, wystarczy je podmienić na coś lepszego, doslownie 5 minut roboty i dwa przyłożenia lutownicy. Które dokladnie kondy i jakie wartości nie powiem, bo trzeba by mieć przed oczami rozkręcony, ale myśle ze sam Fezz bez większych problemów takiej modyfikacji dokona jak dostarczysz im kondy. Nie wiem jak wyglada sprawa gwarancji, wiec nie namawiam do rozkręcania samemu.

 

 

Mogą sie nie zmieścić w środku obudowy.

 

 

Sama wymiana ok, chodzilo mi tutaj bardziej na jakie wymienic.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne i niebeskie Jantzeny oraz zwykłe białe Mundorfy to faktycznie poracha, ale ci producenci wytwarzają różne serie. Niektóre grają bardzo dobrze w stosunku do ceny.

Oczywiste jest, że osobiście wolałbym na przykład Jupitery z miedzianą folią i papierem w wosku, ale one są wielkie i drogie.

 

Nie tylko z Jadisa, także z Docet Lectora. No i pamiętać że ICEL też ma różne serie, od przemysłowej masówki do naprawdę klasowych.

ICELE PPA stosował też Amplifon w WT40 II.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

 

Sama wymiana ok, chodzilo mi tutaj bardziej na jakie wymienic.

To zależy w którym kierunku chcialbys pójść z dźwiękiem. Kondensatory maja swoją jakaś ogólna charkterystyke grania można próbować coś doradzić wiedząc w którym kierunku chcesz pójść no i oczywiście jakie fundusze.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te jupitery sa gdzies do kupienia ?

 

Hifi collective. Ale odradzam do Fezza bo wielkie i się nie zmieszczą, a poza tym ten akurat typ jest wrażliwy na wysokie temperatury i może się zesikać od gorąca.

 

Kompaktowe rozmiary mają kondensatory Mundorfa z serii EVO występujące w kilku odmianach. Bart Azazel testował większość z nich, proponuję jego pytać jak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w którym kierunku chcialbys pójść z dźwiękiem. Kondensatory maja swoją jakaś ogólna charkterystyke grania można próbować coś doradzić wiedząc w którym kierunku chcesz pójść no i oczywiście jakie fundusze.

 

Fundusze nieograniczone ;-) a w jakich kierunkach mozemy pojsc ? co mozemy uzyskac poprzez wymiane ?

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Fundusze nieograniczone ;-) a w jakich kierunkach mozemy pojsc ? co mozemy uzyskac poprzez wymiane ?

 

Jak fundusze nieograniczone to sprzedaj fezza i kupuj Kondo ;-)

 

Przepis na dobrą lampe jest prosty: sensowny schemat + lampy NOS + dobre kondy sygnałowe + dobre trafa.

W Twoim egzemplarzu masz niezle lampy, chcesz zmienić kondy ale trafa zostaną przeciętne i to juz będzie ograniczać to urządzenie. Ja bym nie szalal z super drogim kondesatorami wiedząc ze i tak wąskim gardlem jest trafo wyjściowe (będące kluczowym elementem każdego lampowca).

Zreszta bardziej cenione kondensatory mogą sie tam fizycznie nie zmieścić - wątpię by udalo sie wcisnąć tam Audyna True copper, Obbligato czy Jupitera woskowego...

 

 

 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fundusze nieograniczone to sprzedaj fezza i kupuj Kondo ;-)

 

Przepis na dobrą lampe jest prosty: sensowny schemat + lampy NOS + dobre kondy sygnałowe + dobre trafa.

W Twoim egzemplarzu masz niezle lampy, chcesz zmienić kondy ale trafa zostaną przeciętne i to juz będzie ograniczać to urządzenie. Ja bym nie szalal z super drogim kondesatorami wiedząc ze i tak wąskim gardlem jest trafo wyjściowe (będące kluczowym elementem każdego lampowca).

Zreszta bardziej cenione kondensatory mogą sie tam fizycznie nie zmieścić - wątpię by udalo sie wcisnąć tam Audyna True copper, Obbligato czy Jupitera woskowego...

 

 

Fundusze bezograniczen ale skupiamy sie na tuningu luny ;-) Wiesz co do obudowy mozna ja zawsze zmodyfikowac. Pytanie jak duze sa te elementy, przydala by sie jakas strona z wymiarami.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

 

Fundusze bezograniczen ale skupiamy sie na tuningu luny ;-) Wiesz co do obudowy mozna ja zawsze zmodyfikowac. Pytanie jak duze sa te elementy, przydala by sie jakas strona z wymiarami.

Kupisz wzmaniacz i zmienisz lampy, kondy sygnalowe, trafa wyjsciowe i zostanie ci sama obudowa i Trafo zasilajace za 200 zł z calego wzmacniacza + drobnica za 50zl i potencjometr za 50zl... Niektórych urządzeń nie warto tuningować bo trzeba by zmienić wszystko... Abstrahując od tego, ze topowe kondensatory sie nie zmieszczą wew. Obudowy, solidne trafa nie zmieszczą sie pod puszkami, wiec obudowe tez trzeba by zmienić/przerabiać...

 

Kup sobie jakies ciut lepsze chociaż kondensatory sygnalowe na start i sprawdź czy zmiany w dźwięku Ci odpowiadają. W najgorszym wypadku odsprzedaż takich końców za 75% ceny nie jest zwykle problemem. Poprawa będzie slyszalna, a zachowasz charakter urządzenia.

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz wzmaniacz i zmienisz lampy, kondy sygnalowe, trafa wyjsciowe i zostanie ci sama obudowa i Trafo zasilajace za 200 zł z calego wzmacniacza + drobnica za 50zl i potencjometr za 50zl... Niektórych urządzeń nie warto tuningować bo trzeba by zmienić wszystko... Abstrahując od tego, ze topowe kondensatory sie nie zmieszczą wew. Obudowy, solidne trafa nie zmieszczą sie pod puszkami, wiec obudowe tez trzeba by zmienić/przerabiać...

 

Kup sobie jakies ciut lepsze chociaż kondensatory sygnalowe na start i sprawdź czy zmiany w dźwięku Ci odpowiadają. W najgorszym wypadku odsprzedaż takich końców za 75% ceny nie jest zwykle problemem. Poprawa będzie slyszalna, a zachowasz charakter urządzenia.

 

Widzisz i tutaj tez nasuwa sie druga mysl, ze chcialem przebudowac obudowe luny na drewniana, i wyjdzie na to ,ze zbudujemy nowy wzmak ;-) Z cieakwosci takie top trafa ile moga kosztowac ?

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Widzisz i tutaj tez nasuwa sie druga mysl, ze chcialem przebudowac obudowe luny na drewniana, i wyjdzie na to ,ze zbudujemy nowy wzmak ;-) Z cieakwosci takie top trafa ile moga kosztowac ?

 

Lundahl 2000-3000zl, Ogonowski ok 1000zl za pare, oba dadzą olbrzymia zmianę w stosunku do tego co tam siedzi.

 

 

 

To nie lepiej z nieograniczonymi funduszami budować coś od podstaw.

Albo kupić coś co nie będzie potrzebowało grzebania.

 

 

Sluszna uwaga.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fundusze nieograniczone to sprzedaj fezza i kupuj Kondo ;-)

Sedno.

 

Ja bym jeszcze brał pod uwagę Unison Research The Absolute

 

Obbligato

Te akurat wlezą i są niedrogie. Tylko już na starcie należy je zapakować w termokurcze, najlepiej przezroczyste, bo one mają metalowe obudowy.

 

chcialem przebudowac obudowe luny na drewniana, i wyjdzie na to ,ze zbudujemy nowy wzmak ;-)

 

Dokładnie. A jak budujesz wzmak od zera, i kasa Cię nie ogranicza, to bardzo dużo można zwojować. Tym bardziej że mając dostęp do netu możesz czerpać z doświadczeń innych, i z pomocą doświadczonych DIYowców stworzyć cudeńko.

Taką drogą poszedł Koobal, ma w tej chwili zbudowany od podstaw jeden z najlepszych znanych mi wzmacniaczy na lampach GM70. W obudowie inspirowanej Unisonem, z dużą ilością elementów z pięknego naturalnego drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lundahl 2000-3000zl, Ogonowski ok 1000zl za pare, oba dadzą olbrzymia zmianę w stosunku do tego co tam siedzi.

 

 

Zamiast tuningować VW Polo lepiej od razu kupić Porsche :)

 

Umówiłem się z kumplem na odsłuch Titania. Pech, egzemplarz, który dotarł

do sklepu był uszkodzony. ;-(

Mam pytanie do użytkowników Fezz czy macie problem z brumieniem? Już 3 właścicieli, z którymi rozmawiałem narzekało na brumienie, w tym 2 na wielokrotne naprawy. Niestety bez rezultatu. Nawet DC bloker nie pomógł.

Specjalnie zawitałem do jednego ze sklepów i podłączyliśmy kolumny o efektywności 91dB i... Rzeczywiście brumi jak diabli! Ktoś sprawdza te wzmacniacze przed wysłaniem do sklepu? Rekordzista ponoć naprawiał NOWY wzmacniacz 5 razy aż nie wytrzymał i zwrócił. Proszę o informacje w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie kupić "porsche"... i najlepiej od forumowych naganiaczy...bo wszystko co nie od nich jest h...

Ależ nie, przecież lepiej kupić Trabanta w cenie Volkswagena od innych forumowych naganiaczy. Bo przecież twierdzą, że to będzie prawie to samo co Porsche.

Tylko że "prawie" robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ależ nie, przecież lepiej kupić Trabanta w cenie Volkswagena od innych forumowych naganiaczy. Bo przecież twierdzą, że to będzie prawie to samo co Porsche.

Tylko że "prawie" robi różnicę.

 

Mac...chyba nie czujesz się naganiaczem?...bez urazy...

Pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie czuję się. Czuję natomiast coś inego. Czuję, że jak czytam co niektórych naganiaczy, to mną telepie

https://media3.giphy.com/media/xTiTnoieCQLmBcZbvq/200_s.gif[/imge]

 

No i mną brrr...całe szczęście ja nie poszukuję już swojego dźwięku...mam taki jak lubię...mnóstwo emocji...zrozumiałem, że żonglowanie klamotami nic nie daje skoro realizacje są takie jak są...grasz wszystkie to uśredniasz system nie ma zjawiska...dobre i bardzo dobre masz zjawisko... współczuję poszukującym...kawał ciężkiej frustrującej roboty...tak samo konstruktorzy...z każdej strony atak za atakiem...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy nie prościej zdemaskować takiego delikwenta - kto zacz ?

takie domysły mogą być szkodliwe...

trzeba odróżnić zadowolonego posiadacza sprzętu od handlowego spryciarza

wielokrotnie chwaliłem i będę chwalił Jadisa i zapewniam Was że grama tłuszczu z tego nie mam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie, czy nie prościej zdemaskować takiego delikwenta - kto zacz ?

takie domysły mogą być szkodliwe...

trzeba odróżnić zadowolonego posiadacza sprzętu od handlowego spryciarza

wielokrotnie chwaliłem i będę chwalił Jadisa i zapewniam Was że grama tłuszczu z tego nie mam ;-)

 

Mireczku...ale my Ci wierzymy...sam mam jobla na punkcie mojej Jolki... :-) ... i nie dlatego, że mam w Jolidzie jakieś profity...a szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porsche jest ;-) Teraz chce sie pobawic wzmakiem. Mozna by kupic 10 razy lepszy ale ja chce ten poprawic ;-) Mysle ,ze w przyszly weekend rozbiore lune i zobaczymy co tam mozna podmienic. Bede liczyl na wasza pomoc ;)

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Porsche jest ;-) Teraz chce sie pobawic wzmakiem. Mozna by kupic 10 razy lepszy ale ja chce ten poprawic ;-) Mysle ,ze w przyszly weekend rozbiore lune i zobaczymy co tam mozna podmienic. Bede liczyl na wasza pomoc ;)

Każdy stara sie dawać racjonalnych porad. Racjonalne jest mając ten wzmacniacz zmienić w nim lampy i kondy sygnalowe, to proste i szybkie modyfikacje, dające gwarantowany przyrost jakości, a jednocześnie zostawiające oryginalny charakter urządzenia i pozwalające go w przyszłości odsprzedać bez problemu.

 

Natomiast tunning ekstremalny polegający na wymianę 90% elementów na inne, oraz zrobienie nowej obudowy jest nie racjonalne z punktu widzenia opłacalności. Ten wzmacniacz to urządzenie entry level wiec nie ma tam żadnych elementów które nie daloby sie zmienić na lepsze. Raczej wszystkie podzespoly tam użyte należą do najtańszych na rynku.

Wiec lepiej budować nawet rownolegle nowy wzmaniacz na dobrych podzespolach i porównywać bezpośrednio do FEZZa skoro i tak wszystko prawie zostanie zmienione.

Zreszta nie chce po raz kolejny poruszać tego drażliwego tematu, ale sam schemat FEZZa z wisząca siatka w powietrzu której zasadności nawet producent nie umie wytłumaczyć, tez stawia pod znakiem zapytania sens takich operacji.

 

Wracając do analogii samochodowych mając passata zrób mu czip tunning, wymień felgi i resztę zostaw bo i tak z niego nie zrobisz porsche.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiś czas temu połączyłem moją Lunę z kolumnami Pylon sapphire 31 , rezulaty są obiecujące,nie opisuję jeszcze moich wrażeń,gdyż kolumny grają kilka dni,pogram na nich jeszcze z 40-50h i jak bedą w pełni wygrzane napewno podzielę się wrażeniami,miał ktoś jakieś doswiadczenia w takim połączeniu?proszę o wypowiedz osób,które faktycznie miały kontakt z takim zestawem.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na prezentacji Luny z droższymi diamondami 28. W sklepie sie uparli, że da radę.Tak buczącego i rozlazłego basu dawno nie słyszałem. Diana Krall to była wręcz komedia. Motoryka i werwa grania przez to nie istniała. Nie wiem jak Szafirki ale mam nadzieję, że są łatwiejsze w napędzeniu. Inaczej ciężko tego słuchać. Poszukabym czegoś bardziej skutecznego z łatwo sterowalnymi niskotonowcami. Tylko wtedy ten brum będzie jeszcze głosniejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję się. Czuję natomiast coś inego. Czuję, że jak czytam co niektórych naganiaczy, to mną telepie

 

Mnie też telepie.

Szczególnie jak czytam wpisy naganiaczy/wzmacniaczy, którzy równocześnie umiejętnie deprecjonują inne produkty.

Szukać nie trzeba daleko. Wystarczy poczytać wpisy w tym klubie.... :(

 

p.s.

Zeby nie było niedopowiedzeń. Uważam ze Fezz jest ofiara takich działań...

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.