Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  163 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wydajność prądowa to podstawa poprawnego grania. Mówię tu o odpowiednim doborze wzmacniacza do kolumn albo odwrotnie. Bez tego nie ma szans na poprawny dźwięk. Dopiero po spełnieniu tych kryteriów możemy zacząć dostrajanie charakteru dźwięku pod nasze gusta. Jadis jest wyjątkowy bo łączy świetny dźwięk oraz wydajność prądową. Tańsze Integry lampowe to kompromisy które musimy skorygować odpowiednim doborem kolumn. Znowu wrócę do tematu Fezz Audio bo to jest klub Fezza a nie Jadisa :-) Przy odpowiednim doborze kolumn oraz źródła do wzmacniaczy Fezza. możemy mieć, za bardzo uczciwe pieniądze, namiastkę Hi Endu. Ale proszę nie łudzić się że kupicie Titanie i zagra jak Jadis, bo nie zagra i to nie będzie umniejszało Titanii.

 

Ja zestawiałem Titanie z UR Preludio. Przy wysokoskutecznych kolumnach (99 dB) Preludio grało MOIM zdaniem lepiej (inna barwa, akcent na średnicę, dużo wieksza scena). Na Jethro Tull Titania się wyłożyła. A Preludio podoba mi się bardziej od S6 ale wymaga niestety specyficznych kolumn. Na zwykłych kolumnach takiej różnicy między Titanią a Preludio już nie było.

 

Odpowiedź miałabyć do postu o zestawienie Fezz / Unison Research

 

PS. I żeby nie było - Titania to dobry sprzęt, ale niekoniecznie uniwersalny.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zestawiałem Titanie z UR Preludio. Przy wysokoskutecznych kolumnach (99 dB) Preludio grało MOIM zdaniem lepiej (inna barwa, akcent na średnicę, dużo wieksza scena). Na Jethro Tull Titania się wyłożyła. A Preludio podoba mi się bardziej od S6 ale wymaga niestety specyficznych kolumn. Na zwykłych kolumnach takiej różnicy między Titanią a Preludio już nie było.

 

Odpowiedź miałabyć do postu o zestawienie Fezz / Unison Research

 

PS. I żeby nie było - Titania to dobry sprzęt, ale niekoniecznie uniwersalny.

 

Wlasnie ciekaw jestem tego unisona jak zgra sie z SF MV.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mira Ceti na naszym winylowym czwartku w Gdańsku.

 

15042036_684300825058172_3922596160033217405_o.jpg

 

2x8W, które dało radę Cabasse Iroise w pomieszczeniu ok.40m. Graliśmy z winyla z 1977roku. Pink Floyd - Animals. Gramofon Nottingham Analogue Interspace Junior, wkładka Ortofon rondo Bronze, pre Pathos New in the Groove. 98%(około 30-40 osób) uczestników było bardzo usatysfakcjonowanych. Gratulacje i podziękowania za udaną premierę tego modelu na pomorzu dla Macieja. Wszystkich chętnych zapraszamy na odsłuch, bo nadal u nas stoi ten model i wszystkie pozostałe.

 

Więcej zdjęć tutaj - https://www.facebook.com/mieer.sveerg/media_set?set=a.684300771724844.1073741827.100004347811128&type=3

 

pozdrawiamy

www.premiumsound.pl

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

to może być mały high-end w rozsądnej cenie

 

Albo "mały" albo "High End" :-)

Nim 300B Fezza zacznie uznawane być za mały, duży, czy jakikolwiek inny HiEnd polecam posłuchać chociażby 300B Abraxasa, liga cenowa niższa, wykonanie również DIY, (ale lepsze niż to zaprezentowane w SilverLunie el34), trafa wcale nie hiendowe, ale budzące zaufanie porządne CC - które nikt przy zdrowych zmysłach nie zamieniłby na torroida.

 

Nie powiem, żeby te 300b Fezza zagrało źle na AS, grało całkiem dobrze, choć bardzo mocno kulała góra (jak zresztą we wszystkich Fezzach IMO). Wysokie tony trąbek, fortepianu itd. były mocne, jasne i jak dla mnie ciut ostre wręcz, z kolei brak było jakiegokolwiek powietrza, otwarcia góry, holografii. Wg. mnie winne są ku temu trzy zwiększające ten efekt czynniki; przeciętnej klasy źródło, lampy sterujące, słabej klasy transformatory wyjściowe.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem ani Mirac Ceti ani Abraxasa - słyszałem za to jak potrafi zagrać 300b., Noatomiast po wygooglaniu zdjęć abraxasa... - to montaż tego wygląda to gorzej niż w starych lampizatorach. Może zdjęcia są jakieś stare i obecnie jest lepiej? Choć w tym przypadku usprawiedliwieniem może być cena, rząd wielkości niższa niż lampiego. Dla niektórych to sprawa dość istotna - patrząc jakie emocje budził montaż lampiego, co prawda wiele droższego. Wzmacniacze Fezza wewnątrz wyglądają 100 x lepiej.

 

PS. Przepraszam, nie mogę znaleźć teraz tych zdjęć. Jeżeli się pomyliłem, to proszę o sprostowanie.

 

PS. Już Mam: http://www.trioda.com/index.php/pl/galeria-fotograficzna/5228-wzmacniacz-abraxas-300b-se

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nie słyszałem ani Mirac Ceti ani Abraxasa - słyszałem za to jak potrafi zagrać 300b., Noatomiast po wygooglaniu zdjęć abraxasa... - to montaż tego wygląda to gorzej niż w starych lampizatorach. Może zdjęcia są jakieś stare i obecnie jest lepiej? Choć w tym przypadku usprawiedliwieniem może być cena, rząd wielkości niższa niż lampiego. Dla niektórych to sprawa dość istotna - patrząc jakie emocje budził montaż lampiego, co prawda wiele droższego. Wzmacniacze Fezza wewnątrz wyglądają 100 x lepiej.

 

PS. Przepraszam, nie mogę znaleźć teraz tych zdjęć. Jeżeli się pomyliłem, to proszę o sprostowanie.

 

PS. Już Mam: http://www.trioda.com/index.php/pl/galeria-fotograficzna/5228-wzmacniacz-abraxas-300b-se

Nie wiem czy obecnie nawet coś da się kupić nowego - zdjęcie powyżej Abraxasa, montaż powinien wyglądać schludniej i wygląda w Abraxasach nie tuningowanych. W tym wyżej widać rezystory Riken i Allan Bradley, zmieniony przekaźnik i dodane dławiki wklejone na gluta. Bardzo możliwe, że po tych zmianach wzmacniacz zagrał lepiej ale sposób wykonania tej operacji pokazuje, że robił to ktoś nie mający dużego doświadczenia z lutownicą.

Niemniej każdemu zainteresowanemu zakupem wzmacniacza na lampie 300B (nie tylko Fezz) polecam zapoznać się z 300B Abraxasa za na prawdę małe pieniądze można na prawdę mieć fajny dźwięk. Nie miałem możliwości porównania Abraxasa z Fezzem na 300B ale te kilka aplikacji Abraxasa jakie słyszałem zrobiły na mnie większe wrażenie niż, tegoroczna prezentacja Fezza 300B na AS.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zapoznać się z 300B Abraxasa za na prawdę małe pieniądze można na prawdę mieć fajny dźwięk. Nie miałem możliwości porównania Abraxasa

 

Na jednym portalu aukcyjnym było toto coś, cena wywoławcza 6500PLN. Jak dla mnie wygląd tego sprzętu to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Na jednym portalu aukcyjnym było toto coś, cena wywoławcza 6500PLN. Jak dla mnie wygląd tego sprzętu to nieporozumienie.

A co ma wygląd do jakości dźwięku (a chyba o tym rozmawiamy)?

Mi nie podoba sie ani Fezz Audio ani Abraxas, dużo lepiej wyglądają np. Sun Audio w mojej opini.

Cena 6500 zl - każdy sprzedaje za tyle ile uważa, ze jest warte. Ja bez problemu bym byl w stanie kupić za polowe tej ceny.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wygląd do jakości dźwięku (a chyba o tym rozmawiamy)?

Mi nie podoba sie ani Fezz Audio ani Abraxas, dużo lepiej wyglądają np. Sun Audio w mojej opini.

Cena 6500 zl - każdy sprzedaje za tyle ile uważa, ze jest warte. Ja bez problemu bym byl w stanie kupić za polowe tej ceny.

Za takie coś max 300-500 PLN bym mógł dać, wtedy to byłyby naprawdę małe pieniądze. Za 6 czy okazyjnie za 3k PLN można kupić wzmacniacz tranzystorowy lub lampowy który będzie i grał i wyglądał jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie nr 1 - kolumny Franco Serblin Accordo

 

Tria jazzowe

Na muzyce jazzowej w małym składzie Titania wydawała się lepsza niż MBL, dając fajniejszą górę i być może barwniejszą średnicę.

Ta część odsłuchów była dla mnie bolesna, bo to niemożliwe, aby wzmacniacz za 40 tysięcy grał gorzej niż ten za 8 tys :)

W muzyce dyskotekowo-elektronicznej (Pet Shop Boys) tranzystor pokazał bardzo dokładne odwzorowanie dźwięków, wzorową jak dla mnie dynamikę, scalony obraz sceny, przejrzystość. Tytania tutaj grała bardzo ładnie, ale odrobinkę mniej uporządkowanie, nie było aż takiej dynamiki. Troszeczkę też było mniej basu a może być mniej punktowy/konturowy. Wydaje mi się, że to chyba cecha wzmacniaczy lampowych.

Nie brakowało nigdy mocy, a Accordo są bardzo prądożerne, słabsze wzmacniacze firmy Fezz Audio nie dawały im rady.

 

Głos ludzki solo

W zasadzie praktycznie bez różnic, Titania - nieco bardziej magicznie, tranzystor trochę dokładniej.

 

Fortepian solo

Lepiej gra Titania ! Głównie dlatego, że gra jasno.

 

Wysoki głos z orkiestrą

Tu nieco lepiej MBL, lepszy, bardziej kontrolowany bas, reszta pasma praktycznie bez róznic, może nieco bardziej czaruje Titania.

 

 

 

czytając te słowa mozna odnieść wrażenie że MBL i Fezz to dwa równorzędne wzmacniacze, przynajmniej

grające w tej samej klasie ..... znam Fezza i kilkakrotnie słuchałem MBLa i coś w tym opisie mi nie pasowało ( nie są to równorzędne wzmacniacze)

ale jakoś tak nie drążyłem tematu....dopiero dziś mam odpowiedz na moje wątpliwości ....o tym za chwilę

wspomniałeś że marzysz o Jadisie...... ja na to... że życze aby marzenie się spełniło

dziś twierdzę że spełnienie takich marzeń nic nie zmieni....bez znaczenia czy kupisz Jadisa czy Amplifona

a nawet kosztującego prawie 170 tys Unison Research Absolute...a dlaczego ?

....bo masz złą akustykę....proste i tylko tyle....

w zakładce Hi-End masz swój wątek który dopiero dziś przeczytałem i opinia Mirka z Acoustic Labs jest

dla mnie jednoznaczna....proszę nie odbieraj moich słów jako wymądrzanie się czy jako złośliwość.....

w takim przypadku gdzie akustyka jest zrypana nigdy nie usłyszysz potencjału lepszego wzmacniacza

a jak jest różnica to tylko niewielka i szkoda wydawać kasę na lepszy sprzęt

wiem coś na ten temat bo sam jestem w trakcie robienia akustyki i również wiem ile można zyskać

zawsze można lepiej ale masz zajebisty sprzęt !! ....tylko nie wykorzystany....

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiernie miło jest mi poinformować, że wzmacniacz Fezz Audio Titania

otrzymał właśnie nagrodę High Fidelity BEST PRODUCT 2016 w kategorii "Wzmacniacze zintegrowane"

 

BEST PRODUCT 2016 w/g High Fidelity

 

"Fezz Audio TITANIA

 

Jeśli szukacie państwo klasycznego wzmacniacza lampowego, to powinniście posłuchać Titanii firmy Fezz Audio. To wzmacniacz operujący ponadprzeciętnymi barwami, ukazujący wyjątkowo bogatą strukturę harmoniczną utworów. Wysoka moc wyjściowa pozwala na łączenie go z różnymi kolumnami i nie musimy się bać, że ich nie wysteruje. No i nie kosztuje dużych pieniędzy, co przy tak dobrym dźwięku i solidnym wykonaniu jest atutem nie do przecenienia. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem się podzielić moimi doświadczeniami z lampami sterującymi we wzmacniaczu Fezz Audio Silver Luna.Miałem okazję posłuchać mojej Luny w towarzystwie 12AX7 Tung-Sol ,Full Music oraz Srebrnych Mazd mini watt. Odrazu na wstępie dodam,że orginalnie dodawane do wzmacniacz EH sterujące są najsłabsze z tego towarzystwa i jeśli ktoś słuchał Luny na standardowych lampach i myśli,że to kres możliwości tego wzmacniacza to jest w wielkim błędzie.To tak jak by do nowego markowego samochodu wsadzić stalowe felgi... :) bedzie jeździł ale nie do końca wyglądał,jeśli zainwestujemy w jakieś alufelgi to bedzie i dobrze jeździł i wyglądał...do rzeczy

 

Zacznę od Tung -soli

Po wymienie lamp na te popularne chińczyki, nie robiłem sobie wielkich nadzieji,ale zaskoczyły mnie pozytywnie po przesiadce z EH dzwięk jak by wyraźniejszy ,słychać że bardziej szczegółowy(pojawiają się nowe dzwięki na płytkach)minimalnie lepsza kontrola bassu.Różnica w cenie w porównaniu do EH niby nie wielka, ale jednak poprawa jest i to nie na poziomie percepcji słuchu lecz zauważalna.

 

Następnie w moje ręce wpadły znowu chińczyki ale te z wyższej półki mowa tu o lampach Full Music.Przy tych lampach nawet moja żona potwierdziła,że to już zupełnie inna liga,wybrzmienia instrumentów,jeszcze lepsza rozdzielczość,przestrzeń, i jak powiedział mój kolega na tych lampach słuchanie muzyki jest wciągające i przyjemne dla ucha,to są lampy których stosunek jakości do ceny jest imponujący,bo za parę nowych z bierzącej produkcji zaplacimy około 300zł a poprawa dzwięku w naszym wzmacniaczu bedzie znacząca.

 

Na koniec Lampy Mazdy srebrne ,których słuchałem najkrócej,który zrobiły na mnie największe wrażenie,które odpowiednio kosztują,które używane są w topowych hi-endowych wzmacniaczach,które zostały mi pożyczone na parę dni przez kolegę Miroslava1 i miały pokazać mi co znaczy bardzo dobra lampa sterująca

I co...?

No i pokazały myślę,że pełnię możliwości mojej Luny.Znacząca poprawa w każdym aspekcie,nie ma co się tu zbytnio rozpisywać między nimi a standardowymi lampami rosyjskimi jest przepaść,jak wróciłem po nich do EH to dzwięk jakby z jakąś kaszą, nie wyraźny,efekt założonego koca na kolumny, tak to mniej więcej można obrazowo opisać.

Podsumowując,wymiana lamp sterujących myślę,że w wiekszości wzmacniaczy przynosi wymierne korzyści,które są uzależnione od głębokości naszych portfeli:) jeśli ktoś wpadnie na pomyśł żeby za 1/4 ceny wzmacniacza kupić dwie lampki 12ax7 to bedzię napewno bardzo zadowolony,i Srebrne Mazdy mini watt go nie zawiodą(ja zrobie tak napewno :) bo wiem co te dwie małe lampki robią z dzwiękiem w mojej Lunie.

Pozdrawiam i życzę udanych doświadczeń z lampami! :)

Edytowane przez Domin01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek grudnia to bardzo dobry czas dla Fezz Audio. Cieszę się, że mogę poinformować Państwa o, aż trzech nagrodach które otrzymały produkowane przez nas wzmacniacze:

 

- BEST SOUND dla Fezz Audio Silver Luna (highfidelity.pl)

http://highfidelity.pl/@main-2882&lang=

 

- BEST OF AVS 2016 dla Fezz Audio Mira Ceti (SoundStage net.)

http://www.soundstagehifi.com/index.php/opinion/1025-warsaw-the-best-of-a

 

- BEST PRODUCT 2016 dla Fezz Audio Titania (highfidelity.pl)

http://highfidelity.pl/@main-2908&lang=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pochwale u mnie luna prestige gra z lampkami mocy Svetlana C, do tego sygnalowe Siemens und Halske. Bajka, bajka, bez porownania do standardowych.

 

Mysle ,ze fezz powinien wypuscic model delux z jakims lepszym setem lampek na dzien dobry ;-)

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

To ja sie pochwale u mnie luna prestige gra z lampkami mocy Svetlana C, do tego sygnalowe Siemens und Halske. Bajka, bajka, bez porownania do standardowych.

 

Mysle ,ze fezz powinien wypuscic model delux z jakims lepszym setem lampek na dzien dobry ;-)

Zamontuj jeszcze jakies porządne kondensatory sygnalowe; Janztzen, Mundorf, V Cap, Duelund itp. różnica będzie spora na plus jesli tylko trafisz w swoje brzmienie.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj jeszcze jakies porządne kondensatory sygnalowe; Janztzen, Mundorf, V Cap, Duelund itp. różnica będzie spora na plus jesli tylko trafisz w swoje brzmienie.

Jantzen i Mundorf to jest totalna kiszka w torze sygnałowym. Wrogowi nie życzę dźwięku, który powodują :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jantzen i Mundorf to jest totalna kiszka w torze sygnałowym. Wrogowi nie życzę dźwięku, który powodują :)

Od czegoś trzeba zacząć - w oryginale siedzą (jesli sie nie mylę) WIMY lub coś tej klasy. Nawet ruskie teflonu, jantzeny i mundorfy za kilka dyszek powinny zagrać lepiej.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czegoś trzeba zacząć - w oryginale siedzą (jesli sie nie mylę) WIMY lub coś tej klasy. Nawet ruskie teflonu, jantzeny i mundorfy za kilka dyszek powinny zagrać lepiej.

Gdzie czerwona Wima tam dobrego dźwięku ni ma :)

A tak poważnie to lepiej dać Audyna albo... Kondensator z Jadisa czyli ICEL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pochwale u mnie luna prestige gra z lampkami mocy Svetlana C, do tego sygnalowe Siemens und Halske. Bajka, bajka, bez porownania do standardowych.

 

Mysle ,ze fezz powinien wypuscic model delux z jakims lepszym setem lampek na dzien dobry ;-)

Ja niebawem zaczne doświadczenia z lampami mocy,porównywałeś te Svetlany C z innymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Gdzie czerwona Wima tam dobrego dźwięku ni ma :)

 

Też tak uważam. W pierwszych egzemplarzach siedziały WIMY, co siedzi teraz nie wiadomo, bo jak wyglądają w środku te wzmacniacze to obecnie wielka tajemnica...

post-31012-0-44503100-1481370300_thumb.jpg

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niebawem zaczne doświadczenia z lampami mocy,porównywałeś te Svetlany C z innymi?

 

Standardowe plus tung sole wypozyczone od Pana Macieja. Jeden wniosek bez porownania oczywiscie na plus Svetlany.

Standardowe i tung sole gray z lampami sygnalowymi psvane gold, jak by ktos chcial mam do sprzedania.

 

Zamontuj jeszcze jakies porządne kondensatory sygnalowe; Janztzen, Mundorf, V Cap, Duelund itp. różnica będzie spora na plus jesli tylko trafisz w swoje brzmienie.

 

Mysle o tym, ale niezabardzo sie na tym znam ,wiec tak naprawde nie wiem ktora na ktore zamienic. Jak by ktos sie znalazl kto pomoze bede wdzieczny.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jantzen i Mundorf to jest totalna kiszka w torze sygnałowym. Wrogowi nie życzę dźwięku, który powodują :)

Czarne i niebeskie Jantzeny oraz zwykłe białe Mundorfy to faktycznie poracha, ale ci producenci wytwarzają różne serie. Niektóre grają bardzo dobrze w stosunku do ceny.

Oczywiste jest, że osobiście wolałbym na przykład Jupitery z miedzianą folią i papierem w wosku, ale one są wielkie i drogie.

 

Kondensator z Jadisa czyli ICEL!

Nie tylko z Jadisa, także z Docet Lectora. No i pamiętać że ICEL też ma różne serie, od przemysłowej masówki do naprawdę klasowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne i niebeskie Jantzeny oraz zwykłe białe Mundorfy to faktycznie poracha, ale ci producenci wytwarzają różne serie. Niektóre grają bardzo dobrze w stosunku do ceny.

Oczywiste jest, że osobiście wolałbym na przykład Jupitery z miedzianą folią i papierem w wosku, ale one są wielkie i drogie.

 

Nie tylko z Jadisa, także z Docet Lectora. No i pamiętać że ICEL też ma różne serie, od przemysłowej masówki do naprawdę klasowych.

 

Te jupitery sa gdzies do kupienia ?

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nie tylko z Jadisa, także z Docet Lectora. No i pamiętać że ICEL też ma różne serie, od przemysłowej masówki do naprawdę klasowych.

Wlasnie jestem w trakcie zamówienia z HiFi collective, które serie byś polecal?

 

http://www.hificollective.co.uk/capacitors/icel-polypropylene-caps.html

 

 

 

 

Mysle o tym, ale niezabardzo sie na tym znam ,wiec tak naprawde nie wiem ktora na ktore zamienic. Jak by ktos sie znalazl kto pomoze bede wdzieczny.

 

Proste jak budowa cepa, widzisz te kosteczki czerwone na zdjęciu powyżej, wystarczy je podmienić na coś lepszego, doslownie 5 minut roboty i dwa przyłożenia lutownicy. Które dokladnie kondy i jakie wartości nie powiem, bo trzeba by mieć przed oczami rozkręcony, ale myśle ze sam Fezz bez większych problemów takiej modyfikacji dokona jak dostarczysz im kondy. Nie wiem jak wyglada sprawa gwarancji, wiec nie namawiam do rozkręcania samemu.

 

 

 

Te jupitery sa gdzies do kupienia ?

Mogą sie nie zmieścić w środku obudowy.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.