Jump to content
wojciech iwaszczukiewicz

Polish jazz Polskich Nagrań-wielki powrót.

Recommended Posts

W świetle ostatnich doniesień prasowych nie sądzicie , że to teraz kicha ? Dla mnie SZOK  !!!!

sadowski jazz.jpg

Już pisałem o tym  innym wątku.Moim zdaniem należy oddzielić osobę twórcy od dzieła.Osobę można oceniać,a w przypadku przestępstwa osądzić a dzieło istnieje autonomicznie.Nie dajmy się zwariować.

Zgadzam się Wojciechu ale emocje to emocje a jako ludzie wrażliwi ( bo przecież słuchamy jazzu) mamy te emocje wpisane w nasze ja.
Mimo wszystko to przykre, smutne. 

Wygląda na to, że nieprędko zobaczymy drugą płytę K. Sadowskiego w serii Warnera. Jeśli w ogóle zobaczymy.
Szczerze mówiąc z albumów wydanych do tej pory nie mam jedynie Marianny Wróblewskiej, po prostu nie mogę się przełamać, żeby to kupić. Pani Wróblewska wydała w serii P. J. jeszcze bodaj 2 lub 3 albumy, więc prędzej czy później dopadnie mnie konieczność dokonania wyboru.
Mimo wszystko podzielam zdanie Wojciecha. Gdybyśmy mieli słuchać muzyki wyłącznie "godnych" twórców, z wielu utworów musielibyśmy zrezygnować. A na płytach K. S. gra wielu świetnych muzyków, np. Andrzej Dąbrowski. Choćby ze względu na nich chcę mieć te albumy.
A przestępstwami niech zajmą się właściwe organy. Bynajmniej nie organy Hammonda...

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

7 godzin temu, Szyszkownik Kilkujadek napisał:

Wygląda na to, że nieprędko zobaczymy drugą płytę K. Sadowskiego w serii Warnera. Jeśli w ogóle zobaczymy

Tę płytę już jakiś czas temu wydał GAD Records.

Wydali jeszcze jedną, Na Kosmodromie.. 

Wiem wiem, widziałem te płyty na stronie GAD kiedy były jeszcze dostępne. Wtedy nie kupiłem a obecnie Na Kosmodromie leży na Allegro za 200 i 250 zł. GAD praktycznie nie robi drugich wydań, a nawet gdyby to płyty Sadowskiego byłyby zapewne ostatnie w kolejce.

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Poza tym liczyłem na kompletność serii Warnera ale jeszcze zanim wyszła obecna sprawa, nie byłem pewny czy Warner wyda wszystko. Bardzo chciałbym się mylić.

4 godziny temu, Szyszkownik Kilkujadek napisał:

Wtedy nie kupiłem

To ja zdążyłem:)

... a już teraz wiadomo, że "wkrótce cała seria Polish Jazz dostępna w serwisach cyfrowych". Głupi ja, który kupuję cedeki po 30-40 PLN. Za tyle mogę wykupić miesięczny dostęp do serwisu cyfrowego. W cenie całej serii Polish Jazz wykupiłbym dostęp na 74 miesiące do całej serii i mnóstwa innej muzyki nie czekając 10 lat aż Warner wyda wszystko. Przyszłość serii Polish Jazz jawi się nadzwyczaj interesująco....