Skocz do zawartości
IGNORED

Nowa płyta Radiohead - A Moon Shaped Pool


globtroter1

Rekomendowane odpowiedzi

I tak jak w przypadku Bowiego dobra muzyka przysłonięta okropnie słabą dynamiką... Znowu wszystko "w pysk", bez oddechu i skoków napięcia. Ściana.

 

Właściciele gramofonów pewnie znowu bardziej skorzystają na słuchaniu muzyki z tego albumu. Dla plikowców i entuzjastów CD zostaje porównanie z realizacją reklam w Polsacie... A szkoda bo na pewno można było lepiej.

 

I może kiedyś - tak jak to było w przypadku Claptona i jego "Pilgrim" - znajdzie się ktoś kto to poprawi... A wtedy wypowiem się szerzej na temat muzyki z tej płyty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was zrozumieć, ale to przecież bełkot. Jazgot. Nic się kupy nie trzyma. OK computer było jeszcze znośne. Znośne muzyczne, bo miauczenia Yorka to tortura dla uszu.

Na szczęście po latach przestaję być sam w tych osądach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma złej muzyki (bełkotu) ale może być nieodpowiedni słuchacz . Pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jak w przypadku Bowiego dobra muzyka przysłonięta okropnie słabą dynamiką... Znowu wszystko "w pysk", bez oddechu i skoków napięcia. Ściana.

Może tak ma być właśnie...

Jak pisałem gdzieś, brzmienie jest faktycznie dość gęste, pełno w nim podkładów i przetworzeń, dlatego pewnie też dość niski DR 5-6 całego albumu, ale tu nawet potencjalna cisza jest zazwyczaj przetworzonym szumem lub pulsacją, która cały czas tworzy tło zmniejszając ten mierzalny komputerowo DR. Ten sam DR to dość fałszywe pojmowanie ogólnej jakości nagrania.

Wg mnie ogólnie jakość nagrania tej płyty jest bardzo dobra, czasem dość wymagająca dla sprzętu, który podobnie jak przy Bowie może dostawac zadyszki i słabo kontrolowac dźwięk przy sporym jego natężeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tak się nagrywa, ja się temu nie dziwię. Problem polega na tym, że jest mi trudno słuchać tak zrealizowanych płyt. Bowie jest naprawdę dobry ale przez tą dynamikę mnie strasznie męczy i po czwartym kawałku mam już dość. A potem puszczam sobie plik 24 bitowy Toma Petty - Hypnotic Eye i jest wielkie "ufff" - mogę słuchać dalej. Mimo, że wersja zwykła CD też jest kiepska pod względem dynamiki. Ale mam wybór i za to mam szacunek dla tego rockmana. Tutaj nie mam wyboru... Niemniej oczywiście posłucham ten nowy album jeszcze parę razy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego problemu z jakością nagrania tej płyty. Słucham z Tidala i jest skompresowana, ale artystycznie płyta jest tak piękna, że nic a nic mi to nie przeszkadza. Bowiego ze streamingu dużo gorzej się słuchało. No nic, trzeba jeszcze miesiąc poczekać na wydanie na winylu.

 

Zdecydowanie najlepsza płyta wydana w tym roku. Te aranże orkiestrowe pasują rewelacyjnie. Chyba po tym "bondowskim" kawałku można było przypuszczać, że zespół jest w świetnej formie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was zrozumieć, ale to przecież bełkot. Jazgot. Nic się kupy nie trzyma. OK computer było jeszcze znośne. Znośne muzyczne, bo miauczenia Yorka to tortura dla uszu.

Na szczęście po latach przestaję być sam w tych osądach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na szczęście są bardziej merytoryczne portale.

 

Coraz więcej ludzi jest przekonanych o tym, że wreszcie mamy trzecią wielką płytę Radiohead.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja jeszcze do końca nie zgadzam się z Hawrylukiem, choć przyznam że płyta coraz lepiej mi wchodzi. Tylko wciąż nie pasuje mi do reszty singlowy "Burn The Witch"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wielu, nawet zdeklarowanych przeciwników tej grupy, jak widać w te pędy posłuchało ich nowego albumu.

Może to też o czymś świadczy?! :)

Bardzo dobrze, że słuchają. Żeby oceniaći krytykować, trzeba płytę poznać.

 

I niełatwo dać przykład innego zespołu, grającego tak dobrą muzykę, który podobałby się tak szerokiemu gronu odbiorców. Może poza The Beatles, no ale wiadomo :)

Dobry żart ;-)

 

A Archive? Nie znam :)

Wstyd :P

 

Nie ma złej muzyki (bełkotu) ale może być nieodpowiedni słuchacz

A może bardziej o muzyce, a nie słuchaczu, co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem fanem zespołu, owszem zdarzało mi się od czasu do czasu coś odtworzyć ale tą płytę przesłuchałem już chyba ze 20 razy... Cicho, głośno i bardzo głośno w każdym wydaniu i o różnych porach porywa... Szaleństwo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawie jak ja:

I've never felt particularly strongly about their records, with no lasting urge to listen and no overwhelming emotion generated by their compositions. A Moon Shaped Pool changed all of that. Yorke's vocals, Greenwood's stirring strings and the staggering contributions of Colin Greenwood, Ed O'Brien, Philip Selway and Nigel Godrich have all synthesized here to create a truly tense, evocative and amazing project. Very few records are able to transport the listener to a different world full of visceral, palpable feeling for even just one listen. A Moon Shaped Pool manages to do it over and over again with the feelings deepening rather than cheapening with each successive listen.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lista wielu dotychczasowych recenzji sumujących się w Metacritic:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, to właśnie tak. A tak przy okazji ktoś się wybiera na któryś z koncertów? My z żoną mamy bilety do Berlina na festyn Lollapalooza we wrześniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, to właśnie tak. A tak przy okazji ktoś się wybiera na któryś z koncertów? My z żoną mamy bilety do Berlina na festyn Lollapalooza we wrześniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gratuluję! Ja się nie wybieram, ale już miałem przyjemność widzieć Radiohead na koncercie, zresztą daleko nie miałem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ps - ale ja już jestem stary; co wiele tłumaczy...:)

 

ja również :) uważam że radiohead jest nie do słuchania ale ta płyta jest całkiem....niezła. Naprawdę.

 

generalnie szacunek, odnieść sukces "takimi" dźwiękami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Junior_AudioMix_Konin

(Konto usunięte)

I może kiedyś - tak jak to było w przypadku Claptona i jego "Pilgrim" - znajdzie się ktoś kto to poprawi... A wtedy wypowiem się szerzej na temat muzyki z tej płyty...

 

Aż tak źle z tym Claptonem? Ja mam zupełnie inne odczucia!

Ale jeszcze lepszą realizacyjnie jest "Reptile". Tam jest naprawdę ogień i nie tylko w tym, jak to jest nagrane, ale co! Każdy kawałek wgniata w ziemię i można tej płyty słuchać w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałbym 'Pilgrim' do 'Reptile'. To są zupełnie dwa inne światy, biorąc nawet pod uwagę muzykę Claptona jako całość. 'Reptile jest świetnym bluesowym albumem, natomiast 'Pilgrim' jest syntetycznym, elektronicznym i nowym jak na EC doświadczeniem - doświadczeniem, które nie za bardzo wpisuje się w feel claptonowskiej struktury. Pamiętam, że zaskoczył mnie tym albumem Eric i prawdę mówiąc, absolutnie mi się to nie podobało - pomyślałem: ot, wypadek przy pracy i dziwaczny pomysł Claptona na załatanie dziury od bardzo dobrze przyjętego i znakomitego zresztą 'From the Cradle'.

Będę musiał posłuchać 'Pilgrim' - może teraz, po latach, moja ocena tego albumu będzie mniej surowa i zrewiduje dotychczasowy pogląd? Trzy najgorsze płyty Erica to właśnie Pilgrim, August i Behind the Sun - nigdy nie mogłem się przekonać do tych rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Coraz więcej ludzi jest przekonanych o tym, że wreszcie mamy trzecią wielką płytę Radiohead.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

I tu zgadzam się z Hawrylukiem. Bardzo trafne spostrzeżenia, np to o minimalizmie mimo instrumentalnego i aranżacyjnego rozpasania. To z pewnością najlepsza płyta Radiohead od czasu Kid A. Wielkość tej płyty nie bije nas od razu w pysk, nie jest jakoś specjalnie spektakularna, dlatego łatwo ją przeoczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.