Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  190 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, salceson napisał:

Właśnie mam nadzieję że mnie nie zaprosisz bo już mam dość, podobno te wątroby to mają swoją określoną wytrzymałość ? A mydelniczka odłączona, trzeba zdjęcia robić i sprzedawać.

W ogóle można by zrobić jakieś wspólne słuchanki ale co jak się Rafał obraził na mnie jak dziecko więc chyba marne szanse ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj gościł taki sprzęcik..!! Wykonanie perfekcyjne (jatoba egzotyczna-drewno, gałki i nóżki mosiądz-aluminium, pilot jatoba, w środku komponenty super, chyba ze 30 kg). Brzmienie w każdym aspekcie na wyższym poziomie w porównaniu z CA A500. Przede wszystkim bardzo dobry wgląd w nagranie, przejrzystość, ogrom detali. Jestem pozytywnie zaskoczony, bo ta lampa gra raczej neutralnie, czyli tak jak lubię, a do tego z pięknymi, bardzo naturalnymi barwami, wybrzmieniami, szeroką i bardziej głęboką sceną. Średnica niesamowita, pełna i soczysta, góra doświetlona, ale bez agresji. Bas raczej miękki, ale też z konturem, mocny, w żadnym wypadku nie dudniący ani nadmiernie poluzowany, przyjemny. Tutaj w dolnym zakresie MF 3si zrobił na mnie kiedyś większe wrażenie i z tego go głównie zapamiętałem po krótkim odsłuchu, na basie dźwięk MF był twardszy, jeszcze bardziej dociążony i zwinniejszy. Ciekawe jak byłoby gdybym te wzmacniacze zestawił razem.

Planowałem wydatki na audio w późniejszym okresie, ale muszę przemyśleć..Konstruktor mieszka w sąsiednim bloku..

20200707_183848_HDR-1.jpg

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebglaZestaw wygląda imponująco. Zapewne też tak gra ?

 

@salcesonPowiem Ci, że ta lampa, której wczoraj słuchałem ma podobny charakter dźwięku do mojego Cambridge. I pewnie też i te klocki Cambridge, które teraz testujesz idą w podobnym kierunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, karfied napisał:

@sebglaZestaw wygląda imponująco. Zapewne też tak gra ?

Dzięki ? 

Wiadomo, że zawsze człowiek chce coś poprawić ale generalnie jestem zadowolony bardzo z brzmienia. Jak już pisałem wcześniej bardzo lubię lampę w torze. W przyszłości marzy mi się jeszcze lampa w torze gramofonu (przedwzmacniacz) oraz DAC lampowy. Pasuje mi włoskie brzmienie Unison Research i Lectora i pewnie te marki będę brał jako pierwsze pod uwagę przy dalszych "usprawnieniach".

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO10 + LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+2xVM200M+EDISON230) + ROSE RS250 + SAP RELAXA + TIGLON +  PURIST AUDIO DESIGN +  OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie na odsłuchy zajechać do mnie. Będzie prawie w "połowie" drogi dla Was i Dedala. Akustykę mam całkiem niezłą. W razie kłopotów absorbery też się znajdą. Będzie można porównać z moimi Enzo. No i co najważniejsze, to truskawki niedługo trzeba będzie odcedzić. Tylko Burmester musi być koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, karfied napisał:

U mnie wczoraj gościł taki sprzęcik

Ladnie wyglada.

transport streaming -................... ; transport cd - Pioneer PD 30AE mod; dac - Denafrips Pontus 2; wzmacniacz - Shanling A3.2 mk2; kolumny - YB Nord S25; listwa - Lector Edison 230; interkonekty cyfrowe - Chord Clearway i2s, QED Reference Digital Audio 40, QED Reference Optical Quartz; interkonekt analogowy - PAD Neptune XLR; kable zasilajace - Oyaide tunami, Oyaide black mamba, Furutech alpha 3, Yarbo 1100, Neotech Nep 3002, Belden; zasilacze - Nostromo, PD Creative, Ifi ipowerX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, karfied napisał:

U mnie wczoraj gościł taki sprzęcik..!! Wykonanie perfekcyjne (jatoba egzotyczna-drewno, gałki i nóżki mosiądz-aluminium, pilot jatoba, w środku komponenty super, chyba ze 30 kg). Brzmienie w każdym aspekcie na wyższym poziomie w porównaniu z CA A500. Przede wszystkim bardzo dobry wgląd w nagranie, przejrzystość, ogrom detali. Jestem pozytywnie zaskoczony, bo ta lampa gra raczej neutralnie, czyli tak jak lubię, a do tego z pięknymi, bardzo naturalnymi barwami, wybrzmieniami, szeroką i bardziej głęboką sceną. Średnica niesamowita, pełna i soczysta, góra doświetlona, ale bez agresji. Bas raczej miękki, ale też z konturem, mocny, w żadnym wypadku nie dudniący ani nadmiernie poluzowany, przyjemny. Tutaj w dolnym zakresie MF 3si zrobił na mnie kiedyś większe wrażenie i z tego go głównie zapamiętałem po krótkim odsłuchu, na basie dźwięk MF był twardszy, jeszcze bardziej dociążony i zwinniejszy. Ciekawe jak byłoby gdybym te wzmacniacze zestawił razem.

Planowałem wydatki na audio w późniejszym okresie, ale muszę przemyśleć..Konstruktor mieszka w sąsiednim bloku..

20200707_183848_HDR-1.jpg

Fajnie się prezentuje ? No tak, jak już coś się przetestuje to potem kusi.

21 minut temu, Mikelas76 napisał:

Ladnie wyglada.

Twój nowy WBA tez super się prezentuje. Mam nadzieje, że będzie cieszy oczy i uszy. Chociaż pewnie już cieszy.

ART LOUDSPEAKERS DECO10 + LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+2xVM200M+EDISON230) + ROSE RS250 + SAP RELAXA + TIGLON +  PURIST AUDIO DESIGN +  OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sebgla napisał:

Fajnie się prezentuje ? No tak, jak już coś się przetestuje to potem kusi.

Oj kusiło i męczyło, dzisiaj jeszcze też słuchałem, ale niestety się nie zdecydowałem. W basie brakowało mi jednak większego zróżnicowania, bardziej zaznaczonych konturów i przede wszystkim plastyki. Natomiast średnica, góra i wygląd bardzo mi się podobały.   

W dniu 7.07.2020 o 17:27, Mikelas76 napisał:

No to u mnie nadszedł dzień aby się pochwalić nowym nabytkiem. Preamp WBA Blazebird lekko modyfikowany. Czas pokaze jak dobry byl to krok. Jak pisalem wczesniej, wygrzany mlodszy brat z tej manufaktury zagral fajniej niz sam streamer+koncowka. Tu moze byc tylko lepiej. Juz slysze inna szkole grania a czas wygrzewania lamp to do 150h. Poczekamy zobaczymy. Nastepna w kolejce to wymiana koncowki. 

IMG_20200707_172308.jpg

Screenshot_20200707_172626.jpg

Screenshot_20200707_172610.jpg

Screenshot_20200707_172900.jpg

Wygląda efektownie i ładnie się komponuje z otoczeniem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2020 o 17:27, Mikelas76 napisał:

No to u mnie nadszedł dzień aby się pochwalić nowym nabytkiem. Preamp WBA Blazebird lekko modyfikowany. Czas pokaze jak dobry byl to krok. Jak pisalem wczesniej, wygrzany mlodszy brat z tej manufaktury zagral fajniej niz sam streamer+koncowka. Tu moze byc tylko lepiej. Juz slysze inna szkole grania a czas wygrzewania lamp to do 150h. Poczekamy zobaczymy. Nastepna w kolejce to wymiana koncowki. 

Oooojaaaa... wygląda fajowsko!!!

No ot teraz z kabelkami będzie inaczej, niż w tranzystorku... Słyszałem opinie, że trudniej do lampy dobrać przewody - ale tylko słyszałem - ni i te lampyyyyy... Gratulacje!

W dniu 7.07.2020 o 19:30, Cezary_58669 napisał:

Allo, allo, przepraszam za off.. ?

Gratulacje z preampa i czekam/y na wrażenia ?

 

 

IMG_20200707_190139169_HDR.jpg

ciekawie wyglądają te cokoliki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

A ja po kliku dniach słuchania końcówki Classe, podłączyłem z powrotem Burmestera. Szkoda gadać. Nie zostawił suchej nitki na Classe. Także następca jeszcze nie wyznaczony. 

Nie będzie tak łatwo zastąpić Burmestera zwłaszcza, jak go się dobrze kupiło... Może Atoll IN200 , może IN300, a może Dayens Ecstasy III lub może Naim NAT SX3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2020 o 10:45, LOBO_M napisał:

Skoro tak jest, a nie przeczę, to co bym musiał kupić, aby potencjał EX2 wykorzystać? A tym bardziej co bym musiał kupić przy upgrade do berges/beszele? 

U mnie szykuje się totalna wymiana klocków tylko muszę w końcu coś posłuchać A na to brak czasu

A jak zaczniesz słuchać, to pewnie zaczną się dylematy...

Beszele powalają każdym tonem, a przy dobrych i poważnych klocuszkach pewnie jest bajka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję taki ładny klocuszek wypożyczyć. Według mnie prezentuje podobny poziom co CA A500, dlatego wymiany nie będzie. W dolnym zakresie na plus, bas mocniejszy i lepiej dociążony. Średnica tak jak w CA bardzo ładna, barwna i naturalna, trochę bardziej szczegółowa, ale jakby mniej nasycone dźwięki. Góra na minus, wyciszona, mniej wyraźna, szczególnie dźwięki z dalszego planu. Wszystko głównie koncentruje się na pierwszym planie, scena szersza, ale bardziej płaska. Tak to słychać na moich BMN S2 II.

Oprócz przykładów wzmacniaczy, które wymienił  @LOBO_M (Yamaha A-S1000 albo 2000, Lectora , MF 3si, dayens menuetto) wysłuchałbym jeszcze CA CXA 80/81, nada c375 bee jestem też ciekawy, jakiejś lampy z dobrym basem, czy pre lampowego (np. WBA) z końcówką oddzielną, ewentualnie hybrydy. Spodobał mi się ten klimat, który wnosi lampa.

 

20200712_172223_HDR.jpg

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LOBO_M napisał:

Słuchałeś też w klasie A? Na zdjeciu widze ze leci w AB, no i ja zawsze slucham w Direct.

Ja właściwie to mam dylemat odnośnie wzmacniaczy grających w klasie A/B, bo nie za bardzo wiem, kiedy urządzenie już przechodzi w klasę B??? Ponoć nie do końca jest to umownie przyjęta "godzina 9"  na potencjometrze głośności, czyli znacznik poziomu (dioda, kreska, itp.) w linii poziomej. Słyszałem, że zależne jest to także i od stopnia wzmocnienia i od transformatora... Mawiają, że przy poborze około 500W może to być ta "godzina 9", ale czy przy słabszych będzie inaczej?

Może zna ktoś jakieś sensowne i logiczne wyjaśnienie, albo opisy producentów/znawców tego zagadnienia, wzmacniaczy klasy A/B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest Marantz i mimo swoich wad, ma jedna zalete, moim zdaniem poprzez jego charakter mozna sluchac godzinami. Jak jestem w domu, muzyka leci praktycznie non stop, minimum 8-10h, raz cos mojego raz zony, raz dzieci. Teraz moi synowie (wszyscy trzej 2/6/11) maniakalnie słuchają Queen. Mysle ze prze cale moje zycie nie sluchalem tyle Frediego co przez ostatnie pol roku. 
mimo tego W tym roku bedzie zapowiadana rewolucja sprzetowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, karfied napisał:

Wydawało się, że w klasie A gra cieplej. Ogólnie przyjemnie się słucha tego wzmacniacza tylko szkoda, że góra taka delikatna i dynamika wolałbym żeby była lepsza.

Też odnoszę podobne wrażenie, co do cieplejszego/przyjemniejszego grania tak do 9:30...  A i scena lepiej się prezentuje i tony są bardziej poukładane. Może być, że to gra wówczas w klasie A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko Polo Całkiem możliwe, nie zgłębiałem tego tematu, ciekawe jak to jest.

2 godziny temu, LOBO_M napisał:

Taki jest Marantz i mimo swoich wad, ma jedna zalete, moim zdaniem poprzez jego charakter mozna sluchac godzinami.

Tak, to bardzo dobry wzmak na dłuższe odsłuchy.

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LOBO_M napisał:

Taki jest Marantz i mimo swoich wad, ma jedna zalete, moim zdaniem poprzez jego charakter mozna sluchac godzinami. Jak jestem w domu, muzyka leci praktycznie non stop, minimum 8-10h, raz cos mojego raz zony [...]
mimo tego W tym roku bedzie zapowiadana rewolucja sprzetowa.

Podobne odczucia mam co do mojej Yamahy AX-892, też mogę i często słucham godzinami, ale tak do godziny 10 na potencjometrze. W zasadzie w pokoju 16m2 nie ma potrzeby słuchać głośniej, ale najlepsze jest to, że Bergesy grają od najcichszych poziomów głośności bardzo dobrze i wyrównanym pasmem, a potrafię słuchać muzyki czasami do rana - gdzie w bloku to nie jest łatwe zadanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzięki uprzejmości Pana Bogdana mogłem posłuchać nowego wzmacniacza-Lectora ZXT 70. Chociaż przekracza mój budżet jaki w przyszłości chciałbym przeznaczyć na nowy wzmacniacz, to oczywiście skorzystałem z zaproszenia i okazji. Hybryda wykazała się pięknie ubarwionymi i nasyconymi dźwiękami, szczególnie moją uwagę zwróciły pięknie wybrzmiewające blachy perkusyjne, odpowienio dociążone, naturalne i fortepian. Yamaha AX 892 słabiutko wypadła w porównaniu w tym aspekcie. 

Zabrakło mi trochę więcej dynamiki i konturowości na basie. Jednak trzeba być ostrożnym w ocenie, bo jak ktoś się zastanawia nad tym wzmacniaczem to koniecznie trzeba dać mu trochę pograć, rozgrzać się. Pan Bogdan pisał mi, że później się rozkręcił i grał jeszcze lepiej, że scena i akustyka przy dobrych nagraniach zaskakuje. Poza tym usłyszeliśmy, że jest bardzo zależny od źródła i przez stremer Arcam rPlay (Tidal HiFi) zagrał lepiej niż przez odtwarzacz cd Yamahy. 

Lector był podłączony do BMN S2 II (dąb mokka na zdjęciu) przez PAD Musaeus, a do Arcama przez Wireworld Eclipse 8 mini (na zdjęciu chyba inna konfiguracja kabli, mieliśmy też przez chwilę podłączone Beszele Pro 3).

Wzmacniacz pozostawił na mnie wrażenie bardzo przyjemnego grania 

 

20200726_175629_resized.jpg

IMG_2897.jpg

IMG_2899.jpg

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, karfied napisał:

Dzięki uprzejmości Pana Bogdana mogłem posłuchać nowego wzmacniacza-Lectora ZXT 70

Gral u mnie przez 2 tygodnie z bergesami 3. Bardzo mi sie podobalo jego granie. Jest megamuzykalny i dla wielu moze byc wyznacznikiem w swoim przedziale cenowym. Ja o malo co nie dalem sie oczarowac. Gra cieplutko lampowo ale ma jedno lub dwa ale. Nie tylko moim zdaniem poniewaz jak sie poszuka to sa to zbiezne opinie. Waska scena i mala dynamika to pierwsze a drugie to cieplo odbiegajace od naturalnego. Ale to nadal fajnie brzmiacy wzmak.

Nie wiedzialem ze p Bogdan bawi sie z Lectorem?!? 

transport streaming -................... ; transport cd - Pioneer PD 30AE mod; dac - Denafrips Pontus 2; wzmacniacz - Shanling A3.2 mk2; kolumny - YB Nord S25; listwa - Lector Edison 230; interkonekty cyfrowe - Chord Clearway i2s, QED Reference Digital Audio 40, QED Reference Optical Quartz; interkonekt analogowy - PAD Neptune XLR; kable zasilajace - Oyaide tunami, Oyaide black mamba, Furutech alpha 3, Yarbo 1100, Neotech Nep 3002, Belden; zasilacze - Nostromo, PD Creative, Ifi ipowerX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lector ZXT 70 odsłuchany po raz drugi ? Tym razem ja miałem przyjemność gościć samego konstruktora moich kolumn Pana Bogdana Nowaka ? Myślałem, że też będzie @Marko Polo, ale niestety nie mógł przyjść. Najpierw pograł mój cały zestaw na czele z BMN S2 II (z zaciskami Eti Research i elektroniką z Beszeli), a Lector grzał się i przygotowywał do startu. Pochwalę się, że Panu Bogdanowi bardzo się podobało granie mojego zestawu.  Przypomnę tak ogólnie, bo może ktoś buduje swój zestaw, u mnie gra to z Raspberry Pi, DAC Nostromo, CA A500 i kable: gł. Clearway, IC Van Damnme Classic i koksjalny Prolinka. Polecam taki zestaw. Jest synergia i można cieszyć się muzyką. Moje na pewno jeszcze słabo osłuchane ucho zostało zweryfikowane przez Pana Bogdana i wiem, że to już nie tylko moje subiektywne odczucia co do ładnego grania tego zestawu ?

Po około godzinie przyszła kolej na Lectora i w pierwszym wrażeniu coś tak trochę szorstko i ostrawo było, ale po zmianie gniazdka  bolec od przewodu fazowego znalazł się w odpowiednim otworze i zrobiło się cieplej, bardziej gładko i lampowo. Ciekawe, nawet nie wiedziałem, że na coś takiego podczas podłączania kabla zasilającego trzeba zwracać uwagę. Lector odsłuchiwany po raz drugi, tym razem w moim zestawie i moim pokoju odsłuchowym miałem wrażenie, że zagrał korzystniej: żywiej, z wyraźniejszą i bardziej otwartą górą. To było bardzo piękne granie, takie poukładane trójwymiarowe instrumenty w przestrzeni, przepiękne barwy, wybrzmienia i akustyka. Np. bardzo wyraźnie było słychać uderzenia pałeczki w blachę pod różnym kątem, głęboki pogłos od uderzeń pałeczki w kant bębna, te wszystkie niuanse budowały taką przyjemną dla ucha lampową atmosferę. W dolnym zakresie natomiast życzyłbym sobie jeszcze większego dociążenia, mocy i dynamiki. Częściowo poprawiło się to po zmianie kabli na głośnikowy Wireworld Eclipse 8 mini i IC PAD Genesis i w takiej kablowej konfiguracji było najlepiej. Był też podłączany głośnikowy PAD Musaeus, ale w tym zestawie mniej się wpasował.

Oczywiście z Lectorem i wymienionymi kablami wznieśliśmy się na wyższy poziom, ale mimo wszystko mogę być bardzo zadowolonym ze swojego obecnego zestawu ?

Jeszcze co ważne, potwierdziło się, że Lector po kilku godzinach grał lepiej niż na początku.

20200803_211722_resized.jpg

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.