Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaa zapomniałem o kablach bez super izolacji, powpinanych we wzmacniaczach na wtyczki komputerowe, lichymi taśmami sygnałowymi między płytkami, stycznikami z załączaniem elektromagnetycznym... Na pewno te elementy nie są z czystej miedzi, filtrowane...

Sam producent pokazuje tym, że w sumie nie ma aż takiego znaczenia z jakiego materiału jest przewodnik, ale najważniejsze jest solidne połączenie wszystkich elementów, nie ważne, czy cyna zwykła, czy ze złotem. Najlepszym na to przykładem jest co potrafią zrobić zimne luty z dźwiękiem, sygnałem i tak dalej.  

Widocznie nawet te przekaźniki z cewkami elektromagnetycznymi nie mają wpływu na zakłócenie sygnału audio skoro wychodzą w pomiarach idealne przebiegi charakterystyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Ja nie uzywam wtykow wogole. Mysle ze one napewno zmieniaja brzmienie samych kabli, jesli nie degraduja. Z takich samych powodow nie zarabiam kabli zasilajacych we widly.

Takie dodatki to sa kolejne elementy zmieniajace sam kabel czy to zasilajacy czy glosnikowy. Ale jak ktos lubi mozna sie bawic. 

Czy wtyki w glosnikowcach nie maja czasem wiekszego sensu w przypadku czestego przepinania? Jesli ktos ma juz staly system to nie ma to sensu. 

Jeżeli wtyk kabla jest dobrze wykonany, najlepiej sprasowany, ewentualnie lutowany, ale nie skrecany, to rezystancja przejścia będzie conajmniej o rząd wielkości lepsza, na pewno. To jest logiczne, bo jest duzo wieksza powierzchnia styku przy wtykach i przewód pracuje całym przekrojem.

 Kiedys w pracy  mierzyłem mikroOhmomierzem , wtyk w gnieździe <10uOhm, przewód przykrecony w zacisku 50-150uOhm, ponadto praktycznie kazdy pomiar przykrecanego przewodu wychodzil inaczej po odkreceniu/zakreceniu, kolejna sprawa, moim zdaniem zacisk z czasem się poluzuje chyba ze ma blokadę.

 

W energetyce na "main circuit" każdy styk jest mierzony i dopuszczamy 10uOhm, ale osiagniecie tego to nie lada sztuka, jest caly proces wykonania takiego polaczenia. 

Może dlatego producenci wewnatrz sprzetu kozystaja z łaczeń zaciskowych i "wsuwek" ktore na pierwszy rzut oka wygladaja tandetnie.

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raiwan napisał:

wtyczki komputerowe, lichymi taśmami sygnałowymi między płytkami, stycznikami z załączaniem elektromagnetycznym... Na pewno te elementy nie są z czystej miedzi

księgowa. 

2 godziny temu, raiwan napisał:

Sam producent pokazuje tym, że w sumie nie ma aż takiego znaczenia z jakiego materiału jest przewodnik, ale najważniejsze jest solidne połączenie wszystkich elementów, nie ważne, czy cyna zwykła, czy ze złotem

Moge sie zalozyc, ze gdyby producent udostepnil tasme produkcyjna i pozwolil na korekty to daloby sie zbudowac urzadzenie bardzo poprawne a nawet o lepszych wlasciwosciach sonicznych.

Godzinę temu, LOBO_M napisał:

Jeżeli wtyk kabla jest dobrze wykonany, najlepiej sprasowany, ewentualnie lutowany, ale nie skrecany, to rezystancja przejścia będzie conajmniej o rząd wielkości lepsza, na pewno

koncowki kabla glosnikowego polutowalem, sa lekko skrecone. 

Nie chce wywolywac gów.. burzy. Ja osobiscie uwazam, ze wszelkie zbedne elementy, odmienne materialowo od bazowych, mozna wykluczyc, czyli np. widly, banany itp.

Ale to jest tylko moje zdanie, tak przy okazji. To nie jest jakies must have. 

Pamiętam z drugiej strony ze w klubie atc byly akcje z wymianą wlasnie wsuwek ktore degradowaly dzwiek. Cos w tym musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-40 lat temu kolumny miały wyprowadzone długie przewody które od razu wpinało się do wzmacniacza.

 Tak jak napisał kolega wyżej, sprawdź co pół roku czy możesz dokręcić przewód w zacisku kolumny/wzmacniacza, jeżeli tak to już masz odpowiedź co jest lepsze. Taki przewód niedociśnięty na maksa to już są  miniOhmy. Czy to dużo to już każdy niech sobie odpowie
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2024 o 18:44, Mikelas76 napisał:

Zdecydowanie sie z Toba zgadzam, mowilem Markowi to samo ale kazdy ma swoje zdanie i trzeba to uszanowac. Kazdy musi przejsc swoja droge i zrozumiec to osobiscie. Jeden ma dluzsza inny krotsza droge. 

Teraz ja wrzuce dwa wykresy ktore powstaly w moim salonie dwa lata temu. Mialem wtedy jeszcze bergesy 3. Porownywalem je do trojdroznych monitorow Chario i do trzydroznych YB (18-tka na dole) pozyczonych od kolegi. 

Niezaleznie od wykresow, naprzyjemniejsze w odbiorze byly YB prawie ex aequo z BMNami. BMNy byly bardziej przestrzenne, YB rowniejsze w calym pasmie. Chario mialy najrowniejszy, czyli najbardziej pozadany wykres, ale byly tez DUZO starsze niz oponenci i chyba same głośniki nie byly gornych lotow.

Idealem jest miec oczywiscie swietne przetworniki i w miare rowny wykres. 

Jeden z wykresow pokazuje linie prawie sie nakladajace, drugi to samo ale w odsunieciu dla lepszej oceny. 

 

bmn,yb,chario.jpg

rozsunięte bmn, yb, chario.jpg

Zaznacze moze ze pomiary kolumn dokonywane w tym samym miejscu (mam zaznaczone na podlodze najlepsze ustawienie po 3 latach badan 😉). Umik ustawiany w tym samym miejscu, wszystko przed pomiarem sprawdzane bardzo dokladnie miarą.

Też się z tym zgadzam, nie chciałem jednak iść na skróty i być biernym, tzn. żeby ktokolwiek mi powiedział kup to i zrób tak - bo to nie działa. Czytam wiele wpisów, ale wykresów po prostu nie rozumiem i nie znam nikogo z Bydzi lub z pobliska, kto by mi wyjaśnił, że już o przyjeździe do mnie i pomiarach nie wspomnę... A to będzie dla mnie najbardziej znacząca wizyta ! Póki co - po swojemu - zaczynam więcej rozumieć, ale nadal sama muzyka jest dla mnie najważniejsza, a że mogę podwyższyć jej poziom, to się cieszę...

@LOBO_M a same kabelki aż takie drogie nie były, bo okazyjnie kupione !!! Ale swoje wydałem i nie żałuję !!!

W dniu 16.02.2024 o 23:05, MariuszZ. napisał:

Robiłem mnóstwo testów pomiarowych związanych z "kablami" i żadnych różnic mikrofon nie wykazał przy zmianie "okablowania".

Czy to znaczy, że nie możemy spodziewać się różnic? NIE! U mnie nie ma różnic, a sprawa pomiarów jest dość zawiła i złożona. Ja to wiem, a jak ktoś ma inne zdanie to chętnie podyskutuję.

Nie da się w kilku słowach wyjaśnić. Ważny jest kontekst i warunki pomiaru. 

U mnie kable generalnie nie grają ale delikatne różnice w odbiorze muzycznych wrażeń między kilkoma głośnikowymi przewodami wychwytuję. Słucham na Chord Odyssey 2 i dla porównania u mnie np. w podobnym przedziale cenowym Tellurium black juz zamulały wrażenia. Brakowało lśnienia na górze przy słuchaniu muzy 😉 

Wracając do pomiarów to za kilka dni pokażę na obrazkach jak bardzo wpływa poza okablowaniem zatkanie BRów czy wytłumienie wnętrza kolumny. Na przykładzie moich BMNów oczywiście. Czekam na wełnę do upchania w BMNach. 

 

 

Dokładnie zdaję sobie sprawę, że to siermiężna robota i zazdroszczę, że to ogarniacie !!!

4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Ja nie uzywam wtykow wogole. Mysle ze one napewno zmieniaja brzmienie samych kabli, jesli nie degraduja. Z takich samych powodow nie zarabiam kabli zasilajacych we widly.

Takie dodatki to sa kolejne elementy zmieniajace sam kabel czy to zasilajacy czy glosnikowy. Ale jak ktos lubi mozna sie bawic. 

Czy wtyki w glosnikowcach nie maja czasem wiekszego sensu w przypadku czestego przepinania? Jesli ktos ma juz staly system to nie ma to sensu. 

Jak na jakiś czas tylko przy kolumnie zmieniłem posrebrzane banany na pozłacane widełki, to średnica minimalnie się zmieniła/wycofała... I zdziwiłem się, ale raczej pozytywnie, bo ta średnica mnie drażniła przy głośnym słuchaniu. Raczej dlatego, że wybrzmienia - te mikro detale - minimalnie straciły na barwie... Kiedy kupiłem PADy Poseidony RCA, to zmiana była dużo lepsza... I powróciłem do posrebrzanych przy kolumnach, ponieważ barwa wielu instrumentów była jednak naturalniejsza, bogatsza...

Ja także najchętniej wolę bez dodatkowych końcówek, ale nie zawsze można, a zdobyć z dobrej miedzi jakiekolwiek konektorki graniczy z cudem... Niektóre prawie nic nie ważą - z czego to jest, aż strach pomyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Marko Polo napisał:

Czytam wiele wpisów, ale wykresów po prostu nie rozumiem

Marku to jest banalnie proste przynajmniej jesli chodzi o wykres SPL. To inaczej odpowiedz pomieszczenia, pokazujaca poziom glośności dla calego pasma, dla kazdej czestotliwosci. Idealem jest zeby wykres byl liniowy. To znaczy ze kazda z czestotliwosci gra z ta sama glosnoscia. Mamy tu na mysli sygnal testowy z programu REW! (nie mowimy o nagranej muzyce gdyz tworca muzyki przewiduje przeciez narastanie i wygaszanie dzwieku). 

Gdy w danym pomieszczeniu, np w twoim pokoju dokonujemy pomiaru sygnalem testowym i otrzymujesz wykres bliski linii to znaczy ze konstruktor kolumn odwalil kawal dobrej roboty i masz do tego przyjazne pomieszczenie bez olbrzymich modow. W takim przypadku masz pewnosc ze twoje kolumny odtwarzaja dzwieki prawidlowo, bez wykastrowanych czy tez zbyt glosno grajacych czestotliwosci. 

A z tym bywa roznie. Praktycznie niemozliwe jest uzyskanie idealu, gdyz kolumny sa mniej lub bardziej liniowe, a do tego dochodza trudne pomieszczenia ktore podbijaja np. 40hz tak bardzo ze nie idzie sobie z tym poradzic bez dsp lub pulapek basowych np. membranowych.

Dlatego tak wazne jest prawidlowe "zszycie polaczenia" glosnikow, gdyz na dzien dobry pozbywamy sie problemu chociaz z kolumnami i pozostaje tylko rzezba akustyki pomieszczenia. 

Kwestia poglosu to co innego. To wlasnie poglos "regulujesz" absorberami. O wodospadzie impulsie i reszcie nie pisze, to juz do opanowania na pozniej. 

Jak popatrzysz na moje trzy wykresy, zobaczysz ze maja rozne charakterystki. Nie jest idealnie, ale widac ze jedne kolumny sa bardziej a drugie mniej liniowe. Duze znaczenie ma tu wlasnie odpowiedz pomieszczenia. A pomieszczen idealnych nie ma. Bylem ostatnio w Audioplazie w Poznaniu i tam Bartek Chojnacki zrobil kawal dobrej roboty, chociaz i tak cos tam do konca z niskim basem nie wyszlo ale jest swietnie. Lepszego pomieszczenia w salonach nie slyszalem. 

Ja nie mam UMika, wiec Ci nie pomoge. Sam czekam do konca lutego zeby pozyczyc i pomierzyc moje nowe kolumny. Jestem bardzo ciekaw jakie beda zmiany na wykresach. Byly dwudrozne BMNy a teraz 2,5 drozne YB. Moze da sie rade spotkac przy pomiarach, cos bys zalapal z praktyki 😉

p. s. Wiekszosc z was to wszystko wie, mam nadziej ze nie urazam nikogo tą wiedzą, staram sie wytlumaczyc koledze jak potrafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie głupim pomysłem jest dokonanie pierw pomiaru bliskiego kolumn, on pokaże nam gdzie są spadki/podbicia.  potem pomiaru w miejscu odsłuchu, wtedy będziemy widzieli czy i w jakim stopniu odchyły od liniowego przebiegu wynikają z z budowy kolumn a w jakim od pomieszczenia. Wtedy lepiej będziemy wiedzieli nad czym pracować.

@Mikelas76 myślałem że posiadasz swój UMIK, może jakaś firma odpłatnie wypożycza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć umik 650zł bez promocji kosztuje.

Jak ktoś chcę jednorazowo sobie sprawdzić, co się u niego dzieje, czy pojeździć kolumnami, mogę pożyczyć nieodpłatnie.

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu kolumn BMN mam pomiar głośnika Seas Excel na filtrze pierwszego stopnia (kilka różnych wartości cewki, na samej górze linia to pomiar bez filtra) 

SeasExcel1rzad.thumb.jpg.3b2b1c71acd8ab8b25068dcb64a1ff09.jpg

A tu na filtrze 3 rzędu innego producenta (na fioletowej linii widać ładnie prosty liniowy przebieg i nawet wygładzona delikatna górka przy 1 kHz) 

SeasCwkaVsZwrot.thumb.jpg.fee3f8557f1214581894d07439d14770.jpg

Dlatego w BMN będzie podbicie przy 4 kHz bo będą się nakładał fale z wysokotonowego. To samo nawet na seas prestige, bo ten 22 cm ma też taka górkę. 

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym taki bardziej ogólny komentarz co do pomiarów.

Mając fajnie brzmiący (dla mnie) system jakiś roku temu sprawiłem sobie UMIKa tak aby sprawdzić jak to u mnie wygląda gdy pomiarze.  Wyszło mi oczywiście, że górka tam, dołek gdzie indziej i daleko do ideału. Zacząłem wsłuchiwać się czy bas mi dudni bo powinien skoro wykres tak pokazuje, ale za cholerę tego dudnienia nie usłyszałem. Wykres wciąż mi w głowie siedział i zacząłem kombinować co zrobić aby był idealny. Zamiast słuchać zacząłem się skupiać na tym aby poprawiać wykres. I tak ze 2-3 tygodnie. Aż sobie powiedziałem po co mi to, skoro brzmi mi  fajnie, skoro mi się podoba to po co wymyślam sobie problemy widoczne tylko na wykresie. UMIK poszedł na sprzedaż i o wykresie zapomniałem 🙂

Zatem może być to na zasadzie. Nie ma facet problemów to kupi sobie UMIK. A problemy na pewno się znajdą. I to sporo 🙂

Ja się szybko na szczęście z tego otrząsnąłem.

Miłego tygodnia dla Was 🙂

 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, dedal75 napisał:

No i co?

W każdej kolumnie znajdziesz coś i człowieka któremu będzie to przeszkadzać .

Zastanawiam się co robisz w tym wątku i co próbujesz udowodnić , poraz kolejny pytam 🤨

Ktoś wcześniej pytał lub wspomniał o tym 

Co robię? Chciałem kupić te kolumny, szukałem tu info o nich i się zastanawiam po odsłuchu co takiego inni w nich słyszą 🙂

Skoro się wkurzasz znaczy, że masz interes w tym, żeby nikt o nich źle nie mówił, tylko dobrze i sztucznie reklamował. Po to są fora i takie miejsca, żeby też mogli się tu wypowiadać Ci, którzy nie mieli dobrych wrażeń po odsłuchu i doradzili pozostałym wahajacym się przed zakupem, którym nie chce się zamawiać lub jechać kawał drogi tylko na odsłuch.

To nie jest tylko kącik reklamowy producenta i samo zachwycania i zadowolenia posiadaczy 😉

Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, sebgla napisał:

Zatem może być to na zasadzie. Nie ma facet problemów to kupi sobie UMIK. A problemy na pewno się znajdą. I to sporo

Problemy istnieją i bez Umika. Nie trzeba ich szukać bo one istnieją. Umik nie jest przyslowiową "kulą u nogi". To narzędzie do rozwiązywania problemów i nie ma co go demonizować. Jest bardziej karnetem na rehabilitację nogi. Kto chce skorzysta, a kto nie chce niech sobie kuśtyka. Każdy ma swoją ścieżkę i to jest wspaniałe w tym hobby 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisi mi sprzedaż i popularność  BMNow . Był w klubie Atolla forumowicz który już nie miał Atolla ale cały czas jakieś żale na niego swoje wylewał , też mu zwracałem uwagę 

To co wymieniłeś nie dla każdego jest wadą, tak jak w Sol2 podbicie przełomu średnich i wysokich , nie którym się podoba a mnie nie . 

A jakim jesteś autorytetem że na podstawie tego co tu wypisujesz , ktoś podejmie decyzję czy wypożyczyć albo jechać do Bydgoszczy czy nie , no jakim ?

Pamiętaj że większość ma swój rozum i nie musi się opierać na opiniach taki lch pseudo doradzaczy jak Ty 🤷🏿‍♂️

Więc czekam na kolumny marki RYDWAN 🤗 cud techniki który skonstruujesz i puścisz w obieg do oceny . Ja posłucham z chęcią myślę że kilku chętnych się znajdzie w tym klubie .

A teraz zluzuj majty i miłego dnia 🖐️

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raiwan napisał:

Dlatego w BMN będzie podbicie przy 4 kHz bo będą się nakładał fale z wysokotonowego

Niekoniecznie. U mnie zawsze sie pojawialo podbicie w okolicy 600-800hz co mnie bardzo wku.... 

Wracamy do zagadnienia, kolumna-pomieszczenie. 

Godzinę temu, dedal75 napisał:

Zastanawiam się co robisz w tym wątku i co próbujesz udowodnić

Kolega drąży, jak górnik 😁

Godzinę temu, sebgla napisał:

Wyszło mi oczywiście, że górka tam, dołek gdzie indziej i daleko do ideału

Jedynie przesuwanie kolumn i miejsca odsluchowego skokami po 5cm moga pomoc w takiej sytuacji. Po kilku intensywnych tygodniach/miesiacach jestes to w stanie fajnie poustawiac i uslyszysz roznice.

43 minuty temu, MariuszZ. napisał:

To narzędzie do rozwiązywania problemów i nie ma co go demonizować.

Dokladnie tak. Trzeba byc tylko swiadomym jego mozliwosci. Troche samozaparcia i sa efekty. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech kolega sztolnie odwiedzi jak chce drążyć .

Dziwne zachowanie .

To jak by wejść do Maka i powiedzieć głośno że drwal to gówno i zapytać ludzi czym się tak zachwycają .

Nie pasuje nie kupuj , nie potrafisz zrozumieć nie zaglądaj do klubu 🤷🏿‍♂️

 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sebgla napisał:

Dałbym taki bardziej ogólny komentarz co do pomiarów.

Mając fajnie brzmiący (dla mnie) system jakiś roku temu sprawiłem sobie UMIKa tak aby sprawdzić jak to u mnie wygląda gdy pomiarze.  Wyszło mi oczywiście, że górka tam, dołek gdzie indziej i daleko do ideału. Zacząłem wsłuchiwać się czy bas mi dudni bo powinien skoro wykres tak pokazuje, ale za cholerę tego dudnienia nie usłyszałem. Wykres wciąż mi w głowie siedział i zacząłem kombinować co zrobić aby był idealny. Zamiast słuchać zacząłem się skupiać na tym aby poprawiać wykres. I tak ze 2-3 tygodnie. Aż sobie powiedziałem po co mi to, skoro brzmi mi  fajnie, skoro mi się podoba to po co wymyślam sobie problemy widoczne tylko na wykresie. UMIK poszedł na sprzedaż i o wykresie zapomniałem 🙂

Zatem może być to na zasadzie. Nie ma facet problemów to kupi sobie UMIK. A problemy na pewno się znajdą. I to sporo 🙂

Ja się szybko na szczęście z tego otrząsnąłem.

Miłego tygodnia dla Was 🙂

 

Mniej więcej podobnie myślę. Jak byłem u Ciebie, to też mi nie dudniło, ale za mało utworów słuchaliśmy (zresztą nie na słuchanie przyjechałem), jedynie brakowało mi trochę żywszej średnicy, ale ona po prostu była na zupełnie innym poziomie, niż ta u mnie i nie jestem osłuchany w takim odbiorze. Jak miałem AVM, to moje Bergesy 3 po prostu mnie oczarowały równym graniem, ale w wielu utworach brakowało mi emocji... Bo tak to odebrałem, a może właśnie to było takie bardzo wyrównane granie???

Mało sprzętu z wyższej półki miałem u siebie, więc niektóre z nich - lepsze wybrzmienia - jeszcze przede mną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Problemy istnieją i bez Umika. Nie trzeba ich szukać bo one istnieją. Umik nie jest przyslowiową "kulą u nogi". To narzędzie do rozwiązywania problemów i nie ma co go demonizować. Jest bardziej karnetem na rehabilitację nogi. Kto chce skorzysta, a kto nie chce niech sobie kuśtyka. Każdy ma swoją ścieżkę i to jest wspaniałe w tym hobby 😉

I tak, i nie... Rehabilitacja często nie pomoże, jeśli nie wyzbędziemy się złych nawyków !!! Przy ocenie kolumn są one nagminne, bo bierzemy nasze przyzwyczajenia za najważniejsze, a najważniejsze powinno być jak najwierniejsze odtworzenie instrumentów akustycznych !!! Resztę instrumentów elektrycznych można bardziej orientacyjnie brać pod uwagę - tak uważam. 

Niewątpliwie jednak urządzenie elektroniczne może pomóc w zmniejszeniu mankamentów w naszych pokojach, ale jednak słuch - ten dobry - jest kluczowym parametrem !!!

Tak, muzyka to wspaniałe doświadczenie piękna, radości, czy wręcz ekstazy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Niekoniecznie. U mnie zawsze sie pojawialo podbicie w okolicy 600-800hz co mnie bardzo wku.... 

Wracamy do zagadnienia, kolumna-pomieszczenie. 

Kolega drąży, jak górnik 😁

Jedynie przesuwanie kolumn i miejsca odsluchowego skokami po 5cm moga pomoc w takiej sytuacji. Po kilku intensywnych tygodniach/miesiacach jestes to w stanie fajnie poustawiac i uslyszysz roznice.

Dokladnie tak. Trzeba byc tylko swiadomym jego mozliwosci. Troche samozaparcia i sa efekty. 

 

 

Dokładnie, jak zasilający PADa podłączyłem, to przybyło sporo basu, odsunąłem kolumny o 3cm i jest lepiej... Testy ustawień jeszcze będę robić, bo są różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Marko Polo napisał:

a najważniejsze powinno być jak najwierniejsze odtworzenie instrumentów akustycznych !!!

Niech każdy sam oceni i dojdzie do wniosku, co jest dla niego najważniejsze.

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2024 o 08:48, Kasz76 napisał:

Koniec świata jest już chyba bliskio...jeden z ostatnich zagorzałych przeciwników wszelkiej maści kabli zaczyna zauważać ich wpływ na brzmienie systemu🙂

Ja nie twierdziłem że nie mają wpływu. Mowa o głośnikowych i sygnalowych. Pisałem tylko wielokrotnie że skoda mi na to zazwyczaj czasu, bo zmiany są nie wielkie i często nie wspolmierne do wydanych pieniędzy. 

Przez 20lat miałem może 5 par głośnikowych i często całkiem przypadkowo. 

3 godziny temu, raiwan napisał:

Ktoś wcześniej pytał lub wspomniał o tym 

Co robię? Chciałem kupić te kolumny, szukałem tu info o nich i się zastanawiam po odsłuchu co takiego inni w nich słyszą 🙂

Skoro się wkurzasz znaczy, że masz interes w tym, żeby nikt o nich źle nie mówił, tylko dobrze i sztucznie reklamował. Po to są fora i takie miejsca, żeby też mogli się tu wypowiadać Ci, którzy nie mieli dobrych wrażeń po odsłuchu i doradzili pozostałym wahajacym się przed zakupem, którym nie chce się zamawiać lub jechać kawał drogi tylko na odsłuch.

To nie jest tylko kącik reklamowy producenta i samo zachwycania i zadowolenia posiadaczy 😉

Jak masz blisko na Mazury to zapraszam. Posłuchasz tej górki 4kHz jeśli jest. 

2 godziny temu, dedal75 napisał:

To jak by wejść do Maka i powiedzieć głośno że drwal to gówno i zapytać ludzi czym się tak zachwycają .

Czuć gdzieś "Wieśmaka"... 😄

45 minut temu, Marko Polo napisał:

Przy ocenie kolumn są one nagminne, bo bierzemy nasze przyzwyczajenia za najważniejsze, a najważniejsze powinno być jak najwierniejsze odtworzenie instrumentów akustycznych

Często brzmienie naszego systemu odbieramy jako pewien wzór. Punkt wyjścia do porównania czegoś innego. I często inne brzmienie, odbieramy po prostu jako gorsze. Czasem warto porównać coś do siebie 1:1 i to kilka razy żeby sobie coś uświadomić i do czegoś dojść. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.