Skocz do zawartości
IGNORED

"Na której godzinie" (chodzi oczywiście o pozycję potencjometru) najczęściej słuchacie muzyki?


szpakowski
 Udostępnij

Jak "mocno" odkręcamy potencjometr  

166 użytkowników zagłosowało

  1. 1. "Na której godzinie" (chodzi oczywiście o pozycję potencjometru w odniesieniu do tarczy zegara) najczęściej słuchacie muzyki?



Rekomendowane odpowiedzi

Nie bierzesz pod uwagę, że piszę o wzmacniaczu który przy mocy około 30W radzi sobie z każdymi głośnikami bez potrzeby odkręcania na max i przesterowania?

Zyjesz w swiecie fantazji, sam dobrze napisales sci-fi

 

Pisalem juz, STX AWX, Visaton TIW, Perless SLS, to tak na szybko co mi na mysl przychodzi z takich pradozernych glosnikow, nawet budzetowy W200S Visatona ktore mam u siebie, byle czym tego nie napedzisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyjesz w swiecie fantazji, sam dobrze napisales sci-fi

 

Pisalem juz, STX AWX, Visaton TIW, Perless SLS, to tak na szybko co mi na mysl przychodzi z takich pradozernych glosnikow, nawet budzetowy W200S Visatona ktore mam u siebie, byle czym tego nie napedzisz

 

 

Człowieku małej wiary ...

 

... w myśl zasady: jeżeli nie dotknąłem to coś takiego nie ma prawa istnieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku małej wiary ...

 

... w myśl zasady: jeżeli nie dotknąłem to coś takiego nie ma prawa istnieć?

 

Nie, ale tyle w zyciu sprzetu ktorego mialem i glosnikow pozwala mi wyciagnac takie wnioski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale tyle w zyciu sprzetu ktorego mialem i glosnikow pozwala mi wyciagnac takie wnioski

 

Nie mam na myśli, żadnej firmowej konstrukcji. Cały ten firmowy sprzęt biorąc jeszcze pod uwagę jego chore ceny to jeden wielki szmelc.

 

Myślisz stereotypowo nie potrafisz wyjść poza ramy tego myślenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz stereotypowo nie potrafisz wyjść poza ramy tego myślenia?

btw prawa ohma nie przeskoczysz

 

czyli jednak nie potrafisz ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz stereotypowo nie potrafisz wyjść poza ramy tego myślenia?

A jak Ty myslisz? przeliczasz waty na uzyskane cisnienie akustyczne, masz racje 30W wystarczy do wygenerowania zadowalajacego cisnienia akustycznego na kazdym zestawie, a pozniej powstaja na forum takie tematy gdzie ludzie nie maja basu przy cichnym odsluchu, wystarczy przeciez 1-2W aby cicho gralo, ale dlaczego nie ma basu, dlaczego trzeba galke podkrwecic glosniej aby pojawil sie bas?

 

Twoje myslenie jest bardzo proste przez co zapominasz o wielu innych wazniejszych aspektach

 

czyli jednak nie potrafisz ...

Ty za to probujesz zaklinac rzeczywistosc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przeciez 1-2W aby cicho gralo, ale dlaczego nie ma basu, dlaczego trzeba galke podkrwecic glosniej aby pojawil sie bas?

 

Wystarczy znacznie mniej ... a basu nie ma bo wzmacniacz do doo...y

 

Ty za to probujesz zaklinac rzeczywistosc

 

To, że coś Ci się w głowie nie mieści jeszcze nic nie znaczy ... są na tym świecie rzeczy o których ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo- dzięki takim, jak Ty, funkcjonuje tyle audio mitów, że wątek ten będzie miał paliwo do końca świata i jeden dzień dłużej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy znacznie mniej ... a basu nie ma bo wzmacniacz do doo...y

A wiesz dlaczego jest do dupy?

 

To, że coś Ci się w głowie nie mieści jeszcze nic nie znaczy ... są na tym świecie rzeczy o których ...

Jeszcze raz Ci powtarzam prawo ohma, i zadnym gadaniem tego prawa nie zmienisz

 

Jade do pracy, po 22 mozemy kontynuowac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Są też z zabezpieczeniami, np soft clipping NADa, żeby wyeliminować błędy obsługi, ale piszę o typowym, standardowym wzmacniaczu.

Cambridge Audio sam ścisza do odpowiedniego poziomu głośności :)

Marantz odcina głośniki i skręca gałkę do zera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo- dzięki takim, jak Ty, funkcjonuje tyle audio mitów, że wątek ten będzie miał paliwo do końca świata i jeden dzień dłużej.

 

A wiesz dlaczego jest do dupy?

 

 

Jeszcze raz Ci powtarzam prawo ohma, i zadnym gadaniem tego prawa nie zmienisz

 

Jade do pracy, po 22 mozemy kontynuowac :)

 

Nie będę z wami dyskutował ... szkoda czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie masz argumentu i miec go nie mozesz

 

Przy takim nastawieniu rzeczywiście nie mam szans ... ochoty również ...

 

Pogadaj może z np McGyver'em ... chociaż nie tylko on miał coś do powiedzenia na podobny temat.

 

Swego czasu kolumny Merlin VSM Millenium oparte na takim właśnie Skanie napędzałem sześciowatową lampką. A że to dobra lampka, to nie było żadnego muła.

Obecnie mam inne kolumny, ale też na 18cm Skanie z serii Classic, o efektywności 86dB. Poganiam je tą samą sześciowatową lampką w pomieszczeniu ~25m^2 i wysokim na 2,85m, więc kubatura spora. Jestem w stanie wytworzyć znaczne głośności, i znów, żadngo muła nie ma.

 

A co powiecie na kolumny Focal Diablo Utopia (89dB) -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) które zagrały mi na przyzwoitym poziomie pędzone 1,5W wzmacniaczem? Cuda, nieprawdaż...

 

Żegnam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy chyba ten bezkompromisowy 30W niż przeciętny 100W?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zwykły Drut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lepszy chyba ten bezkompromisowy 30W niż przeciętny 100W?"

 

Nie koniecznie, ostatnio miałem bezkompromisowy wzmacniacz lampowy... Zagrał tak samo jak bezkompromisowe końcówki mocy bez przedwzmacniacza... Mi się nie podobało. Nie moc ma znaczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cygaret

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro miales taki wzmacniacz to napisz o nim kilka slow, zasilacz, topologia, typ tranzystorow ich ilosc ito

 

A może schemat na maila przesłać ;))) ???

 

Przyznam, że nawet po części rozumiem Twój zupełny brak wiary ... na forum tylu oszołomów jest ...

... ale nie możesz zakładać, że każdy kto wypisuje takie rzeczy jest oderwany od rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś o 30W, wydajność i zdolność do prawidłowego wysterowania każdego głośnika zapewni wzmacniacz który bedzie mial nadmiarowy zasilacz oraz przynajmniej kilka par tranzystorów wyjściowych, to ich zwielokrotnienie decyduje o zdolności do obslugi niskich impedancji, prad dzieli sie wtedy poprzez wszystkie pary.

 

Ale wiesz co jest najciekawsze? że taki wzmacniacz 30W będzie miał tylko w klasie A, czy zatem jestb to klasa A?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio - 2 tygodnie temu zmieniłem na 15-tą a na preampie-konwerterze zmniejszyłem na 9-tą.

Jest płynniej. Konturowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies przyklady z jednej rodziny? lampa vs tranzystor to inna bajka, prosze podaj kilku watowy tranzystor ktory lepiej sobie radzi od kilkuset watowego

 

A np. Roksan Caspian 85/125W, do Roksan K3 140/220W?

Przecież ten pierwszy to wyższy model, ma mniejsza moc a jest lepszy. Najniższy model Naim ma coś ok 50W, a i tak pewno położy k3 bez problemu.

 

Przecież prawie każdy tu pisze że nie o waty chodzi a o ilość prądu. Pytanie dlaczego producenci nie podają zatem prądu w amperach, czyż nie byłby to bardziej obiektywny parametr porównawczy?

Nie jest tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież prawie każdy tu pisze że nie o waty chodzi a o ilość prądu. Pytanie dlaczego producenci nie podają zatem prądu w amperach, czyż nie byłby to bardziej obiektywny parametr porównawczy?

Nie jest tak?

 

Wydajność prądowa to realna zdolność do pracy z niskimi impedancjami, ta prace ograniczaja 2 czynniki, prad jaki moze oddac trafo oraz maksymalny prad jaki moze poplynac przez tranzystory koncowe.

 

Rozpatrzmy 2 przypadki wzmacniacza jedno kanałowego

 

Jeśli wzmacmniacz oddaje katalogowo moc 100W przy napieciu 28V dla obciazenie 8 ohmowego, na pokladzie mamy zainstalowana jedna pare tranzystorow koncowych w obudowach TO-245 i zasilacz zdolny oddac moc 200W, podlaczenie glosnika o impedancji 6 ohm spowoduje wzrost przeplywu pradu o ok 1A, Moc oddawana do obciazenia wzrosnie do ok 130W, ze strony tranzystorow nie ma problemu, trafo bedzie juz dosc mocno obciazone, glosnik 4 ohmowy i wzrost pradu jest juz 2 krotny w stosunku do glosnika 8 ohm, moc rowniez idzie w gore x2 dla tranzystorow nie jest to jeszcze duzy problem ale napiecie na transformatorze znacznie spadlo, wzmacniacz traci kontrole.

 

Jeśli wzmacmniacz oddaje katalogowo moc 100W przy napieciu 28V dla obciazenie 8 ohmowego, na pokladzie mamy zainstalowana jedna pare tranzystorow koncowych, glosnik 3 ohmowy, trafo 400W, tutaj zwyczajnie koncza sie tranzystory mocy, punkt pracy zostaja przesuniety w obszar nieliniowej charakterystyki pracy tranzystora w dodatku ogromne ilosci wydzielanego ciepla zwykle koncza sie uszkodzeniem tranzystorow bipolarnych

 

Jak widac nie ma wydajności bez bez wielu par tranzystorow oraz mocnego trafa

Oczywiscie mozna jeszcze napisac o parametrach takich jak wspolczynnik tlumienia, szybkosc narastania sygnalu ale o tym nastepnym razem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że nie da się podać parametru jaki prąd jest w stanie wygenerować wzmacniacz przy określonej impedancji, tak jak to podają z mocą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie ale po co, 5 czy 6A nie zrobi na nikim wrazenia, lepiej napisac 80A a w nawiasie podac (1ms, 0,1ohm) wartosc niemal rowna pradu zwarcia transformatora.

 

Peak Current jest tym samym co PMPO, parametr podany dla absurdalnej normy ktora mozna wywolac w laboratorium lub podczas zwarcia kabelkow :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zaczęli podawać prąd, to każdy by sobie porównał. U jednego byłoby to 3A u innego 5A, itd. To tez daje do myślenia, procentowo to ogromna różnica.

Nawet gdyby jedni podawali a inni nic, to tez świadczyłoby o tym ze ktoś ma coś do ukrycia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy teraz tak nie jest?

Jedni podają moc wg DIN, inni IEC, trzeci EIAJ, niemiecka impedancja 4-8 ohm, albo 8 ohm z minimum na 3,2 ohm (widziałem u Focala)- kazdy wciska klientowi taki kit, jak mu wygodnie.

 

Kolumny z rzetelnie podaną skutecznością, to wyjątkowe zjawisko!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.