Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-end&vintage kolumny JBL


lukag72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

K2 taki tani znowu nie był, w sumie swego czasu (1997?) to był hit - 2x1200W na 2 ohmy i to pasywnie chłodzone.

Ogólnie to nie jest słaba końcówka tylko u mnie brakowało trochę wypełnienia.

 

Wiem że na 2123H mam słabe crossc®apy ale to ciepło, lub raczej jego brak to wina samego pasma niskotonowego.

 

Kolejny upgrade filtrów będzie dopiero kiedy będę wstawiał je do ładniejszych puszek 3U z modushopu bo15uF adyny już się nie mieszczą :).

 

Myślałem że w EX4000 jest razem 90.000uF czyli po 45k na kanał a tu zonk - pod spodem jest jeszcze jedna płytka - to jest pełne dual mono :))

Wychodzi w takim razie na to że każdy kanał ma do dyspozycji 90k uF....nie dziwota że to ma taką moc na basie.

 

0b48f2ae76.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badi Assad - Rhythms ...superancko :-) brzmi cały ten album i chcę więcej takiej muzyki :-)

1379874718_front.jpg

1379874697_back.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atlon11
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, jak tam Emilary EW15-8A zakupione dla porównania z 2235H. Udało się Tobie zamontować woofery Emilar EW15-8A (do 4343ASF) i porównać z JBL 2235H? Bo coś zamilkłeś, żadnych wrażeń z odsłuchu Emilarów, tak jakby coś nie wypaliło, a miało być tak pięknie (jeszcze lepiej od starych wooferów JBL'a i Altec'a), z tego co wyczytałeś na AK :-)

 

Czyli co, nadal jedziesz na 2235H.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzą do obudów!! Mają za szeroki kosz, to jest bardziej 16 cali niż 15.

 

Mierzyłem je Daytonem DATSV2 i wyszło mi na jednym Fs=24Hz, na drugim 32Hz. Możliwe że muszą się od nowa jakiś czas pobujać na sweepach 20-60Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No to mamy nowego kolegę w klubie.

Rafał z Radomia zakupił właśnie 4343.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze myślę o kim mowa, to nie zdążyłem u niego posłuchać Altec 19 :-(

 

Ale jeśli można zmienić legendarne paczki na jeszcze lepsze, to tylko pogratulować decyzji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedał.

A czy na lepsze to się okaże. Wiedział co bierze ;).

 

Pzodro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, możesz jeszcze raz zarzucić linka skąd brałeś te druty Western Electric?

 

@Azorsky,

 

JBL Metregon wszedł na rynek jakieś 2/3 lata po Paragonie i był niższym, uproszczonym modelem:

 

32772a015e.jpg

 

Jak sam widzisz, było aż 8 różnych wersji ww. kolumny. Najdroższa miałą podobny zestaw głośników co Paragon czyli woofery 150-4C + "2 calowe drivery 375 ale bez dodatkowych tweeterów.

Była nawet wersja z tzw. "system 030" czyli D130 i od razu do tego tweeter 075.

 

Patrząc na konstrukcję, widać od razu uproszczenia w stosunku do Paragona, w Metregonie woofery nie są w hornie tylko jako OZ i sa na jednej osi z hornem.

 

Wersja z małym driverem "1 i 130A wyglądala tak:

 

$_57.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie maksimum co można wyciągnąć z JBLa, zarówno od strony wizualnej (lakierują paczki u Steinwaya!) jak i technicznej - berylowe membrany itp. itd.

 

Niestety ceny astronomiczne i sam koszt ściągnięcia tego sprzętu do Polski to kilka/naście tysięcy zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, możesz jeszcze raz zarzucić linka skąd brałeś te druty Western Electric

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze myślę o kim mowa, to nie zdążyłem u niego posłuchać Altec 19 :-(

 

Ale jeśli można zmienić legendarne paczki na jeszcze lepsze, to tylko pogratulować decyzji.

 

Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , można przeczytać krótki opis Rafała jak grają moje 4343.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pmcomp, chyba muszę mieć te pierwsze, czyli 16GA.

Te drugie z Tajwanu są za grube - 4mm2.

 

Od kogo Ty kupowałeś, z USA czy od żółtków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp, fajnie, że Rafałowi podobały się Twoje JBLe, tym bardziej, że wcześniej kompletnie odpadły u niego w odsłuchach Urei.

Jestem ciekaw jak brzmi Twój system bo jestem wielkim fanem starych Jbli.

Ale ten wpis o frankowiczach był zbędny, aż przykro, że facet, którego tak lubię czytać pisze takie populistyczne stwierdzenia.

A na wybory Masz iść, bo Ci krzyża na krakowskim nie daruję:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem choć z niechęcią :-) Zwrotnica DBX "gałkowa" nie nadaje się do wyczynowego systemu. Po przepuszczeniu przez nią sygnału wszystko jest "przydeptane". Czyli rozmamłane i mało szczegółowe. Nie wspominając o szumach. Do testu jak najbardziej, ale ona też jest bardzo mało precyzyjna i ma zafiksowany rodzaj filtra i nachylenie zbocza (L-R 24 dB/okt.). Obawiam się, że ona może się tylko przyczynić do wstępnych rozterek i zniechęcenia. Oczywiście chciałbym się mylić. W każdym razie kibicuję, żeby "estradowe" paczki zagrały jak... estradowe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku.

 

I jedne i drugie.

 

Pozdro

 

Zajrzałem choć z niechęcią :-) Zwrotnica DBX "gałkowa" nie nadaje się do wyczynowego systemu. Po przepuszczeniu przez nią sygnału wszystko jest "przydeptane". Czyli rozmamłane i mało szczegółowe. Nie wspominając o szumach. Do testu jak najbardziej, ale ona też jest bardzo mało precyzyjna i ma zafiksowany rodzaj filtra i nachylenie zbocza (L-R 24 dB/okt.). Obawiam się, że ona może się tylko przyczynić do wstępnych rozterek i zniechęcenia. Oczywiście chciałbym się mylić. W każdym razie kibicuję, żeby "estradowe" paczki zagrały jak... estradowe :)

 

Zgadzam się. Ale na próbę i na początek jest OK tym bardziej, ze kosztuje grosze. A i tak dźwięk lepszy przez biamping. Tranzystor na dole, lampa na górze i jazda. Jej chyba największą wadą jest strome nachylenie jak napisaleś. Przez dbx480 testowalem wszystkie nachylenia od 6 do 48 i wszystkie filtry i najlepszy dźwięk jest na 6dB/oct.

Rafał musi od czegos zaczać, a potem jak mu się spodoba, zlapie bakcyla i kasa pozwoli to tylko zwrotka lampowa.

 

Pozdro

 

Pmcomp, fajnie, że Rafałowi podobały się Twoje JBLe, tym bardziej, że wcześniej kompletnie odpadły u niego w odsłuchach Urei.

Jestem ciekaw jak brzmi Twój system bo jestem wielkim fanem starych Jbli.

Ale ten wpis o frankowiczach był zbędny, aż przykro, że facet, którego tak lubię czytać pisze takie populistyczne stwierdzenia.

A na wybory Masz iść, bo Ci krzyża na krakowskim nie daruję:-)

 

Moze kiedyś jak bedziesz w Warszawie?

Co do frankowiczów nie mam zamiaru płacić za błędy ludzi, którzy podjęli decyzję ... tak, tak to oni podjęli taką decyzję, nikt im pistoletu do głowy nie przykładał ... i zaciągnęli kredyty we frankach, a nie w złotych. Jak ktoś bierze kredyt to MUSI mieć pojęcie na co się decyduje. Bo jesli nie wie to jest za głupi zeby korzystac z usług bankowych. A że banki to krętacze pierwszej wody to inna sprawa.

I JA za to dzisiejsze przewalutowanie tych kredytów będę musiał zapłacić bo banki, upraszczam, albo padną, a tedy fundusz gwarancyjny albo przerzucą te koszty na klientów.

Pazernosc ich zgubila, frankowiczów, pazerność. Mogli brać kredyty w zlotówkach. Kredyt dlugoterminowy bierze sie w walucie w ktorej sie zarabia.

BTW jak ja bralem hipoteczny w 1997 roku oprocenoranie wynosiło 28% !!! W tym samej prowizji 2% I kredyt splacilem. 28% to lichwa. I jakoś Sejm nie kwapi się żeby mi to zrekompensować.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp, fajnie, że Rafałowi podobały się Twoje JBLe, tym bardziej, że wcześniej kompletnie odpadły u niego w odsłuchach Urei.

Jestem ciekaw jak brzmi Twój system bo jestem wielkim fanem starych Jbli.

Ale ten wpis o frankowiczach był zbędny, aż przykro, że facet, którego tak lubię czytać pisze takie populistyczne stwierdzenia.

A na wybory Masz iść, bo Ci krzyża na krakowskim nie daruję:-)

 

A jeśli nie banki to ... skarb państwa czyli JA:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Warszawy:-) co do frankowiczów, to jestem jednym z nich i mimo iż byłem wprowadzony celowo w błąd przez bank, nikogo o pomoc nie proszę. I nie podoba mi się, że ludzie wywalają na mnie pomyje, bo nie mieli zdolności kredytowej na franki ( tak, musiałem udowodnić w banku większą zdolność kredytową niż w przypadku złotych). Zresztą bank nie wypłacił mi franków tylko złotówki, więc cały wzrost kursu liczy na poczet zysku i o to chodzi by zrezygnował z jego części jak już na taką skalę oszukiwał.

Ja płacę za rodzina na swoim i takie podobne inicjatywy i też mnie to denerwuje.

Chętnie bym Cię odwiedził, mam trochę pytań dotyczących szczególnie połączeń przez zwrotnicę aktywną. Mam osobne moduły basowe i wys,średnio tonowe i nie wiem jak to ugryść:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Zresztą bank nie wypłacił mi franków tylko złotówki, więc cały wzrost kursu liczy na poczet zysku<br />

 

To formułka powtarzana przez komentujących sytuację polityków - ale błędna. Bank tak samo kupuje na bieżąco pieniądze po jakimś kursie, więc zarabia nie na samym kursie, ale na zapisanej w umowie "marży", która może się brać z różnych tytułów. Gdyby było jak twierdzisz, to z jednej strony bank mógłby osiągnąć gigantyczny zysk, ale z drugiej równie prosto splajtować. Taka instytucja jak bank nie może prowadzić działalności w oparciu o spekulacje lub wątpliwe przewidywania. Los frankowiczów dobitnie tłumaczy dlaczego. Tu działają inne mechanizmy.

 

***

 

Jak masz pytania o zwrotnice aktywne, to może zadawaj tutaj - znajdą się odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To formułka powtarzana przez komentujących sytuację polityków - ale błędna. Bank tak samo kupuje na bieżąco pieniądze po jakimś kursie, więc zarabia nie na samym kursie, ale na zapisanej w umowie "marży", która może się brać z różnych tytułów. Gdyby było jak twierdzisz, to z jednej strony bank mógłby osiągnąć gigantyczny zysk, ale z drugiej równie prosto splajtować. Taka instytucja jak bank nie może prowadzić działalności w oparciu o spekulacje lub wątpliwe przewidywania. Los frankowiczów dobitnie tłumaczy dlaczego. Tu działają inne mechanizmy.

 

***

 

Jak masz pytania o zwrotnice aktywne, to może zadawaj tutaj - znajdą się odpowiedzi.

Bank musiał mieć zabezpieczenie we frankach w wysokości 10% wartości kredytu, reszta była już w złotówkach i taką wartość pożyczał z dnia podpisania umowy.

 

Jeśli chodzi o muzykę to myślę poważnie na rozdzieleniu sygnał z pre na osobne wzmacniacze, góra lampa, dół mocny tranzystor. Mam osobne moduły i 18 calowe jble na dole. Zrobić taki bi-amping tylko nie wiem czy nie będą mi się rozjeżdżać głośniści oby wzmacniaczy w trakcie zmian głośności. Chciałbym mieć też możliwość regulacji osobno basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bank musiał mieć zabezpieczenie we frankach w wysokości 10% wartości kredytu, reszta była już w złotówkach i taką wartość pożyczał z dnia podpisania umowy.

 

Jeśli chodzi o muzykę to myślę poważnie na rozdzieleniu sygnał z pre na osobne wzmacniacze, góra lampa, dół mocny tranzystor. Mam osobne moduły i 18 calowe jble na dole. Zrobić taki bi-amping tylko nie wiem czy nie będą mi się rozjeżdżać głośniści oby wzmacniaczy w trakcie zmian głośności. Chciałbym mieć też możliwość regulacji osobno basu

 

Zwrotnica aktywna daje Ci mozliwosc regulacji wzmocnienia dla kazdego pasma oddzielnie.

Twoją rolą jest normalna regulacja wzmocnienia na preampie przed zwrotnicą.

 

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bank musiał mieć zabezpieczenie we frankach w wysokości 10% wartości kredytu, reszta była już w złotówkach i taką wartość pożyczał z dnia podpisania umowy.

 

Można to ująć tak: bank zaciąga kredyt na Twoją rzecz (kupuje kasę na rynku międzybankowym) i też sukcesywnie go spłaca. To dlatego Twoja rata jest zmienna (przewalutowywana, przeliczana). Bank spłaca regularnie po wyższym kursie, to i Ty spłacasz po wyższym. Wzrost dotyczy obu powiązanych organizmów.

 

Tak, na zwrotnicy ustawisz sobie wstępnie potrzebną głośność (przy dwóch róznych końcówkach) i potem zmieniasz wspólne wzmocnienie na przedwzmacniaczu.

 

Gratis za te kredytowe wtręty. Podobno efekt stereo bierze się z różnicy czasu dotarcia sygnału z kolumny do obu uszu - różnica w czasie dojścia wynosi 1/2000 sekundy. Dlatego wskazane jest jak najszersze rozstawienie głośników. Naturalnie przyda się wtedy dobra gęstość dźwięku, żeby wszystko miało masę i nie byłu dziur w panoramie steeo. Na konkretną nitkę (np. bas) możesz zastosować BBE Sonic Maximizer, chociaż sama zwrotnica też ma wbudowany korektor (kilka rodzajów: półkowy, parametryczny...), więc na początek z niego skorzystasz. Czyli zrealizujesz to, co sobie obmyśliłeś. Najtaniej koszt nowej ok. 1300 zł i dodatkowy filtr ok. 500 zł. Ceny używane dzielisz przez 2. I pewnie trzeba będzie kupić kilka dobrych przejściówek RCA --> XLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konkretną nitkę (np. bas) możesz zastosować BBE Sonic Maximizer, chociaż sama zwrotnica też ma wbudowany korektor (kilka rodzajów: półkowy, parametryczny...), więc na początek z niego skorzystasz. Czyli zrealizujesz to, co sobie obmyśliłeś. Najtaniej koszt nowej ok. 1300 zł i dodatkowy filtr ok. 500 zł. Ceny używane dzielisz przez 2. I pewnie trzeba będzie kupić kilka dobrych przejściówek RCA --> XLR.

Z tego co pisze rysio rozumiem, że chodzi mu o raczej o hybrydowy system z lampą (dla srodek/góra) oraz szybkim, mocnym tranzystorem na basie.

W takim układzie również zwrotnica powinna być na lampach.

Robiłem w swoim oraz robiliśmy z pmcompem w jego systemie wiele prób stosując różne typy aktywnych zwrotnic.

Krótko ujmując, te zbudowane na krzemie lub cyfrowe nadają się wyłącznie do szukania optymalnych ustawień oraz dzielących częstotliwości w zależności od pomieszczenia. Głowna zaleta takich akt. zwrotnic to szybkie zmiany parametrów na bieżąco, programowanie, pamięci, i są tanie i dostępne, i je można wypożyczyć...

Dla samego dzwięku lampowego high end audio systemu była jednak każda z nich mniej lub więcej porażką. Wnoszą sporo kompresji, nienaturalności, nienadają się do systemu najwyzszej klasy i już na pewno nie do lampowego.

Niestety by wyeliminować najsłabsze ogniwo łańcucha, trzeba szukać i w końcu kupić aktywną zwrotnice lampową. pmcomp wielokrotnie podawał link z lista dostępnych lampowych zwrotnic.

Mając już taką w domu, starannie przygotowujemy i wstawiamy filtry, które odpowiadają finalnym ustawieniam odczytanym z testowej zwotnice krzemowo/cyfrowej.

I wtedy dopiero można sie delektować muzyką z wielo wzmacniaczowego systemu :)

 

Proszę nie traktować mój wpis w sposób, że chce kogokolwiek pouczać.

Ten wpis tylko w jak najprostszy sposób podsumowuje kilka lat mojej pracy z takimi hybrydowymi aktywnymi multiamp systemami.

 

Ten wpis tylko w jak najprostszy sposób podsumowuje kilka lat mojej pracy z takimi hybrydowymi aktywnymi multiamp systemami.

WLM, z Twojego "o mie" widze że też masz aktywny hybrydowy multiamp system, czyli masz swoje doświadczenie, pewnie bardzo pozytywne.

Czy jednak miałeś kiedykolwiek okazje wpiąć w swoj system lampową zwrotnice w zamiast tej na scalakach? Jeżeli nie, naprawde polecam zrobić taką próbe. U mnie był po prostu kulturalny szok. pmcomp pewnie potwierdzi ze u jego 4343-kach tez. no i Twoje piekne Gran Viola aż tak krzyczą o 100% lampę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elektroboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak sądzę, potrzebuję dobrego tranzystora na bas, by trzymał krótko te duże basowce. Muszę poszukać w takim razie te zwrotnice lampowe. Sprawdzę jeszcze jak to brzmi u pmcompa. Póki co wszyscy się zachwycają:-)

Spadek jakości dźwięku nie wchodzi w rachubę więc musi to być albo dobra zwrotnica, albo zostaję przy tradycyjnym zestawieniu:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> elektroboy

 

Mam rozwiązanie firmowe, więc eksperymenty nie dla mnie. Pytanie o lampową zwrotnicę jest jak pytanie o lampowy vs tranzystorowy przedwzmacniacz - będą różne zdania. Wiem jak mi gra i wiem, że to byłaby zbędna zmiana. Najwidoczniej nie słyszałeś WLM :-)

 

Ponadto pewnie ze swojego długoletniego doświadczenia wiesz, że nawet idealnie ustawiony dźwięk po jakimś czasie się nudzi (np. płynący i miękki kontra szybki i detaliczny), więc warto mieć możliwość szybkiej zmiany pod chwilowe upodobania. Tym bardziej, jeśli ktoś przewiduje testy różnej elektroniki. W systemie aktywnym wzmacniacz mocy ma decydującą rolę. Świetny sprzęt w ogóle się nie sprawdza, a mniej spodziewany doskonale. Jest za dużo zmiennych i dziwię się, że tak gremialnie polecasz to rozwiązanie. Trudno o spójność, gładkość i delikatność, a nie wszyscy chcą siekiery w powietrzu wiszącej nad głową. Ja akurat lubię, ale mało jest takich osób. No i takie rozwiązania lubią rozkręconą gałkę głośności, bo inaczej taki efekt jak zwolnienie do 90 km/h po jeździe 180 km autostradą. Jak się pamięta to głośniej, wtedy po cichu się nie da. Bo nuda i bez ikry. Nic się nie dzieje... jak w polskim kinie. Ale wiele osób chodzi na polskie filmy. Ja nie chodzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, podkrecasz glake volume w prawo, sluchasz i ... chcesz jeszcze bardziej w prawo. A kopyto samo lata w rytm.

 

Co do lampowej zwrotnicy pisalem wiele razy, powtarzać się nie zamierzam.

W tej chwili mam "zapasie" trzy zwrotnice na opampach, jedną cyfrową i dwie analogowe. Jak ktoś chętny to zapraszam, z przyjemnością się pozbędę :).

 

Może kiedyś będę miał okazję wypróbować zwrotkę na tranzystorach ale to rzadki towar. MarekS ma taką, Brystona.

 

BTW opis mojej zwrotki analogowej popełniłem w wątku "Hubryda - czy to ma sens", włącznie ze schematem.

Jest prosta jak cep. Tam się nie ma co zepsuć, najwyżej lampa. Wszystkie elementy, które tam zastosowałem są z najwyższej półki, dlatego też tak gra. Fajnie jest "poprawiać" Audio Researcha :). To już mój drugi ich poprawiony klocek po preampie liniowym ;).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.