Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Audiovector


diemon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie jestem nowy i chcialbym sie pochwalic ,ze nabylem audiovectory qr1    i  sa podlaczone do wzmacniacza impulsowego RS-AMP , ktory zbudowalem wedlug projektu reduktora szumu z youtube , i powiem ze te glosniczki sa rewelacyjne i uwazam ze jak ktos mieszka w bloku  to te kolumny sa idealne  , dodam jeszcze ze uzylem kabelkow  chord odyssej 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej ilości bez utraty jakości. SR3 muszą się wpasować w pomieszczenie bo inaczej basu za wiele nie będzie. Miałem okazję ostatnio posłuchać RLS Nereida II i tutaj basu jest więcej jak w SR3 i średnica też jest piękna. Góra pasma za to w RLS odstaje od AV ale może się podobać bo jest zwyczajnie przyjemna. Przestrzeń też w AV lepsza no ale to są monitory za 1/3 ceny AV i powie Wam, że wywarły na mnie bardzo ale to bardzo pozytywne wrażenie. Z Naimem petarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobranie kolumn do pomieszczenia to mała sztuka ale i konieczność. U mnie wpasowanie Sr3 było bardzo dobre już wcześniej.

Po zmianie źródła jest jeszcze lepiej, wręcz jestem zdziwiony ile te "maleństwa" mogą pokazać. Kluczem do tego jest dociążenie , wypełnienie i rozciągnięcie basu. Różnicowanie jest fenomenalne .

Poprzedni właściciel SR3 sprzedał narzekając na małą ilość basu przy cichym graniu -  miał końcówki , pre i źródło Naim. W dużym i otwartym salonie jego domu nie było być może takiego nasycenia.  W moim zestawie nie szukam i nawet nie chcę więcej.

ps. Naim ciekawie grał u niego, ale specjalnie mnie nie porwał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może na co zmienił AV poprzedni wlasciciel? 

Miałem okazję posłuchać moich AV u kolegi na ok 16-18 m2, na tej samej elektronice no i grało to zupełnie inaczej jak w moich 25m2. U mmie dużo więcej przestrzeni, swobody itd. U kolegi to co pisałeś,  dociążenie,  rozciągnięcie na basie, siła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Poprzedni właściciel zamówił kolumny dedykowane do pomieszczenia , z dwoma wielkimi jak słońce basowymi głośnikami napędzanymi aktywnie - 2 000 W na kolumnę ,+ średniotonowy + tuba na górze. Jakieś 60 000 za nie dał.

Chciał by bas grał na najcichszym graniu - naprawdę grał.

Pomieszczenie dużo robi, ale moim zdaniem subwoofer bardzo by mu pomógł. Na szczęście był kasiasty i zmieniał AV.

pS - U mnie dużo poprawiło się gdy zagrały z ECI5mk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. 
Po przeprowadzce z 20 metrów salonu zrobiły się 32 metry w efekcie czego moje QR3 zaczęły niedomagać nawet wsparte Relem. Tutaj pojawia się pytanie - czy w 32 metrach R3 sobie poradzą jeśli chodzi o dociążenie i bas, czy może lepiej postawić na QR5? Ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia w takim metrażu lub bezpośrednio porównywał te dwie kolumny? Btw. czy QR5 wnosi coś jeszcze poza większą ilością niskich tonów względem QR3?
Z góry dzięki za pomoc! 😉

Edytowane przez Kabecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Kabecki napisał:

Witam. 
Po przeprowadzce z 20 metrów salonu zrobiły się 32 metry w efekcie czego moje QR3 zaczęły niedomagać nawet wsparte Relem. Tutaj pojawia się pytanie - czy w 32 metrach R3 sobie poradzą jeśli chodzi o dociążenie i bas, czy może lepiej postawić na QR5? Ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia w takim metrażu lub bezpośrednio porównywał te dwie kolumny? Btw. czy QR5 wnosi coś jeszcze poza większą ilością niskich tonów względem QR3?
Z góry dzięki za pomoc! 😉

Witam.

Jakie masz źródło i wzmacniacz?

 U mnie Sr3 na prawie 40 m rozwinęły skrzydła po zmianie źródła i wzmaka.. basu nie brakuje zdecydowanie, kolega pytał nawet czy sub nie jest włączony.. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, puszkin napisał:

Którym relem dysponujesz?

Rel T5i

3 minuty temu, jacmos napisał:

Witam.

Jakie masz źródło i wzmacniacz?

 U mnie Sr3 na prawie 40 m rozwinęły skrzydła po zmianie źródła i wzmaka.. basu nie brakuje zdecydowanie, kolega pytał nawet czy sub nie jest włączony.. 😉

Atoll IN200 Signature i Bluesound Node 2i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

źródło no cóż jest jakie jest. Miałem i sprzedałem po 2 miesiącach. Z niego basu dobrego to raczej nie będzie.

W temacie Atoll 200 trudno mi coś powiedzieć - Atol 100 nie zrobił na mnie najlepszego wrażenia, choć w pierwszej chwili było ooo , potem gorzej.

Nie zmienia to faktu , że dodatkowy sub nie daje rady to już trochę dziwne - choć jeśli źródło nie da to głośniki nie odtworzą. Proponuję na początek u źródła poszukać..

ps. czy napięcie fazy podajesz do Node na zewnętrzny pin? jeśli nie polecam zmienić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jacmos napisał:

Witam

źródło no cóż jest jakie jest. Miałem i sprzedałem po 2 miesiącach. Z niego basu dobrego to raczej nie będzie.

W temacie Atoll 200 trudno mi coś powiedzieć - Atol 100 nie zrobił na mnie najlepszego wrażenia, choć w pierwszej chwili było ooo , potem gorzej.

Nie zmienia to faktu , że dodatkowy sub nie daje rady to już trochę dziwne - choć jeśli źródło nie da to głośniki nie odtworzą. Proponuję na początek u źródła poszukać..

ps. czy napięcie fazy podajesz do Node na zewnętrzny pin? jeśli nie polecam zmienić..

Problemem nie tyle jest jakość co ilość. W 20 metrach byłem w 100% zadowolony z takiego połączenia. Może się mylę aczkolwiek wydaję mi się, że już z samego założenia QR3 to nie są kolumny na taki metraż. Dodatkowo stoją 1,2m od tylnej ściany i po 2m od bocznych - sam siedzę prawie że na środku pokoju co na pewno przy tym problemie nie pomaga.

No ale nie zaszkodzi spróbować i tego. Jakie źródło by Pan polecał? Nadmienię, że cenię sobie aplikacje bluos i sposób jak bezproblemowo to wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz świetnego suba. Sam go używam lecz w 25m2. Skoro w 20m2 było ok tzn że obecnie negatywny wpływ na reprodukcje niskich częstotliwości ma pomieszczenie. Skoro sub nie daje rady to uważam, że wymiana źródła też z tym problemem sobie nie poradzi ale warto spróbować. 

W moim przypadku gdy głośniki ( SR3) stały ok 40 cm od ściany basu było ok ( bez szału ) natomiast słabo z przestrzenią. Gdy odsunąłem na 80 cm przestrzeń była wyjątkowa natomiast robiła się dziura na basie i w miejscu odsłuchu niedomagał. Dla mnie złotym i najtańszym rozwiązaniem było dodanie T5i i miałem już wszystko. 

R3 to inna klasa głośnika ale na pewno nie jest trudna do wysterowania. Jak masz możliwość wypożyczenia to też spróbuj i będziesz miał jasną sytuację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Informacje o ustawieniu są bardzo ważne. Zbyt daleko od ścian być może są ustawione kolumny .To może powodować brak odbicia basu. Sub Rel też tak daleko do ścian stoi?

ps. Niestety mało jest alternatyw dla bluos- w tophifi mają stremer nada

https://www.tophifi.pl/stereo/przetworniki-c-a/nad-c658.html

i to nawet teraz w lepszej cenie. Podobno gra dużo lepiej niż node.

ps.2 u mnie zmiana poszła w stronę taką:

laptop HP celoron 2010rol , server muzyczny Daphile na USB 4Giga > po USB do Lampizator Amber 2.

Polecam Daphile - stabilny programik z funkcjami streamingu  za free + komp z odzysku 

Rozciągnięcie i ilość basu jest rewelacyjna , choć bez przesady i zaciemnienia całości przekazu - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, puszkin napisał:

Masz świetnego suba. Sam go używam lecz w 25m2. Skoro w 20m2 było ok tzn że obecnie negatywny wpływ na reprodukcje niskich częstotliwości ma pomieszczenie. Skoro sub nie daje rady to uważam, że wymiana źródła też z tym problemem sobie nie poradzi ale warto spróbować. 

W moim przypadku gdy głośniki ( SR3) stały ok 40 cm od ściany basu było ok ( bez szału ) natomiast słabo z przestrzenią. Gdy odsunąłem na 80 cm przestrzeń była wyjątkowa natomiast robiła się dziura na basie i w miejscu odsłuchu niedomagał. Dla mnie złotym i najtańszym rozwiązaniem było dodanie T5i i miałem już wszystko. 

R3 to inna klasa głośnika ale na pewno nie jest trudna do wysterowania. Jak masz możliwość wypożyczenia to też spróbuj i będziesz miał jasną sytuację. 

Z T5i jestem bardzo zadowolony. T9i fajnie nisko schodził, ale już nie było tej dynamiki i niestety dało się odczuć jego obecność. Myślałem jeszcze o drugim T5i, żeby każdy kanał miał swojego małego pomocnika, aczkolwiek to już chyba trochę traktowanie syfa pudrem. 
 

Póki co jestem na etapie szukania sklepu, w którym dorwałbym R3 i QR5 na miejscu do bezpośredniego zestawienia ich ze sobą. Jeżeli się uda na pewno dam znać jakie wrażenia 🙂

41 minut temu, jacmos napisał:

Witam

Informacje o ustawieniu są bardzo ważne. Zbyt daleko od ścian być może są ustawione kolumny .To może powodować brak odbicia basu. Sub Rel też tak daleko do ścian stoi?

ps. Niestety mało jest alternatyw dla bluos- w tophifi mają stremer nada

https://www.tophifi.pl/stereo/przetworniki-c-a/nad-c658.html

i to nawet teraz w lepszej cenie. Podobno gra dużo lepiej niż node.

ps.2 u mnie zmiana poszła w stronę taką:

laptop HP celoron 2010rol , server muzyczny Daphile na USB 4Giga > po USB do Lampizator Amber 2.

Polecam Daphile - stabilny programik z funkcjami streamingu  za free + komp z odzysku 

Rozciągnięcie i ilość basu jest rewelacyjna , choć bez przesady i zaciemnienia całości przekazu - polecam

Zabawy z laptopami odpadają. Niestety jestem wygodnicki i wolałbym unikać takiej kombinatoryki. Co do ustawienia kolumn - dosunąć ich do ścian bocznych już bardziej nie mogę, ponieważ stałyby zbyt szeroko. Natomiast cofając je w tył jedyny efekt jaki uzyskałem to utrata całej holografii, którą QR3 mnie oczarowały, w ilości basu nie zmieniło to nic. Rel stoi w narożniku, także w teorii niskie częstotliwości już powinny być podbite.

Tego Nada może faktycznie warto sprawdzić, aczkolwiek wydaje mi się, że największe zmiany zawsze będą przy wymianie kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2022 o 10:24, Kabecki napisał:

Z T5i jestem bardzo zadowolony. T9i fajnie nisko schodził, ale już nie było tej dynamiki i niestety dało się odczuć jego obecność. Myślałem jeszcze o drugim T5i, żeby każdy kanał miał swojego małego pomocnika, aczkolwiek to już chyba trochę traktowanie syfa pudrem. 
 

Póki co jestem na etapie szukania sklepu, w którym dorwałbym R3 i QR5 na miejscu do bezpośredniego zestawienia ich ze sobą. Jeżeli się uda na pewno dam znać jakie wrażenia 🙂

Zabawy z laptopami odpadają. Niestety jestem wygodnicki i wolałbym unikać takiej kombinatoryki. Co do ustawienia kolumn - dosunąć ich do ścian bocznych już bardziej nie mogę, ponieważ stałyby zbyt szeroko. Natomiast cofając je w tył jedyny efekt jaki uzyskałem to utrata całej holografii, którą QR3 mnie oczarowały, w ilości basu nie zmieniło to nic. Rel stoi w narożniku, także w teorii niskie częstotliwości już powinny być podbite.

Tego Nada może faktycznie warto sprawdzić, aczkolwiek wydaje mi się, że największe zmiany zawsze będą przy wymianie kolumn.

Witam

Co do Daphile i komputera to jest tak- włączam kompa , boot z dysku USB i po chwili wszystko obsługuję z telefonu ii prostej apki.

Funkcjonalność jak w nodzie, gra lepiej. Do kompa nie podchodzę i leży na półce - też wygodnicki jestem.

Z pomieszczeniem trudno powalczyć Dziwna ta sprawa z basem - może jakieś tkaniny, regał z książkami go "wciągają"? U mnie mały sub w całym domu słychać jak włączę kino domowe czy muzę dla dzieci z Yamahy  .

Kolumny - faktycznie najwięcej wniosą przy zmianie, ale "zabawy" trochę może być. Odsłuch w salonie to niestety nie to samo co u siebie - najlepiej pożyczyć od kolegi lub wypożyczyć z salonu lub od producenta by się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Audiovector R3 w wersji Signature. Zdeklasowały QR5 praktycznie pod każdym względem… No może poza górą pasma, aczkolwiek ta z jedwabnej kopułki może i mniej szczegółowa i analityczna, jednak na dłuższą metę sprawia wrażenie przyjemniejszej. O porównaniu do QR3 nie ma co pisać, zupełni inna klasa i kultura grania. Z ciekawostek od razu napiszę co jeszcze udało mi się odsłuchać:

- Fyne Audio F502SP: co od razu rzuca się w uszy - bardzo przyjemna i wciągająca średnica, potężny dól pasma. Kolumny dynamiczne, szczegółowe, aczkolwiek czegoś mi w nich jednak brakowało. Nie było tego czaru, skakałem po utworach bez ciekawości jak wybrzmi w całości. W efekcie okazały się przytłaczające w moim salonie i zdecydowanie nie poradziły sobie z kontrolą dołu

- Audio Physic Tempo 35: prawdę mówiąc nie bardzo je w ogóle zapamiętałem. Strasznie poprawne, finalnie nijakie? Chyba to dobre słowo. Nie moja bajka.

-ATC SCM40: bardzo specyficzne granie, którego nigdzie wcześniej nie słyszałem. Ogrom detali, analityka i bardzo naturalny wokal. Może kogoś to przekonuje, dla mnie były suche i trochę beznamiętne. Odsłuchiwane z Primare I35. Miałem wrażenie, że nie do końca sobie z nimi poradził.

Audiovector QR5 - granie, które znam z QR3.. tylko lepsze. Stereofonia, super malowanie źródeł pozornych, przyjemna średnica no i poprawiony dół chociaż… W porównaniu do QR3 było go na pewno więcej, był bardziej zróżnicowany ale jakby zabrakło mu takiego fajnego pomruku.

Gato Audio FM30 - pasuje mi tutaj słowo „smooth” aczkolwiek chyba niekoniecznie w dobrym tego słowa znaczeniu. Bezpośrednio zestawiałem je z QR5 i po przepięcia robiła się z tego trochę klucha. 
 

Sonus Faber Sonetto V - przyjemne, nieprzesadzone ciepełko, solidna podstawa basowa… Zresztą całe pasmo dosyć fajnie spięte, aczkolwiek zabrakło mi trochę stereofonii. Grały całkiem płasko i bez większego polotu - fajne kolumny, ale nie w tym budżecie

Kef R7 i Elac Vela FS407 (niesteyy 408 nie udało się dorwać) były odsłuchiwane w bardzo mizernym pomieszczeniu o kubaturze dosłownie kilku metrów, także zniechęcony odpuściłem sobie dalsze próby. 
 

Proac D20R - straszne żyletki, totalnie nie na moje ucho. Jest szansa, że to kwestia pomieszczenia - słyszałem końcówkę odsłuchu innego klienta i jakichś Bowersów… Było to samo.

Audiovector R3 - może jestem nieobiektywny bo było to moje ciche marzenie od jakiegoś czasu pomimo, że ich nie słyszałem. Nawet do odsłuchu podchodziłem nieco zestresowany obawą, że nie sprostają moim oczekiwaniom wobec nich. Pierwsze minuty testowej playlisty i od uśmiechu aż rozbolała twarz. Szybki, mocny i zróżnicowany bas. Fenomenalna magia na średnicy, a damskie wokale aż rozpływają się po salonie. Delikatna i fajnie spięta ze wszystkim góra. Scena poukładana, holograficzna… Nie ma co czarować audiofilskimi słówkami - kolumny po prostu znikają i zostaje muzyka. No i co najważniejsze - na nowo odkrywam doskonale znane już utwory i… Zacząłem słuchać całe albumy zamiast tylko przebierać w utworach. Totalna rekomendacja i jeżeli ktoś ma dylemat to zachęcam do odsłuchu… Myśle, że w tym budżecie może to być koniec drogi poszukiwań wielu osób 🙂

Edytowane przez Kabecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Szacun za wytrwałość w poszukiwaniach i przesłuchaniu tylu kolumn. Moim zdaniem tak właśnie powinno się podchodzić do porównania kolumn. Oczywiście jeśli to możliwe to najlepiej u siebie. Niestety w większości wypadków to już szczyt marzeń.

Z twojego opisu potwierdza się też moje odczucie co da AV-Audio vectory (miałem Mi3 Sig, teraz SR3 Sig)  mają w sobie to coś, magię, radość i łatwość grania muzyki, tak zupełnie bez wysiłku pokazania tego co artysta chce przekazać. Do tego są bardzo uniwersalne do praktycznie każdej muzyki. Potrafią zgrać subtelnie ale jak trzeba pokazać ogień i zatrząść pokojem.. Do tej pory nikt ze słuchających u mnie nie był rozczarowany czy zawiedziony. Swoje popprzednie Mi3 sprzedałem w kilka tygodni a kupujący po 5tym utworze już je pakował 😉 - w tej cenie to rewelacja .

Niestety ostatnio odkrywam ich jedną "wadę" - pokazują natychmiast każdą zmianę w systemie audio czy jakości nagrania. Zmiana kabli , źródła dźwięk (spotify , cd czy dobry plik) robi dużą różnicę, zmiana wzmak czy DAC to już inny świat. Przez to mogą być "nieco trudne" bo są wymagające i niczego nie maskują.. Może przez to nie są tak popularne bo nie są "łatwe" ?

ps. żeby nie było że piszę z opowieści   - gdy szukałem Mi3 przesłuchałem min 15 innych modeli.. od Sonus faber, Spendor, PMC,..Pylony, Proac (różne min D2 grały pięknie ale nowe/ czy używki w cenie z kosmosu były no i monitor), po Audio Physic różne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

z opinii kolegi , który miał KEF i opisów wydaje mi się,  iż do AV będzie "łatwiej" dobrać elektronikę i są mnie wymagające co do wzmacniacza. KEF trudniej zgrać i mniej "wybaczy".  Najlepiej u siebie potestować. 😉 . Niestety czasem kupuję na podstawie opinii kolegów czy testów , weryfikuję u siebie i potem walczę ze sprzedażą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się wstrzymać z zakupem wzmacniacza do moich R3 Signature, ale jak to zwykle bywa jestem w gorącej wodzie kąpany, także pytanie do Was - jakie wzmacniacze do powiedzmy 20 000 złotych warto sprawdzić? 

Muzyki słucham tak naprawdę każdej, dlatego fajnie gdyby wzmacniacz był uniwersalny, aczkolwiek główną cechą jakiej szukam to magia na średnicy. Jestem gotowy na ustępstwa na rzecz bajecznych wokali :)

Względem Atolla IN200 Signature chciałbym poprawić:

Przy tej konfiguracji czuje, że basu jest nieco zbyt mało, mógłby schodzić niżej i być szybszy.  Wokale mogłyby być ciut bardziej dociążone. Góry natomiast zdarza się, że jest zbyt dużo i potrafi zakłóć w uszy. 

Wstępnie po głowie chodzi mi Naim Supernait 3. Co myślicie o takiej konfiguracji no i z jakimi konkurentami warto by było go zestawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.