Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Audiovector


diemon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kabecki napisał:

Miałem się wstrzymać z zakupem wzmacniacza do moich R3 Signature, ale jak to zwykle bywa jestem w gorącej wodzie kąpany, także pytanie do Was - jakie wzmacniacze do powiedzmy 20 000 złotych warto sprawdzić? 

Muzyki słucham tak naprawdę każdej, dlatego fajnie gdyby wzmacniacz był uniwersalny, aczkolwiek główną cechą jakiej szukam to magia na średnicy. Jestem gotowy na ustępstwa na rzecz bajecznych wokali :)

Względem Atolla IN200 Signature chciałbym poprawić:

Przy tej konfiguracji czuje, że basu jest nieco zbyt mało, mógłby schodzić niżej i być szybszy.  Wokale mogłyby być ciut bardziej dociążone. Góry natomiast zdarza się, że jest zbyt dużo i potrafi zakłóć w uszy. 

Wstępnie po głowie chodzi mi Naim Supernait 3. Co myślicie o takiej konfiguracji no i z jakimi konkurentami warto by było go zestawić? 

Poszukaj lampy dobrej. U mnie z sr3 gra lampa kt88, z r6 też dala rade. Chwala tez sobie wlascicele audiovectorow  primare i35.. 

1 minutę temu, Pawel_68815 napisał:

Poszukaj lampy dobrej. U mnie z sr3 gra lampa kt88, z r6 też dala rade. Chwala tez sobie wlascicele audiovectorow  primare i35.. 

I dobrym pomyslem jest copland csa 150. Po rabacie zmiescisz sie w budrzecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem wszystkie 3 wersje Supernaita z AV SR3 sig. To świetne wzmacniacze ale ostrzegam Cię, że goły SN3 to dopiero początek zabawy z Naimem. Za chwile będzie trzeba dokupić zasilacz, nowe kable DIN i najlepiej źródło też naima bo najlepiej to gra. Oczywiście synergia AV z Naimem jest extra i polecam spróbować. 

Świetnie też zagrał Cayin A 70t mk2 z AV. Zupełnie inne akcenty z naciskiem na średnice i głęboki soczysty bas.

Dobrze wspominam AV i gdybym miał wrócić do nich to wersja AA lub półka wyżej czyli R6.

Miłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, puszkin napisał:

Przerobiłem wszystkie 3 wersje Supernaita z AV SR3 sig. To świetne wzmacniacze ale ostrzegam Cię, że goły SN3 to dopiero początek zabawy z Naimem. Za chwile będzie trzeba dokupić zasilacz, nowe kable DIN i najlepiej źródło też naima bo najlepiej to gra. Oczywiście synergia AV z Naimem jest extra i polecam spróbować. 

Świetnie też zagrał Cayin A 70t mk2 z AV. Zupełnie inne akcenty z naciskiem na średnice i głęboki soczysty bas.

Dobrze wspominam AV i gdybym miał wrócić do nich to wersja AA lub półka wyżej czyli R6.

Miłego

A ja uderzyłem w inna stronę.  Dzisiaj zakupiłem klipsch corwall iv   ;). Dalej mam do sprzedania av sr3 signature.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, puszkin napisał:

Przerobiłem wszystkie 3 wersje Supernaita z AV SR3 sig. To świetne wzmacniacze ale ostrzegam Cię, że goły SN3 to dopiero początek zabawy z Naimem. Za chwile będzie trzeba dokupić zasilacz, nowe kable DIN i najlepiej źródło też naima bo najlepiej to gra.

Ten zasilacz faktycznie aż tyle dobrego wnosi? No i z ciekawości co zastąpiło u Ciebie Audiovectory? 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz poprawia sporo wg mnie ale słychać to wyraznie dopiero po krótkim obcowaniu z gołym sn3. 

Co do moich nowych głośników to zawsze chciałem pełne 3 drogi dlatego korzystając z okazji zakupiłem Arcada 3.5 signature od s16 hz  w wersji z berylem od sb acoustic. Jest git. 4 x SS revelator też swoje potrafi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pawel_68815 napisał:

A ja uderzyłem w inna stronę.  Dzisiaj zakupiłem klipsch corwall iv   ;). Dalej mam do sprzedania av sr3 signature.    

W ilu metrach będą grać u Ciebie Klipsche? Jaka cena jeśli to nie tajemnica? Jakim piecem będziesz je napędzać?

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, SR3 to znacznie delikatniejsze granie z gładszą i bardziej aksamitną górą. Beryl jednak dużo potrafi w kwestii prezentacji instrumentów dętych pokazując ich pazur. Arcady są bardzo przestrzenne i miękkie na średnicy co mi osobiście odpowiada. Basu też im nie zabraknie 🙂

Duuuuży dźwięk i mistrzowskie w cichym, pełnozakresowym słuchaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przez kilka ostatnich lat moimi głównymi kolumnami w systemie były Audiovector SR3 Signature. Podłączone do końcówki mocy Quad Platinum Stereo oraz DAC-a z funkcją przedwzmaniacza Antelope Zodiac Gold. W roli źródła komputer dopracowany w szczegółach do audio. Oczywiście zasilacz liniowy, karty USB oraz LAN Jcat XE również odzielnie zasilane. System jako całość brzmiał bardzo czysto, precyzyjnie z wybitnie konturowym basem. Z dobrą barwą, pokazując mnóstwo informacji i szczegółów.

Pomimo ogólnego zadowolenia z dopracowywanego przez lata systemu jakiś czas temu postanowiłem (jak większość pasjonatów dobrego dźwięku) coś zmienić. Fundusze pozwoliły nawet na zmianę kolumn. Brałem pod uwagę oczywiście również inne firmy ale ostatecznie zostałem wierny Audiovector. 

Od około dwóch miesięcy jestem posiadaczem Audiovector SR6 Avantgarde. Muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę. Przez wszystkie lata (ponad 30) różnych zmian sprzętowych nie uzyskałem takiej poprawy SQ. Zyskało dosłownie wszystko, każdy zakres pasma. 

No i oczywiście jak to zwykle bywa 🙂teraz myślę o zmianie wzmacniacza. DAC wraz z końcówką mocy wystawiony już na sprzedaż i pytanie co najlepiej kupić? Sprzedawca kolumn zajmuję się również doradztwem w zakresie doboru sprzętu. Rekomendował bardzo Hegla H590, który biorę bardzo mocno pod uwagę. Zastanawiam się również nad końcówką mocy Mcintosh MC452 lub MC462. Do tego DAC z funkcją przedwzmacniacza np Chord Hugo TT2.

Słucham dużo muzyki rockowej tj Pink Floyd, Marillion, Radiohead oraz muzyki elektronicznej np Schiller. Ostanio nawet Korteza i Kasię Sochacka. Od czasu do czasu również Dianę Krall.

Pomieszczenie 25 m2 z otwartą kuchnią.

Proszę o ewentualne sugestię w doborze wzmacniacza lub końcówki mocy czy DAC-a. Jest to forum, którego uczestnicy mają doświadczenie z kolumnami Audiovector więc każda pomoc mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko się zgadza kolumny kupione od Pana "O" i są naprawdę rewalacyjne  😀Jestem od kilku dni w kontakcie zTop Hifi właśnie w sprawie tego Hegla. Nawet złożyłem już wstępne zamówienie. Jednak cały czas się trochę waham czy to napewno dobry wybór. Słuchałem tego Hegla ale z innymi kolumnami i innym źródłem. Oczywiście też w innym pomieszczeniu, które było częściowo zaadaptowane akustycznie. Wzmacniacz zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. 

Dziękuję oczywiście też za gratulacje 🙂. Sądzę, że te kolumnamny zostaną już na stałe w moim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kuba7777 napisał:

Tak wszystko się zgadza kolumny kupione od Pana "O" i są naprawdę rewalacyjne  😀Jestem od kilku dni w kontakcie zTop Hifi właśnie w sprawie tego Hegla. Nawet złożyłem już wstępne zamówienie. Jednak cały czas się trochę waham czy to napewno dobry wybór. Słuchałem tego Hegla ale z innymi kolumnami i innym źródłem. Oczywiście też w innym pomieszczeniu, które było częściowo zaadaptowane akustycznie. Wzmacniacz zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. 

Dziękuję oczywiście też za gratulacje 🙂. Sądzę, że te kolumnamny zostaną już na stałe w moim systemie.

Witam. Gratuluję zakupu i satysfakcji. Najważniejsze jest Twoje zadowolenie i radość z muzyki.

Trochę nie do końca rozumiem powód wymiany wzmaka i DAC skoro grały bardzo dobrze? Czego szukasz , oczekujesz od takiej zmiany? Chodzi o jeszcze większą dokładność i analityczność? Coś innego? Przed zakupem dobrze byłoby się zastanowić czego się szuka i oczekuje?

 Pytam gdyż u mnie było podobnie, choć sprzęt był dwie półki niżej.

Miałem Hegla H100 i dopiero po zmianie na ECI5mk2 zrozumiałem jak "sterylnie i sucho" grał H100. Electrocompanient to granie pełne emocji, barwy, przyjemne i muzykalne. Zmiana troch z rozsądku gdyż tak naprawdę to chciałem lampowy wzmak czy hybrydę - byłe zauroczony po kilku odsłuchach.  Z grania dokładnego i precyzyjnego "poszedłem" w stronę muzykalności, barwy , dociążenia i muzyki. ECI5mk2 pokazał jaki ma lampowy "odcień" dopiero gdy w torze pojawiło się źródło DAC z lampami w środku. Dopiero teraz rozumiem o czym pisali i mówili koledzy, czy było w testach w temacie możliwości SR3 - barwa i muzykalność ,dociążenie. Kilka osób doradzało do AV lampę w torze by grały jeszcze ciekawiej. Oczywiście to moje poszukiwania i potrzeba. Ciekaw jestem jak to wygląda u ciebie i skąd motywacja do tak dużej zmiany jednocześnie - źródło i wzmak?

 

 

 

ps. H590 nie znam i nie chciałbym zostać zrozumiany jak osoba odradzająca ten model czy producenta. Podałem modele u siebie jedynie dla przykładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za Wasze sugestie. Właśnie o to chodzi, że cały czas waham się nad zmianą posiadanego DAC-a oraz końcówki mocy np na Hegla. Mam dużo wątpliwości czy jest to dobry krok gdyż z obecnego zestawienia jestem naprawdę jak nigdy dotąd zadowolony. Tylko sami wiecie jak to jest gdy pojawia się pytanie "czy może być jeszcze lepiej?". Zmieniłam kolumny i tak jak już pisałem jestem z tego ruchu mega zadowolony. Z pewnością jest to duży krok do przodu. Sprzedawca kolumn, który również zajmuje się doradztwem w zakresie doboru sprzętu zasugerował, że jego zdaniem kolumny Audiovector doskonale "zgrają się" w połączeniu z Heglem. Zacząłem wiec czytać testy i różne opinie. Uznałem, że właśnie na tym forum mogą być osoby, które praktycznie miały już okazję słyszeć połączenie Hegel - Audiovetor (lub oczywiście jakieś inne) i mogą podzielić się swoją opinią. Być może też wyprowadzić z błędu z zbyt pochopnej decyzji wymiany elektroniki teoretycznie na "lepszą".

Mój DAC Antelope Zodiac Gold z dedykowanym zasilaczem Volticus mimo upływu lat w opinii wielu osób nadal jest bardzo dobrym konwerterem klasy High-End. Co prawda nie obsługuję natywnie DSD (jedynie konwersja do PCM 24 bit 38kHz) i nie dekoduje MQA ale też nie wiem czy jest to mi niezbędne. Trudno mi powiedzieć ile mogę "zyskać" np z DSD czy MQA.

Czym człowiek więcej się zastanawia pojawia się coraz więcej pytań. Ale wydając już tak duże kwoty na sprzęt to trzeba brać wiele czynników pod uwagę. Ceny sprzętu mogą w tym roku jeszcze znacznie pójść w górę  dlatego też czuję trochę ciśnienie by dokonać ewentualnej wymiany elektroniki teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

w ostatniej wiadomości nie odnalazłem opisu co dla Ciebie było by lepiej w dźwięku, czego byś oczekiwał? Brak refleksji co do oczekiwań może powodować straszny drenaż portfela i ew zawód po jakimś czasie.

Ceny rosną i presja jest ale często bywa złym doradcą . Jest możliwość testu u Ciebie? najlepiej kilku alternatyw? Fokus tylko na Hegla sporo może ograniczać  Inna kwestia czy H590 ma zastąpić końcówkę i DACa? all in one?

W temacie MQA czy DSD moje doświadczenie jest mieszane. Dobry plik PMC, we FLAC zagra raczej lepiej niż ściągany plik w MQA z sieci . Co do DSD wiem ze jest, parę plików testowałem ale zjawiskowości nie odkryłem do dziś. Jest trochę inaczej ale czy bym się o to zabijał to nie wiem.

ps. z daleka jesteś? koło Bydgoszczy mieszkam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,
zawsze ważne dla mnie było by system jako całość brzmiał czysto, precyzyjnie, pokazując mnóstwo informacji i szczegółów. W muzyce np Pink Floyd chciałem słyszeć najmniejsze detale i wszystkie niuanse, których w tego rodzaju muzyce jest sporo. Sądzę, że to już uzyskałem nawet z poprzednimi kolumnami czyli AV SR3 Signature. Góra pasma była kiedyś dla mnie najważniejsza nawet kosztem dołu gdyż ten było czasami ciężko okiełznać szczególnie przy głośnej muzyce rockowej. SR3 też przynajmniej w moim ustawieniu doskonale sobie z tym radziły.

Kilka miesięcy temu kolega, który też ma zamiłowania muzyczne poprosił mnie o doradzenie w kwestii zakupu nowego sprzętu. Zjechaliśmy dosłownie w dwa dni całą Polskę od Pomorza po Małopolskę :). Efektem tego wyjazdu był zakup wzmacniacza - Marantz Ruby PM-KI, odtwarzacza CD Marantz Ruby SA-KI oraz kolumn Dali Euphonia MS 4.

Właśnie od tego momentu zaczęły się moje kolejne poszukiwania. Dotychczas nie miałem możliwości porównania (odniesienia) mojego audio z również "dobrym" sprzętem. Różnice w brzmieniu oczywiście bardzo duże. Kolega słucha jeszcze "mocniejszej" muzyki niż ja tj  Rammstein, AC/DC i tu ku mojemu zdziwieniu basu było znacznie więcej ale pod pełną kontrolą. Największe jednak na mnie wrażenie zrobiła ogólnie mówiąc "muzykalność". Koloryt oraz spójność całego zakresu, wszystko było na swoim miejscu. Co prawda brakowało mi trochę moich detali, klarowności, przestrzeni (szerokości i głębokości sceny) możliwości lokalizacji poszczególnych instrumentów  ale byłem pod dużym wrażeniem jak muzyklanie to zagrało.

Muszę przyznać, że moje audio budowałem przez kilkadziesiąt lat eksperymentując i przynajmniej kilkukrotnie wymieniając kolumny, wzmacniacze, DAC-i ale nie uzyskałem takiej spójności. Ale cieszy mnie zadowolenie kolegi, który stwierdził, że "nic innego do słuchania muzyki nie jest mu już potrzebne". Trochę się rozpisałem więc teraz wracam już do tematu 🙂

Po wymianie kolumn na AV SR6 Avantgarde sądzę, że jestem już bliski tego czego cały czas szukam. Teraz mam już moje detale, klarowność, przestrzeń, super zróżnicowane niskie tony z dużą mocą pod pełną kontrolą ale w moim odczuciu brakuje mi właśnie tej ogólnie mówiąc muzykalności. Być może nie da się tego osiągnąć ponieważ stracę wtedy inne aspekty moich preferencji brzmieniowych.

Źródło w moim przypadku PC mam dopracowane już w najmniejszych szczegółach. Z zawodu jestem informatykiem i poświęciłem budowie komputera wiele czasu. Zainstalowany mam system audio Euphony i jako playera najczęściej używam Stylusa. Czasami też Roon + HQPlayer. Tego nie chcę już zmieniać dlatego skupiłem się na ewentualnej wymianie wzmacniacza lub samej końcówki mocy + DAC z przedwzmacniaczem z analogową regulacją głośności.

Mieszkam w Chojnicach (miasto około 40 tyś) i niestety nie ma salonu audio. Najbliżej mam właśnie do Bydgoszczy około 100 km. Tak jak podpowiadał kolega z forum Puszkin może dobrym pomysłem jest zakup w sklepie intranetowym z możliwością ewentualnego zwrotu. Chociaż nie wiem jak się na to zaopatrują sprzedawcy.

Na pytanie "czy H590 ma zastąpić końcówkę i DACa? all in one?
Jeżeli kupiłbym H590 to raczej z myślą zastąpienia końcówki jak i również DAC-a. Brałem też pod uwagę np końcówki mocy Mcintosh MC462 lub MC452. W takim przypadku mój DAC pozostał by dalej w moim systemie.  Zresztą mam też trochę wątpliwości czy jakikolwiek wbudowany DAC może zagrać na tym samym poziomie co Zodiac Gold z dedykowanym zasilaczem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kuba7777 napisał:

Od kilku dni też zacząłem brać pod uwagę wzmacniacz zintegrowany hybrydowy np Mcintosh MA352. Jest do kupienia używany w dobrej cenie jeszcze z gwarancją. Ale tu nie mam żadnego niestety doświadczenia.

Ja wychodząc z zauroczenia sr3 oraz r6. Wszedłem w klipsch cornwall 4. Skończyły się moje rozterki, poszukiwania  podrygi do kupna tego wzmacniacza czy tamtego. Nie doszukuje się już zadnego pasma. Z tych kolumn muzyka poprostu gra. I każdemu życzę żeby to odnalazł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie wiem czy takiej odpowiedzi oczekuje osoba , która jeszcze nie nadążyła się nacieszyć nowymi "zabawkami".  Na tą chwile ta piaskownica i te zabawki są super. Klipsch to chyba jednak torchę inna bajka (u mnie np gabarytowo odpadają totalnie -brzmienia nie znam i nie ocenie).

Wracając do rozterek kolegi o wymianie wzmaka - muzykalność mnie kojarzy się z lampami i od kiedy w torze je mam muzyka "gra"  a nie jest odtwarzana. Pytanie czy lampy w źródle czy w zmaku.. i tu zacząć się może zabawa. Niestety bez porównań nie da się tego potwierdzić. Przy tak wysokim poziomie toru i kolumn najlepiej to u Ciebie w domu. 

Jak na polski światek audio nie mieszkamy aż tak daleko od siebie- 100km. Gdyby nie kwestie rodzinne i zabiegania to już bym się na ten weekend do Ciebie "wpraszał" ze swoimi lampkami w źródle. Sam też jestem ciekaw SR6 😉  niestety życie i rodzinne obowiązki nie pozwolą

Natomiast mogę ew zasugerować coś takiego - wypożyczenie źródła lampowego np Lector,  Lampizator, może Audio Note i sprawdzenie co początek toru mógłby wnieść w kwestii muzykalności. 

ps. pytanko o kabel USB z kompa do DAC - jakiego używasz? jestem rozdarty w trakcie swoich poszukiwań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
bardzo mi się podoba Twój pomysł przyjazdu 😀. Tym bardziej, że jestem ciekawy opinii osoby, która posiada również jakieś doświadczenie. Nie miałem nigdy okazji bezpośredniej konfrontacji i wspólnego odsłuchu mojego systemu. Dotychczas cały czas polegałem wyłącznie na swoim słuchu i może czasami okazać się, że piszę głupoty 😉 🤣

Oczywiście dziękuje również za propozycję udostępnienia swojego źródła do ewentualnych wspólnych testów 🙂. Zapewniam jednak, że SR6 warto też posłuchać.

Co do kabla USB to obecnie mam wpięty mój przewód rezerwowy  WireWorld Ultraviolet 8. Jestem w trakcie przebudowy mojego połączenia PC - DAC. Chwilę przed zakupem kolumn SR6 podjąłem decyzję o modernizacji tego połączenia gdyż uważam to za bardzo ważny element systemu. Dotychczas ten tor miałem chyba za bardzo "rozbudowany" tzn PC - Matrix Element H (kontroler, interfejsu Audio USB osobno zasilany przez HDPLEX 300W ) -  Kabel USB iFi Audio Mercury - iFi iGALVANIC 3.0 - Kabel USB iFI Audio Gemini - iFi Audio USB AC iPurifier2 - DAC. Jak widać było więc tego naprawdę sporo. Całość pomiędzy PC, a DAC sprzedana i póki co kasa dołożona do kolumn.

Od kilku miesięcy jestem w kontakcie z panem Marcinem Ostapowiczem (właściciel firmy JCAT) i to właśnie po jego sugestii ta cała zmiana. Jego zdaniem zastąpienie tego wszystkiego kartą USB JCAT XE z liniowym zasilaniem + dobry kabel USB przyniesie większe korzyści i znacznie uprości połączenie PC - DAC. Tak więc czekam w kolejce na dostępność karty USB JCAT XE.

Wracając do kabla USB biorę pod uwagę:
Chord Epic (kable głośnikowe mam właśnie Chord Epic Reference)
Tellurium Q Black II
JCAT Reference lub Signature
Cena tego ostatniego jest już spora więc raczej sobie go odpuszczę. 
Pan Ostapowicz oczywiście może wypożyczyć do testu bez żadnych zobowiązań.

p.s. jakość karty USB JCAT XE potwierdzają zaawansowani audiofile z dziedziny PC audio. Jestem stałym czytelnikiem forum https://audiophilestyle.com/ , które polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w najbliższym czasie u mnie wyjazd na odsłuchu w najbliższym czasie jest bardzo trudny a raczej prawie nie realny.

Przy trójce dzieci jest trochę biegania. Łatwiej byłoby porównać u mnie Twój DAC Antylope z moim myślę - może więcej na priv?

W temacie połączenia to faktycznie było wcześniej wykombinowane.  U mnie jest zwykły komp i serwer Daphile na linux i bardzo mi się to podoba.

Dziękuję za podpowiedzi kabli - na Olx pojawil się kabel USB Jcat- ten podstawowy - nad tym się zastanawiam. Seria reference to już trochę wysoka cena chyba. Opcja testu wydaje się optymalna. 

Jest jeszcze chwalony Curius USB - myślę o testach. Bazodrut też się poleca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
35 minut temu, jacmos napisał:

Witam serdecznie w klubie. Gratuluję zakupy i życzę najlepszych wrażeń i  moc przeżyć w trakcie słuchania muzyki.

Piękny zestaw. 

ps. mogę zapytać z jakim sprzętem gra?

Denon pma a110 + Denon dcd a110

Czekam teraz tylko na jakiś konkretny streamer z tej stajni..

Bardzo fajnie się to zgrało, wcześniej miałem Dali, jednak AV dodał o wiele więcej powietrza i szczegółu.

Edytowane przez HipertrofiaAbsolutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

stoje przed wyborem zakupu:

- SR3 Sig (ekspozycyjne 11k, wyprodukowane w 2017! sprawdziłem u producenta, choć składów daje swoje 2 lata gw) lub

- R3 Sig (zupełnie nowe tez w dobrej cenie, 18k).

Zanim padło na SR/R słuchałem dużo kolumn w tym FA 501SP, AF 25/15 oraz 8, Aria 926, Dynaudio30, Jasper23, QR5 i nad nimi się zastanawiałem. Ale różnica względem wspomnianych SR/R a QR5 jak dla mnie duża.

Owe SR3 słuchałem w domu ale nie mam porównania z R3.

Czy warto dopłacić 7k do nowych R3 względem dość leciwych salonowych SR3?

Obecnie będzie to grało u mnie z Lyngdorfem 1120. 
Slucham od kilku osob ze będę musiał się tez przymierzyć do mocniejszej jednostki. Ale w grę wchodzą All in one z uwagi na wygodę i intuicyjność w tym eARC HDMI.
Chyba ze oddzielny wznak i do tego Node jako streamer?

 

Duzo osob na forum czytając ma dość obfite doświadczenie z SR3 to może coś doradza co wybrać, czy warto dopłacić do nowych?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie miłośników marki. Widzę dobre przygotowanie i rozpoznanie na runku oparte na własnym doświadczeniu , a nie tylko na obiegowych opiniach. Cieszy mnie iź AV potrafią kolejną osobę oczarować.;)

Niestety nie pomogę w kwestii porównania SR3 i R3- nie słuchałem niestety R3 jeszcze. 

Ważna kwestią jest dobranie całego toru i jego optymalne dobranie. Moje SR3 zagrały duuużo lepiej po zmianie źródła w moim torze. Zatem do rozważenia jest czy starczy budźetu odpowiedni toru do R3.  Jeśli są wątpliwości do do tego to wg. mnie lepiej wziąć SR3 w tak dobrej cenie i dołożyć różnicę w tor - źródło, wzmak , kable. Inaczej nie pokażą całych moźliwości. A byłem mocno zaskoczony po tym jak zagrały z nowym źródłem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to rozważam. 

Nadmienię, że te SR3 były wyprodukowane w 2015. I nie ukrywam, że nurtuje mnie fakt co się z nimi działo przez nie znalazły właściciela skoro są w tak okazyjnej cenie w necie a dodatkowo, salon jeszcze mocno zszedł z nimi w dół.

Jak bym nie miał tych wątpliwości to bym je wziął i wtedy sprzedaję niespełna miesięcznego Lyngdorfa i w jego miejsce myślałem o Naim Nova. Tylko w Naim wiem, że zabraknie mi fundamentalnej funkcji jak możliwość regulacji tonów w zależności od pory dnia czy nastroju 😉

Edytowane przez Falconeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.