Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Audiovector


diemon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest czy kolumny wyprodukowane w 2015 podlegają gwarancji producenta? Mozę najlepiej na pisać do AV Dania i bezpośrednio zapytać podając nr. seryjny. Powinni sprawnie odpowiedzieć i watpliwości się rozwieją. AV niestety nie są popularne u nas -stąd taka cena. 

Grały z dzielonym zestawem Naim (pre, końcówki mocy 2szt, streamer) - grało ładnie ale nie powaliło mnie..

System All in one może nie pokazać ich potencjału. 

Lyngforda bym mimo to na początek zostawił i dał pograć. zawsze można fajne źródło podłączyć i posłuchać czy lepiej.

też miałem pomysł na Hegla z przetwornikiem na pokładzie , ale skutecznie się wyleczyłem z pomysłu.

Do przyjemnego i nie męczącego grania polecam ECI5 mk2 i źródło Lampizator.. Gra muzyka. 🙂

 

ps. swoje pierwsze AV kupiłem Mi3 sig za  2800 a sprzedałem drożej . 😉 PMC 23 grały przy nich mdło i bez życia 😉

ps.2 Moje SR3 sa z 2018 roku i mają chwilę gwarancji - brałem jako używki . Jestem super zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jacmos napisał:

Pytanie jest czy kolumny wyprodukowane w 2015 podlegają gwarancji producenta? Mozę najlepiej na pisać do AV Dania i bezpośrednio zapytać podając nr. seryjny. Powinni sprawnie odpowiedzieć i watpliwości się rozwieją. AV niestety nie są popularne u nas -stąd taka cena. 

Grały z dzielonym zestawem Naim (pre, końcówki mocy 2szt, streamer) - grało ładnie ale nie powaliło mnie..

System All in one może nie pokazać ich potencjału. 

Lyngforda bym mimo to na początek zostawił i dał pograć. zawsze można fajne źródło podłączyć i posłuchać czy lepiej.

też miałem pomysł na Hegla z przetwornikiem na pokładzie , ale skutecznie się wyleczyłem z pomysłu.

Do przyjemnego i nie męczącego grania polecam ECI5 mk2 i źródło Lampizator.. Gra muzyka. 🙂

 

ps. swoje pierwsze AV kupiłem Mi3 sig za  2800 a sprzedałem drożej . 😉 PMC 23 grały przy nich mdło i bez życia 😉

ps.2 Moje SR3 sa z 2018 roku i mają chwilę gwarancji - brałem jako używki . Jestem super zadowolony.

Gwarancja producenta już nie obowiązuje. Ale salon daje mi 24mies gwarancji (twierdzi że ma to dogadane z przedstawicielem AV) oraz fakture vat. Więc oferta całkiem dobra. 

Co do mocniejszego źródła brałbym na warsztat Lyngdorfa 3400 lub Naim Nova.

Testowałem do tej pory jak pisałem na TDAI 1120, kable Audioquest Rocket 11 na Bi-Wire oraz Tellurium Q Blue. I na niebieskich zagrało dużo jaśniej. Wokale były bardzie podkreślone a i basu nie zabrakło. Na Audioquestech było bardziej ciemno mam wrażenie.

Jeszcze mam na radarze przetestować Q Black, podobno też robią robotę. Powinny zdjąć trochę ostrości i nadać rozdzielczości, muzykalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto by to sprawdzić z dystrybutorem lub choć poprosić o pisemne potwierdzenie takiej gwarancji i co ona by obejmowała.

U mnie Sr3 grają z kablami głośnikowymi AQ Rockefeller - spokojniej i pełniej niż Rocket 44, choć basu jakby mniej (to tylko wrażenie bo lepiej kontrolowany).

Polecam sprawdzić IC Cardasa - u mnie gra Golden Cross- bez kłucia i szorstkości, muzykalnie i bardzo dociążone ,  muzyka gra, wybrzmiewa, barwa uwodzi. Do tego potrafi pokazać szczegóły i niuanse. Nie jest jasny. Kabel z najlepszych czasów Cardasa . Jeśli się trafi polecam w ciemno - jak co nie ma problemu z ew. odsprzedażą.

polecam wątek z zagranicznego forum:
https://forum.audiogon.com/discussions/review-cardas-reference-series-golden-neutral-ref-golden-pres-inte

W kwestii wzmaka - ,mój ma 120W . Gram tak max do 12g pokrętła.. Kiedyś na Metalice dałem go 3 it ściana dziwięku była ogrmona. Ale co ważniejsze na 9tej godznie muzyka też żyje i pięknie gra. Sama moc to nie wszystko myśłę - moje poprzednie AV grały z lampką Caina 8W idźwiek był mocny i dużej skali, bas zadziwiał - wręcz obawiałem się o nadmiar. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mimo produkcji z roku 2015 produkt powinien mieć pełną gw producenta. Jak ja kupowałem sr3 sig w 2019 r to też okazało się że są z 2015 ale dostałem kartę gw I pełne 5 lat gw bez rejestracji.

W 2020 r oddałem do reklamacji z racji pękającej gumy zawieszenia. Wymienili przetwornik bez problemu.

Reasumując, żywot przetworników też jest ograniczony dlatego ja bym wolał dozbierać i kupić r3 na pełnej gw. 

20210328_141035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, puszkin napisał:

Wydaje mi się, że mimo produkcji z roku 2015 produkt powinien mieć pełną gw producenta. Jak ja kupowałem sr3 sig w 2019 r to też okazało się że są z 2015 ale dostałem kartę gw I pełne 5 lat gw bez rejestracji.

W 2020 r oddałem do reklamacji z racji pękającej gumy zawieszenia. Wymienili przetwornik bez problemu.

Reasumując, żywot przetworników też jest ograniczony dlatego ja bym wolał dozbierać i kupić r3 na pełnej gw. 

20210328_141035.jpg

Byłem w salonie. Powiedzieli ze daja 2 lata gwarancji. Dostaje fv VAT i ona jest podstawa do gwarancji. Karty gwarancyjnej żadnej nie dostanę. Tylko fv.

 

Takze tak to wyglada. Różnica między SR3 exdemo a nowymi R3 na zamowienie to 7k.

Zatem całkiem sporo, która to różnice bym przeznaczył dopłacając do wymiany na mocniejszego wzmaka.

Fv na @ już mam ale nie opłacona bo cały czas się wacham 🙂

Dzieki za wszelkie sugestie. Są bardziej niż mile widziane 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy aby sr3 o których piszesz nie miały już jakiegoś właściciela i trafiły do salonu jako rozliczenie od klienta. Każdy nowy produkt, mimo że leży kilka lat w salonie powinien mieć gw producenta a nie salonu. No chyba że dystrybutor dostał takie wytyczne od zarządu AV i dogadali się co do ew gwarancji.

Nie zmienia to faktu oczywiście że sr3 to zacne głośniki i jeżeli nic je nie boli to warto kupić i się cieszyć. Sprawdź fizycznie czy na przetwornikach nie ma podobnego defektu i myślę że nic złego nie powinno się dziać.

No i oczywiście posłuchaj tych paczek w domu bo możesz się rozczarować jak tor i akustyka nie podejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolumny z 2015 utraciły już pewnie gwarancje producenta - od daty produkcji minęło ponad 5 lat myślę. 

Sugerowałem by napisać do producenta - pewnie najwięcej mają do powiedzenia. Kontakt jest jak pamiętam bezproblemowy. 

Bez porównania kolumn trudno będzie to ustalić czy warto dopłacać. Swoje zdanie wcześniej opisałem. Zyczę owocnych przemyśleń w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że skoro masz możliwość zakupu qr3 w świetnej cenie to kup, posłuchać trochę a jak Ci się znudzą lub nie podejdą to sprzedasz i możliwe że jeszcze zarobisz zwiększając możliwości wymiany na coś ciekawszego.

Roksana nie znam więc nie ma pojęcia czy będzie to pasowało. Wiem tylko, że qr3 stoją raczej po jaśniejszej stronie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, andryman napisał:

Cześć, mam możliwość zakupu qr3 w super cenie, gralyby z Roksanem Attessa w salonie 35m2. Wiem trochę duży ale qr5 są poza budżetem i ryzyko eksmisji całkiem realne:) Jest sens z tym metrazem i wzmacniaczem czy odpuścić?

A jaka to jest super cena ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2022 o 20:41, puszkin napisał:

Moje zdanie jest takie, że skoro masz możliwość zakupu qr3 w świetnej cenie to kup, posłuchać trochę a jak Ci się znudzą lub nie podejdą to sprzedasz i możliwe że jeszcze zarobisz zwiększając możliwości wymiany na coś ciekawszego.

Roksana nie znam więc nie ma pojęcia czy będzie to pasowało. Wiem tylko, że qr3 stoją raczej po jaśniejszej stronie.

 

Cześć, decyzja zapadła jutro kupuję QR3. Z Attessa na razie się wstrzymam. Proszę bardziej doświadczonych użytkowników o sugestie jaki wzmacniacz dobrze gra rocka i elektronikę w tej konfiguracji. Budżet na wzmacniacz i CD max 10k. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie i cieszę się z Twojej decyzji. Jeśli okaże się , że brakuje w salonie basu zawsze można z czasem dokupić subwoofer i podłoga się zadrży jak będziesz chciał.  Elektroniki do 10 powinno  być dużo do wyboru. Osobiście szukałby sprzetu nieco "ciemniejszego" z lampową nutą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W dniu 3.05.2022 o 22:41, Falconeri napisał:

Witam,

stoje przed wyborem zakupu:

- SR3 Sig (ekspozycyjne 11k, wyprodukowane w 2017! sprawdziłem u producenta, choć składów daje swoje 2 lata gw) lub

- R3 Sig (zupełnie nowe tez w dobrej cenie, 18k).

Zanim padło na SR/R słuchałem dużo kolumn w tym FA 501SP, AF 25/15 oraz 8, Aria 926, Dynaudio30, Jasper23, QR5 i nad nimi się zastanawiałem. Ale różnica względem wspomnianych SR/R a QR5 jak dla mnie duża.

Owe SR3 słuchałem w domu ale nie mam porównania z R3.

Czy warto dopłacić 7k do nowych R3 względem dość leciwych salonowych SR3?

Obecnie będzie to grało u mnie z Lyngdorfem 1120. 
Slucham od kilku osob ze będę musiał się tez przymierzyć do mocniejszej jednostki. Ale w grę wchodzą All in one z uwagi na wygodę i intuicyjność w tym eARC HDMI.
Chyba ze oddzielny wznak i do tego Node jako streamer?

 

Duzo osob na forum czytając ma dość obfite doświadczenie z SR3 to może coś doradza co wybrać, czy warto dopłacić do nowych?

 

 

Witam

Ja mam audiovectora R3 Signature i powiem że  SR 3 Signature mają zupełnie inne przetworniki i grają zdecydowanie gorzej .

 A jeżeli kolega Falconeri zastanawia się nad zakupem R 3 Signature to niech się ze mną skontaktuje to mu odsprzedam swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

We wszystkich obszarach miałem okazję słuchać SR 3 i R 3 to zupełnie inne granie .Jeżeli ktoś będzie słuchał R 3 signature nową to ona gra dość surowo dopiero po 100h słychać jak z tych kolumn płynie muzyka a basu jak na początku było mało to potrafi zejść rewelacyjnie nisko prawie jak sub.Bardzo udana konstrukcja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Fajnie że dobrałeś sobie elektronikę i kable bo mało osób sobie zdaje sprawę jakie to ważne  ( 60% kolumny a 40% reszta)+ kable zasilające też robią niesamowitą robotę. Jeżeli twoje Audiovectory SR 3 signature grają teraz rewelacyjnie to wygrzane R 3 Signature z dobrze dobraną elektroniką i kablami rzucą cię na kolana.Jak byś był na zmianie swoich SR 3 to mam swoje półroczner R 3 do sprzedania.

Udało mi się zamówić w dobrej cenie R 3 Avangarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

QR1 to świeżaki prosto z pudła dlatego wstrzymam się na razie z oceną.

Jedynie co od razy daje się zauważyć to bardzo duża głębia, przestrzeń.

Jakość wykonania na najwyższym poziomie.

Grają z zestawem Cyrusa 6 wzm. + CD i modyfikowanym CD na TDA1541,

w kolejce następne sprzęty.

 

Pozdrawiam

Mm_x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2022 o 18:15, Art77 napisał:

Witaj

Fajnie że dobrałeś sobie elektronikę i kable bo mało osób sobie zdaje sprawę jakie to ważne  ( 60% kolumny a 40% reszta)+ kable zasilające też robią niesamowitą robotę. Jeżeli twoje Audiovectory SR 3 signature grają teraz rewelacyjnie to wygrzane R 3 Signature z dobrze dobraną elektroniką i kablami rzucą cię na kolana.Jak byś był na zmianie swoich SR 3 to mam swoje półroczner R 3 do sprzedania.

Udało mi się zamówić w dobrej cenie R 3 Avangarde.

A z jaką elektroniką gra to u Ciebie? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci jest niewiele opinii nt. SR3 Super, nieco więcej o SR3 Signature - czy ktoś miał okazję bezpośredniego porównania? Ale takiego obiektywnego, niekoniecznie na zasadzie że "te droższe muszą być lepsze, bo muszą" 🙂 niektórzy narzekają na pewne wyostrzenia w Signature. Ciekawe też, jak to się ma do nieco "studyjnego" brzmienia PMC np. 5.23, 5.24 czy serii "i".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jacmos napisał:

Witam. Niestety nie ma bezpośrednich obserwacji z odsłuchu SR3 super. Z opinii kilku osób mogę przekazać iż są mniej szczegółowe, nieco cieplejsze w odbiorze. Łatwiej do nich dobrać tor do słuchania muzyki, nie koniecznie analizy. 

Czyli bas jest mniej kontrolowany. Dość bulowaty przez co brak tez dynamiki. Brak detali? Które jest zauważalne na szerokości sceny. Muzyka się nieodkleja od kolumn od tyle  w skrócie. Av zaczyna się od signature. Później hulaj dusza piekła nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.