Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Audiovector


diemon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, puszkin napisał:

R6 to już spory głośnik i myślę że nie tyle są lepsze jakościowo od R3 co przeznaczone są do większych pomieszczeń.

Ej. No bądź my poważni. I niezartuj  na poważne tematy  😉

55 minut temu, Kacper525 napisał:

We wtorek przywiozą mi do domu R6 A na testy, jednego czego się boje to rozmiar pokoju vs rozmiar kolumn 😬

 

Jaki pokój. ? Ps miałem je w zeszłym roku na testach i bylem zachwycony. Ja grałem na 60m2 +. Dostałem bardzo dobra cenę, ale póki co poszedłem w cornwall iv.  Myślę że kiedyś wrócę do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, puszkin napisał:

R6 to już spory głośnik i myślę że nie tyle są lepsze jakościowo od R3 co przeznaczone są do większych pomieszczeń.

Niby duży głośnik, zobaczymy we wtorek😬

38 minut temu, Pawel_68815 napisał:

Ej. No bądź my poważni. I niezartuj  na poważne tematy  😉

 

Jaki pokój. ? Ps miałem je w zeszłym roku na testach i bylem zachwycony. Ja grałem na 60m2 +. Dostałem bardzo dobra cenę, ale póki co poszedłem w cornwall iv.  Myślę że kiedyś wrócę do tematu.

28 metrów z otarta przestrzenią za słuchaczem (przejście do sypialni)

https://ibb.co/n3vLk0Y

https://ibb.co/zRX1p8B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Kacper525 napisał:

Niby duży głośnik, zobaczymy we wtorek😬

28 metrów z otarta przestrzenią za słuchaczem (przejście do sypialni)

https://ibb.co/n3vLk0Y

https://ibb.co/zRX1p8B

Nie będziesz chciał oddac.  Zobaczysz co znaczy dynamika i przestrzeń. Jak będziesz kupował to walcz o cenę 43 t zł . Chodziasz ze względu na euro może nikt nie dać. Ale teraz jest zastój w audio więc może......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Pawel_68815 napisał:

Nie będziesz chciał oddac.  Zobaczysz co znaczy dynamika i przestrzeń. Jak będziesz kupował to walcz o cenę 43 t zł . Chodziasz ze względu na euro może nikt nie dać. Ale teraz jest zastój w audio więc może......

Chcą moje SR3 AA i dopłatę €11,5 tys . Głośniki mimo tego, ze demo dystrybutora to maja zafoliowane oryginalnie maskownice oraz pudełko z kolcami również nie było nigdy otwierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie poszukuje kolumn do mojego unison unico due... Teraz aktualnie monitor audio gold 100.. ale trza będzie się ich pozbyć ponieważ salon się powiększył ... W nie dalekiej przeszłości posiadałem QR1 i byłem w nich zakochany detale itd ... I ciągle myślami jestem z audiovector .. myślałem nad QR3 lub SR3... Ktoś kiedyś mi powiedział że np przejście z QR3 na sr3 nie ma sensu lub też nie ma sensu kupowania SR3 .. czy mógłbym prosić o jakąś opinie ogólnie może ktoś słuchał tych kolumn na takowym wzmacniaczu .. dziekuje pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2022 o 17:11, Kacper525 napisał:

Chcą moje SR3 AA i dopłatę €11,5 tys . Głośniki mimo tego, ze demo dystrybutora to maja zafoliowane oryginalnie maskownice oraz pudełko z kolcami również nie było nigdy otwierane.

Myślę. Ze jeżeli ci spasi to warto dopłacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dynamika i muzykalność wydaje się super, nad akustyka można popracować. Moja żona jak je zobaczyła to powiedziała, ze poza nimi teraz nic w pokoju nie widać … może to przez tą afrykańska róż 🧐…. Tak czy inaczej oferta tyczy się czarnego koloru, ten który stoi u mnie to demo ze sklepu.

691d59f63b360f89e3b39ab13dc99b2c.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.10.2022 o 22:18, Kacper525 napisał:

R6

Witam,
gratuluje kolumn R6 zresztą cały zestaw jest super. Jestem bardzo ciekawy wrażeń jakie dostarczyły nowe kolumny w połączeniu z elektroniką Naim-a. Od kilku miesięcy też mam w moim systemie poprzednią wersję "6" SR6 Avantgarde i  jestem bardzo z nich zadowolony. Niedawno zastanawiałem się nad zmianą wzmacniacza Hegel vs Mcintosh i ostatecznie kupiłem Hegla H590.  Sądzę, że takie zestawienie pozostanie u mnie na długie lata. Właśnie czekam na kuriera z nowymi kablami głośnikowymi - Albedo Monolith Reference, które zastąpią Chord Epic Reference. Mam nadzieję, że będą one "wisienką na torcie"  w zestawianiu SR6  z Heglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kuba7777 napisał:

Witam,
gratuluje kolumn R6 zresztą cały zestaw jest super. Jestem bardzo ciekawy wrażeń jakie dostarczyły nowe kolumny w połączeniu z elektroniką Naim-a. Od kilku miesięcy też mam w moim systemie poprzednią wersję "6" SR6 Avantgarde i  jestem bardzo z nich zadowolony. Niedawno zastanawiałem się nad zmianą wzmacniacza Hegel vs Mcintosh i ostatecznie kupiłem Hegla H590.  Sądzę, że takie zestawienie pozostanie u mnie na długie lata. Właśnie czekam na kuriera z nowymi kablami głośnikowymi - Albedo Monolith Reference, które zastąpią Chord Epic Reference. Mam nadzieję, że będą one "wisienką na torcie"  w zestawianiu SR6  z Heglem.

Witaj, 

dziękuję! Zestaw faktycznie jest znakomity, Naim i Audiovector to bardzo przyjemne zestawienie. 🙂

R6 ą bardzo dynamiczne, świetna lokalizacja instrumentów ale to tez za sprawa Gaia (podstawek), które mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły.


Hegla nie miałem możliwości bliżej poznać, natomiast bardzo podoba mi się brzmienie Gryphon, ostatnio miałem okazje posłuchać i musze przyznać, iż jestem pod wrażeniem.

Daj proszę znać jak wypadnie kabel, czy brzmienie Ci przypadnie do gustu, osobiście lubię Chord, w szczególności serie Signature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację o podstawkach Gaia może w przyszłości też o nich pomyśle.

Jestem po odsłuchach nowych kabli Albedo i muszę stwierdzić, że zrobiły na mnie duże wrażenie. Znakomita rozdzielczość średnich i wysokich tonów bez wyostrzenia. Teraz mikro detale są podane jak na tacy. Najbardziej jednak urzekła mnie scena. Przestrzeń jest ogromna, trójwymiarowa. Bez żadnych problemów możemy zlokalizować położenie muzyków, a przy tym wszystkim pełna kontrola i spójność przekazu. Na 100% kable więc zostają na stałe w moim systemie.

Dużo dobrego słyszałem o  kablach Chord Signature i nawet mi je polecano do zestawienia z kolumnami Audiovector. Nie miałem jednak nigdy okazji by ich posłuchać. Chord Epic Reference, które posiadam to jednak niższy model Chorda. Miałem je zestawione z poprzednimi kolumnami Audiovector SR3 Signature.
Opis kabli Albedo głównie odnosił się więc do porównań właśnie z tym modelem Chorda. 

Epic Refernece są teraz na sprzedaż i jeżeli ktoś z forumowiczów jest zainteresowany proszę o ewentualny kontakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaia warte próby, gorąco polecam👌 Porządkują przede wszystkim scenę, niskie tony stają się przyjemniejsze w odbiorze😀.

Wcześniej również miałem epic głośnikowy, signature to inna bajka 😉

Widzę, ze subwoofer również audiovector, myśle to dobry start dla Gaia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ole Klifoth założył AUDIOVECTOR w 1979 roku, w tamtym czasie pod nazwą F3/LYD. Wtedy od 8 lat już sprzedawał głośniki różnych marek. Był jednak sfrustrowany faktem, że oferowane przez niego egzemplarze nie są w stanie odtworzyć idealnie niektórych aspektów brzmieniowych. Każde miały pewne zalety, ale nie mógł znaleźć modelu, który robiłby wszystko perfekcyjnie, więc... postanowił zbudować go samodzielnie!

Po wielu latach i wielu modelach nadszedł czas na serię QR, w reprezentacji QR1QR3QR5 oraz QR7. W najnowszym video przedstawiamy charakterystykę poszczególnych modeli, najważniejsze cechy wyróżniające oraz spróbujemy wspólnie, dobrać je do Waszych pomieszczeń i preferencji muzycznych.

Zapraszamy na prezentację serii QR od AUDIOVECTOR:

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.10.2022 o 16:03, Kabecki napisał:

Czy ktoś z Klubowiczy miał okazje bezpośrednio zestawić ze sobą wszystkie wersje R3? Głównie interesuje mnie zestawienie Signature z Arrete, a już najlepiej podłączonych wraz z freedom grounding.

Witam

Osobiście miałem R3 signature i posiadam R3 Avangarde i oczywiście słuchałem R3 Arrete

Signature to fajne granie ale jak dla mnie trochę za bardzo techniczne i jednak kopułka to nie to.Jeżeli chodzi o Arretę jeszcze jak ją się podłączy do uziemienia to w tym przedziale cenowym jak dlamnie nie słyszałem bardziej muzykalnych wciągających w każdy aspekt muzyki kolumn.Mój wybór padł na Avangarde tylko ze względu na cenę,ale może kiedyś zagości Arreta.

Te kolumny obojętnie który model z R3 potrzebują wygrzania żeby pokazały co potrafią ,a przepaść jest niesamowita między świeżynką a wygrzanymi.I z własnego doświadczenia wiem że ważny jest cały tor (wzmacniacz,kable itp) mi zajęło to ponad rok ale R3 Avantgarde grają u mnie rewelacyjnie.Z czystym sumieniem mogę polecić R3 ale od modelu Avangarde.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2022 o 22:18, Kacper525 napisał:

spacer.pngczarne R6 dziś dotarły 🥳

R.E.W.E.L.A.C.J.A. Piekny muzycznie i estetycznie zestaw. Jeśli mogę , broń Boże bez złych intencji, to dla takiego zestawu aż prosi się o dopracowanie akustyki. A wtedy to mój drogi „stairway to heaven”

milego sluchania

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomaszf napisał:

R.E.W.E.L.A.C.J.A. Piekny muzycznie i estetycznie zestaw. Jeśli mogę , broń Boże bez złych intencji, to dla takiego zestawu aż prosi się o dopracowanie akustyki. A wtedy to mój drogi „stairway to heaven”

milego sluchania

A dziękuje pięknie 👍,  obraz akustyczny już sobie kupiłem i wisi za mną / w rogu na ścianie😀.

Jedno jest pewne, tzw „pułapka basowa” została zniwelowana w tym miejscu gdzie wisi obraz i co ciekawe; dystrybutor (Holandia) Audiovector powiedział mi, ze w przypadku tychże głośników, wszelki nadmiar akustycznych paneli nie jest wskazany… zwłaszcza za głośnikami i suficie… I bądź tu mądry, każdy ma inne zdanie 🤷‍♂️

Muszę również przyznać, iż Gaia pod głośnikami wykonują całkiem niezłą robotę.. gorąco polecam przynajmniej spróbować 👌

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hej, witam wszystkich 😉

Czy kolumny audiovector r1 signature są ciężkimi pod względem ustawienia w pomieszczeniu ?  Mam trochę słaba akustykę i myślałem, aby je połączyć z Lyngdorfem 1120 lub 3400. 

 

 

 

 

Wchodził w grę też nad m10v2, aczkolwiek zastanawiam się, czy nie kupić zwykłego wzmacniacza z pc B i bawić się w korekcję w equalizer Apo i Rew lub dirac z kompa. Może macie jakieś doświadczenia w tej materii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, zbigr7 napisał:

Panowie szybkie pytanko czy wzmacniacz MF 6si poradzi sobie i w pełni wykorzysta potencjał kolumn audiovektor R3 signature? 

Moim zdaniem nie. Mam nieco lepszy wzmacniacz niż Musical Fidelity 6si i miałem dokładnie taką samą rozkminkę - czy R3 to będzie dobry zakup. Po wielu konsultacjach i bezpośrednim sprawdzeniu na kilku konfiguracjach stwierdziłem, że zamiast R3 wolę wymienić wzmacniacz, gdyż to będzie lepszym wyborem i za ok. miesiąc kupuje nowego kloca 😉  z całą pewnością nie wykorzystasz potencjału tych kolumn, ale z drugiej strony na pewno powinno zabrzmieć to co najmniej dobrze+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobre źródło to tak.

Ale z m6 nie uzyskasz pełni możliwości tych kolumn.

A najlepiej to powyporzyczać trochę wzmacniaczy ze sklepu i wtedy zobaczyć z czym się ci zgra najlepiej.To jest moja subiektywna opinia.Ja wiem z własnego doświadczenia że toru nie da się zrobić szybko bo jeszcze ważny jest dobór kabli .I nie dawaj sobie wmówić że coś super gra bo wszystkiego trzeba  samemu posłuchać.

Ma to być twoje brzmienie (o to chodzi w audio że ma się tobie podobać.)!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.