Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Audiovector


diemon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, jacmos napisał:

Witam. Niestety nie ma bezpośrednich obserwacji z odsłuchu SR3 super. Z opinii kilku osób mogę przekazać iż są mniej szczegółowe, nieco cieplejsze w odbiorze. Łatwiej do nich dobrać tor do słuchania muzyki, nie koniecznie analizy. 

Moim zdaniem to już przestarzała konstrukcja i szkoda się pchać w SR

Ale zawsze najlepiej słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Pawel_68815 napisał:

Przestarzała? Szkoda ze ta nowsza gra gorzej.  😉

Dla każdego będzie grało to inaczej ja tylko mówię swoje osobiste zdanie bo miałem okazję słyszeć SR 3 i R3 i dlamnie R gra o wiele lepiej.

Jeśli dla ciebie SR3 gra lepiej to super .Na pewno będzie taniej👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria SR nie jest absolutnie przestarzała! Sonicznie się bronią a ich designe kładzie na łopatki wiele nowszych konstrukcji ( o ile ktoś taki styl lubi). Są wg mnie ponadczasowe.

Porównywałem bezpośrednio PMC 25.24 z SR3 sig i jak dla mnie SR3 są przyjemniejsze w odsłuchu ale bas z PMC deklasuje SR3 na starcie. W PMC trochę piachu na górze natomiast SR3 miód dla uszu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, puszkin napisał:

Seria SR nie jest absolutnie przestarzała! Sonicznie się bronią a ich designe kładzie na łopatki wiele nowszych konstrukcji ( o ile ktoś taki styl lubi). Są wg mnie ponadczasowe.

Porównywałem bezpośrednio PMC 25.24 z SR3 sig i jak dla mnie SR3 są przyjemniejsze w odsłuchu ale bas z PMC deklasuje SR3 na starcie. W PMC trochę piachu na górze natomiast SR3 miód dla uszu.

 

A jaki napęd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, puszkin napisał:

u mnie Naim 282/250 dr

Ja póki co mam av powiedzmy w  garazu. A teraz  wpadły mi w ręce klipsche cornwal iv. Dokupiłem do tego coplanda. No i magia. Ale to też wynik 70m2 powierzchni, myślę też o klipsch lascala.  Po wakacjach może też  wsadzę spoerotrm r6. Ale tak naprawdę mam ochotę na magico...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Art77 napisał:

Witam 

Mój znajomy ma klipsch cornoval jak ty i kupił do tego lampę Haiku Sensei 211 gra to przepięknie .Moim zdaniem do tych kolumn to tylko lampa.

Tak. Ale lampa ma jednak wadę. Często na dole robi bule. I brak jej dynamiki. Dlatego poszedłem w hybrydę. Miałem też tranzystor michi mx3. I tu naprawdę było słabo.  Ludzie się rozpisują o skuteczności cv4. Ale tak naprawdę one lubią prąd szczególnie ma 70m2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Pawel_68815 napisał:

Tak. Ale lampa ma jednak wadę. Często na dole robi bule. I brak jej dynamiki. Dlatego poszedłem w hybrydę. Miałem też tranzystor michi mx3. I tu naprawdę było słabo.  Ludzie się rozpisują o skuteczności cv4. Ale tak naprawdę one lubią prąd szczególnie ma 70m2. 

Być może ale u znajomego to gra fantastycznie.Ale masz rację na tranzystorze można wiele gatunków muzycznych słuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, puszkin napisał:

Seria SR nie jest absolutnie przestarzała! Sonicznie się bronią a ich designe kładzie na łopatki wiele nowszych konstrukcji ( o ile ktoś taki styl lubi). Są wg mnie ponadczasowe.

Porównywałem bezpośrednio PMC 25.24 z SR3 sig i jak dla mnie SR3 są przyjemniejsze w odsłuchu ale bas z PMC deklasuje SR3 na starcie. W PMC trochę piachu na górze natomiast SR3 miód dla uszu.

 

Witam. Potwierdzam spostrzeżenia kolegi - przy zakupie starszych Mi3 Signature porównywałem z PMC 5.23 . W AV było przyjemniej, więcej i ciekawiej, dźwięk dociążony i pełniejszy. SR3 Sig. grają jeszcze lepiej i zostają na długo min. też  przez swoje wymiary, kształt, choć decyduje jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Art77 napisał:

Być może ale u znajomego to gra fantastycznie.Ale masz rację na tranzystorze można wiele gatunków muzycznych słuchać

I pamiętaj o pomieszczeniu. Wiele jest dobrych opini na temat poloczenia wzmacniaczy 3w z cw4. Ale nigdy to nie ma sensu na powierzchni powyżej 25m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie wskazówki, finanse (do ok. 9000) oraz racjonalność przemawiają za SR3 Signature, widzę że jeden z Kolegów takie oferuje, więc je rozważam, tylko mam jakąś taką osobliwą niechęć do wykończenia black ash. To może całkowicie drugorzędne, ale te kolumny w ogóle nieprzesadnie mi się podobają (są jakieś nieproporcjonalne i wszystkiego mają "za dużo" - te panele, wielkie pierścienie, wystające mocowanie maskownic, grawerowane nazwy... - kocham głośniki wzorniczo minimalistyczne, które "znikają" z pomieszczenia nie tylko akustycznie ale i wizualnie - wiem, de gustibus... rozumiem więc, że są i fani designu Audiovectora :D ), więc jeszcze taki nielubiany fornir od razu by mnie zraził

Trochę też mnie niepokoi uwaga w recenzji z What Hi Fi "sound lifeless at low volumes", możecie potwierdzić? Często słucham sobie czegoś typu jazz z ECM wieczorami raczej cicho i szukam też głośników, które nie będą przy tym całkowicie dychawiczne. 

Może ktoś ma na zbyciu coś ciekawego z tej stajni w "fortepianie" lub fornirze typu jasny orzech itp.? Oni robili sporo różnych wykończeń. Rozważyłbym przygarnięcie. W rozliczeniu mogę też zaoferować b. przyjemnie kable Wireworld Eclipse 6 (2.4 m) lub/i chyba nie gorsze od dobrych AV kolumny Phonar Credo S100 na samych Revelatorach (zostałbym przy nich, bo brzmią pięknie, niestety nie pasują impedancyjnie do mojego wzmacniacza Arcam SA30 i potrafią mu "wywalić korki", nie chce mi się teraz jeszcze szukać wzmacniacza, bo ten ma mnóstwo zalet no i i Diraca, który działa naprawdę spektakularnie).

W razie odzewu, b. proszę na priv.

 

 

Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Przerobiłem już sporo sprzętów audio. Jestem pasjonatem od 2013 roku. Wychowałem się na sprzętach Technicsa, od lat 90-tych i miałem ich trochę, jak i się ich nasłuchałem od dzieciństwa - nic innego u nas wówczas nie było. Starałem się rozwijać teoretycznie, jak i w miarę możliwości praktycznie kupując wiele używanych klocków (Cambridge Audio, Atol, Marantz) i kolumn, szukając sprzętu docelowego który zostałby ze mną na długie lata. Wiele czytałem testów oraz recenzji w fachowych magazynach audio. Audiovectorem interesowałem się od początku 2020 roku. Prócz przeglądania testów i osobistych oględzin, posiłkowałem się opinią prawdziwych fachowców. QR3 od razu wpadły mi w oko charakteryzując się idealnymi gabarytami w połączeniu z moim pokojem odsłuchowym (16,2m). Tak naprawdę bez odsłuchu (miałem kiedyś STX, potem Dali Lektor 6 i Dali Opticon 6) byłem niemal przekonany, że chcę je mieć, a po konsultacji z Wojciechem Pacułą już nie miałem wątpliwości i nabyłem je w ciemno w marcu 2021 w Audiopunkcie w Warszawie (polecam salon z całego serca). Wygrzewałem je z Atolem IN 100SE, a potem dokupiłem drugi wzmacniacz docelowy - Moon 240i i stwierdzam po kilku dobrych miesiącach, że to najlepsze brzmienie, jakie kiedykolwiek słyszałem zarówno u siebie, jak i u innych znajomych 😉 przetwornik AMT to prawdziwy skarb. Mimo proponowania mi dalszego rozwoju pasji i przyszłościowej wymiany kolumn np. na ATC lub Amphion Argon stwierdzam, że jeśli kiedykolwiek będę zmieniał kolumny - to tylko na wyższy model Audiovectorów 🙂 profil dźwięku jest jak dla mnie niemalże idealny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo 🙂 super sprawa. Właśnie te kolumny mi się marzą, ale już nie do nabycia w salonach ! Panowie pasjonaci - jakby ktokolwiek z Was posiadał i chciał za kilka miesięcy sprzedać SR3 Signature w kolorze walnut lub ewentualnie rosso -  bardzo proszę o kontakt 😉 będę się przypominał co kilka miesięcy dla wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, bezpośrednio nie miałem niestety możliwości porównać 😞 ..ale czytałem trochę recenzji, a co najważniejsze polecano mi je w znajomych salonach audio za każdym razem, gdy pytałem, co mam zrobić by wejść z dźwiękiem jeszcze o półkę wyżej, nie zmieniając znacząco profilu dźwięku 😉 może kiedyś będę miał okazję nabyć, choć obecny sprzęt kupiłem w całości nowy. Ale SR3 już się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
11 godzin temu, Marcouss napisał:

Panowie, jak byście zestawili QR3 z SR3 Super ? Granie odmienne, więc ciekaw jestem wniosków 😉 Jeśli wysokie tony w QR3 wg mnie są świetne, ale "brakuje" nieco w średnicy - to czy ewentualna zamiana QR3 na SR3 Super to dobry ruch?

Witam

Moim zdaniem duży progres zrobisz zmiany na R 3 Signature.SR 3 Super słuchałem i mnie osobiście nie zachwyciła.Już lepiej zostać przy QR 3.Ale to jest moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2022 o 23:55, Marcouss napisał:

Niee, bezpośrednio nie miałem niestety możliwości porównać 😞 ..ale czytałem trochę recenzji, a co najważniejsze polecano mi je w znajomych salonach audio za każdym razem, gdy pytałem, co mam zrobić by wejść z dźwiękiem jeszcze o półkę wyżej, nie zmieniając znacząco profilu dźwięku 😉 może kiedyś będę miał okazję nabyć, choć obecny sprzęt kupiłem w całości nowy. Ale SR3 już się nie da...

Witam

jeśli brakuje nieco średnicy to może warto by zweryfikować  źródło sygnału do wzmaka? DAC z lampowym buforem lub wyjściem mógłby poprawić sytuację myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
14 godzin temu, puszkin napisał:

I jak tam Kacper525 odsłuch ? Udało się ? 

Nie do końca, mimo tego iż  R6 miałem okazje posłuchać, niestety PMC się nie udało … R6 zagrały z Krell’em ( nie pamietam modelu), który cenowo zbliżony jest od NP300 i muszę przyznać, ze całkiem przyjemnie się ich słuchało. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.