Skocz do zawartości
IGNORED

Cocktail Audio, Novafidelity


4hifi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DAC Audio GD - NFB 27.38.

DAC sobie sprawdzisz, a jest tańszy jego odpowiednik.

 

Witam,

masz na myśli: NFB-7.77 czy NFB-7.38?

Czym one się właścicie różnią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szczegóły trzeba pytać w 4hifi. Ale jeszcze fizycznie 7.77 i 7.38 nie ma. Natomiast jest 27.38 i to jest jedno-sabrowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

O szczegóły trzeba pytać w 4hifi. Ale jeszcze fizycznie 7.77 i 7.38 nie ma. Natomiast jest 27.38 i to jest jedno-sabrowy ze wzmacniaczem słuchawkowym. Gra wybornie

 

Wysłane z tapciocha

 

Ogólnie wszystko jest już dostępne na magazynie :):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Jest "nowe" X35 w rodzinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a w klubie cisza? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie :) nasza wina. Trochę zaspaliśmy z tym dodaniem produktów.

X35 dostępnę, a model N15 doczekał się nowej odsłony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się, w końcu udało się - i puszczam Spotify przez X30 ;) hurrrrra, żegnaj laptopie noszony z miejsca na miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pochwalę się, w końcu udało się - i puszczam Spotify przez X30 ;) hurrrrra, żegnaj laptopie noszony z miejsca na miejsce.
Napisz jak to zrobiłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak to zrobiłeś?

Magia, ale poradziłem ;)

 

Dopiero niedawno wykupiłem Spotify Premium i zapomniałem, że mogę połączyć się z CAX30... Nawet rozglądałem się już za mini PC, bo wędrówka z lapkiem mnie męczyła, a po bluetooth, jakoś tak marnie...

 

No i wczoraj mnie olśniło... Cóż lepiej późno niż ... później ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magia, ale poradziłem ;)

 

Dopiero niedawno wykupiłem Spotify Premium i zapomniałem, że mogę połączyć się z CAX30... Nawet rozglądałem się już za mini PC, bo wędrówka z lapkiem mnie męczyła, a po bluetooth, jakoś tak marnie...

 

No i wczoraj mnie olśniło... Cóż lepiej późno niż ... później ;)

Czyli i tak musisz obsługiwać z telefonu?? A jak z jakością muzyki względem Tidala?

 

Wysłane z tapciocha

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli i tak musisz obsługiwać z telefonu??

 

...ale tylko obsługa, co jest wygodne; "zasysa" Cocktail...

 

A jak z jakością muzyki względem Tidala?

 

Tidal-a, nie próbowałem. Wziąłem Spotify, z wygody, ale to mp3 320 kb/s. Do playlist i "poszukiwań" jest ok.

Między Świętami a Nowym Rokiem spróbuję porównać kilka płyt zgranych na CA, a tymi ze Spotify...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez miniasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...ale tylko obsługa, co jest wygodne; "zasysa" Cocktail...

 

 

 

Tidal-a, nie próbowałem. Wziąłem Spotify, z wygody, ale to mp3 320 kb/s. Do playlist i "poszukiwań" jest ok.

Między Świętami a Nowym Rokiem spróbuję porównać kilka płyt zgranych na CA, a tymi ze Spotify...

MP3 i 320kb/s to max??? Na więcej ich nie stać?? Szkoda, bo myślałem, że jak Tidal padnie czego mu nie życzę to wezmę Spoti , ale z taką jakością to podziękuję.

 

Wysłane z tapciocha

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę kontynuując offtop, moim zdaniem w przypadku Tidala czy Spotify sam bitrate nie ma aż takiego znaczenia, co z tego, że Tidal oferuje "jakość CD" skoro tak duża część dostępnej muzyki nijak ma się do tych samych wydań na CD czy w plikach (przy założeniu odtwarzania i plików i płyt na sprzęcie tej samej klasy).

Gwarantuję, że dobry rip 320kb/s z pliku zabrzmi lepiej niż nie jedno "44,1" z Tidala.

Dla mnie i jeden i drugi serwis w praktyce oferuje jakość całościowo ciężką do przyjęcia, próbowałem juz różnych sposobów aby to streamowanie jakoś poprawić ale niestety nic z tego, zarówno jakość przesyłu jak i częściowo baza utworów pozostawia tam wiele do życzenia. Czasem uda się coś dobrego, a czasem człowiek zastanawia się czy to nie jest jakaś marna mp3 z bitrate wręcz 96 kb/s (skoro niektóre stacje radiowe nadawane w 128 kb/s potrafią brzmieć lepiej!).

 

Końcem końców pozostałem przy Spotify, bo przynajmniej wygodniejsza dla mnie aplikacja, większa dostępność muzyki, której słucham, świetne podpowiedzi w oparciu o odsłuchiwane kawałki (a nie ciągle popohiphop i pseudoartyści na siłę przepychani przez tidala w podpowiedziach).

Do tego taniej o połowę w Spotify.

Do poważniejszego słuchania mam zaś wystarczająco dobry tor plikowy i dobre ripy.

Kiedyś może wejdę w czarne płyty.

Tak to wygląda u mnie, każdy zaś ma swoje potrzeby, doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deezer, Spotify bardzo przyjemnie się słucha moje odczucie przy Tidala jest takie że muzyka wydaje się być wyostrzona, prawdziwe CD jest na Qobuz jest też Deezer HiFi ale nie testowałem.

Potwierdzam odczucia kolegi wyżej na temat Tidala i ich propozycji, sugerowanych płyt itd ...tragedia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Tidal i Deezer wypadły duuużo lepiej niż Spotify (nie wiem czemu w tym wątku piszecie o wyższości jednego serwisu nad drugim)

 

Mam konkretne pytanie : do X40 nie mogę "załadować"/odtworzyć playlisty dłuższej niż 100 utworów np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na Sonos-sie czy Auralic-u ta sama playlista wchodzi bezproblemowo. Mógłby ktoś to sprawdzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Dystrybutora, czy przewidujecie w najbliższym czasie? lub ew. kiedy, aktualizację dla X30?

 

Witamy.

Tak, nowa aktualizacja ma być przygotowana w pierwszej połowie stycznia. Czekamy na informację co będzie wnosiła :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senkju, jak zwykle za szybką reakcję ;)

 

Dzisiaj miałem dzień wolny i zacząłem w końcu mocniej testować użytkowanie Spotify w X30.

2 razy był problem - "wypadł" z sieci i ok. godzinę trwało, by sprzęt znowu pojawił się w sieci...

Nie wiem, czy to mój przypadek, czy ew. "coś" będzie poprawione...

 

Co z bazą płyt? będzie też aktualizowana?

 

Czekamy na informację co będzie wnosiła :)

 

Rozumiem, że wpis będzie, odpowiednio wcześniej z info? ;)

 

 

Ad. użytkowania Spotify na CAX30.

 

Naprawdę fajnie jest używać tego serwisu na tym urządzeniu. Okładki, tytuły, czas, wszystko widoczne.

 

Ad. jakości jednego serwisu, nad drugim *Tidal, czy Spotify, czy Deezer...

Na Spotify myślę, że sprowadza się to do tego, na jaką realizację płyty trafimy.

 

Dzisiaj "przesłuchane":

*J.M. Jarre "Oxygene Trilogy" - nosz super to brzmi.

*Andreas Vollenweider - Book Of Roses - płyta z '91 roku (?), nie chciało mi się wyciągać płyty i wkładać do odtwarzacza, bo bardzo ładnie to zagrało (wystarczająco dla mnnie ;)

*Ciekawie jest wyszukać na Spotify utwór i puścić go w różnych wykonaniach, z różnych płyt. Ja tak zrobiłem z "Lily Was Here" - Dave Stewart & Candy Dulfer. Wówczas słychać różnice w realizacji.

 

Taka przedświąteczna rozprawka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez miniasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dystrybutor mi odpowie: dlaczego nie mogę załadować/odtworzyć dłuższej playlisty na X40 niż 100 utworów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dystrybutor mi odpowie: dlaczego nie mogę załadować/odtworzyć dłuższej playlisty na X40 niż 100 utworów?

 

Witamy

Przepraszamy, za oczekiwanie. To jest dobre pytanie na które nie jesteśmy na razie w stanie odpowiedzieć. Wysłaliśmy odpowiednie zapytanie do producenta. Jeśli problem będzie powtarzalny natychmiast wymusimy odpowiednią aktualizację oprogramowania.

Prosimy o odrobinę cierpliwości, już działamy w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja jako nowy użytkownik (zarówno forum jak i X40) mam sugestię odnośnie trybu pracy pokrętła głośności. Pewnie większość używa wyjścia analogowego w trybie fixed i ma podłączony przedwzmacniacz, więc może im to nie przeszkadza. Ja natomiast mam minimalistyczny zestaw: X40 i kolumny aktywne Braun LS150. I praca w trybie przedwzmacniacza zmobilizowała mnie do napisania tego posta. Może da się zrobić w kolejnej aktualizacji firmware przełącznik trybu pracy pokrętła głośności z liniowego na logarytmiczny (jak w tradycyjnych wzmacniaczach/przedwzmacniaczach analogowych) lub chociażby zmianę wielkości kroku. Kręcenie gałką przy zmianie rodzaju muzyki z klasyki na pop jest po prostu mocno upierdliwe... Przejście z poziomu powiedzmy 30 na 70 to potrzeba machania gałą ze 3-4 razy... no zlitujcie się :-) Albo czegoś nie doczytałem w instrukcji? Pozdrawiam serdecznie, bo ze sprzętu jestem bardzo zadowolony!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Hi, I'm Javier Montijano from Spain.

 

Three months ago I bought an CocktailAudio X30 decive in HiEndCorner shop. HiEndCorner doesn't send me the purchase invoice (I have sent many emails and they don't reply me). After two months of use, I discovered that FM Radio and RCA inputs didn't work. Also the CD player scratched my CDs in the ripping process, (defective CD drive unit). The device was sent to the distributor 4hifi.pl, the device arrived about 10 days ago and i'm still waiting for news.

I have requested a change for a new device.

 

Does 4Hifi.pl solve the problems correctly?, I would like you to comment on your experiences

 

Thanks

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, I'm Javier Montijano from Spain.

 

Three months ago I bought an CocktailAudio X30 decive in HiEndCorner shop. HiEndCorner doesn't send me the purchase invoice (I have sent many emails and they don't reply me). After two months of use, I discovered that FM Radio and RCA inputs didn't work. Also the CD player scratched my CDs in the ripping process, (defective CD drive unit). The device was sent to the distributor 4hifi.pl, the device arrived about 10 days ago and i'm still waiting for news.

I have requested a change for a new device.

 

Does 4Hifi.pl solve the problems correctly?, I would like you to comment on your experiences

 

Thanks

 

Hello

Your device is still being tested. The repair process is under way. This week we will send information to you.

 

Witam,

a ja jako nowy użytkownik (zarówno forum jak i X40) mam sugestię odnośnie trybu pracy pokrętła głośności. Pewnie większość używa wyjścia analogowego w trybie fixed i ma podłączony przedwzmacniacz, więc może im to nie przeszkadza. Ja natomiast mam minimalistyczny zestaw: X40 i kolumny aktywne Braun LS150. I praca w trybie przedwzmacniacza zmobilizowała mnie do napisania tego posta. Może da się zrobić w kolejnej aktualizacji firmware przełącznik trybu pracy pokrętła głośności z liniowego na logarytmiczny (jak w tradycyjnych wzmacniaczach/przedwzmacniaczach analogowych) lub chociażby zmianę wielkości kroku. Kręcenie gałką przy zmianie rodzaju muzyki z klasyki na pop jest po prostu mocno upierdliwe... Przejście z poziomu powiedzmy 30 na 70 to potrzeba machania gałą ze 3-4 razy... no zlitujcie się :-) Albo czegoś nie doczytałem w instrukcji? Pozdrawiam serdecznie, bo ze sprzętu jestem bardzo zadowolony!

Zasugerujemy to producentowi. Może jest szansa na taką modyfikację.

Przypominamy o nowym oprogramowaniu do X40.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od dzisiaj mam problem z moim X30. Wysiadł mi pilot. Co dziwne bez problemu działa włączenie z pilota, to po uruchomieniu brak już jakiejkolwiek reakcji. Do tej pory nie było z tym żadnego problemu. Spotkał się ktoś z takim objawem?

Wygląda mi to na jakiś problem z odbiorem sygnałów z pilota gdy urządzenie jest już włączone - bo sam pilot wydaje mi się że działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.