Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana podłogówek na monitory


Vilek

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego salonu znikną wkrótce kolumny podłogowe, zastąpią je monitory na standach. Przesądzone.

Wiadamo monitorek, to nie podłogówka, ale jakie macie doświadczenia z monitorami z "dużym dźwiękiem"? Cena bez znaczenia. Blues, blues-rock, jazz- ale z wykopem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego salonu znikną wkrótce kolumny podłogowe, zastąpią je monitory na standach. Przesądzone.

Wiadamo monitorek, to nie podłogówka, ale jakie macie doświadczenia z monitorami z "dużym dźwiękiem"? Cena bez znaczenia. Blues, blues-rock, jazz- ale z wykopem.

 

Jak chcesz dużego dźwięku z monitora to ten monitor mały nie będzie - fizyki nie oszukasz, tym bardziej że chcesz z "wykopem" a więc - REY AUDIO RM-7V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak chcesz dużego dźwięku z monitora to ten monitor mały nie będzie - fizyki nie oszukasz, tym bardziej że chcesz z "wykopem" a więc - REY AUDIO RM-7V

 

To mu doradzałeś.... :-) W sumie pisał, że cena nie gra roli, to taki wybór jest dobry. Z trochę mniejszych TAD CR1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadamo monitorek, to nie podłogówka, ale jakie macie doświadczenia z monitorami z "dużym dźwiękiem"?

 

Takie, że dobre monitory potrafią dać nawet i "większy" dźwięk niż niejedne przeciętne podłogówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, także te żartobliwe. Oczywiście u źródła decyzji o zmianie kolumn leży kwestia gabartyów sprzętu, dlatego powininem był zapytać o wasze doświadczenia z małymi/średniej wielkości monitorami o dużym dźwięku. Dla mnie przykładem jest m.in. Adamantes od Diapasona. Z całą pewnością coś mniejszego niż wspomniane przez Genesisa monitory Escalante.

Nie chcę być nieuprzejmy, ale nie oczekuję ofert sprzedaży, więc dziękuję za wszelkie propozycje. Pytam jedynie o WŁASNE, "nauszne" doświadczenia z małymi głośnikami, które grają namacalnym dźwiękiem z dużą sceną. Dla porządku dodam, że napędzane będą bardzo wydajną elektroniką. Zatem piszcie proszę, jakich ciekawych, mocnych monitorów udało się wam słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były takie monitory Joseph Audio 7. W pomieszczeniu ok.30m2 "zamiatały" większość podłogówek.

Monitory kosztowały ok.8k, ale wzmacniacz musiał być co najmniej 5x droższy...

 

Ogólnie bardzo dobra firma, warta zainteresowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nausznie,to ja polecam tobie Pioneer s2-ex,gram na nich 3 lata i nie zamierzam zmieniać,no chyba ,że trafią się focale diablo :)

Jeśli masz blisko do Łodzi,to zapraszam do siebie,bo raczej ciężko i?ch posłuchać.

Jak lubisz Tad-y,...

Nie sprzedaję swoich:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, także te żartobliwe. Oczywiście u źródła decyzji o zmianie kolumn leży kwestia gabartyów sprzętu, dlatego powininem był zapytać o wasze doświadczenia z małymi/średniej wielkości monitorami o dużym dźwięku. Dla mnie przykładem jest m.in. Adamantes od Diapasona. Z całą pewnością coś mniejszego niż wspomniane przez Genesisa monitory Escalante.

Nie chcę być nieuprzejmy, ale nie oczekuję ofert sprzedaży, więc dziękuję za wszelkie propozycje. Pytam jedynie o WŁASNE, "nauszne" doświadczenia z małymi głośnikami, które grają namacalnym dźwiękiem z dużą sceną. Dla porządku dodam, że napędzane będą bardzo wydajną elektroniką. Zatem piszcie proszę, jakich ciekawych, mocnych monitorów udało się wam słuchać.

 

Mama wspomniane Adamantesy. U mnie w 19m2 schodzą niżej niż podlogówka Tannoy Precision 6.2 którą miałem wcześniej. Dziwięk jest spory, potężny, przestrzenny. O barwie nie wspominam, bo generalnie chyba nie o to pytałeś. Mogę dodać, że mniejsze monitory Diapasona, czyli Karis znakomicie wypełniają pomieszczenia 50 m2 :D słuchałem ich w takim, gdzie sufit był na 3,6 m. To doświadczenie przesądziło o podjęciu decyzji o wymianie podłogówek na monitory.

 

Nie znam Twojej elektroniki ale Diapason lubi towarzystwo neutralne i naturalne, muzykalne. Sam też taki jest. Z tego co znam dodatkowo o bardzo podobnej sygnaturze dźwięku ale z większą rozdzielczością, to Jean-Marie Reynaud Offradne Supreme. Ten sam dystrybutor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nausznie,to ja polecam tobie Pioneer s2-ex,gram na nich 3 lata i nie zamierzam zmieniać,no chyba ,że trafią się focale diablo :)

Jeśli masz blisko do Łodzi,to zapraszam do siebie,bo raczej ciężko i?ch posłuchać.

Jak lubisz Tad-y,...

Nie sprzedaję swoich:)

Kolega Piotr ma sluszna racje. pioneer to wybitny monitor to Tad troche zamozniejszego Kowalskiego .

Chcesz zeby nastepny gosc przyjechał I zastanawial sie jak to mozliwe ze to tak gra . Nie wbija Ludzi w kompleksy. Zlosnik z Ciebie .

Co do Diablo lll to chcesz kolor red 25000zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te TADy... Pięknie się rozmarzyłem.

Focali diablo nie słuchałem, ale kontakt z Utopiami na zeszłorocznym Audioshow to nie była ekstaza, delikatnie mówiąc.

Bardzo zaciekawiły mnie te Pioneery Piotra112. Może uda się posłuchać, jeśli kolega będzie łaskawy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Focali diablo nie słuchałem, ale kontakt z Utopiami na zeszłorocznym Audioshow to nie była ekstaza, delikatnie mówiąc.

 

utopia to bardzo wymagająca konstrukcja moim zdaniem, nie wybaczają żadnych przypadków, ma się to zarówno do doboru odpowiedniego wzmacniacza jak i okablowania. Ja po przejściu na utopie musiałem wymienić prawie całe okablowanie systemu który był okablowany wcześniej prawie w całości siltechem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falek77, na pewno masz rację. Każdy dobry system jest wymagający i suma składowych daje ostateczny wynik. Ja już kilkukrotnie przysiadałem się do focali i jakoś nigdy nie miałem chęci na dłuższe z nimi obcowanie, ale to może nie być mój typ grania, choć w dźwięku wszystko się zgadza. Być może też niestaranne przygotowanie toru do prezentacji, pomieszczenie itd.

Wiesz miałem kiedyś kombinację Linn+KEF, wszystko do bólu poprawne, na papierze piątka z plusem, ale żadnych emocji w słuchaniu. Obecnie w stoją u mnie Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand, które napędzam Luxmanem, jest duuużo dźwięku, choć z pewnością wiele osób powiedziałoby, że "za grubo". Nie podobają mi się wylajtowane babki, które ważą po 43 kg, nie lubię też wysuszonych zestawów, które lecą samą średnicą (to oczywiście nie w kontekście focali). Za to lubię monitory, bo budują piękne sceny i przy dobrym głośniku, nie wiadomo skąd dobiega dźwięk. No i żona nie ma uwag dotyczących wielkości audio-mebli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te TADy... Pięknie się rozmarzyłem.

Focali diablo nie słuchałem, ale kontakt z Utopiami na zeszłorocznym Audioshow to nie była ekstaza, delikatnie mówiąc.

Bardzo zaciekawiły mnie te Pioneery Piotra112. Może uda się posłuchać, jeśli kolega będzie łaskawy ;)

Mozesz puzniej dlugo chorowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego salonu znikną wkrótce kolumny podłogowe, zastąpią je monitory na standach. Przesądzone.

Wiadamo monitorek, to nie podłogówka, ale jakie macie doświadczenia z monitorami z "dużym dźwiękiem"? Cena bez znaczenia. Blues, blues-rock, jazz- ale z wykopem.

 

Opera Callas (wersja druga czyli najnowsza). Muzykalne, dynamiczne, przestrzenne duże granie. Poziomem dźwięku i perfekcyjnym wykonaniem znacznie wyprzedzają ich cenę rynkową i konkurencję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak nie mają być nowe to polecam Sonus Faber EA2. Żadne podłogówki nie zagrały u mnie tak wielką sceną i oczywiście głośniki znikają w pomieszczeniu,a bas rewelacja!!!

Bardzo Polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z własnych doświadczeń wiem, że Bowers & Wilkins 805 Diamond napędzany Ayon'em Spiritem III na lampach KT-120 wypełniają mi 24 m2 potężnym dźwiękiem, ale.... dopiero jak podłączyłem wzmaka Ayona kablem zasilającym Kubala-Sosna Elation. Ten jeden drut sprawił, że jest potęga dźwięku jakiej się nigdy po podłogówkach nie spodziewałem :) Reszta kabli (IC i głośnikowe+jumpery) to Siltech, a te dają piękną szczegółowość :)

W tym zestawie to nic dodać, nic ująć.

Chociaż zamiast Kubali testowałem też Harmonix X-DC SM Million i dał faktycznie lepszą obecność dźwięku,

ale niestety nie miałem na ten kabelek "drobnych" ;)

 

To moje 3 grosze doświadczeń. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Interkonekty to Silver Anniversary 330i

Głośnikowe to Silver Anniversary 330L + Jumpery 550i

AC do CD-ka to SP-X 800

do Cd również używam Sp-x 800 a interkonekt to 770i i mam zamiar go zmienić na Princess z serii Royal, ciekaw jestem jakie będą zmiany i progres w brzmieniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Cd również używam Sp-x 800 a interkonekt to 770i i mam zamiar go zmienić na Princess z serii Royal, ciekaw jestem jakie będą zmiany i progres w brzmieniu

 

W moim zestawie - co ciekawe - wyższe kable zasilające Siltecha (Ruby Mountain, Queen, Ruby Hill) do CD nie poprawiały dźwięku, SP-X okazał się najlepszy.

Z wysokimi interkonektami było podobnie, chociaż nie testowałem 770i.

Największą zmianę na moim CD-ku (poza okablowaniem) wniosły stopy Symposium Rollerblock Series 2+ (te prostopadłościenne z materiałem wygłuszającym we wwierconych otworach), ale z kulkami z węglika wolframu.

Te nóżki dały dźwiękowi nieco detaliczności i pełni.

 

Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.