Jump to content
AndrzejPiaseczno

Chromecast Audio - koszmar dramat brak słów

Recommended Posts

Ja mam trzy sztuki i wszystkie bardzo dobrze działają, ważna jest stabilna sieć, może się też z dażyć że jakimś modelem telefonu jest akurat problem ale to dotyczy wszystkich urządzeń ;) działa też sprawniej po podłączeniu adapterem lan.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

BRANŻA

Ja obsługiwałem chromecasty z laptopa za pomocą aplikacji Plex,  dzialało to świetnie ale teraz plex nie chce mi się zainstalować,  przynajmniej w wersji bezpłatnej jak kiedyś. Czy znacie podobne programy do Plexa ?

Panowie. Czy da się użyć chromecast audio, żeby wyciągnąć dzwięk z youtuba? Np oglądając coś na telefonie przesłać dzwięk do dac przez chromecast audio. 

Da się bez problemu. Wiele razy tak robiłem. W YouTube musisz wybrać przesyłanie sygnału na Chromecast audio. 

BMN BERGES 3 z Scan Speak R3004+UNISON RESEARCH S6+ROKSAN CASPIAN CD M2+gramofon REGA Planar 6 z wkładką REGA Exact +  przedwzmacniacz 1 ARC ARROW + tuner FM Kenwood KT-6050+ CHROMECAST Audio + kable głośnikowe Tellurium Q Black II+ IC VDH FIRST ULTIMATE MK2+ IC Tellurium Q Graphite + Kable zasilające Wireworld STRATUS+ listwa Tomanek TAP8 z DC Blockerami.

1 godzinę temu, sebgla napisał:

Da się bez problemu. Wiele razy tak robiłem. W YouTube musisz wybrać przesyłanie sygnału na Chromecast audio. 

Dzięki. Ale czy do tego nie potrzeba wersji płatnej na youtube? Zastanawiam się nad  kupnem chromecast audio, bo jest dużo fajnych koncertów na yt. Mam zwykłego chromecasta na hdmi i coś takiego jak audio extractor (przejściówka hdmi z wyjściem optycznym), która wyciąga audio z hdmi, ale jakość jest słaba, a do tego to nie działa bez TV. Chromecasta audio miałem już kiedyś i wydawało mi się, że nie było opcji castowania dla yt (tzn nie pojawiał się ten ekranik cast w yt)

Edited by ciszyn11

9 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Dzięki. Ale czy do tego nie potrzeba wersji płatnej na youtube? Zastanawiam się nad  kupnem chromecast audio, bo jest dużo fajnych koncertów na yt. Mam zwykłego chromecasta na hdmi i coś takiego jak audio extractor (przejściówka hdmi z wyjściem optycznym), która wyciąga audio z hdmi, ale jakość jest słaba, a do tego to nie działa bez TV. Chromecasta audio miałem już kiedyś i wydawało mi się, że nie było opcji castowania dla yt (tzn nie pojawiał się ten ekranik cast w yt)

Hej. Wczoraj to sprawdziłem i masz rację. Brak w yt opcji cast na Chromecast audio. Działa natomiast cast całego ekranu/dźwięku telefonu na Chromecast audio. Czyli przesyłanie całości a nie jednej aplikacji. W tej sytuacji android widzi i zwykłego Chromecasta i Chromecast audio.  Sorki za wprowadzenie w błąd. 

BMN BERGES 3 z Scan Speak R3004+UNISON RESEARCH S6+ROKSAN CASPIAN CD M2+gramofon REGA Planar 6 z wkładką REGA Exact +  przedwzmacniacz 1 ARC ARROW + tuner FM Kenwood KT-6050+ CHROMECAST Audio + kable głośnikowe Tellurium Q Black II+ IC VDH FIRST ULTIMATE MK2+ IC Tellurium Q Graphite + Kable zasilające Wireworld STRATUS+ listwa Tomanek TAP8 z DC Blockerami.

2 godziny temu, sebgla napisał:

Hej. Wczoraj to sprawdziłem i masz rację. Brak w yt opcji cast na Chromecast audio. Działa natomiast cast całego ekranu/dźwięku telefonu na Chromecast audio. Czyli przesyłanie całości a nie jednej aplikacji. W tej sytuacji android widzi i zwykłego Chromecasta i Chromecast audio.  Sorki za wprowadzenie w błąd. 

Dzięki za sprawdzenie. Mógłbyś jeszcze sprawdzić u siebie, czy przy przesyłaniu całości nie rozjeżdża Ci się dzwięk z obrazem (tzn nie ma opóźnienia)?

Ok. Zamówiłem sobie tego chromecasta audio i sprawdzę, jak to działa. Jak się nie sprawdzi zwrócę. Miałem go już kiedyś u siebie i radził sobie całkiem fajnie jako transport do daca. Obecnie używam maliny jako transport sieciowy.

Niestety przy przesyłaniu całości telefonu przez udostępnianie ekranu na chromecast audio obraz rozjeżdża się z dzwiękiem,  tzn dźwięk ma opóznienie około 0,5s w stosunku do obrazu.

Ciekawe, u mnie z kompa bez problemu wszystko przesyła na na Chromecast Audio (przez Chrome) a z telefonu dużo więcej ograniczeń 😉 Z tym opóźnieniem to ciężka sprawa może być, nie jest to przewidziane do pracy a la "bluetooth" 😐

BRANŻA

Jeszcze kombinuję, jak tu zmusić moją malinę, żeby pracowała jak chromecast. Znalazłem apkę Raspicast i zainstalowałem oprogramowanie na malinie. Niestety na razie cisza w głośnikach. To chyba jest apka dedykowana do castowania na TV, a mi zależało na samym dźwięku. No nic, na razie podłączyłem telefon analogowo do wzmacniacza kabelkiem mini jack/2xRCA. Szału ni mia. Spróbuję jeszcze przez usb do daca.

W dniu ‎20‎.‎09‎.‎2019 o 12:24, zegarmistrzczasu napisał:

to co polecacie do strumieniowania muzyki z Tidala na telefonie do zestawu HIFI?

Przewrotnie, do muzyki poleciłbym Apple TV starszy model (za 200-300zł) z wyjściem optycznym i transmisją opartą na AirPlay. To mi najbardziej cenowo i jakościowo przypomina Chromecasta, tylko że w środowisku applowskim 🙂. Ma to taką zaletę, że nie jesteś ograniczony żadnymi dedykowanymi serwisami. Wszystko, co zagra na telefonie prześlesz do zestawu audio, co przy chromcast nie wchodzi w grę -np. bezpośrednia transmisja stacji radiowych, typu "Trójka".  

Edited by witoldn