Skocz do zawartości
IGNORED

Absurdalne ceny używanych wzmacniaczy


Hemisys

Rekomendowane odpowiedzi

Około 30 lat temu w Polsce to takie sprzęty były w sklepach..

 

forowspomnienia_121112_006.jpg

 

.. chwile wcześniej 'salon' RTV tak wyglądał.. hmm.. i za czym ta kolejka..?;)

 

54bd196bc916c.jpg

 

Dzisiaj to trzeba się cieszyć.. że mamy wszystkiego do wyboru do koloru...:)

 

...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, wiem że w handlu nie jest lekko bo sam w nim pracuje.To czego zawsze oczekuję to zwykłej uczciwości a nie niedomówień. Jeżeli klient z racji budżetu czy innych powodów wybiera tani produkt to po prostu informuję, aby wiele nie oczekiwał.Zdaje sobie sprawę że nikt w salonie audio nie wywiesi tabliczki:

budżetówka 1000,- 6000,-

klasa średnia 6000,- 20 000,-

HI-END powyżej.

Jestem daleki od jakichkolwiek uogólnień , spotkałem wielu fantastycznych ludzi, prawdziwych pasjonatów którzy pracują w branży audio. Przeciętny człowiek nigdy nie będzie miał dostępu do takiej ilości sprzętu różnych marek, jak osoba pracująca w salonie. Oczekuje więc po prostu rzetelności, nie poddawania się trendom wynikającym z rabatów które dana firma oferuje za sprzedaż jej wyrobów w danym miesiącu.Ostatnio zauważyłem straszną promocję frontów do kina domowego firmy Melodika jako fantastycznie nadające się do wszelkiego typu wzmacniaczy stereo.A propos gdzie Melodika ma swoją fabrykę kabli i kolumn? W przyszłym tygodniu idę na odsłuch. I jeszcze jedno, bo nigdy nie pytałem, czy odsłuchując nowy wzmacniacz w salonie, można dla porównania podłączyć stary zabrany ze sobą. Tak by sprawdzić czy dokonujemy dobrej zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nikomu nic nie wciskam. Czasem proponuje posłuchać coś innego z dwóch powodów.

- a niż się komuś spodoba

- chce poznać opinie inna niż moja o danym sprzęcie.

Nie zdarzyło mi się nigdy "wypchac" coś komuś. Przecież to prędzej czy później do Ciebie wróci.

Ile razy też zapraszam na odsluch wiedząc że ktoś szuka sprzętu używanego. Możemy powiedzieć i sprawdzić żeby ktoś odnalazł swoją drogę czy poznał chociaż część audio.

Kable są robione w Polsce a kolumny? Dobre pytanie sprawdze.

U nas możesz przytaszczyc wszystko ze sobą. Będziemy podpinac przepinac porównywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446, podpisuję się rękoma i nogami. Sam miałem okazję to sprawdzić kiedy zasugerowany wpisami na forum odnośnie mojego 20 letniego wzmacniacza za 300 zł abym go wymienił, poszedłem do salonu po nowy. Nowy za 2k okazał się gorszy. Ale w sklepie nie zaaferowano mi nic więcej pomimo że się pytałem. Mogłem przekroczyć tą kwotę jednak usłyszałem tekst że za te pieniądze nic lepszego nie kupię. Ja się na tym nie znam, ale wiem kiedy ktoś coś mi chce wcisnąć. Z pomocą przyszedł s4home. Trochę mnie zdziwiło że ma tak dobra pamięć do charakteru brzmienia wzmacniaczy , ale nie wciskał a równocześnie miałem wrażenie, że wie o jaki dźwięk mi chodzi. Trochę nie do końca powiedział prawdę :) bo wzmacniacz który polecił nie był lepszy od tego co miałem ale to była przepaść. W salonie słuchałem na tych samych kolumnach wzmak za 7k. Został podłączony dla chyba drugiego klienta, nie przypadł mi do gustu. Żebyś zobaczył panikę w oczach sprzedawcy kiedy wróciłem się go posłuchać, usłyszałem że robię to na własną odpowiedzialność. Więc zapytałem się dlaczego tak mówi, usłyszałem, że to wyższej klasy wzmak na tych samych kolumnach. Chodziło o to że źle się stało że usłyszałem coś lepszego na tych samych kolumnach które mam w domu. Wybrałem używany i nie wiem ile bym musiał wydać żeby usłyszeć tak samo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem ten co mi doradziłeś i ja innego nie potrzebuje. Już mnie wzmaki nie interesują teraz to zaczynam wydziwiać może jakiś odtwarzacz strumieniowy albo lepsze CD :).

W salonie w moim mieście to panika, zmieszanie osobiście nie polecam tego salonu, nie podoba mi się podejście do klienta. Już tam więcej nie pójdę chyba że reklamować kolumny. Jak ktoś jest wobec mnie szczery to ma dozgonną wdzięczność. Kiedy po wyborze kolumn bylem żeby kupić przewody głośnikowe to zgadnij co usłyszałem, kiedy zapytałem się czym były podłączone podczas odsłuchu? Nie pamiętam dokładnie, ale na pewno nie ich nazwę po za tym że maja takie i takie a tamtych to już nie mają. Nie lubię takiego podejścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nikomu nic nie wciskam. Czasem proponuje posłuchać coś innego z dwóch powodów.

- a niż się komuś spodoba

- chce poznać opinie inna niż moja o danym sprzęcie.

Nie zdarzyło mi się nigdy "wypchac" coś komuś. Przecież to prędzej czy później do Ciebie wróci.

Ile razy też zapraszam na odsluch wiedząc że ktoś szuka sprzętu używanego. Możemy powiedzieć i sprawdzić żeby ktoś odnalazł swoją drogę czy poznał chociaż część audio.

Kable są robione w Polsce a kolumny? Dobre pytanie sprawdze.

U nas możesz przytaszczyc wszystko ze sobą. Będziemy podpinac przepinac porównywać.

S4Home, chyba nie doczytałeś, jestem daleki od uogólniania czy tworzenia jakiegoś stereotypu , że branża ma za zadanie jedynie wciśnięcia człowiekowi sprzętu na którym można najwięcej zarobić . Tak jak w każdej innej dziedzinie są różni ludzie i różne podejście. Rozmawiałem wielokrotnie na stopie prywatnej ze sprzedawcami audio i mam jakieś rozeznanie. Pamiętam właściciela salonu, który przy mnie zrywał z witryny nalepki firmy produkującej kolumny , z która był związany od lat ,bo stwierdził że jej obecne produkty są nie do przyjęcia a on nie po to budował przez dwadzieścia lat swoją pozycję na rynku lokalnym aby teraz oszukiwać klientów, że to nadal świetne głośniki.

Twoje propozycje dotyczące sprzętu są jak najbardziej na plus choćby z tego powodu że jesteś w stanie zaproponować sprzęt używany lub porównać go do nowego.

Ja piszę wyłącznie o sprzęcie audio który posiadam lub który miałem , nie wtrącam się do wątków, nawet wtedy gdy mam inne zdanie, ale byłem jedynie na odsłuchu i wzmacniacza czy kolumn słuchałem przez pół godziny.

Owszem jestem fanem starych gratów, bo mam jakieś dziwne przekonanie że były robione w ramach bardziej rzemiosła niż bylejakości. Mam nowy sprzęt w domu i w większości, jak teraz oceniam były to pomyłki ale to jakby mój problem. Mój kolega od 30 -lat prowadzi komis audio , mam okazję przyjrzeć się jak był wykonany stary sprzęt choćby pod względem mechanicznym .Szlak mnie trafia że technologia tak poszła do przodu a nie przekłada się to na jakość tego co jest produkowane ( w danym pułapie cenowym).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare sprzęty to rzemiosło trafne spostrzeżenie. Konstrukcja mojego wzmacniacza jest przeznaczona chyba na Japonię. Tam gdzie występują trzęsienia ziemi bo nawet jak się coś na niego spierd... to i tak nic mu się nie stanie. Pomijając fakt wytrzymałości chociaż mnie to trochę dziwi po co tak robili, to pod względem elektroniki każda sekcja zamknięta w oddzielnej obudowie. Zasilacz, końcówka, sekcja odpowiedzialna za volume, sterowanie itd, oddzielona grubymi blachami i to wszystko przykrywa ciężka pokrywa. Każda sekcja połączona grubymi kablami a gdzie potrzeba do audio to na kabelkach pisze 24 AWG hitachi. Nie potrzeba zaglądać do schematu bo tam gdzie tor audio to kondensatory nichicon audio albo mause. Przełączniki i przekaźniki jak najbliżej wyjścia albo wejścia,np. przekaźnik zaraz przy wyjściu gniazda słuchawkowego. Gdzie tylko jest potrzeba to mechanika, selektor, direct, wszelkie przełączniki do gramofonu. Sygnał do sterownia zamknięty w puszce i wychodzi tylko do niezbędnych przekaźników Mi to się gęba śmieje jak na to patrzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę wyjść z podziwu jak są skonstruowane, i jak do dzisiaj pracują zawiasy pokrywy w moim Telefunkenie S500 ( 1976r.). Nawet przy kącie nachylenia 45 st. pokrywa nie opada. Podobnie klapka od 33 letniego PRE Yamaha C-70. W nowym ( 2 lata) ampli KD Yamaha RX-A3030 już się wyrobiła.

I gdzie ten postęp ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam ten postęp, że ze starych lat przetrwały tylko urządzenia lepszej klasy. I to w dodatku pod warunkiem że dobry egzemplarz i że ktoś dbał. A cała budżetówka dawno na złomie, bo kto by to trzymał. Przecież w owym czasie były i Telefunkeny i bambino. Ile znasz bambino działających? Z nieopadającą klapką?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówię mi nigdy nie zdarzyło się komuś coś wcisnąć. Jeśli leży i nikt nie chce idzie na licytację. Chętni się znajdują.

Mówią że karma dobra wraca.

 

A postęp? Zależy kto jak patrzy. Weźmy całkiem inny temat do rozwagi bo w audio siedzimy mocno zakorzenieni.

Telefony.

Kiedyś solidne, twarde, bateria trzymała 5 dni, spadł na beton do wody działa. Teraz 1 dzień bateria, spadnie po telefonie.

Gdzie postęp?

Zdradzę wam że wielkie koncerny nie ryzykują z nowymi produktami. Oni dokładnie badają potrzebe rynku. Chyba że ktoś wtopi, zdarza się.

Ale doskonale wiedzą co i jak kosztem czego.

Czy ktoś z was bulwersuje się że musi ładować telefon codziennie. ? A no nie bo ma w nim Internet i już.

Wracając do audio. Nie mam dokładnych obliczeń, szkoda bo łatwo je zrobić zapisując opinie klientów. Ale około 50 procent osób ,hmm może nawet 60. Akceptuję gorsza muzykę kosztem innych bajerów, udogodnień. Z reguły jest to "jakość ki wystarczy a funkcje się jednak przydadzą".

Tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale około 50 procent osób ,hmm może nawet 60. Akceptuję gorsza muzykę kosztem innych bajerów, udogodnień. Z reguły jest to "jakość ki wystarczy a funkcje się jednak przydadzą".

Tylko 'gorszą' zależy dla kogo..?

Dzisiaj.. te 'bajery' w głównej mierze dostarczają nam muzykę..:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 'gorszą' zależy dla kogo..?

No właśnie i tu poruszasz bardzo wazna kwestie o której już wiele razy pisałem ale bez rezultatu.

Osoby nowe, zaczynające karierę, mające jakiś przypływ gotówki, nie siedzą nie słuchają muzyki w fotelu popijając koniakiem i przerzucając strony winyla po 2 piosenkach. W znacznej części muzyka towarzyszy "krzątaniu się w domu", jak przyjdą znajomi itp.

A wtedy fajnie mieć cacko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nazywasz cackiem? Jak już pisałem , nie neguję posiadania nowego sprzętu, ze wszystkimi udogodnieniami współczesnej techniki, jeżeli idzie to w parze z dźwiękiem który prezentuje starszy sprzęt w tej samej cenie.Podkreślam ,każdy ma wolny wybór i kupuje według własnych upodobań ,należałoby jednak sugerując choćby nowy wzmacniacz za 2,5k powiedzieć, że po zrezygnowaniu z pewnych udogodnień można mieć kilka klas wyższy ale starszy w tej samej kwocie.Nie dotyczy to oczywiście osób,które w jednoznaczny sposób piszą, że chcą słuchać muzyki w tle i nie interesuje ich jakość tej muzyki tylko ilość wejść USB,HDMI i jakie pliki można odtworzyć lub że są zainteresowani wyłącznie nowym sprzętem ,bo obawiają się usterek a nie mają dojścia do serwisu. I ja ich również szanuje.

Nie chcę,aby ktokolwiek odniósł wrażenie, że prowadzę jakąś krucjatę, po prostu staram się wykazać , że można mieć lepszą jakość nawet krzątając się po domu, za mniejsze pieniądze rezygnując z pilota i kilku gniazd. Znam ludzi dla których wzmacniacz bez pilota jest nie do przyjęcia,choćby reprezentował najwyższą półkę HI-END.Każdy ma swoje upodobania i ma do nich prawo.

Ale doskonale wiedzą co i jak kosztem czego.

Czy ktoś z was bulwersuje się że musi ładować telefon codziennie. ?

Mam ambiwalentny stosunek do tego co piszesz, z jednej strony wykazujesz , że zgadzamy się na miernotę bo uznaliśmy , że tak jest i już. Po części masz rację , ale na szczęście nie wszyscy, i wnioskuję to choćby z niektórych dyskusji na tym forum, ludzi,którzy potrafią w sposób merytoryczny udowodnić, że sprzęt opisywany przez prasę jako cud techniki takowym nie jest. Porównywanie baterii telefonu do sprzętu audio jest raczej niefortunne. Po naładowaniu baterii mamy w pełni sprawne urządzenie, z kupionym kiepskim sprzętem już nic nie jesteśmy w stanie zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego omijam szerokim lukiem olx, tam mozna wystawic cene zaporowa i sprzedawac, na allegro gdzie sie placi za wystawienie, juz wiele ososb sobie na to nie pozwoli, choc teraz mozna wystawiac zadarmo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do używanego sprzętu to bywa różnie. Ludzie którzy kupują sprzęt z drugiej ręki oczekują że będzie sporo tańszy... Nie dziwi mnie to. Nie dziwi mnie te to ze sprzedający chcą za swój sprzęt możliwie najwiecej, by na tym całym interesie nie stracić zbyt wiele. Sam kupiłem kiedyś mocno używane CD Kenwood PD7030 o ile się nie mylę za jakieś 250 zł i grało o niebo lepiej niż nowy sprzęt za 1000 zł. Miałem go kilka lat, trochę do niego dołożyłem, ale bardzo miło go wspominam. Podobnie pierwszy amplituner Yamaha RX-497. Grał o niebo lepiej niż Yamaha R-S500 który kupiłem w ciemno, bez odsłuchu... RX-497 był bardzo dobry i sprzedałem go z małą stratą, ale juz na R-S500 straciłem 45% po 3 może 4 latach. Cieszyłem się jak dziecko że się sprzedał.

Co do zachowania panów z branży to ja mam bardzo pozytywne doświadczenia. Nigdy niczego mi na siłę nie wciskano. Wręcz przeciwnie. Mogłem również przynieść swój sprzęt do porównania. Będąc na odsłuchu, doskonale zadawałem sobie sprawę z tego że u mnie w domu to tak nie zagra bo nie mam tak przygotowanego pomieszczenia odsłuchowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze trafiłeś i tyle :)

No, to prawda. Jak ostatnio trafiłem do salonu słuchawkowego to się zdziwiłem ciężko, że ludzie którzy tam pracują, mając (oceniając na oko ich pracę) mnóstwo czasu, nawet z ciekawości nie bawią się tym sprzętem. Technicznie i wiedzowo byli tragiczni do tego stopnia, że jak zainstalowali daca/słuchawkowca na swoim komputerze, to nie byli w stanie zrozumieć mojego "Panie, szumi toto jak cholera". Po 2 minutach zabawy ich komputerem usunąłem szumy. A gość nawet nie wiedział z której strony się za to zabrać. Było "Bitperfect? A co to jest?" ,bo dac szumiał po przejściu sygnału przez windowsa.

Ja się dziwię. W takich salonach powinni pracować ludzie chociaż w minimalnym stopniu zainteresowani tematem. To nie mediamarkt. A jest różne..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem tej dywagacji - jest popyt, jest podaż. Przecież nikt nikomu na siłę tego wzmacniacza nie wciśnie. Jak się znajdzie chętny to kupi, jak nie to sprzedający opuści cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micwoj, wiele osób zwietrzylo interes na audio. Salony otwierają ludzie z innych branż itp. Tak samo mozesz iść do restauracji i okaze się dlaczego ten sam kotlet schabowy w innej smakuje dużo lepiej. A bo facet wcześniej pracowal w korpo (nikogo tu nie chce urazić, wiem że wtedy raczej jedzenie się kupuje:))

A teraz na lokal. No tu jest tak samo. Widać to po Allegro gdzie firmy powstają i upadają.

Na szczęście każdy ma swoj rozum. Kupuję tam gdzie chce, w cenach jakich chce i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, oczywiście masz rację ,że każdy ma swój rozum. Niestety " Branża" jest bardzo opiniotwórcza i jak osoba która nie miała styczności z audio, czyta w prasie o cudownych wynalazkach do których można wszystko podłączyć, ( w ostatnich nawet gramofon bo ktoś zwietrzył kasę , iż wraca moda. O jakości PRE PHONO nie ma słowa - ale liczy się , że można ,najlepiej taki z USB ! ) a najlepiej jeszcze z kolumnami Melodika,to do głowy mu nie przyjdzie , że jakieś 20 -sto letnie graty grają lepiej, i są w dodatku za mniejsze pieniądze. Te kolumny to chyba jakieś epokowe odkrycie audio? Większość "branży" doradza je praktycznie do każdego zestawu od KD do stereo, oczywiście najlepiej grają z kablami M.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porlick ! Nie czytasz gazet ?! Pylony tylko na zimę, wiosną lepiej gra Melodika. "Sorry,taki mamy klimat".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat potwierdzenie. Pylony i melodika to "dobre do wszystkiego".

No niestety jest taki mit powielany na forach. Owszem polecamy jedne i drugie ale do konkretnych zastosowań czy systemów.

Uwierzcie to nie branże teraz dyktują mode tylko gazetki audio i różnego rodzaju sponsorowane testy.

Widać to po forach:

"Jak podłączyć. Amplituner z soundbarem"?

"Czy Denon x2300 może działać jako źródło do Yamaha as701?"

To piszą faceci, to nie trzeba się znać żeby dorosłemu facetowi zaświeciła się lampka, no na prawdę.

Kiedy ostatnio spotkaliscie się że zła opinia na teście w gazetce albo stronie?

Ano nie ma. Ludzie czytają i wierzą, bo skoro ktoś napisał to musi być prawda.

 

Szkoda o tym pisać, ale uwierzcie mi wiele osób świeżych już doskonale wie po co przychodzi. Część da się nakłonić na zmianę część Brnie ślepo.

A same używki? Tak wracając do tematu. Handlarz widzi że ceny nowego do góry to używanego do góry.

 

Dlatego jak ktoś ma kupić coś używanego to polecam rozglądać się ike ten sprzęt jest na prawdę warty.

Bo okazję coraz trudniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko handlarze wystawiają sprzęt do sprzedaży, w każdym tkwi po pewnym czasie chęć zmiany, a nóż coś lepiej zagra, wkomponuje się w system i pozbywają się obecnego sprzętu. A ceny nowych ?

S4Home, możesz mi podpowiedzieć ,ile bym musiał zapłacić za nowy wzmacniacz + kolumny( proszę o propozycje wzmacniacza i kolumn) , który zagra na poziomie NAD 3020,NAD 3100, HK 6500 ( pomijając wszystkie bajery nie mające nic wspólnego z dźwiękiem typu USB,HDMI i łączenie z NASA )+ kolumny np. monitory ProAc Responce One S. Pomieszczenie 17 m2 , dobra akustyka, muzyka : blues, light jazz ale i stary Hard Rock.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.