Skocz do zawartości
IGNORED

Absurdalne ceny używanych wzmacniaczy


Hemisys

Rekomendowane odpowiedzi

Innymi słowy, jeśli ktoś chce sprzedać za tanio informujesz go o cenie rynkowej i taką proponujesz?

Zapomniałeś...prawa wolnego rynku, ale aby było zabawniej - i tak, i nie. Informuje, gdy widzę, że ktoś się nie zna, a nie jest handlarzem, a nigdzie nie jest powiedziane, że mnie ten sprzęt interesuje (wśród producentów wzmacniaczy czy kolumn preferuję dwie, może trzy firmy...ale oglądam różny sprzęt), przy czym handlarzy nie poinformowałbym nigdy, oni wiedzą co sprzedają, ile za to zapłacili, a jednocześnie, często, jest problem z oddaniem tej ich perełki...w idealnym stanie, nie mówiąc, że ich gwarancja to fikcja.

 

Zresztą, o czym my mówimy - salony audio jakie mają marże na sprzęt, ten "audiofilski". co? Niedawno brałem kolumny i na dzień dobry RABAT i to spory, więc mogę napisać odwrotnie - czy salony audio informują klientów, że ceny mają mocno zawyżone i mogą z nich od razu zejść? Przykład? Dacmagic 100. Część firm ma go za 650...zabawni za 1300.

 

Hehe, dobre. Mi zawsze się podobają e-maile w stylu "Za tyle nie sprzedaż, mówię ci, daję (tyle) od ręki i dziś płacę".

 

Hehe, dobre - to przeczytaj moją wypowiedź wyżej. Chcesz jeszcze zabawniejszy przykład? Niedawno kupowałem dysk zewnętrzny 4TB. Kupiłem via portal aukcyjny, ale u siebie w mieście, z gwarancją za 350. Potrzebowałem drugi do pary. Facet na olx wystawił towar używany, bez gwarancji. Napisałem, że dam 300. Do dziś go nie sprzedał - cena wyjściowa wynosiła 650. Napisał mi w emailu, że mam sobie szukać frajerów, na co odparłem mu, że to raczej on próbuje. Obecnie widziałem ten dysk za 450. Nadal go nie sprzedano. Wybacz, ale ten 4TB dysk kosztuje 619...w sklepie...więc te obniżki w momencie, gdy towar nie ma gwarancji, jest używany, a da się kupić taniej, z papierami, to żart i właśnie szukanie frajera.

 

Skoro jednak jesteśmy przy wzmacniaczach to odpowiem inaczej. Są dwie grupy sprzedających:

 

-ci, którzy chcą bawić się w sprzedawanie, wyskoczą z ceną "z dupy" i przez rok będą obniżać po 50 zł aż do realnej wartości sprzętu

-ci, którzy chcą sprzedać towar, są w stanie ew. zejść z ceny i sprzedać go od razu.

 

Rok temu wystawiłem mocny komputer na sprzedaż. Części kosztowały 2000 (mobo, proc, ram, dodałem markowy cooler za darmo - nie potrzebowałem). Nie był mi potrzebny - od ręki chciałem 1250, sprzęt na gwarancji. Myślisz, że miałem problem? Nie, problem to się ma gdy wydaje się sprzedającemu, że ma "świętego Graaaaalaaa" i zarobi na nim kokosy. Internet jest, ceny można sprawdzić, realna wartość towaru jest wartością, którą chce zapłacić KLIENT, a nie domaga się sprzedawca. Zresztą, sam swoje klocki nie raz wystawiałeś na portalach aukcyjnych więc również mógłbym polemizować...

 

Trochę tego sprzętu kupiłem, trochę sprzedałem więc wiem jaką realną wartość dostanie...sprzedawca, a jaką realnie cenę klient może zapłacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są jakie są. Chcesz kupujesz, nie stać cię, trudno, albo decydujesz się na coś tańszego, albo wychodzisz ze sklepu z odwróconym bananem na twarzy :(

 

Zastanawiam się tylko, dlaczego w Anglii sprzęt można kupić dużo taniej. Przecież tam chyba też wliczane są różne opłaty dystrybucyjne, podatki, marże itp. Może rząd nie jest tam taki pazerny, i nie narzuca różnych absurdalnych i kosmicznych podatków, akcyz itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie. Generalnie powodów jest kilka. Omówienie te które mogę.

Mianowicie jeśli dużo producentów jest z UK.

Taki arcam, Cambridge tannoy itp dużo tego nie mają dystrybutorów tylko sami sprzedają sklepom. Jak i nas pylon, stx itp rodzime marki.

Odpada jeden do podziału.

Kolejna sprawa to że w uk Hi-Fi nie jest odbierane tak prestiżowo jak u nas. U nich "jakiś" sprzęt w domu ma większość. U nas to jednak mocny deficyt.

Kupno audio łączyć się z luksusem, nawet tańszego.

Jeśli sprzęt w uk jest drogi nikt go nie kupi.

Trzecia sprawa to zmiana kursów walut gdzie czasem nie wychodzimy najlepiej więc są podwyżki a jak wychodzimy lepiej to się zapomina o obnizkach.

I kolejna już mniej sympatyczna sprawa to Anglicy są bardziej nastawieni na zmieniający się rynek, konkurencję. Śledzą to na bieżąco, działają, u nas jednak stabilność jest hmmm zalecana.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarta sprawa Brytyjczycy są po prostu bogatsi. Stać ich na czestsza wymianę sprzętu to i chętnych na używki mniej = cenny niższe.

U nas lud biedny i na używki rzucają się ludzie jak szczerbaty na suchary co sprzedający mogą wykorzystywać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie pierwsze primo ultimo? W UK można kupić nowy model za podwójną cenę, albo za pół ceny model schodzący ze sceny. A w PL do wyboru do koloru. I za to trzeba dopłacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pododajemy w tym wątku najbardziej wygórowane fantazje sprzedawców, przy linku podając model i cenę (bo linki wygasają), żeby w przyszłości początkujący wiedzieli jak mogą zostać nabici w butelkę?

 

Pomysł może i dobry, ale raczej kłopotliwy. Komu będzie się chciało śledzić wszystkie aukcje, i poddawać w wątpliwość sens zakupu przykładowego sprzętu za taką cenę, tu na forum. Jeśli jakiś nowicjusz chce się porazić bardziej doświadczonych kolegów, więc pisze, "szukam wzmacniacza, takiego czy owego, najlepiej używkę, bo nie stać mnie na nowy, a mój budżet to zaledwie 500zł". Koledzy wtedy podają linki, do różnych aukcji, i starają się pomóc. Takie porady pokazują się co któryś nowy temat.

 

Bardziej martwi mnie to, że to sklepy próbują nabijać kogoś w butelkę. Z całym szacunkiem. Rozumiem, że ktoś zakłada jakąś działalność np. sklep ze sprzętem audio, i staje się też dystrybutorem jakichś marek, nie po to, żeby przestrzegać przed zakupem sprzętu którym handluje, ale usilne propozycje w kółko tego samego modelu, mimo że najpierw pytają grzecznie, "proszę podać jakich gatunków muzyki kolega słucha, z jakimi kolumnami to ma grać itp. to coś doradzimy", jest trochę nie fair. Podają kilka propozycji, ale z naciskiem na konkretny model. Bardzo często jest tak: może ten, może ten, ale koniecznie rozważ ten, a "ten", to w kółko ten sam model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dylemat bardzo złożony ceny sprzetu używanego. Polacy mają takie przeświadczenie chcą zapłacić jak za starego forda a jeżdzić nowym Mercedesem. druga sprawa wiedza na temat danego urządzenia. Przykłady Ampiltuner kd dziś fenomenalne wzmacniacze można kupić za 10% wartości dotyczy to starszych flagowych modeli Denona czy Yamahy o nie przeciętnych walorach brzmieniowy , Moda na KD mija jużnikt nie pamięta jak w połowie lat 2000 można było kupić świetne wzmacniacze stereo za ułamek ich ceny. Bo KD było modne itd. Pużniejszy wysyp badziewia z całego świata napłynął do naszego kraju. ale i w drugą stronę są produkty których ceny są dziś 10 krotnie wyższe niż ich ceny nominale przy zakupie sprawdż ceny starszych modeli BBC LS3/a cena zakupu w sklepie oscylowała około 160 funtów dziś osiągają niejednokrotnie ceny powyżej 2000 funtów. i Bądż tu mądry. A polityka dzisiejszch koncernów gdzie cenny średni przez ostanie lata wzrosły o 50 % przy bardzo wątpliwej jakości i walorach danych urządzeń. Śmieszne możliwości skierowane do nabywców potrzebujących bez przewodowych połączeń itd urządzenia napędzane śmiesznymi trasformatorami impoulsowymi. Choć są firmy które osiągnęły szczyt w tej dziedzinie jak Linn czy Tact lyngdorf ale ich ceny cały czas trzymają poziom. Dziś Polskim absurdem jest to żę tanie urzadzenia są droższe dwa razy w Polsce niż na zachodzie, A topowe modele można kupić taniej niż na zachodzie wynika to z ubożenia społeczeństwa. Jedno jest pewne zakupy należy dokonywać z głową sprawdzać rzeczy kupowane i cieszyć się że dzisiejsze czasy przyniosły tak ogromne możliwości w zakupie tak zróżnicowanych produktów. Pozdrawiam i życzę udanych i przemyślnych zakupów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Polskim absurdem jest to żę tanie urzadzenia są droższe dwa razy w Polsce niż na zachodzie...

Wymaga to sprostowania, bo jak wchodza na rynek to w UK sa dwa rozy drozsze niz w PL. Dwa razy tansze staja sie w UK dopiero jak schodza z rynku. Zwlaszcza wszelkiego radzaju ex-demo, refurb, open-box na co marudzacy rodacy czerpiacy wiedze z internetowych legend nie zwracaja uwagi.

 

Koniec koncow jak polujesz w UK na okazje to jakas okazje zawsze znajdziesz. A jak szukasz czegos konkretnie to za cholere promocji nie idzie trafic. O ile wogole znajdziesz to, czego szukasz.

 

Polski klient jest swiadomy i placi za jakosc - angielski ma kase i placi za nowosc. Polski klient chetnie kupi starszy model za pol ceny, bo jedna jedyna nowa funkcja do niczego nie bedzie mu potrzebna - angielski doplaci do nowosci tylko dlatego, ze nowa funkcja jest. Stad i odmienna polityka cenowa.

 

Ps. A nawet na Forum zdarzaja sie legendy o upustach w PL. Obuddzcie sie zamiast zyc bajkami przeczytami w necie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a Wy sie licytujecie o 100-200zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski klient jest swiadomy i placi za jakosc - angielski ma kase i placi za nowosc. Polski klient chetnie kupi starszy model za pol ceny, bo jedna jedyna nowa funkcja do niczego nie bedzie mu potrzebna - angielski doplaci do nowosci tylko dlatego, ze nowa funkcja jest. Stad i odmienna polityka cenowa.

Hmm, fajnie to wyjaśniłeś. Faktycznie tak jest. Co kraj to obyczaj. Słyszy się od ludzi takie rzeczy. "Ty wiesz, Szwedzi (przykład chybił-trafił), to jacyś fanatycy na tym punkcie. Wyjdzie na rynek nowy model iPhone i zaraz chcą go mieć", albo "Niemcy, to jednego euro nie dołożą, wolą wypalić pół baku paliwa, jeżdżąc po mieście w poszukiwaniu wyłącznika do światła o euro tańszego" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na wtórnym będzie dwie tony Nadow.

No... zobaczymy, bo nowe NADy to już nie te co BEE, a i cena na skutek dodania przetwornika poszła mocna w górę. Myślę, że jak ktoś ma starszego NADa to na nowego nie będzie chciał go zamienić.

 

Hmm, fajnie to wyjaśniłeś. Faktycznie tak jest. Co kraj to obyczaj. Słyszy się od ludzi takie rzeczy. "Ty wiesz, Szwedzi (przykład chybił-trafił), to jacyś fanatycy na tym punkcie. Wyjdzie na rynek nowy model iPhone i zaraz chcą go mieć", albo "Niemcy, to jednego euro nie dołożą, wolą wypalić pół baku paliwa, jeżdżąc po mieście w poszukiwaniu wyłącznika do światła o euro tańszego" :-)

Jest jeszcze taka jedna rzecz. Na bogatym i większym rynku zbytu jak niemiecki czy brytyjski producenci/dystrybutorzy są w stanie sprzedać dużo więcej danego sprzętu i mogą tym samym pozwolić sobie na obniżenie marży. Kolejna sprawa to tak jak napisał s4home. Brytole mają dużo rodzimego sprzętu u siebie i to dobrego sprzętu, co eliminuje pośrednictwo dystrybutorów, zatem ceny zagranicznych firm audio sprzedających w UK muszą też dostosować się do cen panujących na rynku teoretycznie dyktowanych przez rodzime firmy brytyjskie.

 

Dystrybutorzy w Polsce też lubią wariować z cenami. Zabawna jest np. cena Tannoya XT8f. Rok temu średnia cena za parę wychodziła 8000zł. Jakoś w okolicach kwietnia cena poszybowała do 10000zł za parę. Obecnie 6000zł/para.

 

Ceny wzmacniaczy Arcama. A39 kosztował 9000zł ostatnio cena spadła do 8000zł. Najlepsze jest to, że taki Roksan Kandy k3 w Polsce kosztuje 6200zł, a w UK Arcam A39 jest tańszy od tego Roksana.

 

Focal zmienił dystrybutora z Trimexu na Focal Polska i takim magicznym zabiegiem cena Arii 926 w kolorze czarny fortepian powędrowała w górę o 1000zł za sztukę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic u zabawnego nie ma. Twoj pierwszy przyklad pokazuje, ze okazje mozna trafic takze w PL, a jak chce sie ja znalezc, to trzeba jej szukac globalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymaga to sprostowania, bo jak wchodza na rynek to w UK sa dwa rozy drozsze niz w PL. Dwa razy tansze staja sie w UK dopiero jak schodza z rynku. Zwlaszcza wszelkiego radzaju ex-demo, refurb, open-box na co marudzacy rodacy czerpiacy wiedze z internetowych legend nie zwracaja uwagi.

 

Koniec koncow jak polujesz w UK na okazje to jakas okazje zawsze znajdziesz. A jak szukasz czegos konkretnie to za cholere promocji nie idzie trafic. O ile wogole znajdziesz to, czego szukasz.

 

Polski klient jest swiadomy i placi za jakosc - angielski ma kase i placi za nowosc. Polski klient chetnie kupi starszy model za pol ceny, bo jedna jedyna nowa funkcja do niczego nie bedzie mu potrzebna - angielski doplaci do nowosci tylko dlatego, ze nowa funkcja jest. Stad i odmienna polityka cenowa.

 

Ps. A nawet na Forum zdarzaja sie legendy o upustach w PL. Obuddzcie sie zamiast zyc bajkami przeczytami w necie.

Wymaga to sprostowania, bo jak wchodza na rynek to w UK sa dwa rozy drozsze niz w Pl-

Oj chyba sie z tym nie zgodze ? Podaj mi przyklad dwóch nowych porduktów w Uk i PL i tak zroznicowanych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem ogolnie o rynku uk a nie o konkretnym produkcie. Chcesz przykladu? Znajdz sobie sam. Nie bedzie to trudne, bo tu w kazdej chyba branzy nowosc szprzedaje sie na poczatek za podwojna cene nie muszacym sie liczyc z kasa, by na koniec oprozniac za pol ceny magazyny bo to lepsze rozwiazanie niz wyrzucic do smietnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem ogolnie o rynku uk a nie o konkretnym produkcie. Chcesz przykladu? Znajdz sobie sam. Nie bedzie to trudne, bo tu w kazdej chyba branzy nowosc szprzedaje sie na poczatek za podwojna cene nie muszacym sie liczyc z kasa, by na koniec oprozniac za pol ceny magazyny bo to lepsze rozwiazanie niz wyrzucic do smietnika.

Chyba znajomość rynku w UE jest Ci mało znana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też, choć niezmiernie rzadko, da się coś ustrzelić w sklepie za okazyhną cenę. Kupiłem kiedyś "jednopudełkowe kino dom." Samsunga, przecenione z 1199 na 250zł. Oczywiście mowa o sprzęcie nowym, ze sklepu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle to nie kupisz na Angielskim ebay uzywanego szrota nawet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a u nas czasem można. Co prawda z okazji likwidacji sklepu, ale jednak się zdarza.

A na temat cen używek- to wynoszą dokładnie tyle, za ile da się sprzedać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle to nie kupisz na Angielskim ebay uzywanego szrota nawet.

250 zł to około 50 funtów a za taką cenę można kupić naprawdę coś ciekawego, pewnie nie wierzysz ale to już twoje postrzeganie

 

Szymon co Ty jesteś taki pesymista ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w ogóle ciekawostką jest że ktoś próbuje sprzedawać takie "kurniki" w cenach powyżej 3kzł, ludzie do reszty oszaleli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Co to za parametr "ruchliwość"?

 

"(tranzystory germanowe mają zdecydowanie lepsze parametry niż krzem ( ruchliwość elektronów i dziur jest 3 krotnie większa niż w krzemie)"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z wymienionych są tymi "lepszymi" ale to nie zmienia faktu że ceny są absurdalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.