Skocz do zawartości
IGNORED

Absurdalne ceny używanych wzmacniaczy


Hemisys

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za parametr "ruchliwość"?

Zaplac 3000 a sie przekonasz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał że ceny rosną za sprawą forum. Oczywiście że tak. Ktoś szuka jakiegoś wzmacniacza w określonej cenie, zostają mu polecone 2-3 konkretne modele, no i zaczyna się poszukiwanie. Sam takiego NADa 310 sprzedałem parę lat temu.Osoba która kupiła powiedziała że długo czekała aż się pojawi, bo właśnie na tym forum mu go poradzili. Co się później okazało w niedługim czasie 310tka została przez tą osobę wystawiona za kwotę wyższą o 150zł --- poszedł od ręki, obserwowałem aukcję. Kolejny przykład NAD 514, kupiłem taki odtwarzacz jakiś czas temu za 250-300zł, ostatnio na portalu aukcyjnym taki sam poszedł już za 500zł. Cantony z lat 80tych które mam kosztowały w granicach 300zł, dziś już 600-700, Fora napędzają popyt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nadów spadną bo już ktoś napisał że za nie długo będzie parę ton na sprzedaz a swoją drogą nie wiem co ludzie w nich widzą lub słyszą. Ceny są jakie są, to już od ludzi zależy żeby się opamiętali i nie kupowali starych zajechanych hi-endów w cenie nowych fajnych klocków. Rozpie...... mnie tekst że takich klocków już nie robią teraz to by był prawdziwy hi-end, wyregulować, przeczyczyścić i będzie kolejne 50 lat chodzić . Takie wzmacniacze mają swoje najlepsze lata za sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są jakie są, to już od ludzi zależy żeby się opamiętali i nie kupowali starych zajechanych hi-endów w cenie nowych fajnych klocków.

 

Poświęciłem 5 minut i poszukałem.

Mam nie 500, nie 1500, a równe 3000 na wzmacniacz.

Jaki można by kupić NOWY i FAJNY w tej cenie?

Na najpopularniejszym portalu wbiłem cenę od 2900 do 3100, zaznaczyłem "nowe" i wyszło mi to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Który byłby wart zainteresowania?

Był już u mnie Vincent 129, który po dwóch dniach odmówił współpracy i wrócił do sklepu oraz Arcam FMJ 19, który w porównaniu ze starym soniakiem ES zagrał jak rozwrzeszczany gówniarz.

Co następne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poświęciłem 5 minut i poszukałem.

Mam nie 500, nie 1500, a równe 3000 na wzmacniacz.

Jaki można by kupić NOWY i FAJNY w tej cenie?

Na najpopularniejszym portalu wbiłem cenę od 2900 do 3100, zaznaczyłem "nowe" i wyszło mi to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Który byłby wart zainteresowania?

Był już u mnie Vincent 129, który po dwóch dniach odmówił współpracy i wrócił do sklepu oraz Arcam FMJ 19, który w porównaniu ze starym soniakiem ES zagrał jak rozwrzeszczany gówniarz.

Co następne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysyłają do Polski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z przesyłką do Polski wyszło by jakieś 600 funciaków co po kursie 5 zł daje 3000 zł.

U nas na dzień dobry 4200, a w porywach 4900. Maleńka różnica :)

Ten wątek ma bardzo proroczy tytuł, pewnie zaraz powstanie coś o absurdalnych cenach wzmacniaczy w PL vs reszta świata :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ceny są jakie są, to już od ludzi zależy żeby się opamiętali i nie kupowali starych zajechanych hi-endów w cenie nowych fajnych klocków."

Nie jestem fanem Allegro odkąd się dwa razy się przejechałem na sprzęcie który miał być " w pełni sprawny i nie naprawiany" ale istnieją jeszcze komisy w których sprzęt jest sprawdzany, a przede wszystkim można go przed zakupem obejrzeć i posłuchać. Co do "nie kupowania starych zajechanych ....." jak już pisałem trzeba sprawdzić , ale pakowanie się w " nowe fajne klocki " nie mając dużego budżetu nie polecam. Mały przykład , właśnie pozbyłem się całkiem nowego Vincenta SA-31 ( 2600,-) na rzecz Yamahy C-70 ( 700,-) ze względu na to ,że ten nowy klocek okazał się w cale nie taki fajny jak go "prasa" opisywała. Po prostu mając ograniczony budżet mamy do wyboru albo kupić nowy mierny sprzęt albo stary ale za to o niebo lepszy pod względem dźwięku i wykonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nowych klocków wysokie, ale jak widać w Polsce:)

A jak nowe jest drogie w sklepie to i używki na akcjach odpowiednio też idą w górę.

 

Jeszcze żeby to nowe było coś warte, to bym zrozumiał - nowe, drogie i porządne. Można kupić.

Ale jak zaglądam co to za cudo można nabyć za 3 koła - to jest jakaś kpina.

Arcam 19 leży już w pudełku. Znalazłem rozebrane zdjęcie i już wiem dlaczego to nie gra. Ale trzy tysi trzeba dać...Tylko za co? Za 8kg wzmacniacza, którego nie chce się słuchać?

I żeby nie było. 15 lat temu także bidny Rotel RA 931 kosztował NOWY w sklepie 1000 zł i w sumie poniżej tej ceny nie można było kupić nic.

Skąd się biorą dzisiejsze ceny 3x wyższe i to za podobnej klasy sprzęt ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-14987-0-76190300-1485879870_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek ma bardzo proroczy tytuł, pewnie zaraz powstanie coś o absurdalnych cenach wzmacniaczy w PL vs reszta świata :)

 

 

Reszta świata ma się dobrze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta świata ma się dobrze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nawet bardzo dobrze - 250 dolców czyli 1000 zł z Twojego linku kontra 99 funtów czyli 500 zł. Znowu maleńka różnica :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czytam ten wątek i przychodzi mi na myśl jak w takim razie wyceniać swój sprzęt do sprzedaży :)

ostatnio zmieniałem kolumny i wzmacniacz(mam wystawione dali zensor 3+denon pma-720ae) koszt nowych ze sklepu ok 2700+-200zł)

ja mam wystawione całość za 1900 + standy gratis, gdzie wzmacniacz wygląda jak nowy, używany tylko rok czasu, kolumny też jak nowy tylko wyłamane dolne zaczepy od maskownic w jednej z kolumn(na gwarancji 4lata jeszcze)

czy wystawienie sprzętu po roku używania za 75% ceny to dużo, moim zdaniem nie ale są tacy co proponują połowę tego.

sprzęt pogwarancyjny można obniżyć cenę.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo dobrze - 250 dolców czyli 1000 zł z Twojego linku kontra 99 funtów czyli 500 zł. Znowu maleńka różnica :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zatem jest różnie, tak samo jak w Polsce, filantropów niewielu ;)

 

A ceny, no cóż, niektórych stać na wymianę sprzętu co pół roku i sprzedaż poprzednio zakupionego ze stratą 50 %, kto bogatemu zabroni ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nowych klocków wysokie, ale jak widać w Polsce:)

A jak nowe jest drogie w sklepie to i używki na akcjach odpowiednio też idą w górę.

 

Jeszcze żeby to nowe było coś warte, to bym zrozumiał - nowe, drogie i porządne. Można kupić.

Ale jak zaglądam co to za cudo można nabyć za 3 koła - to jest jakaś kpina.

Arcam 19 leży już w pudełku. Znalazłem rozebrane zdjęcie i już wiem dlaczego to nie gra. Ale trzy tysi trzeba dać...Tylko za co? Za 8kg wzmacniacza, którego nie chce się słuchać?

I żeby nie było. 15 lat temu także bidny Rotel RA 931 kosztował NOWY w sklepie 1000 zł i w sumie poniżej tej ceny nie można było kupić nic.

Skąd się biorą dzisiejsze ceny 3x wyższe i to za podobnej klasy sprzęt ?

 

Trzeba się zastanowić czy to nie jest pytanie z cyklu, w latach 70 to w cenie 10.000 dolarów dawali samochód z V8 pod maską, a dzisiaj jak dadzą 4 cylindry to dobrze.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się zastanowić czy to nie jest pytanie z cyklu, w latach 70 to w cenie 10.000 dolarów dawali samochód z V8 pod maską, a dzisiaj jak dadzą 4 cylindry to dobrze.

 

W latach 70 (a wogóle w przeciągu ostatnich 50 lat) siła nabywcza dolara utrzymuje stały poziom.

Gdyby paliwo kosztowało tyle co woda mineralna to też bym śmigał V8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Allegro wpisałem ceneo i wyszło dla nowych tak:

Vincent SV 400; Advance Acoustic Xi 75; Rotel RA 12; NAD 338; NAD 356; NAD 355;

AMC XIA 100; Atoll IN 50;

 

Dla zakresu do 3200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 70 (a wogóle w przeciągu ostatnich 50 lat) siła nabywcza dolara utrzymuje stały poziom.

Gdyby paliwo kosztowało tyle co woda mineralna to też bym śmigał V8.

 

Skąd byś je wziął? Nikt go już nie produkuje. Czasy się zmieniają, nie zawsze tam gdzie zużyto więcej materiału i surowców stworzono lepszy produkt.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd byś je wziął? Nikt go już nie produkuje. Czasy się zmieniają, nie zawsze tam gdzie zużyto więcej materiału i surowców stworzono lepszy produkt.

 

Auta z V8 przeznaczone były dla majętnych klientów. Nie chodziło o ilość materiałów i surowców, ale o ich jakość oraz luksusowe wyposażenie, pojemność silnika i moc i w efekcie prestiż.

Jak mieszkaniec Ameryki chce komfortowo przejechać tysiąc mil ażeby odwiedzić ciocię w innym stanie, to niestety trzeba mieć czym pojechać.

Czasy wcale się nie zmieniają, odpowiedniki starych V8 są przecież produkowane - wysokie modele Audi, BMW można spotkać nawet na naszych drogach.

Wysoka klasa użytych materiałów, wyposażenie np. w 10 poduszek, świetny system audio i video, podgrzewanie siedzeń, lodówka to minimalny standard w tej klasie aut.

Oczywiście są ludzie, którym jest potrzebny 4 litrowy silnik i 300 koni pod maską, ale warunek jest jeden - gruby portfel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd byś je wziął? Nikt go już nie produkuje. Czasy się zmieniają, nie zawsze tam gdzie zużyto więcej materiału i surowców stworzono lepszy produkt.

Prawie zawsze, prtawie oznacza, że Polonez był rekordowo ciężkim samochodem i w opinii zachodnich ekspertów jednym z najbardziej kiepowatych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście są ludzie, którym jest potrzebny 4 litrowy silnik i 300 koni pod maską, ale warunek jest jeden - gruby portfel.

W cale nie. Jakis czas przemieszczałem sie 300 konnym V8. Fakt że miał swoje lata i palił swoje. Ale ja kupimy dobry egzemplarz, mamy jakies pojęcie o marce, modelu auta i nieco znajomości w byle warsztacie nie ma tragedii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cale nie. Jakis czas przemieszczałem sie 300 konnym V8. Fakt że miał swoje lata i palił swoje. Ale ja kupimy dobry egzemplarz, mamy jakies pojęcie o marce, modelu auta i nieco znajomości w byle warsztacie nie ma tragedii.

 

Zgadza się, ja pisałem o nowych autach tej klasy.

Z używek jest w czym wybierać i faktycznie za stosunkowo niewielkie pieniądze można nabyć kawał fury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

i w opinii zachodnich ekspertów jednym z najbardziej kiepowatych.

Tego eksperta masz na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
a może jadnak z innej strony

 

Na tapatalku nie widać tego linku. Czemu?

 

Pomysł może i dobry, ale raczej kłopotliwy. Komu będzie się chciało śledzić wszystkie aukcje, i poddawać w wątpliwość sens zakupu przykładowego sprzętu za taką cenę, tu na forum. Jeśli jakiś nowicjusz chce się porazić bardziej doświadczonych kolegów, więc pisze, "szukam wzmacniacza, takiego czy owego, najlepiej używkę, bo nie stać mnie na nowy, a mój budżet to zaledwie 500zł". Koledzy wtedy podają linki, do różnych aukcji, i starają się pomóc. Takie porady pokazują się co któryś nowy temat.

 

Bardziej martwi mnie to, że to sklepy próbują nabijać kogoś w butelkę. Z całym szacunkiem. Rozumiem, że ktoś zakłada jakąś działalność np. sklep ze sprzętem audio, i staje się też dystrybutorem jakichś marek, nie po to, żeby przestrzegać przed zakupem sprzętu którym handluje, ale usilne propozycje w kółko tego samego modelu, mimo że najpierw pytają grzecznie, "proszę podać jakich gatunków muzyki kolega słucha, z jakimi kolumnami to ma grać itp. to coś doradzimy", jest trochę nie fair. Podają kilka propozycji, ale z naciskiem na konkretny model. Bardzo często jest tak: może ten, może ten, ale koniecznie rozważ ten, a "ten", to w kółko ten sam model.

Niestety kolegi masz rację. Także to zauważyłem.

 

Też jestem tego zdania, co autor tematu. Na dodatek kupuje sie na ogół kota w worku. Czy opinie z forum pomagają kupić dobry uzywany sprzęt?

Dobre pytanie

Ostatnio jakiś, przepraszam nie pamiętam, forumowicze stwierdził że on nie pamięta żeby ktoś ostatnio wogole coś kupił przez doradzanie na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dla mnie doradzanie komuś by kupił wzmacniacz X i kolumny Y bo się świetnie zgrywają jest jakimś absurdem.Pomijając już indywidualne preferencje co do barwy dźwięku, rodzaju słuchanej muzyki dochodzi jeszcze akustyka pomieszczenia. A propos, Panowie z Branży, z racji zawodu od wielu lat jeżdżę po Polsce i przy okazji odwiedzam salony audio w miastach w których się zatrzymuję ( ot ,takie zboczenie), i jeszcze nikt mnie nie zapytał o akustykę pomieszczenia ,a w co szóstym kogoś interesowała kubatura. Uspokoję S4Home bo nie byłem, ale w pozostałych piszących na tym forum owszem.Można sugerować sprzęt w określonym przez pytającego zakresie cenowym ale bez podawania gotowych recept typu jak kupisz X +Y to pięknie zagra.

A co do cen starych gratów, to niestety będą szły w górę dopóki producenci się nie otrząsną i nie przestaną produkować chłamu. Dla wielu osób wydanie 3 tys. na wzmacniacz to spora kwota i myślą że kupują HI-END ,bo przecież jeszcze źródło, kolumny i robi się prawie 10k i jakoś nie słyszałem by sprzedawca informował klienta, że ten nabywa tak naprawdę budżetówkę. Ceny będą szły w górę ,bo starego sprzętu z tz. wyższej półki jest coraz mniej a każdy góruje jakością dźwięku nad współczenymi w swojej klasie, mimo że nie posiada pilota , usb itp. Wystarczy porównać. Dopóki za połowę przykładowej kwoty 3 tys. można mieć o dwie klasy lepszy sprzęt używany, to po prostu tak będzie niezależnie od opinii na forach. Przypomina mi się szczera odpowiedź jednego ze sprzedawców w salonie audio ,gdy po odsłuchu wzmacniacza za 4,5k zapytałem dlaczego on gra gorzej (kolumny i źródło to samo co u mnie),niż mój 27 letni NAD ( cena 500,-). Odpowiedź brzmiała:b o ten NAD 27 lat temu kosztował cztery razy tyle co odsłuchiwany nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale to co my tu wszyscy robimy w takim razie?

Jak trafisz na mnie to zapytam.

Jak trafisz na kolegę to nie zapyta, bo powie posłuchaj a później weź do domu czy u ciebie też się sprawdza.

Zawsze to powtarzamy to że u nas gra, czy gdzie kolwiek indziej, nie znaczy że będzie grać u ciebie.

Temat akustyki jest ciężki. Nie da się go opowiedzieć czy narysować dlatego trzeba sprawdzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy gdy wszelakiego rodzaju sprzęty projektowali inżynierowie już dawno się skończyły.Teraz wszystko projektują księgowi i widać to na każdym kroku, poszczawszy od AGD po przez RTV a na samochodach kończąc. Wszystko ma ładnie wyglądać być w miarę tanie i się zepsuć zaraz po gwarancji. Osobiście jestem zwolennikiem starszych używanych konstrukcji nawet jeśli trzeba je czasem naprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.