Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofery i wszystko na ich temat


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minutes ago, donsalieri said:

hifibloke na co się przenosisz?

Dwa PB SVS  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hifibloke Midway przy piwku. Świetnie.
Już kupiłeś czy masz plan? Byłbym ciekawy z którego sklepu. Bo na wypożyczenie nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie....

prawdopodobnie dwa PB 2000Pro 

mam czas, najpierw mono+ musza znalesc nowy dom ?

Jak juz podmienie sprzety zamowie pro  kalibracje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, fetek said:

a liczyłeś jakby wyszły PB2000 + zew DSP ?

nie liczylem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rejonie pojawiła się używka dsp 8033 do subwoofera za połowę ceny wyjściowej , myślę czy nie kupić i się pobawić czy coś wniesie ,niby niweluje bardziej górki niż dołki ale to z górkami jest większy problem  ?pomyśle jak ta głupota z covidem deko się uspokoi ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie dsp niweluje dołki? Z pustego to i Salomon nie naleje geniuszu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
... ale to z górkami jest większy problem 

Nie, wiekszy problem jest z dolkami

A jakie dsp niweluje dołki? Z pustego to i Salomon nie naleje geniuszu. 

Takie, ktore umozliwia odpowiednie opoznienie i sterowanie conajmniej dwoch subwooferow (geniuszu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, xajas napisał:

 

Takie, ktore umozliwia odpowiednie opoznienie i sterowanie conajmniej dwoch subwooferow (geniuszu)

Powodzenia , mam nadzieję że zwrócisz koledze koszta uszkodzonego suba tym sposobem poprawiania charakterystyki.  Nie jest tajemnicą że robienie " głośniej " tam gdzie na wykresie jest dużo mniej db może zakończyć się uszkodzeniem głośnika. Najlepsze w walce z dołkami jest po prostu zmiana miejsca na subwoofer. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie rozwiazuje sie przez robienie „glosniej“. Pisalsmy o tym juz sto razy, skad to sie bierze i jak to mozna rozwiazac (patrz DBA, aktywne pulapki, ...), ale chyba tego ciagle jeszcze nie pojales

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że gość ma więcej jak jeden sub ? Napisał " dsp do subwoofera ". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad wiesz czy kupil to DSP

skad wiedz ze nie ma wiecej subwooferow

skad wiedz ze nie kupi wiecej subwooferow

skad...

 

 

pytales „jakie DSP...“, a nie ile ma subwooferow

odpowiedz byla prosta ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, darulok napisał:

U mnie w rejonie pojawiła się używka dsp 8033 do subwoofera za połowę ceny wyjściowej , myślę czy nie kupić i się pobawić czy coś wniesie ,niby niweluje bardziej górki niż dołki ale to z górkami jest większy problem  ?pomyśle jak ta głupota z covidem deko się uspokoi ..

 

Tylko jezeli rozumiem to antimode 8033 jest tylko do jednego suba. Oczywiscie w zaleznosci od ceny, ale nie lepiej miniDSP 2x4 HD?  Tam chyba mozna dwa suby zrobic. 

 

Tylko ta cena 1600zl za miniDSP troche droga. 300zl za sama obudowe sobie wolaja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 200€ dostaniesz (uzywany) nakomity, 6-kanalowy Mosconi 4to6 z wszelkimi opcjami. Zanim przesiadlem sie na wielki audiointerface, uzywalem ten DSP do aktywizacji moich glosnikow. Po prostu SUPER!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) foto 20.10.17, 08 03 33.jpgfoto 20.10.17, 08 15 11.jpgfoto 01.11.17, 22 04 36.jpg

wczesniej mialem go w roznych autach z pasownym zdalnym sterowaniem

(wybor setupow, glosnosc, glosnosc subwoofera,...)

IMG_6128.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

Tylko ta cena 1600zl za miniDSP troche droga. 300zl za sama obudowe sobie wolaja. 

ale przy dwóch pb2000 pro wychodzi taniej pb2000 + minidps i nie jesteś uwiązany elektroniką w subach, która i tak jest niskich lotów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
16 minut temu, fetek napisał:

ale przy dwóch pb2000 pro wychodzi taniej pb2000 + minidps i nie jesteś uwiązany elektroniką w subach, która i tak jest niskich lotów.

 

Święta racja,idąc w 2 lub więcej trzeba niestety liczyć się z kosztami procesora do zarządzania nimi. 

Mój kolega miał Velodyne sms1 i bardzo go sobie chwalił.Osobiście nie słuchałem ale mogę mu wierzyć na słowo.

Taka ciekawostka jak ktoś chciałby gotowca: https://allegro.pl/oferta/subwoofer-svs-sb-4000-x3-procesor-sterujacy-lubin-7907074893

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

za 200€ dostaniesz (uzywany) nakomity, 6-kanalowy Mosconi 4to6 z wszelkimi opcjami. Zanim przesiadlem sie na wielki audiointerface, uzywalem ten DSP do aktywizacji moich glosnikow. Po prostu SUPER!

 

wczesniej mialem go w roznych autach z pasownym zdalnym sterowaniem

(wybor setupow, glosnosc, glosnosc subwoofera,...)

 

Ale softwarowo ma takie same funkcje jak miniDSP? Lepszy / gorszy? 

 

W detalu, to ta sama cena co miniDSP2/4 HD

 

Jak sie wgrywa ustawienia do takiego dsp? Maja jakies swoje oprogramowanie, w ktorych wczytuje sie pliki z RAW? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale softwarowo ma takie same funkcje jak miniDSP? Lepszy / gorszy?   

W detalu, to ta sama cena co miniDSP2/4 HD

 

Jak sie wgrywa ustawienia do takiego dsp? Maja jakies swoje oprogramowanie, w ktorych wczytuje sie pliki z RAW? 

 

Duzo lepszy.

ma wiecej kanalow,

ma wiele wiecej parametrycznych EQ

Ma dobre przetworniki DAC

Ma dobre sterowanie

 

 

Nie ma importu z REW, ale to nie problem

 

Mozesz zaladowac software na PC i wyprobowac w trybie Offline, jak sie takie ustawienia robi. W zasadzie prosto.

 

Jeszcze prostszy i tanszy jest Audison BitTen (mam w innym aucie od lat) ale ma tylko graficzne a nie parametryczne EQs

 

Max prosty! Jedna strona/maska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest dsp 4 kanałowy na mniej niż 500zl na WASZE,  po co komu minidsp ? Na suby starczy i lcr jak kto woli .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A ja dziś słuchając muzyki pokazał mi się tryb Eco z zielonego na żółty i pare razy na czerwony, ampli się nie nie wyłączył... na szczęście ... uff

a grałem tylko przy 2.0 Heco Celan GT 302... jednym słowem trzeba sprzedać ampli i kupić wyższy model i końcówkę mocy bo z 2600 nic nie zdziałam... przy 202-kach nie było tego problemu jak przy 302-kach... 

A w temacie... 

czyli mając dwa suby sb2000 potrzebny jest jeszcze np. minidsp ? Czy ampli wystarczy do ogarnięcia dwóch subów...?

 

A070AB37-D7A8-4EB0-BB51-C089195A3005.jpeg

1102AD62-6709-47B4-AC69-48ED26C1F88E.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Martin Rejek napisał:

czyli mając dwa suby sb2000 potrzebny jest jeszcze np. minidsp ? Czy ampli wystarczy do ogarnięcia dwóch subów...?

jeśli ma obsługę dwóch i nie przeszkadza ci degradacja dźwięku to wystarczy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Martin Rejek napisał:

 

czyli mając dwa suby sb2000 potrzebny jest jeszcze np. minidsp ? Czy ampli wystarczy do ogarnięcia dwóch subów...?

Na to pytanko nie ma prostej odpowiedzi ale da się to zrobić w przystępny sposób.  Pierw musisz wyznaczyć miejsce na suby co jest najważniejsze ( miejsce odsłuchu jest następnym oczywistym krokiem ) i tu proponuję poradzić się kogoś kto zna się na temacie i  może określić mody pomieszczenia na podstawie jego wymiarów . No i żeby obejść dsp i pozbyć się podbić ( bo do tego ograniczy się funkcja dsp jeżeli miejsce będzie ok względem modów) możesz postawić na dobrą kalibracje w ampli , nie Audysey niestety tylko Dirac albo tą z Anthema i będzie ok . Wydaje się spory koszt za ampli ww ale jeżeli weźmiesz pod uwagę cenę profesjonalnej kalibracji przy każdej przeprowadzce lub innej zmianie w systemie to będzie całkiem rozsądny.  Nie mówię o najwyższych modelach oczywiście. 

3 minuty temu, fetek napisał:

jeśli ma obsługę dwóch i nie przeszkadza ci degradacja dźwięku to wystarczy

 

Kolega się nie ośmiesza bo gdybyś się zdecydował na dsp już dawno byś miał problemy z basem z głowy a tak to szukasz , zmieniasz,  poprawiasz,  udoskonalasz i ponad 2 lata psu w dupe i dalej system w proszku ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Xpedite999 napisał:

 i tu proponuję poradzić się kogoś kto zna się na temacie i  może określić mody pomieszczenia na podstawie jego wymiarów .

Aby okreslic mody, nie potrzebujesz eksperta. Wystarczy podzielic predkosci dzwieku przez podwojone wymiary pomieszczenia

 

np. 340m/s : (2*5m) = 34Hz

to sa pierwsze podstawowe mody, potem mozesz wyznaczec ich wielokrotnosci itd.

Albo uzyj kalkulatora modow. jest ich pelno w internecie

Mozesz je tez symulowac w programie REW.

 

Ciekawsze jest to, co zrobisz z ta informacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Xpedite999 napisał:

Kolega się nie ośmiesza bo gdybyś się zdecydował na dsp już dawno byś miał problemy z basem z głowy a tak to szukasz , zmieniasz,  poprawiasz,  udoskonalasz i ponad 2 lata psu w dupe i dalej system w proszku ....

DSP dopuszczam tylko przy subwooferach, których obecnie nie mam bo wszystko sprzedałem. Nie chce korzystać z DSP w amplitunerze z przyczyn oczywistych. Każda zmiana głośników wymaga korekty w akustyce, a to że wymieniałem wszystko łącznie z miejscem odsłuchowym to zabawa zaczyna sie na nowo, tzn miała bo przyszedł wirus i wszystko jebło.

Wolę ciągle gonić króliczka, niż być debilem mającym marną kawalerkę zamienioną w kino tzn przepraszam 32'' TV i dwa subwooery to nie kino.

BTW: jak już chcesz udawać że jesteś prezes posuwający sprzątaczki to chociaż szczekaj inaczej

6 minut temu, xajas napisał:

Ciekawsze jest to, co zrobisz z ta informacja

z tym nic ale na pewno Ci odszczeka że głupek jesteś i ogólnie to gówno wiesz ;]

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolisz ciągle gonić króliczka i tym samym nie mieć kompletnego systemu a innym dawać rady i pouczać jak byś miał najlepszy ...w sumie logiczne i na gościa tak wyszczekanego bym się zdziwił gdyby było inaczej . Nie mam kawalerki ani tym bardziej  tv32 cale , mam już dwa projektory , jeden w salonie , drugi w pokoju kinowym .

W sumie Martin u Ciebie będzie poprzecznie bo masz pomieszczenie w pomieszczeniu i musisz brać pod uwagę 15m a nie 9 i takowe wymiary planując umieszczenie subów.  Resztę niech ci znawcy podpowiedzą bo widzę że ich nosi jak dedukcja wypadła pozytywnie na temat ich " księżniczek ". Tzn jeszcze jest 50/50 pod względem ich przeszłości ale są tylko 2 teorie i obie średnio im pasujące.....samiczki mają ci błyskotliwi i pewni siebie jak ja i warmstone ( zakładam że nie narzeka ) te o których inni marzą a jak się nimi znudzą to przechodzą w ręce tych którzy całe życie do nich z kwiatkami śmigali hahahaha materiały na męża. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Xpedite999 napisał:

Wolisz ciągle gonić króliczka i tym samym nie mieć kompletnego systemu a innym dawać rady i pouczać jak byś miał najlepszy ...w sumie logiczne i na gościa tak wyszczekanego bym się zdziwił gdyby było inaczej . Nie mam kawalerki ani tym bardziej  tv32 cale , mam już dwa projektory , jeden w salonie , drugi w pokoju kinowym .

nie będę się odnosił do logiki bo to dla Ciebie za trudne, gówniana kawalerka to Twoje własne wypociny choć co do metrażu było kilka wersji. Tv był na zdjęciu które wkleiłeś. Tyle kłamiesz i tyle masz kont że sam się pogubiłeś.

Oczywiście nie twierdzę że to jest prawdą, bo kłamcy i chamowi z założenia się nie wierzy. Firmy od których kupowałeś powinny Tobie podziewać za złą reklamę, zwłaszcza ten gość od kalibracji, co sobie wszystko kupił.

Dla mnie jesteś zwykły pajac, nie wiem czy skoczyłeś chociaż 18 lat.. jeśli masz więcej to nic tylko współczuć. Z dobre 10 lat nie spotkałem człowieka, który myśli że jak kogoś obrazi to jest super gość. Jesteś wypisz wymaluj taki przypał ze wsi, któremu edukacje wpajało się sztachetą bo inaczej nie kumał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktyka polityczna ci się udzieliła- chcesz kogoś zdyskredytować i ośmieszyć  - zacznij od tego żeby pokazać że nie jest wiarygodny . Wtedy gdy od początku zaznaczyłem że nie wstawię zdjęć na forum , ty twierdzisz że wiedziałeś jedno "wkleiłem " na którym jest tv i kawalerka ( daleko idące wnioski po jednym zdjęciu gdybym nawet je wrzucił) . Mam dom a nie mieszkanie ( tym bardziej nie kawalerkę) co prawda szeregowe ale całe moje , takie budownictwo niestety a co z tym się wiąże cennik.

Miotasz się i motasz jak nie ze swoim systemem to z ogólnym byciem na forum i nie wiesz tak naprawdę czego chcesz . Nie chce ci się skompletować systemu , leniwy jesteś a zwalasz to na chęć dalszego gonienia króliczka,  czyli tak jakby na siłę chcesz się motać.  Zakładasz tematy o akustyce itp gdzie nic z tego co piszesz nie wprowadzasz w życie i robisz to jak widać po prostu z nudów.  Wydaje się się że coś wiesz i na siłę to chcesz udowodnić nawet nie pytany . Mało tego w każdej dziedzinie ta sama postawa , auto masz szybsze od gtr bo raz jest 3,2 do setki ( chyba na łeb upadłeś) a po chwili 4,5 czy coś koło 5 . Bajek tyle że sam się w tym gubisz ale w każdej z nich chcesz być uważany za autorytet. Kto tu jest pajacem ? Ja zestaw mam ukończony kilka lat temu , projektor już kupiony i się tym nie jaram czy nie go nie króliczka bo żyje się raz . Ty zakładasz tu chyba z nudów jak się grać online znudzi z 13letnimi  kumplami i wylewasz frustracje,  co Ty wiesz , czego to Ty nie masz .

Koledzy na pajaców wyszli wrzucając fotki z przydatnym dorobkiem ale to ja wg ciebie się ośmieszyłem tym że dałem się podpuścić haha jak na złość Raf wrzucił potem jeszcze fotki za dnia a xajasowi jak widać też ułożyło że mógł się w końcu pochwalić i nawet im się nie śni demantować prawdziwość zdjęć....ale to ja jestem blee- widzisz jakie te twoje zachowanie i moralność jest kierunkowe a standardy zależne od kogo co wyjdzie ? Taki harakterniak osiedlowy z bańką w nosie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.