Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych konfiguracji sprzętowych za rozsądne pieniądze.


piorasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomiar zrobię Ci gratis. Wiem, że nie lubisz przepłacać.

To mogę do Ciebie wpaść ich posłuchać czy system jeszcze w proszku?

już mam zatrudnionego profesjonalnego akustyka i nie ma żadnych tajemnic przede mną, wszystkie wyniki mam udostępniane w trakcie pomiarów ,charki kolumn też się idealnie pokrywają z charkami konstruktora, co do kasy to wynagrodzenie standardowe wg cennika

 

Pomiar zrobię Ci gratis. Wiem, że nie lubisz przepłacać.

To mogę do Ciebie wpaść ich posłuchać czy system jeszcze w proszku?

Z tego wpisu wynika że u Ciebie wszyscy przepłacają ;)

Nie znam ludzi którzy lubią przepłacać ja też nie lubię :))

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek zapowiadał się nawet fajnie, ale wpadł Szymon ze swoim profesjonalnym ... - słuchem! ;)

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno miałem system, który moim zdaniem był wybitny w swojej kwocie:

 

1) Infinity Kappa 8.2 (ok. 3500 zł)

2) Marantz PM-75 zamiennie z Harman Kardon PM-665 (ostatecznie ten drugi znacznie lepiej się wpasował); Harman kosztował mnie 600 zł. Kupiłem sobie potem drugi, tak na zapas :)

3) CA Stream Magic 6 (ok. 1800 zł)

4) Kable zwyklaki, całość mieściła się w "stówie"

 

Razem to 6000 i w tej kwocie grało to niesamowicie, na tle zestawów kilkukrotnie droższych

 

Wedle uznania można lepiej (np. zamiast Harmana Nakamichi PA7 - wtedy koszt ok. 4-4,5 tys. zł, można dołożyć dobrego preampa. Mając PA7 można pokusić się o trudniejsze Infinity)

 

Padła tu również kwota 50 tys. zł

Taką sumę można wydać na pierdoły audio bądź tandetne podzespoły (jak wiele "firmowych" kolumn czy reklamowanych wszędzie wzmacniaczyków) i nie będzie grania,

można też złożyć zestaw bardzo ale to bardzo wysokiej próby: S 16 Hertz, Cayin A-70T, dobre źródełko, przyzwoite kabelki.

 

No i mała różnica: zestaw I to używki, do tego w większości leciwe (kolumny, wzmak to blisko 30-letnie zabawki).

Zestaw II to wszystko funkiel nówka (może poza dobrymi NOSami ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świetle niektórych , powyższych wypowiedzi , wynika że można złożyć system znakomicie grający nawet w kwocie do dziesięciu tysięcy .

OK , może się komuś udało , nie wiem jakim cudem ale się udało , ja na swój wydałem grubo ponad 50 kzł . Same kable które by grały jako tako to ponad 10 kzł ,tak więc za dziesięć wydaje mi się że ciężko złożyć coś sensownego , składającego się z nowych klocków i przyzwoicie grającego .

Chyba że się usiadło na ,,laurach dźwiękowych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz posłuchać bambukko nie widzę problemu. Raczkujący producent wymaga pomocy a ja mam miękkie serduszko. Możesz też skorzystać z działu kupię/sprzedam.

 

Kolego nie spinaj się bo to oznaka słabości. Skoro użytkownicy zmieniają najlepsze kolumny na kolumny "raczkującego" producenta to pomyśl co się stanie jak za kilka lat producent stanie na nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sprzęt za rozsądne pieniądze to pojęcie względne, bo to to samo jakby zapytać jaki kupić samochód za rozsądne pieniądze. Większość z nas ludzi średniej krajowej wyda 15 tyś na sprzęt i 20 tys na samochód. Tymczasem pasja może wciągnąć głęboko ! wiadomo nie pisze tu o szczęśliwcach co kabli nie słyszą, Ci maja spokój ,nie świdruje im w głowie.

 

Tymczasem Piotr wiele już w życiu słuchał dobrych rzeczy i szuka tego swojego właściwego brzmienia zarówno w sali mikro jak i dużych składów orkiestry ,a niestety klasyczne klocki czasem i 15 tyś /od sztuki nie dają takich doznań jakie słyszał. Problemem jest fakt iż większość z Was nie słyszała sprzętu Rafała i w dobrej wierze doradza ''a spróbuj tego i jeszcze tego ,może Rotela ,może Krell wystarczy ...'' .Tymczasem Piotr wie bo słyszał że powtórzenie niższym kosztem wyczynowego brzmienia jest niemożliwe. Dobrze byłoby znaleźć taki sprzęt za mniejsze pieniądze niż Rafała który zagra klasę albo dwie niżej ale zachowa sporo z tej ogromnej dynamiki i znakomitej barwy a także poczucia realizmu . Wszyscy szukajmy ,doświadczenia które zdobędziemy /zdobywamy są bardzo bardzo cenne.

 

Wielu też poszło inną drogą jak produkty kolegi nautilus'a 81 , kolumny NABUCCO (przepraszam jeżeli pomyliłem nazwę)

Czyli do efektywnych kolumn wzmacniacze lampowe mniejszej mocy zwykle Single Ended.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie spinaj się bo to oznaka słabości. Skoro użytkownicy zmieniają najlepsze kolumny na kolumny "raczkującego" producenta to pomyśl co się stanie jak za kilka lat producent stanie na nogi.

Masz na myśli tą jedną parę sprzedaną "po kosztach" w zamian za stare Minasy? Ile czasu Rezysław sprzedawał Minaski a ile będzie sprzedawał te beczki, ciekawe jaka jest utrata ceny przy sprzedaży? Jaka jest cena detaliczna Bambukko i jaki jest prawdziwy powód ich zakupu. Wszyscy o tym wiemy więc nie ma co się spinać.

Paczki tej aparycji i marce no name mają raczej znikome szanse na sukces, wybacz szczerość. Czy można je posłuchać we własnym systemie lub jakimkolwiek innym? Póki co jest z tym gigantyczny problem i unikanie porównań jak ognia. To największa oznaka słabości raczkującego producenta. Podejście do potencjalnego klienta wręcz wzorowe, pogratulować.

Próbujesz nachalnej reklamy we wszystkich możliwych wątkach gdzie przewija się S16, nawet w ich klubie. Obsrywałeś nawet z klona inne polskie marki kolumn (to jest SKANDALICZNE zachowanie)! Zapracuj na własną markę i renomę. Wykup jak normalny człowiek reklamę lub przenieś się do działu sprzedam. Zalecam minimum pokory bo piejesz o najlepszości własnych wydumek co z boku wygląda naprawdę śmiesznie, zwłaszcza na tle ich konstrukcji i użytych przetworników. Gwizdek w tubce i wielki basowiec oddalone o pół metra od siebie. To ma być przepis na spójne i prawdziwe granie czy na katastrofę?

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizdek w tubce i wielki basowiec oddalone o pół metra od siebie. To ma być przepis na spójne i prawdziwe granie czy na katastrofę?

 

Mniemam, że wiesz jaki driver jest zestrojony z ta "tubką"? I znasz parametry tego "basowca"?

Zakładasz zatem, że prawidłowe zestrojenie tej konstrukcji nie jest możliwe?

 

Ps.

Moje uznanie dla autora projektu tej obudowy i za jakość wykonania całości konstrukcji.

Włodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli tą jedną parę sprzedaną "po kosztach" w zamian za stare Minasy? Ile czasu Rezysław sprzedawał Minaski a ile będzie sprzedawał te beczki, ciekawe jaka jest utrata ceny przy sprzedaży? Jaka jest cena detaliczna Bambukko i jaki jest prawdziwy powód ich zakupu. Wszyscy o tym wiemy więc nie ma co się spinać.

Paczki tej aparycji i marce no name mają raczej znikome szanse na sukces, wybacz szczerość. Czy można je posłuchać we własnym systemie lub jakimkolwiek innym? Póki co jest z tym gigantyczny problem i unikanie porównań jak ognia. To największa oznaka słabości raczkującego producenta. Podejście do potencjalnego klienta wręcz wzorowe, pogratulować.

Próbujesz nachalnej reklamy we wszystkich możliwych wątkach gdzie przewija się S16, nawet w ich klubie. Obsrywałeś nawet z klona inne polskie marki kolumn (to jest SKANDALICZNE zachowanie)! Zapracuj na własną markę i renomę. Wykup jak normalny człowiek reklamę lub przenieś się do działu sprzedam. Zalecam minimum pokory bo piejesz o najlepszości własnych wydumek co z boku wygląda naprawdę śmiesznie, zwłaszcza na tle ich konstrukcji i użytych przetworników. Gwizdek w tubce i wielki basowiec oddalone o pół metra od siebie. To ma być przepis na spójne i prawdziwe granie czy na katastrofę?

 

Spokojnie Szymonie bo Ci pęknie miękkie serduszko.

Po pierwsze kolumn powstało kilka kompletów z czego oprócz Rezysława gra na tubach12" znajomy który miał canto. W swoim czasie się pochwali na forum więc 2:0 a marka tak naprawdę jeszcze nie weszła na rynek.

 

Uważam że własnie paczki takiej aparycji jak AIDA mają szanse wejść na rynki zagraniczne, czas kwadraciaków minął zresztą efektem zastosowania tej koncepcji obudów warstwowych jest niezwykle skuteczne pochłanianie energii niechcianych rezonansów i fal stojących, co ma niebagatelne znaczenie dla jakości reprodukowanego dźwięku. Fale dźwiękowe przenikające przez tradycyjne obudowy są silnie zniekształcone i opóźnione względem fal promieniowanych przez głośniki, a gdy docierają one do słuchacza, niszczą odbiór muzyki. Bezkompromisowe podejście Aida Acoustics do konstruowania obudów zapewnia wydobycie z przetworników i komponentów elektronicznych maksimum ich możliwości.

Udowodnij mi że kolumna w kształcie jajka jest gorsza od kwadratu?

Powstanie strona będzie możliwość odsłuchów , będzie cennik. Spokojnie co nagle to po diable:)

 

Kolejna sprawa właścicelem marki jest mój kolega Mateusz który wypytywał i wskazał błędny sposób projektowanie kolumn (bez pomiarów w obudowie po czym został zbanowany i opluwany bez możliwości odpowiedzi na zasadzie "kopanie leżącego"

 

Próbuję reklamy jest to moja działka na tym forum , ale to i tak to jest pryszcz przy Twojej promocji szczególnie pokoju Rafała.Nie mam racji?

Jedziesz równo po wszystkich firmach które są konkurencyjne - takie Twoje oblicze i chyba większość forumowiczów zdążyła to zauważyć. Zwolnij bo dojdzie do samozagłady.

 

Powiadasz Wielki basowiec i Gwizdek w tubce . Nie masz bladego pojęcia o konstrukcji kolumn więc konwersacja z Tobą wydaje się zbędna.

 

Tak czy inaczej uważam że Twoje wpisy są zabawne i lubię je czytać szczerze. Forum potrzebuje takiego Showmana.

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstanie strona będzie możliwość odsłuchów

Czekam z niecierpliwością. Płyty już mam przygotowane :)

 

Zakładasz zatem, że prawidłowe zestrojenie tej konstrukcji nie jest możliwe?

Wpadnij jak będziemy robili odsłuch porównawczy to sam się przekonasz. Na papierze to wszystko jest możliwe, w rzeczywistości duży, "estradowy papierzak" + gwizdek ceramiczny w tubce to delikatnie mówiąc bardzo kontrowersyjne połączenie. Jak chcesz uzyskać spójność brzmieniową w takim połączeniu? Osobiście nie trawię ceramicznych przetworników bo to jest szare granie ale każdy ma swój gust. Jeżeli coś nie gra klasyki na właściwym poziomie to nie może rościć sobie prawa do miana udanej konstrukcji. Wszystko pozostaje kwestią ceny, jeżeli takie paczki mają kosztować poniżej 10kzł to wiele osób wybaczy im szereg ułomności, gorzej jak zostaną wycenione na 20,30kzł. Wtedy to jest nie do przyjęcia.

Sam widzisz, że "konstruktor" porównuje je do monitorków za 4kzł.

W innej konstrukcji z Etonem na basie jest już dołożony średniak Accutona, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.

 

Uważam że kolumny tubowe jak i kolumny na accutonach to całkowicie inna koncepcja dźwięku jak kolumny Grześka więc nie stanowimy konkurencji

Tu nie chodzi o konkurencję bo dla żadnego poważnego gracza jej nie stanowicie tylko o czysto zdroworozsądkowe podejście. Jak nie masz niczego do ukrycia to wpadnij na odsłuch, bez napinki dowolnej konstrukcji. Próba startu z wysokiej półki w 99,99% przypadków kończy się bolesnym upadkiem. Chcesz pokazać kunszt konstruktorski zacznij jak Avance, Xavian czy Dali od budżetowych i wybitnych w swej klasie konstrukcji. Pokaż, że masz pojęcie o doborze i strojeniu tanich przetworników. Z markowych rzeczy to tysiące konstruktorów DIY ulepią coś strawnego.

post-58347-0-58112600-1498389997_thumb.jpg

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości.Szymonie w tubce nie gra accuton!

Znaczy podróba? :)

 

Coś Ci siè Szymon wszystko kiełbasi z tymi przetwornikami .Tubowa kolumna jest tylko jedna i nie ma tam ceramików to o czym my mamy rozmawiac jak opisujesz kolumny które nie istnieja i to jeszcze ze zdjęcia :)))

To nie wiem czego zdjęcia wklejasz. Znaczy co to ma być na górze jak nie tuba, umywalka?

Zawsze jest najprostsze rozwiązanie zaproś do siebie i zaprezentuj jak gra dana konstrukcja.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wycenić kolumny poniżej 10 tysięcy na accutonach i etonie gdzie koszt przetworników i zwrotnic wynosi blisko 20 tysięcy. Idąc Twym tropem Ethosy powinny kosztować poniżej 5 tysięcy.

Widzę ze wklejasz zdjęcia i promujesz nasz produkt. Z całego serca Ci dziękuje. Widać nie taki diabeł zły jak go malują.

 

Znaczy podróba? :)

 

To nie wiem czego zdjęcia wklejasz. Znaczy co to ma być na górze jak nie tuba, umywalka?

Pralka:)

Proponuję zakończyć te przepychanki jest Niedziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wycenić kolumny poniżej 10 tysięcy na accutonach i etonie gdzie koszt przetworników i zwrotnic wynosi blisko 20 tysięcy. Idąc Twym tropem Ethosy powinny kosztować poniżej 5 tysięcy.

Widzę ze wklejasz zdjęcia i promujesz nasz produkt. Z całego serca Ci dziękuje. Widać nie taki diabeł zły jak go malują.

Ja chętnie napiszę jak coś zagra wybitnie, wierz mi. Od lat poszukuję perełek w audio tylko problem jest po odsłuchu, gdy z perły zostaje jedynie wspomnienie.

Dlatego serdecznie zapraszamy Ciebie i Rezysława do klubu ze swoimi paczkami. Pokażcie światu perły a wszyscy słuchacze wyraźnie to napiszą. Będziecie mieli świetny start i nasze uznanie.

 

Jak chcesz wycenić kolumny poniżej 10 tysięcy na accutonach

No to są w tej konstrukcji Accutony czy nie bo już zgłupiałem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.