Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych konfiguracji sprzętowych za rozsądne pieniądze.


piorasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po prostu nie trzeba do tego dorabiać ideologii - jak ktoś chce grać rozdmuchane i nie mające nic wspólnego z nagraniem realizacje to z pomocą przychodzą dystrybutorzy audiofilskich urządzeń :)

wtedy są wybrzmienia powietrze i dzwieki z tyłu głowy i w całym pokoju - dla mnie to jest karykatura jak już wspominałem ale wiekszości się podoba

Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję, zapewne słyszę więcej niż złote ucho:).

 

 

Mówisz o pomiarach popartych dogłębną wiedzą teoretyczną? Czy tylko manipujacjani którymi się otaczacie? Czy jesteś pewien, że widzisz to co widzisz? Obraz czy kolor to tylko nieprawdziwe odbicia. To że byłeś gdzieś i coś się Tobie wydaje że słyszysz nie jest fizycznym dowodem.

 

Szkoda że potrafisz się zdystansować, przyjąć innych racji, innych poglądów. Negujesz wszytko co nie jest namaszczone .......

 

A jednak coś Ci się w głowie pomieszało albo nie czytasz co piszę ze zrozumieniem. Ja nie neguję niczego czego nie słyszałem. Nigdzie też nie pisałem, że system globtrotera jest zły.

Piszę tylko o tym czego sam doświadczyłem i zarazem apeluję do Wszystkich: wypowiadajcie się tylko na temat Waszych fizycznych doświadczeń !!!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, ale z rzeczywistością ma to niewiele wspólnego.

 

A odgłos ptaszka gdzieś nad głową lub daleko w głębi usłyszysz w reżyserce ?

O jakiej rzeczywistości my w ogóle mówimy ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odgłos ptaszka gdzieś nad głową lub daleko w głębi usłyszysz w reżyserce ?

O jakiej rzeczywistości my w ogóle mówimy ?

 

Jeśli chcesz usłyszeć takie różne odgłosy, to posłuchaj proszę np. tej płyty:

 

post-25486-0-62648200-1498552079_thumb.jpg

 

Posłuchaj sobie innych płyt Savalla, a zwłaszcza tych, które rejestrowane są przez wybitnego realizatora Nicolasa Bartholomée. Tam znajdziesz realizm.

 

Inna płyta Savalla nagrana dwoma mikrofonami (!):

 

post-25486-0-65240700-1498552328_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguję niczego czego nie słyszałem

Negujesz ciągle i bez refleksyjnie koncepcję audio i to co słyszy @bieniek. Czy to też mi się pomieszało?

 

A odgłos ptaszka gdzieś nad głową lub daleko w głębi

No i zaczynamy dochodzić do klu. Czy możesz mi wytłumaczyć, jakie zjawiska fizyczne mają miejsce, aby ten ptaszek mógł tak brzmieć? Skoro mamy dwie kolumny i ze 30st. kąta kierunkowości tweetera? Hmm, czyżby oszustwa i sztuczne kreowanie, faza i filtry grzebieniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i zaczynamy dochodzić do klu. Czy możesz mi wytłumaczyć, jakie zjawiska fizyczne mają miejsce, aby ten ptaszek mógł tak brzmieć? Skoro mamy dwie kolumny i ze 30st. kąta kierunkowości tweetera? Hmm, czyżby oszustwa i sztuczne kreowanie, faza i filtry grzebieniowe?

 

Czyli wg Ciebie ptaszek to tylko ptaszek (odgłos) ? Mnie nie interesuje czy Ty chcesz usłyszeć tego nieszczęsnego ptaka w lewym czy prawym kanale. Ja go chcę usłyszeć tam gdzie jest jego miejsce.

 

Zrób sobie taki eksperyment.

Pójdź gdzieś do lasu czy na pole - gdzie tam chcesz. Posłuchaj Twoją parą uszu czy słychać wszędzie otaczające dźwięki przecież to tylko para uszu. Tak jak para kolumn. Jeśli nie jesteś w stanie usłyszeć wszechobecnych dźwięków z lasu to nie usłyszysz ich nigdy w stereo.

Nie ważne jest jakie sztuczki są użyte aby osiągnąć taki efekt w domu na swoim sprzęcie. Ważne jest aby je osiągnąć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie taki eksperyment.

Pójdź gdzieś do lasu czy na pole - gdzie tam chcesz. Posłuchaj Twoją parą uszu czy słychać wszędzie otaczające dźwięki przecież to tylko para uszu. Tak jak para kolumn. Jeśli nie jesteś w stanie usłyszeć wszechobecnych dźwięków z lasu to nie usłyszysz ich nigdy w stereo.

Nie ważne jest jakie sztuczki są użyte aby osiągnąć taki efekt w domu na swoim sprzęcie. Ważne jest aby je osiągnąć.

 

 

To nie jest takie proste. Odpowiedz sobie na takie pytanie: czy układ dwóch żródeł dźwięku zanurzonych w konkretnym otoczeniu akustycznym (czyli w tym wypadku będą to np. Twoje kolumny) jest w stanie odtworzyć w miejscu odsłuchu kształt fali dźwiękowej wytworzonej przez kilka lub kilkanaście źródeł rozmieszczonych trójwymiarowo?

Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie jest takie proste. Odpowiedz sobie na takie pytanie: czy układ dwóch żródeł dźwięku zanurzonych w konkretnym otoczeniu akustycznym (czyli w tym wypadku będą to np. Twoje kolumny) jest w stanie odtworzyć w miejscu odsłuchu kształt fali dźwiękowej wytworzonej przez kilka lub kilkanaście źródeł rozmieszczonych trójwymiarowo?

 

O kto mówi, że to proste. Ale nie niemożliwe. Niestety za 10 tys zł tego nie będzie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr_57210

do tego dochodzi opóźnienie czasowe, ukształtowanie powierzchni, odbicia.

 

Przepraszam ale co mnie to obchodzi. Płacę - żądam. Chcę, żeby było jak w naturze.

Oczywiście bez odpowiedniej realizacji nagrania się nie obędzie.

Jednakże gdy będziesz już miał taką realizację w zwykłym, przeciętnym studio raczej tego nie odtworzysz.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Za 1 mln pln też nie. Wynika to z geometrii.

 

Pewnie masz rację. Ale będziemy kilka kroków bliżej.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sztuczna głowa i słuchawki.

 

Słuchawki to nie kolumny.

 

A piszemy tu o kolumnach w pomieszczeniu odsłuchowym. Zresztą sztuczna glowa też nie jest doskonala. Żadne nagranie nie zarejestruje ruchów głowy sluchacza, a to ma kluczowe znaczenie w lokalizacji źródeł dźwięku.

 

 

Pewnie masz rację. Ale będziemy kilka kroków bliżej.

 

 

Pytanie jak te kilka kroków ma się się do całej odległości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale co mnie to obchodzi. Płacę - żądam. Chcę, żeby było jak w naturze.

Oczywiście bez odpowiedniej realizacji nagrania się nie obędzie.

Jednakże gdy będziesz już miał taką realizację w zwykłym, przeciętnym studio raczej tego nie odtworzysz.

 

 

to już trochę trąca fetyszem hifi sluży do słuchania muzyki i realizatorzy studiują miksowanie instrumentów a nie dzwięków natury

 

modelce też można zaaplikować trzeciego cyca tylko co to ma wspólnego z rzeczywistością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale co mnie to obchodzi. Płacę - żądam. Chcę, żeby było jak w naturze.

 

Niczego nie tłumaczą twoje chciejstwa.

 

Ale skoro tak podchodzisz, kup zestaw do kina domowego za 20tPLN z systemem dookólnych głośników. I tu dochodzimy do koncepcji @biniek-a. Wzmacniacz cyfrowy i kalibracja. Przynajmniej będziesz miał możliwość przemieszczania ptaszka. Albo tak jak pisze @jar1, słuchawki i Manleya Neo 300B. I masz "dobrze grający system".

Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się już pogubiłem.

Piotr, według Ciebie to zestaw stereo w Twoim pomieszczeniu odsłuchowym/domu, ma być bardziej zbliżony do sali odsłuchowej z profesjonalną aparaturą ambiofoniczną, czy raczej do sali kinowej z aparaturą do stymulowania dźwięku 3D?

Bardzo proszę abyś poważnie odpowiedział mi na to pytanie.

Jednakże gdy będziesz już miał taką realizację w zwykłym, przeciętnym studio raczej tego nie odtworzysz.

 

Jeśli będziesz miał realizację w której ptaszki lub inne artefakty maja lokalizować się wokół słuchającego w założonej pozycji w przestrzeni odsłuchowej, to znaczy że masz materiał do odsłuchu przestrzennego i faktycznie w studio tego nie usłyszysz, ale w domu czy u kolegi posiadającego amplituner DD już tak i to bez problemu :-)

Włodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nie trzeba do tego dorabiać ideologii - jak ktoś chce grać rozdmuchane i nie mające nic wspólnego z nagraniem realizacje to z pomocą przychodzą dystrybutorzy audiofilskich urządzeń :)

wtedy są wybrzmienia powietrze i dzwieki z tyłu głowy i w całym pokoju - dla mnie to jest karykatura jak już wspominałem ale wiekszości się podoba

Jesteś w stanie wymienić te urządzenia , zestawy audiofilskie których słuchałeś , a które to tak przekłamywały prawdę zarejestrowaną w studio. Tak dla przestrogi , aby je omijać szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma to jakiś związek z jednym ptaszkiem?

 

Właściwie ma.

Opis wrażeń które zachwyciły Piotra podczas odsłuchów u Rafała, natychmiast skojarzyły mi się z bardzo sympatycznym acz równie specyficznym forumowym kolegą @Radmruś. Otóż ów kolega jest zafiksowany na starych PRLowskich odbiornikach RADMOR 5100. Jego opisy wrażeń z e słuchania tego amplitunera w konfiguracji z podłączonymi tylnymi zestawami jako PRLowskie "Qwsi-quadro" bardzo przypomina mi zachwyt latającymi artefaktami wokół słuchacza jakie tutaj gloryfikuje Piotr.

Wysnucie wniosku, dzięki czemu taki obraz prezentacji mimo nie stosowania tylnych głośników podłączonych róznicowo pojawia się w pomieszczeniu Rafała, nie jest już problemem.

A brak wizualnego potwierdzenia lokalizacji pozornych źródeł dźwięku bardzo w tych omamch pomaga.

 

Włodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Panowie ja wiem o czym mówi Piotr z tymi ptakami i strumykami, jest taka płyta FIM która jest tak zrealizowana, ja na moim sprzęcie słyszę trój wymiarową scenę, ćwierkające ptaszki, strumyk, dzięcioł to wszystko słychać w głąb wielowarstwowo w szerz bardzo szeroko a nawet z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.