Skocz do zawartości
IGNORED

Nad c375 jak to faktycznie z nim jest


radark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Tal napisał:

 

 

2 minuty temu, Tal napisał:

....Czy aby swojego stanowiska i zdania nie wyrobiłeś na podstawie odsluchu nowszych konstrukcji NAD zbudowanych w klasie D typu C388, C368, C338 itp.?

możesz mieć rację ... to był rok 2017 i mój pierwszy kontakt z produktami tej marki... jak posłuchałem jak grają to uznałem, że na pewno ostatni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Elbing napisał:

możesz mieć rację ... to był rok 2017 i mój pierwszy kontakt z produktami tej marki... jak posłuchałem jak grają to uznałem, że na pewno ostatni...

Cóż... klasa D ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tal napisał:

Cóż... klasa D ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników.

klasa A... AB czy D ... to nie ma większego znaczenia bo słyszałem dobrze brzmiące wzmacniacze w klasie D np. Lyngdorfa... i kiepsko grające w klasie AB np. Music Fidelity...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Elbing napisał:

klasa A... AB czy D ... to nie ma większego znaczenia bo słyszałem dobrze brzmiące wzmacniacze w klasie D np. Lyngdorfa... i kiepsko grające w klasie AB np. Music Fidelity...

Dla jednych nie ma znaczenia a dla innych ma znaczenie bo co audiofil to inne spojrzenie na sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za audiofila się nie uważam... Nie ma znaczenia klasa w jakiej pracuje wzmacniacz ... można zrobić dobry wzmacniacz w danej klasie jak i kompletnie spierdzielić robotę z różnych przyczyn jak choćby oszczędności wymuszone przez księgowych, celowe montowanie elementów o niskiej żywotności/trwałości... Słuchanie muzyki ma sprawiać przyjemność... Część sprzętu audio niezależnie od jego ceny nie zapewnia powyższego ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Elbing napisał:

klasa A... AB czy D ... to nie ma większego znaczenia bo słyszałem dobrze brzmiące wzmacniacze w klasie D np. Lyngdorfa... i kiepsko grające w klasie AB np. Music Fidelity...

Oczywiscie ze TAK.To samo co z lampa sa dobre i szmalc tak wlasnie dzielimy sprzet

50 minut temu, Elbing napisał:

Za audiofila się nie uważam... Nie ma znaczenia klasa w jakiej pracuje wzmacniacz ... można zrobić dobry wzmacniacz w danej klasie jak i kompletnie spierdzielić robotę z różnych przyczyn jak choćby oszczędności wymuszone przez księgowych, celowe montowanie elementów o niskiej żywotności/trwałości... Słuchanie muzyki ma sprawiać przyjemność... Część sprzętu audio niezależnie od jego ceny nie zapewnia powyższego ...

Widze ze tylko ty masz tu glowe na karku w przeciwienstwie do co niektorych tu ,masz racje i tak trzymaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Elbing napisał:

Za audiofila się nie uważam... Nie ma znaczenia klasa w jakiej pracuje wzmacniacz ... można zrobić dobry wzmacniacz w danej klasie jak i kompletnie spierdzielić robotę z różnych przyczyn jak choćby oszczędności wymuszone przez księgowych, celowe montowanie elementów o niskiej żywotności/trwałości... Słuchanie muzyki ma sprawiać przyjemność... Część sprzętu audio niezależnie od jego ceny nie zapewnia powyższego ...

Grunt że otoczenie Cię za takiego uważa... Jakość urządzenia może nie jest zdeterminowana przez klase budowy wzmacniacza jednak rodzaj działania wzmacniacza wydobywa mniej lub bardziej charakterystyczne cechy brzmienia którymi różnią się poszczególne klasy.

Miałem powerdac'a Wadia Intuition 01 i choć bardzo pozytywne wspomnienie po sobie zostawiła to jednak prawdziwe dual-mono jest najbardziej szczęśliwym kompromisem na którym przestałem rozmyślać o jakichkolwiek zmianach. Niewymuszona przyjemność ze słuchania zawsze była u mnie priorytetem i oczywistym końcem poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tal napisał:

Grunt że otoczenie Cię za takiego uważa... Jakość urządzenia może nie jest zdeterminowana przez klase budowy wzmacniacza jednak rodzaj działania wzmacniacza wydobywa mniej lub bardziej charakterystyczne cechy brzmienia którymi różnią się poszczególne klasy.

Miałem powerdac'a Wadia Intuition 01 i choć bardzo pozytywne wspomnienie po sobie zostawiła to jednak prawdziwe dual-mono jest najbardziej szczęśliwym kompromisem na którym przestałem rozmyślać o jakichkolwiek zmianach. Niewymuszona przyjemność ze słuchania zawsze była u mnie priorytetem i oczywistym końcem poszukiwań.

Myslisz ze Wadia Intuition 01 to sprzet? mam tu EXOGALA na warsztacie i nie uwazam go za sprzet choc ten przynajmniej jest wykonany ladnie w przeciwienstwie do Wadii.Wadia byla dobra ale 100 lat temu dzis to zaden sprzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wojtek1234 napisał:

Myslisz ze Wadia Intuition 01 to sprzet? mam tu EXOGALA na warsztacie i nie uwazam go za sprzet choc ten przynajmniej jest wykonany ladnie w przeciwienstwie do Wadii.Wadia byla dobra ale 100 lat temu dzis to zaden sprzet.

Przestań robić z siebie błazna znafco...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Tal napisał:

Przestań robić z siebie błazna znafco...

Blazna robisz ty z siebie bo gdybys nim nie byl umialbys sie choc jako tako zachowac a tu widac gumofilcami czuc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to nie ja oczerniam i krytykuje uznane marki w sposób typowy dla audio-amatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Tal napisał:

Tylko że to nie ja oczerniam i krytykuje uznane marki w sposób typowy dla audio-amatora.

@Talto że marka jest "uznana" nie znaczy, że współcześnie produkuje dobry jakościowo sprzęt audio... w przypadku niektórych "producentów" to już tylko logo na przednim panelu trzyma jakość a i to nie zawsze 🤭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Zamerstary napisał:

Wojtek, mógłbyś zrobić fotkę sprzętu, który akurat użytkujesz? 🙂

Moglbym tylko po co i komu ja mam 50 lat nie 20 zeby fotki ogladac.Pelno jest w necie AA Pucini bez SE i CD do tego gram aktualnie z magnetofonu bo zbieram Nakamichi 

Godzinę temu, Tal napisał:

Tylko że to nie ja oczerniam i krytykuje uznane marki w sposób typowy dla audio-amatora.

Nie wiem czy jestem amatorem czy zawodowcem ,moge ci tylko powiedziec ze przsluchalem z 80% sprzetu z rynku duuuzo wlasnego i tez klientow wiec jakies rozeznanie mam.Bywaly czasy ze mialem samych par glosnikow po 10 w chalupie a ty masz ile??? co do krytyki kupe sie krytykuje dobre chwali tak dziala caly swiat tylko nie ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu rozmawiać z gościem który nie wykazuje dobrej woli, nic od siebie nie chce dać, tylko krytykuje? Ja bym odpuścił. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zamerstary napisał:

Wojtek, no tylko chciałem zobaczyć. Ale nie musisz pokazywać.

Jest na sieci bo go sprzedaje,czesto tak robie swoje u mnie wygral.Wlacze nastepny moze ktorys z Cyrus?mam dwa .A moze koncowka i pre mam Aure pa 200 dardzo fajna sprawa i do tego fadny wyglad .Ty chociaz jako jeden z niewielu tu napiszesz jak czlowiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu NADów to zapamiętałem tylko dwa nady, 370, oraz 375. Na obu się zawiodłem. Mówimy o dźwięku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zamerstary napisał:

A wracając do tematu NADów to zapamiętałem tylko dwa nady, 370, oraz 375. Na obu się zawiodłem. Mówimy o dźwięku. 

Widzisz ja tu nie neguje firmy NAD bo sam mialem tego troche i sa modele ktore fajnie graja,zaczolem z 375 ktory jest beznadziejny dzwiekowo a na dodatek nie tani i o to mi od poczatku chodzi.Niestety sa matoly ktorym taka opinia sie nie podoba i lepja pomyje na to.Do twoich modeli dodalbym jeszcze 326 tez do bani.Ale np pam preamp 106 i bardzo go cenie za wykonanie i dzwiek,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2022 o 17:10, Zamerstary napisał:

A wracając do tematu NADów to zapamiętałem tylko dwa nady, 370, oraz 375. Na obu się zawiodłem. Mówimy o dźwięku. 

a co Cię tam zawiodło?

To przecież niedrogie wzmacniacze, więc czego chciałbyś się tam spodziewać?

Mogę Ci napisać o wzmacniaczach które zdrożały 2 lub 3 razy i dalej są tym samym co 15 lat temu...to jest dopiero nie warte!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2022 o 20:08, Elbing napisał:

Myślę, że jednak nie są to gorzkie żale frustrata... Miałem okazję posłuchać dwóch wzmacniaczy NAD i jednego odtwarzacza CD... Jak dla mnie kompletna klęska brzmieniowo... To co najbardziej nie lubię czyli sucho, metalicznie, jazgotliwie - tego się nie da słuchać...

Dokładnie to samo miałem po zakupie NAD C320BEE u mnie (10+ lat temu), sucho, brak basu itd. wszystko na odwrót niż w recenzjach nawet po 2 latach ciągłego grania. Dokupiłem Vincenta. Potem do innego pokoju (3x mniejszego, 0 wolnego miejsca za i obok kolumn) przeniosłem tego NAD i kolumny JBL i jest bas, da się słuchać nawet po cichu, jest dźwięk (świetny jak na cenę sprzętu i fatalne kable i cieszę się że NAD jeszcze gra).

Jeśli żywotność/bezawaryjność wzmacniaczy jest "regulowana" najtańszymi i podstawowymi elementami w każdej firmie niezależnie od prestiżu i "hiendowości" to chyba norma ???   Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje wzmacniacza za 5000 zł na 30 lat więc nie warto tam wkładać dobrych kondensatorów które i tak by nie zwiększyły kosztów produkcji/montażu -> tak myślą dzisiaj (od 15 lat około) marketingowcy i jest to zmowa którą widać. Kto kupuje dzisiaj iPhone'a za 5000 czy 10000 zł żeby mieć na 10-15 lat ? Przecież za 2-3 lata trzeba zmienić i to samo "planują" dla nas producenci audio(?).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Tonnii99 napisał:

a co Cię tam zawiodło?

W tej cenie moim zdaniem to fajny sprzęt i dobrze wyposażony, nawet bardzo dobrze. Nie podpasowal mi ich mocno surowy dźwięk, miałem wrażenie,  że muzyka została pozbawiona szczegółów, a zamiast tego dostałem taki trochę kartonowy dół, jednak dość mocno podkreślony, co mnie osobiście bardzo się nie spodobało. Przypuszczam, że w innym systemie zagra to dobrze, a nawet bardzo dobrze w stosunku do swojej ceny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2022 o 17:05, wojtek1234 napisał:

Mozliwe, cale to pisanie tu jest roznie rozumowane.Napisalem cos tam a jakis lebek pisze ze wylewam zale cuz jest to zalosne .No ale co dzis jest normalne? jak kolwiek na to nie patrzec NAD 375 dla mnie to pomylka ,mialem pare sztuk tego na stole nawet moja zona stwierdzila co tak byle jak gra.Osobiscie slucham na czym zupelnie innym.Nad zeszedl na psy ,ale czy NAD kiedykolwiek byl wybitny? oczywiscie ze nie to sprzet dla przecietniaka i jego zadowoli .

Wybitny nie był. Ale był dobry w swojej cenie. Miał wady i konstrukcyjne i może niektórzy powiedzą brzmieniowe. 

Ale nadal na tle innych znanych marek to były produkty które w swojej cenie zdecydowanie się broniły. 

Co do klasy zasilaniem wzmacniacz jednak to można by kiedyś zrobić jakiś ślepy test kilku modeli. Było by ciekawie 🙂

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr Sonido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Wybitny nie był. Ale był dobry w swojej cenie. Miał wady i konstrukcyjne i może niektórzy powiedzą brzmieniowe. 

Ale nadal na tle innych znanych marek to były produkty które w swojej cenie zdecydowanie się broniły. 

Co do klasy zasilaniem wzmacniacz jednak to można by kiedyś zrobić jakiś ślepy test kilku modeli. Było by ciekawie 🙂

Piotr 

Mozliwe.Byl u mnie klient mial NAD 3240PE zona kupila mu kolumny na urodziny i stwierdzil ze niema sluchania na nim .Kupil u mnie Rotela i jest ok a Nad blaka sie po OLXie......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, wojtek1234 napisał:

Mozliwe.Byl u mnie klient mial NAD 3240PE zona kupila mu kolumny na urodziny i stwierdzil ze niema sluchania na nim .Kupil u mnie Rotela i jest ok a Nad blaka sie po OLXie......

O jakim modelu Rotela piszesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo może takie brzmienie mu bardziej pasowało no przecież nic w tym dziwnego.

O wielu firmach czy wielu konstrukcjach można powiedzieć bardzo podobne rzeczy.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Yankes napisał:

O jakim modelu Rotela piszesz?

840bx4

4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No bo może takie brzmienie mu bardziej pasowało no przecież nic w tym dziwnego.

O wielu firmach czy wielu konstrukcjach można powiedzieć bardzo podobne rzeczy.

Piotr 

Masz racje ,jednak mnie interesuja wylacznie te wybitne.Dawno juz odszedlem od np Nadow ,to bylo ok dawno temu.Np taki QUAD 405 ten uznalbym za wybitny,robilem wersje od BBC pisalo na plytach Monitor amplifier i to o czyms swiadczy niezawodnosc,dzwiek itd a nie wzmacniacz na rok ,dwa i do remontu chociaz te stare graly dlugo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Piotr Sonido napisał:

To co jest wybitną konstrukcją w cenie 375?:)

Jest tego w cholere mowa o uzywce a i nowe np Vincenty kazdy jest lepszy.BDB wzmacniacz trafisz juz w cenie 1500zl a za 375 idiaci chca i po 3 tys ja 375 sprzedalem za 700 tyle byl wart dla mnie.I z tego co wiem nabywca taz pogonil to dalej po okolo 2 mies a tez naczytal sie glupot i kupil to.Kupil poprzez czytanie tego wlasnie forum.Po czy znow kupil odemnie QUADA522 studio i ma go do dzis a kolumn juz troche przerobil.

Najlepiej co gra widac po portalach aukcyjnych Nadow sprzedaja w cholere co strona to NAD a znajdz mi QUADA,Audio Anelogue,cos ze starszysz rasowych piecy.......zapomnij a nowych wynalazkow tony czyli co graja a ludzie sie pozbywaja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.