Skocz do zawartości
IGNORED

Nad c375 jak to faktycznie z nim jest


radark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, slayerek napisał:

Zastanawiałem się kiedyś czy na pewno sprzęty droższe od 375 i "lepsze" nie mają lipnych kondensatorów, zimnych lutów, marnego okablowania wewnątrz, podejrzanych transformatorów itd. Czy są naprawiane ? Czy można je nazwać szmelcem. ? Pewnie nie od razu są naprawiane ale czy po otwarciu nowego drogiego sprzętu nie widać w środku taniości, pseudo oszczędności  i szmelcu ? Która firma w sprzęcie dla "Kowalskiego" wstawia kondensatory za 50/100/500 zł zamiast za 5 zł ?

 

Niestety maja np Primare za 20tys zl ma bydlo w srodku, i gra gorzej od 375

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, marian.ch napisał:

Boguś...ale Twój Mc Intosh jest droższy od NADa o jakieś 18 tys.zł, a o reszcie Twojego systemu audio nie wspomnę. Cieszę się, że są Ludzie, o tak ogromnych wymaganiach i których stać na tak drogie sprzęty 👍

Tak, masz racje to troche inna klasa wzmacniaczy, ale przypomnę, że mój 252 z pierwszego wysypu cenowo był bodajże 13,6k, zaś prędzej stał inny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a przed 375 były inne testowane jak ... Rotel A12 potem A14 (ten lepszy i miał fajne grający DAC) był też NAD C368 tylko ten słabo grał na niskich poziomach volume i trzeba było mocno nakręcić się gałką by ściszyć czy pogłośnić w przeciwieństwie do 375 który był cholernie czuły i trza było mostkować go inaczej i używać potencjometru z tyłu, ale gdy już przywiozłem z Topka i odpaliłem 375 to wiedziałem, że ten NAD zostaje, niestety nie trwało to długo i pogoń za lepszym zwyciężyła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, cortes napisał:

Powiem więcej moim zdaniem zdecydowana większość słuchająca muzyki w ogóle...

Ja powiem jeszcze wiecej, wiekszosc osob ktore przychodza do mnie nigdy nie mialo kontaktu z dobrym sprzetem audio, jednak po pewnym czasie i wysluchaniu swojej muzyki na moim sprzecie lapia szybko bakcyla i chca miec cos przyzwoicie grajacego u siebie w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.11.2022 o 18:07, Bumpalump napisał:

Jakość budowy zawsze była tragiczna w nadzie.

Te stare jeszcze da się naprawić,  w przypadku nowszych czesto się ni3 da lub jest to nie opłacalne.

Miałem teraz 326bee na stole, tranzystory smd tak usmażyły druk że jedyna droga ratunku to zrobienie kilkunastu obejść ścieżek i lutowanie do nich tranzystorów w powietrzu.

Wzacniacz uzywany można dostać za 400, a naprawa? Przynajmniej 3h roboty czyli 600zl

Nie ruszając całej reszty czyli suchych kondensatorów i trzeszczacych potencjometrach po 5 latach.

Szanujcie swoje pieniądze, nad nie gra wcale wybitnie żeby się kurczowo jego trzymać i akceptować takie ryzyko wtopienia kasy.

To co siedzi w nadzie to najgorsze z najgorszych, takie których 100 sztuk kosztuje 2zl na aliexpress.

Żeby sprzet był dobry czy trwaly wcale nie trzeba nie wiadomo jak wyszukanych elementów, wystarcza podstawowe ale markowe kondensatory nichicona czy nippona

 

Teraz, wojtek1234 napisał:

 

I tu kolega napisal cala prawde o dzisiejszych NAD i reszcie sprzetu nie spominajac,dajesz 20 tys za takie Primare i dostajesz kupe zlomu.O serwisie zapomnij -wymiana plyty ,tylko kto za to zaplaci????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie do kolegi Bumpalump mam złe zdanie o jakości komponentów w NAD'ach. Ale podobnie, jak nie gorzej jest w Cambridge Audio, Musical Fidelity. Najtańsze kondensatory, po kilka złotych za 100szt. w opakowaniu. Najtańsza masówka.

Nawet jak komuś taki NAD/ CA/ MF etc. gra kilka lat bez usterki, to gwarantuję, że większość elektrolitów dawno nadaje się do wymiany. Duże rezystory w zasilaczu preampa, na których odkłada się moc rzędu 0,9W są 1W. Po kilku latach pracy zgrzany jest druk, nie mówiąc o samych rezystorach. To są takie planowane oszczędności, aby w kontrolowany sposób panować nad czasem życia produktu. Producenci od lat wiedzą, że klient wróci po produkt ich firmy.

Apropo's Primare, to tam jak napisał kolega wyżej, szału nie ma, ale są to chociaż firmowe kondensatory, najczęściej Rubicony. Ja mam Primare CD21 17 lat i póki co gra bez usterki. W odpowiednim czasie zaopatrzyłem się w kompletne napędy DSL-710A na zapas, bo obecnie są nie do kupienia. Do tej pory gra na pierwszym. Z dobrze poinformowanych źródeł z serwisu AudioKlanu wiem, że Primare nie jest specjalnie awaryjne, w przeciwieństwie do wspomnianych wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIałem z ponad 30 starych wzmacniaczy 30-40 letnich i w żadnym nie było problemów z nierównomiernym wzmacnianiem kanałów, a w Nad c326 ten problem występował i gdzieś dopiero przy godz 9 kanały się zrównały, śmieszne to audiofilska marka te wzmacniacze są zrobione z papieru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Dune napisał:

MIałem z ponad 30 starych wzmacniaczy 30-40 letnich i w żadnym nie było problemów z nierównomiernym wzmacnianiem kanałów, a w Nad c326 ten problem występował i gdzieś dopiero przy godz 9 kanały się zrównały, śmieszne to audiofilska marka te wzmacniacze są zrobione z papieru

A najciekawsze jest to ze kupisz Vincenta,Xindaka i tam potencjometr jest klasa gra rowno i kondensator firmowy siedzi itd a tez robiony jak kazdy w Chinach.Co do Primare nie pamietam modelu cos w klasie D wyslal mi go pewien salon z Wawy ale w srodku byl koszmar,serwis w Szwecji chcial zmieniac plyte oczywiscie koszt kosmos.Ano dobre juz sie nie wroci szkoda tylko ze nikt tego nie rozumie,ty cos napiszesz a tu posiadacz takiego 375 od razu na cieiebie leje wiadro pomyj.No bo jak to on ma sprzet.............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wojtek1234 napisał:

A najciekawsze jest to ze kupisz Vincenta,Xindaka i tam potencjometr jest klasa gra rowno i kondensator firmowy siedzi itd a tez robiony jak kazdy w Chinach.Co do Primare nie pamietam modelu cos w klasie D wyslal mi go pewien salon z Wawy ale w srodku byl koszmar,serwis w Szwecji chcial zmieniac plyte oczywiscie koszt kosmos.Ano dobre juz sie nie wroci szkoda tylko ze nikt tego nie rozumie,ty cos napiszesz a tu posiadacz takiego 375 od razu na cieiebie leje wiadro pomyj.No bo jak to on ma sprzet.............

Tylko, ze Vincent, Xindak i marki takie jak Sabaj, SMSL jest robiony bezpośrednio przez Chińczyków.

Starają się jak mogą, w miarę niskich cenach, zrobić sprzęt klasy Premium!

Na prawdę dobrze im to wychodzi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bukaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Allmr napisał:

A który z nich jest w klasie premium?

VMV od marki SMSL. Wiem, bo sam posiadam. 

Mega porządne wykonanie, napisałbym klasa. 

W środku wysokiej jakości komponenty. 

I do tego dają aluminiowy pilot! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2022 o 21:37, mdavis napisał:

Może ten z limitowanej edycji: NAD C 3050 LE 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale to są już inne nady. Inne zasilanie. Inne brzmienie.

Niby powrót legendy ale to jednak inna konstrukcja przecież? Czy źle sprawdziłem. 

To taka próba łatwiejszego zarobienia 

W dniu 16.11.2022 o 22:31, wojtek1234 napisał:

Niestety maja np Primare za 20tys zl ma bydlo w srodku, i gra gorzej od 375

To ciekawe bo to na tyle inne brzmienie że raczej do innych zestawów się je dobiera i mało kto je ze sobą stawia.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ale to są już inne nady. Inne zasilanie. Inne brzmienie.

Niby powrót legendy ale to jednak inna konstrukcja przecież? Czy źle sprawdziłem

Tak To odświeżony NAD w starym wyglądzie Środek z nowymi podzespołami Brzmienie będzie inne w stosunku do pierwotnej wersji 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mdavis napisał:

Tak To odświeżony NAD w starym wyglądzie Środek z nowymi podzespołami Brzmienie będzie inne w stosunku do pierwotnej wersji 

Czyli próba łatwego zarobku. 

Ale ważne że marketingowe bajery pójdą w kierunku powrotu do legendy..

..

Ehh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli próba łatwego zarobku. 

Ale ważne że marketingowe bajery pójdą w kierunku powrotu do legendy..

..

Ehh

Dokladnie tak, i znajdzie sie niejeden glupek ktory ten kit lyknie.Ostatnio mialem klienta zapalila mu sie kolumna Dynaudio seria Contur za 40tys zl serwis nie dowierzal ja z reszta tez .Poszla do labolatorium do Dani okazalo sie ze byly 3 przypadki tego typu.Dali mu nowe ale czy tez sa ok? Z moich doswiadczen serwisowych wien jedno im nowszy towar tym gorsza kupa nawet Mcintosch to juz szmelc .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, wojtek1234 napisał:

Dokladnie tak, i znajdzie sie niejeden glupek ktory ten kit lyknie.Ostatnio mialem klienta zapalila mu sie kolumna Dynaudio seria Contur za 40tys zl serwis nie dowierzal ja z reszta tez .Poszla do labolatorium do Dani okazalo sie ze byly 3 przypadki tego typu.Dali mu nowe ale czy tez sa ok? Z moich doswiadczen serwisowych wien jedno im nowszy towar tym gorsza kupa nawet Mcintosch to juz szmelc .

Z tym że mac tego nie ukrywa.

A przynajmniej tak mi się wydaje.

Ich topowe modele są dopiero prawdziwym odzwierciedleniem firmy.

Niższe modele klienci kupują dla ich bajecznego designu.

O jakości komponentów i porównania starych sprzętów domowych to jest zupełnie inna dyskusja.

Tutaj natomiast materiały marketingowe informują iż jest to powrót do legendy.

Kiedy tak naprawdę ten wzmacniacz ma całkowicie inny układ zasilania.

Jedynie co je łączy to wygląd. 

Równie dobrze można by powiedzieć że podobny stary Technics to jest to samo też legenda.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Z tym że mac tego nie ukrywa.

A przynajmniej tak mi się wydaje.

Ich topowe modele są dopiero prawdziwym odzwierciedleniem firmy.

Niższe modele klienci kupują dla ich bajecznego designu.

O jakości komponentów i porównania starych sprzętów domowych to jest zupełnie inna dyskusja.

Tutaj natomiast materiały marketingowe informują iż jest to powrót do legendy.

Kiedy tak naprawdę ten wzmacniacz ma całkowicie inny układ zasilania.

Jedynie co je łączy to wygląd. 

Równie dobrze można by powiedzieć że podobny stary Technics to jest to samo też legenda.

Piotr 

Czyli twoim tokiem myslenia musisz zaplacic np 50 tys zl bo jak wydasz 5 tys to kupisz szambo? czyli co tam 5 tys mozna wyzucic.I to jest wlasnie cale to forum nie wiem po co to komu i do czego.Ja tego nie potrzebuje pisze tak w wolnej chwili ,zdanie na temat sprzetu mam wyrobione z racji zawodu .Tu w tym kraju jest jakies dziwne myslenie np sprzedaje swoj A A Pucuni za kwote powiedzmy 1500zl nikt nie kupuje gdzie jest czego posluchac i na co popatrzec w srodku ale ktos inny sprzedaje AA Crescendo totalny syf na LM 3886 za 2200 i ten kupia.Inny kupi Creek Evo totalny badziew bo to Creek.Znajdzie sie opentany na C A to juz brak slow na ta tandete i wlasnie to robi to forum.Kupi lebas szmelc cieszy sie jak murzyn blaszka i opisuje tu jak to mu pieknie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wojtek1234 napisał:

Czyli twoim tokiem myslenia musisz zaplacic np 50 tys zl bo jak wydasz 5 tys to kupisz szambo? czyli co tam 5 tys mozna wyzucic.I to jest wlasnie cale to forum nie wiem po co to komu i do czego.Ja tego nie potrzebuje pisze tak w wolnej chwili ,zdanie na temat sprzetu mam wyrobione z racji zawodu .Tu w tym kraju jest jakies dziwne myslenie np sprzedaje swoj A A Pucuni za kwote powiedzmy 1500zl nikt nie kupuje gdzie jest czego posluchac i na co popatrzec w srodku ale ktos inny sprzedaje AA Crescendo totalny syf na LM 3886 za 2200 i ten kupia.Inny kupi Creek Evo totalny badziew bo to Creek.Znajdzie sie opentany na C A to juz brak slow na ta tandete i wlasnie to robi to forum.Kupi lebas szmelc cieszy sie jak murzyn blaszka i opisuje tu jak to mu pieknie gra.

Chyba nie zrozumiałeś o czym tu piszemy.

Nie nie twierdzę tak. Akurat ja to jestem ostatni do takich sformułowań. 

🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Chyba nie zrozumiałeś o czym tu piszemy.

Nie nie twierdzę tak. Akurat ja to jestem ostatni do takich sformułowań. 

🙂

 

Mozliwe, cale to pisanie tu jest roznie rozumowane.Napisalem cos tam a jakis lebek pisze ze wylewam zale cuz jest to zalosne .No ale co dzis jest normalne? jak kolwiek na to nie patrzec NAD 375 dla mnie to pomylka ,mialem pare sztuk tego na stole nawet moja zona stwierdzila co tak byle jak gra.Osobiscie slucham na czym zupelnie innym.Nad zeszedl na psy ,ale czy NAD kiedykolwiek byl wybitny? oczywiscie ze nie to sprzet dla przecietniaka i jego zadowoli .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerpiesz niepohamowaną i obłąkaną satysfakcje z potępiania marki NAD i nie tylko.

Bądź w takim razie nie mniej zajadły i pochwal się swoim audio cobyśmy mogli zaznać objawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tal napisał:

Czerpiesz niepohamowaną i obłąkaną satysfakcje z potępiania marki NAD i nie tylko.

Bądź w takim razie nie mniej zajadły i pochwal się swoim audio cobyśmy mogli zaznać objawienia.

Mam wymieniac sprzet na ktorym gram??? mam niezla kolekcje powiedzmy parenascie sztuk i ja mam tu opisywac to??? no wiesz ja nie mam nascie lat a sprzet zmieniam dosc czesto.HeHe chyba trafilem na posiadacza Nada.....Nie kolego ja nie bede tu kazdego z moich sprzetow opisywal.Tu jest takich co to robia,ja jedynie pisze co omijac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że jesteś prostaczkiem i tchórzem który brędzluje się biciem piany.

ps. współczuję ofiarom Twojej działalności którym nie potrafisz pomóc bo jeśli serwisujesz podobnie jak budujesz zdania to nawet radiobudzika bym Ci nie powierzył. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ok jesli tak bardzo chcesz wiedziec w tym momencie jade na Audio Analogue zestaw CD Ampli kolumny to Focal .Jestes szczesliwy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tal napisał:

Tak myślałem że jesteś prostaczkiem i tchórzem który brędzluje się biciem piany.

ps. współczuję ofiarom Twojej działalności którym nie potrafisz pomóc bo jeśli serwisujesz podobnie jak budujesz zdania to nawet radiobudzika bym Ci nie powierzył. 

Bo ja byl ci nie naprawil,jak zreszta nikomu tutaj.Jesli jeszcze raz nazwiesz mnie tchorzem dostaniesz taka wiache ze ci sie odechce bo mnie na tym koncie tu nie zalezy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tal napisał:

Ciąg dalszy gorzkich żali frustrata...

Myślę, że jednak nie są to gorzkie żale frustrata... Miałem okazję posłuchać dwóch wzmacniaczy NAD i jednego odtwarzacza CD... Jak dla mnie kompletna klęska brzmieniowo... To co najbardziej nie lubię czyli sucho, metalicznie, jazgotliwie - tego się nie da słuchać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim celem nie jest bezwzględna obrona marki NAD. Każdy audiofil/meloman ma różne oczekiwania i każdego co innego interesuje w dźwięku. Bywa że nasze gusta i preferencje się czasami pokrywają co pomaga i prowadzi do wyrażania bardziej obiektywnych opinii i wniosków. Ostatecznie i tak wszystko o kant biodra bo pisać sobie można a organoleptyczne doświadczenia i tak weryfikują rzeczywistość. Nie mniej myślę że warto dzielić się spostrzeżeniami i wiedzą dla definiowania i kształtowania zdrowych prądów myślowych w tym hobby.

29 minut temu, Elbing napisał:

(...) Miałem okazję posłuchać dwóch wzmacniaczy NAD i jednego odtwarzacza CD... Jak dla mnie kompletna klęska brzmieniowo... To co najbardziej nie lubię czyli sucho, metalicznie, jazgotliwie - tego się nie da słuchać...

Czy aby swojego stanowiska i zdania nie wyrobiłeś na podstawie odsluchu nowszych konstrukcji NAD zbudowanych w klasie D typu C388, C368, C338 itp.? 

W przeciwieństwie do nowszych konstrukcji trudno mi uwierzyć aby tak brzmiały wzmacniacze NAD. Zapewniam Cię że charakter wcześniejszych serii zbudowanych tradycyjnie w klasie A/B są zupełnym przeciwieństwem tego co napisałeś. Tak się też niechybnie składa że szczęśliwie posiadam NAD Masters M3 który to gra przede wszystkim bogatą, nasyconą i gładką średnicą z basem o właściwej masie i szlachetnej górze. 

ps. Szkoda że NAD zainspirował się klasą D w swoich nowszych produktach zwłaszcza gdy ich konstrukcje w klasie A/B mają bardziej ucywilizowany i analogowy charakter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tal napisał:

Tak myślałem że jesteś prostaczkiem i tchórzem który brędzluje się biciem piany.

ps. współczuję ofiarom Twojej działalności którym nie potrafisz pomóc bo jeśli serwisujesz podobnie jak budujesz zdania to nawet radiobudzika bym Ci nie powierzył. 

Za to ty jestes oszolomem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.