Skocz do zawartości
IGNORED

jaki polecacie dobry transport plików?


markamm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z powodów funkcjonalnych szukam dobrego transportu plików jako zamiennika laptopa z którego gram obecnie.

Laptop jest ustawiony pod audio niemniej często używam go równolegle do odtwarzania muzyki co potrafi degradować jakość dźwięku.

Nie chcę kupować drugiego komputera lub raspberry, także NAS plus streamer raczej nie wchodzą w grę.

Zaciekawił mnie QAT RS3 gdzie pliki mógłbym załadować na wewnętrzny dysk, ale mało jest opinii użytkowników.

Jest też CoctailAudio X40 tyle że niepokoi mnie DAC na Sabre (lubię detaliczne granie ale raczej po ciepłej stronie z wypełnieniem i "fakturą" dźwięku)

Jakaś alternatywa to wszystko w jednym - Naim Uniti Atom - ale znów nie znalazłem opinii na jakim poziomie jest dźwięk.

Dlatego wszelkie sugestie są mile widziane

 

pozdawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zapraszam na odsłuchy Cocktail Audio X40 (https://www.q21.pl/cocktail-audio-x40.html) bądź modelu wyższego X50 (https://www.q21.pl/cocktail-audio-50.html). Myślę, że brzmieniowo X40 powinna Cię usatysfakcjonować, urządzenie rzeczywiście gra analitycznie, jednak dźwięk jest dobrze wypełniony. Kwestia indywidualnych preferencji. Natomiast zawsze można pomyśleć o zewnętrznym przetworniku, którym dopasujemy charakter brzmienia do własnych preferencji. Myślę, że takie rozwiązanie jest najlepsze tak pod względem jakości dźwięku, jak i otrzymanej funkcjonalności w danym budżecie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bądź modelu wyższego X50 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )....

 

Myślałem bardziej o X40 bo ma wbudowany DAC i krótką drogę transport -> DAC. To rozwiązanie jakoś na logikę wydaje się lepsze niż zewnętrzny DAC gdzie trzeba zapewnić dobrą jakość połączenia.

Czy oprócz CocktailAudio jest jeszcze jakaś alternatywa transport z DAC do 8k PLN?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intuicja powinna rozstrzygać kiedy wokale mają dobrą dykcję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jednak warto zainteresowac sie raspberry pi z allo digi one ? Skoro chcesz przeznaczyc do 8k na transport to jak Ci sie nie spodoba maline wyrzucisz do kosza ;)

Kropla w morzu to marne kilkaset zlotych a moze zalatwic sprawe "na chwile" :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jednak warto zainteresowac sie raspberry pi z allo digi one ? Skoro chcesz przeznaczyc do 8k na transport to jak Ci sie nie spodoba maline wyrzucisz do kosza ;)

Kropla w morzu to marne kilkaset zlotych a moze zalatwic sprawe "na chwile" :))

Zgoda, tylko nie widzę allo digi one dostępnej w polskim sklepie. No i jeszcze kwestia czy wymaga to lutowania i czy trudno "postawić" na tym jakiś system. Niemniej mam dokładnie takie odczucia, jakbym miał bym wydać 8k za sam transport bez DAC to kupiłbym McBook Air jako dedykowany transport do plików ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Zgoda, tylko nie widzę allo digi one dostępnej w polskim sklepie. No i jeszcze kwestia czy wymaga to lutowania i czy trudno "postawić" na tym jakiś system. Niemniej mam dokładnie takie odczucia, jakbym miał bym wydać 8k za sam transport bez DAC to kupiłbym McBook Air jako dedykowany transport do plików ... :)

 

Zacznij od raspbery z nakładką hifiberry digi+pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nic nie lutujesz, składasz jak kanapkę :)

Wgraj moodeaudio lub rune na karte sd, a będziesz zaskoczony jak to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgoda, tylko nie widzę allo digi one dostępnej w polskim sklepie. No i jeszcze kwestia czy wymaga to lutowania i czy trudno "postawić" na tym jakiś system. Niemniej mam dokładnie takie odczucia, jakbym miał bym wydać 8k za sam transport bez DAC to kupiłbym McBook Air jako dedykowany transport do plików ... :)

 

Ale to nie jest jakieś super granie sprawdzałem i jest to klasa squezeboxa którego mam ta malina. Wiec pozostalem przy squezeboxie - a to streamer za trochę ponad 1000zl. Też szukam czegoś lepszego i finkcjonalnego do zastąpienia squezeboxa nie jest łatwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zgoda, tylko nie widzę allo digi one dostępnej w polskim sklepie. No i jeszcze kwestia czy wymaga to lutowania i czy trudno "postawić" na tym jakiś system. Niemniej mam dokładnie takie odczucia, jakbym miał bym wydać 8k za sam transport bez DAC to kupiłbym McBook Air jako dedykowany transport do plików ... :)

 

Allo Digi One składasz jak klocki lego w 5 minut. Zero filozofii, nawet jest filmik na YT. Złożone wygląda tak:

 

digione-player.jpg

 

To oczywiście wersja z wyjściem SPDIF, ale jest też wersja z wyjściem USB:

 

usbridge.jpg

 

a tak wygląda złożona i schowana w obudowie:

 

usbridge.jpg

 

 

Kupiłem obydwie wersje - teraz będę testował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

dziękuję Wszystkim za rady (w szczególności instrukcje "maliny", faktycznie montaż jest banalny)

Auralic u mnie odpadł bo software ma na iOS.

Kupiłem QAT RS3 po odsłuchach.

Funkcjonalność do moich potrzeb: bajka (obsługa tabletem, słucham pliki z dysku, nie używam Tidal, Spotify itd. - tego tu brak)

Jakość dźwięku mocno adekwatna do ceny, DAC'a też już nie szukam.

Dynamika dźwięku rewelacyjna (w porównaniu do tego co słuchałem), można odkrywać płyty na nowo i znów czerpać radość ze słuchania :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Porównywałeś do Maliny + DAC za 5k ?:)

Niestety nie miałem takich możliwości, tylko do "strumieniowców" w podobnym przedziale.

Głównie takie na kości Sabre i brzmienie było nie było takie jak lubię (choć detaliczność i przestrzeń czasami imponująca).

Asahi Kasei "siadło" idealnie w moim guście plus dostałem odtwarzacz i DAC w jednym - tyle w temacie ...

(i nie jest to żadna reklama bo dostępność urządzeń spada i firma QAT "cichnie" na rynku)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.