Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy Dac


blackromek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar ulepszyć trochę mój system , granie z plików i transportu CD

Jako transport plików robi stream magic 6 podłączony po lan (rj45) do sieci lokalnej w której jest nas synology jako magazyn plików , dalej Sm6 po spdif do zewnętrznego daca ( audio Gd nfb 28 chip sabre) .Transport CD to Pioneer pd 9700 po spdif do daca , dac nfb 28 po xlr do wzmacniaczy . Jako pierwszy upgrade chciałem wymienić dac

1. Z bardzo dobrze zrealizowanym wejściem spdif ( miło jak by były dwa )

2. Koniecznie zbalansowany ( oba wzmacniacze mam zbalansowane )

3. Dodatki w rodzaju pre , wzmak słuchawkowy nie potrzebne

4. Najważniejsze koniecznie lepsza jakość grania w stosunku do mojego obecnego AGD nfb 28 , bardzo chętnie inna kość słyszałem że akm bardzo dobre

5. Cena od - do powiedzmy 6-7 tys oczywiście myślę o używce

6. Moje wstępne typy to

Hegel hd 25

Audiobyte black dragon

Nad m51

Z góry dzięki za rady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Mam Black Dragona i baaardzo polecam

wiele osób twierdzi, że lepszy od Hegla, nie wiem - nie porównywałem - nie czułem potrzeby. Bardzo ciekwaym imho dac jest tańszy m2tech young, bardzo dobry jest też podobno Pathos z Premiumsound - tam masz możliwość zrobienia head-head. Świetny jest też wg mnie Schiit Gungnir Multibit.

A używki można mieć pewnie z poziomu 12-14.000, tych dac nie znam, pewnie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnym DACiem do rozważenia jest T+A DAC9 DSD

Nie miałeś na myśli T+A DAC 8 dsd? Ten znam, ale o 9 nie słyszałem.

 

Słyszałem ostatnio T+A 8 dsd ale nie u siebie w systemie, więc nie mam punktu odniesienia do swojego Black Dragona.

Grało to na bardzo wysokim poziomie. Tyle, że to +5 tyś zł w stosunku do Audiobyte.

Z używkami to jest tak, że i rok można polować:)

 

1. Z bardzo dobrze zrealizowanym wejściem spdif ( miło jak by były dwa )

 

Napiszę Ci szczerze, że ja zmieniłbym w pierwszej kolejności źródło.

Próbowałem różnych DAC z moim CXN CA i zmiany były tak małe, że już niemal uwierzyłem, że każdy DAC z danego przedziału cenowego brzmi tak samo:)

On po prostu ogranicza DACi i grają one z nim w duecie niemal tak samo, słowo.

Tym bardziej masz różne rozwiązania typu Auralic, Sotm, Bluesound, oraz różne inne zbudowane na malinie.

Uważam, że będą one lepsze niż CA w roli transportu po coaxialu, daj się namówić i wypożycz jeden z nich.

U mnie różnica była od pierwszych chwil i sprzedałem cxn, tym bardziej ten był strasznie kulawy jeśli chodzi o aplikację.

Drugi DAC Ci z resztą niepotrzebny (SM6), szukaj dobrego źródła a potem DAC, już nie koniecznie z koncentracją na Coaxial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

proponuję w Twoim systemie posłuchać przetwornik Hegel HD25, mamy nawet egzemplarz poekspozycyjny w stanie idealnym w atrakcyjnej cenie (https://www.q21.pl/hegel-hd25-outlet-dostawa-gratis.html). Zapraszam serdecznie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś na myśli T+A DAC 8 dsd? Ten znam, ale o 9 nie słyszałem.

 

Słyszałem ostatnio T+A 8 dsd ale nie u siebie w systemie, więc nie mam punktu odniesienia do swojego Black Dragona.

Grało to na bardzo wysokim poziomie. Tyle, że to +5 tyś zł w stosunku do Audiobyte.

Z używkami to jest tak, że i rok można polować:)

 

 

 

Napiszę Ci szczerze, że ja zmieniłbym w pierwszej kolejności źródło.

Próbowałem różnych DAC z moim CXN CA i zmiany były tak małe, że już niemal uwierzyłem, że każdy DAC z danego przedziału cenowego brzmi tak samo:)

On po prostu ogranicza DACi i grają one z nim w duecie niemal tak samo, słowo.

Tym bardziej masz różne rozwiązania typu Auralic, Sotm, Bluesound, oraz różne inne zbudowane na malinie.

Uważam, że będą one lepsze niż CA w roli transportu po coaxialu, daj się namówić i wypożycz jeden z nich.

U mnie różnica była od pierwszych chwil i sprzedałem cxn, tym bardziej ten był strasznie kulawy jeśli chodzi o aplikację.

Drugi DAC Ci z resztą niepotrzebny (SM6), szukaj dobrego źródła a potem DAC, już nie koniecznie z koncentracją na Coaxial.

Dużo słyszałem że transport da więcej niż zmiana daca też w to nie do końca wieżę ale w audio nie raz się przekonałem że nie koniecznie mam rację . Dobrze jak się zabrać do upgrade transportu tylko jedna sprawa nas synology musi być uwzględniony jako magazyn plików ( 4 tb muzyki używany tylko do plików muzycznych )

 

Dużo dobrego słyszałem o sotm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo słyszałem że transport da więcej niż zmiana daca też w to nie do końca wieżę ale w audio nie raz się przekonałem że nie koniecznie mam rację

 

Dużo dobrego słyszałem o sotm

To nie jest tak, że transport plików może wprowadzić większą zmianę niż zmiana DACa, ja tego nie stwierdziłem.

 

Miałem na myśli głównie to, że przy Twoim Camridge Audio, będzie być może tak jak było u mnie, czyli nie poznasz potencjału testowanego DACa bo SM6 będzie wąskim gardłem i gdzie go nie podpiąłem było podobnie.

 

Sotm oczywiście warty sprawdzenia, najlepiej ultra. Wtedy będziesz wiedział ile wnosi transport:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo słyszałem że transport da więcej niż zmiana daca też w to nie do końca wieżę

Nie wierzę, nie wierzę :-)

 

Nic nie napisałeś jakie masz kolumny? Jeżeli chcesz wydać aż 7000zł na używany DAC to lepiej bys zrobił, gdybyś dołożył do kolumn.

Zmiana dźwięku będzie zdecydowanie większa niż nawet najlepszy DAC. No chyba, że masz kasę i chcesz zakupić sobie magiczne pudełeczko, wtedy nie wnikam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Dużo słyszałem że transport da więcej niż zmiana daca też w to nie do końca wieżę ale w audio nie raz się przekonałem że nie koniecznie mam rację . Dobrze jak się zabrać do upgrade transportu tylko jedna sprawa nas synology musi być uwzględniony jako magazyn plików ( 4 tb muzyki używany tylko do plików muzycznych )

 

Dużo dobrego słyszałem o sotm

dac przetwarza...to co dostaje, shit in shit out, to nie czarodziej .Wyobraź sobie odtwarzacz cd, dobry, z dobrym dac na pokładzie. Audiofilsko nagraną płytę zagra zachwycająco...zapodaj mu zjechaną mp3 - przecież jej nie zaczaruje;p;p - dlatego transport jest ważny, u mnie ipurifier2 zrobił mega robotę na wejściu do dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sitek ma rację. Poza tym nie pakuję się w Hegla.. Masz bardzo dobrego Daca.. Przez tydzień grały u mnie oba. Wg mnie nie ma porównania z korzyścią dla Audio GD. Tak samo jak MTech Young DSD, podobna szkoła grania jak Hegla. No chyba że szukasz misiowatych klimatów do usypiania. Oczywiście można to zmienić odpowiednim towarzystwem w torze ale nieodparcie odnoszę wrażenie że to jest poszukiwanie antidotum na ich braki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

tu się nie zgodzę, to uproszczenie z sabre, bo podobno są i dobre realizacje, ale ja to słyszę w każdym, a miałem kilka, Audio-gd też. Jakiś cyfrowy nalot, minimalny, na marginesie, ale mi nie pasuje. Jakoś wszystkie dac na innych kościach słuchało mi się milej, nawet te prostsze.

 

Także rozumiem autora. U mnie m2tech był wyraźnie szybszy od Hegla, ciekawszy. Ale jak wyżej - Black Dragon i Schiit Gungnir to imho top 2 z tego co poznałem w tym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego transport jest ważny, u mnie ipurifier2 zrobił mega robotę na wejściu do dac

 

Pełna zgoda Ipurifier robi genialna robotę w transporcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych DAC z moim CXN CA i zmiany były tak małe, że już niemal uwierzyłem, że każdy DAC z danego przedziału cenowego brzmi tak samo:)

On po prostu ogranicza DACi i grają one z nim w duecie niemal tak samo, słowo.

Tym bardziej masz różne rozwiązania typu Auralic, Sotm, Bluesound, oraz różne inne zbudowane na malinie.

Uważam, że będą one lepsze niż CA w roli transportu po coaxialu, daj się namówić i wypożycz jeden z nich.

 

 

Potwierdzam. Stream Magic 6 i CXN z różnymi zewnętrznymi DACami grał mi praktycznie tak samo.

To wykluczało zasadność dokupienia do niego jakiegokolwiek lepszego DACa gdyż potencjał był marnowany.

Z 851N jest już sporo lepiej.

Kiedyś pisałem, że 851N też w roli transportu jest kiepski, odszczekuję :) Sprawdziłem dość dokładnie, to jednak inne urządzenia i tu już można wycisnąć więcej z DACa zewnętrznego.

Na 851N już słychać różnice pomiędzy DACami, choć z dobrego DACa można wycisnąć jeszcze więcej transportem lepszym niż CA.

Te urządzenia są dobre jako całość (dla mnie bardzo funkcjonalne, aplikacja działa u mnie dobrze), natomiast zakładając, że będziemy korzystać z zewnętrznego DACa, lepiej wybrać inny transport.

 

Moja rada jest taka:

- chcesz zostać z Stream Magic 6, odpuść zabawę z zewnętrznymi DACami i szukaj zmian innymi składowymi systemu lub:

- chcesz wycisnąć więcej z DACa, zmiań transport (zobacz jak Twój obecny DAC może zagrać jak dostanie inny transport, np. Ariesa Mini), potem można iść dalej i próbować innych przetworników.

 

Trzeba też wziąć pod uwagę rodzaj wyjść z transportu i wejść do DACa, to jak połączymy te urządzenia.

Różnice w dźwięku mogą wynikać (i wynikają często) też stąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankiedys miałem SM6 i jako DAC i jako transport i nie sposób się z tym nie zgodzić że jest kiepski.

Przez SM6 myślałem że transport i jego znaczenie w systemie to mrzonki aby wyciągnąć kasę. Ale po zakupie głupiej maliny zmieniłem zdanie. Malina kest naprawdę świetnym transportem za niewielkie pieniądze

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czarny Romek - jakie masz kolumny?

Kolumny mam nie za specjalne tez w tym roku do wymiany paradigm monitor 11v7 wzmacniacz hybrydowy cav a12 ale. Mam też system słuchawkowy i tu jest już lepiej bo mam dobry lampowy wzmacniacz + słuchawki Audeze lcd 3 , hifiman he 500 , fostex th 900 więc tor dobry i szukałem poprawy grania z plików zmiana dac była dla mnie najszybszym sposobem na lepszą jakość ale widzę że się myliłem , więc co audio Gd nfb 28 zostawić jako dac i wymiana transportu i teraz pytanie powiedzmy że decydowałbym się na rozwiązanie sotm -200 , to brać zwykłą wersje + singxter su 1 plus jak rozumiem dwa zasilacze (czy oprócz singxter jeszcze coś trzeba wpinać w tor )

Czy opcja dwa sotm ultra + zasilacz przy wersji ultra nie potrzeba już żadnych konwerterów ? . Trzeba iść widocznie tą drogą tylu ludzi się na pewno nie myli pomóżcie ogarnąć te wszystkie urządzenia i wytłumaczcie mi jak to ma być krok po kroku z góry dzięki

 

Aha pliki magazynuje na Nas synology

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackromek na Twoje pytania ciężko będzie znaleźć jednoznaczną odpowiedź lub w ogóle znaleźć odpowiedź.

Nie wiele osób posiada Singxera su-1, tym bardziej po małej przeróbce jeśli piszesz o zasilaczu zewnętrznym, czyli najlepiej wymiana regulatora napięcia+zasilacz.

 

Z drugiej strony jeśli chodzi o Sotm sms200 ultra to mało kto go zna, chyba byłem jednym z pierwszych który go słuchał u nas w kraju, raczej nikt nie da Ci odpowiedzi co lepsze, do dziś ma go może dopiero garstka osób, od 2 tygodni jest w sprzedaży.

 

Singxer używany jest głównie po to aby sygnał usb przekonwertować na i2s, choć są osoby które używają AES/EBU czy SPDIF. Tak więc ten możliwości ma więcej, ale z drugiej strony to znów wydłużona ścieżka i dodatkowy kabel.

Sotm ma już dobry zegar wewnątrz, również ogranicza jitter i gra na wyższym poziomie od wersji podstawowej. Czy będziesz chciał zwykłego czy ultra to należy mu zapewnić dobry zasilacz.

 

Możliwości jest sporo. Ja nie namawiam do drogich rozwiązań, możesz zawsze spróbować malinę jak koledzy sugerują i np. wypożyczyć iFi iGalvanic 3.0, on też potrafi wiele poprawić.

W ciemno to nie kupowanie, trzeba koniecznie sprawdzać u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blackromek na temat Sotm i Singxera się nie wypowiem (tutaj Emdester ma na pewno doświadczenie, pewnie też napisze Ci sporo o połączeniu Black Dragona z Singxerem) ale na Twoim miejscu - jeśli w ogóle myślisz o zmianie kolumn - zacząłbym od tego.

Może i tor słuchawkowy masz OK, ale skoro jeszcze w tym roku chcesz zmienić kolumny, zacząłbym od nich a później dobierał takie elementy jak transport, DAC czy dodatki do nich.

Inaczej kupisz coś, zmienisz kolumny (które najprawdopodobniej wniosą do brzmienia najwięcej), okaże się, że czegoś w dźwięku za dużo, za mało, coś nie tak i znowu będą kombinacje z pozostałymi elementami.

Zacznij na początku od tych "grubszych spraw" a potem pod to próbuj z resztą toru.

Sprzedaj Paradigmy (skoro o tym myślisz), dołóż te 6-7 tys. i za "dyszkę" kupisz już naprawdę dobre kolumny, zwłaszcza jeśli bierzesz pod uwagę używki.

 

Ostatnio jest jakaś nagonka na DACi, ludzie próbują tym uzdrowić cały system, a tak naprawdę jeśli kolumny są niewłaściwe czy akustyka kuleje, niewiele tym zrobimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś na myśli T+A DAC 8 dsd? Ten znam, ale o 9 nie słyszałem.

 

Słyszałem ostatnio T+A 8 dsd ale nie u siebie w systemie, więc nie mam punktu odniesienia do swojego Black Dragona.

Grało to na bardzo wysokim poziomie. Tyle, że to +5 tyś zł w stosunku do Audiobyte.

Z używkami to jest tak, że i rok można polować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pełna zgoda Ipurifier robi genialna robotę w transporcie.

Czy IFI Audio iPurifier spdif ma sens przy transporcie CD ( Pioneer pd 9700)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego cdeka. Powiem o moich doświadczeniach z NAD 541. Różnice jakie wprowadzał IFI ipurifier SPDIF były niewielkie i na pewno nie zdecydowałbym się za jego zakup i używanie w konfiguracji z napędem CD tego NADa. A ponieważ IFI robi doskonałą robotę z Google Chromcastem NAD jest na emeryturze i stoi tak na wszelki wypadek jakby nam Internet wyłączyli :)). Z pamięci to IFI wprowadza do finalnego dźwięk podawangeo z NADa więcej uporządkowania w scenie dźwiękowej , lepsze wybrzmienia wysokich tonów- tyle zapamiętałem. Natomiast nie wiem jak by było w Twoim przypadku , tylko testy dałyby odpowiedź. .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

czy ktoś w Wawie ma Schiit Gungnir Multibit (ewentualnie Yggdrasil, ewentualnie odpowiedni Hegel HD)?

Może chciałby go posłuchać w kombinacji Hegel H200 + ATC SCM...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.