Skocz do zawartości
IGNORED

Wokale w heglu h80


Ronaldo9

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji chcialem was o cos zapytac.czy można podlaczyc kablem coux.av receiver z heglem??.zastanawiam sie czy muglbym sluchac radia internetowego na codzien????

 

dlaczego myślisz, że nie można tego zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wytłumaczyć jak wzmacniacze klasy hi fi (nie tylko Hegel) mogą cofać średnicę i eksponować dół i górę pasma? Przecież one mają charakterystyki płaskie jak stół, co można wykazać w pomiarach (Marantz i Hegel miały pomiary w jednym z magazynów audio - dostępne również w internecie). To kolumny mają różne charakterystyki przekładające się na barwę brzmienia.

Marantz ma pokrętła regulacji barwy. Może używałeś ich do dostosowania barwy do swoich preferencji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wytłumaczyć jak wzmacniacze klasy hi fi (nie tylko Hegel) mogą cofać średnicę i eksponować dół i górę pasma? Przecież one mają charakterystyki płaskie jak stół,

 

W końcu jakiś rozsądny głos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz swoje obserwacje jak juz pograsz chwile po coaxie.

powiem ci ze tluke juz 3 plyte cd na cox.supry trico(57£)i nie odczulem zadnej zmiany. Co mnie zastanawia to fakt ze to kabel za 57£.gdzie Rca ktore urzywam koszTuja 290£.ciekawe czy droższy cox by cos zmienil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj lepiej dobrej, dynamicznie grającej lampy. Miałem piec lat temu dylemat, co wybrać spośród 10 wzmacniaczy, 9 tranzystorowych, w tym Hegla H70 i co...? Wygrała Jolida 302CRC, a że mam ProAki D2, więc mogę zarekomendować takie połączenie, jako bardzo pasujące do siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcesz brnąć w kable myśląc że coś zmienisz ?

 

Posłuchaj rady kolegi wyżej, lampa i dopiero wtedy poczujesz wokale i instrumenty, a z tą charakterystyką wzmacniaczy to tylko lampy mają liniową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko odpisalem koledze qyzej ktory zasugerowal kabel cox.a co do kabli to wiem ze qszyacy maja inne teorei itd.ja nie bede sugerowal sie czyimia odczuciami ponieważ sam sie przekonalem ze kable moga cos wnieść. Tydzień temu dotarly domnie dwa kable zasilajace russa andrewsa power cord 300 ktroe wniosly w moj system kolejna dawke ciezkiego basu.o interco.tellurium q juz pisalem wyzej wiec co.jak co ale ja w kable wieze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztoff

(Konto usunięte)

Barwa dźwięku

 

Barwa4.png

 

 

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/wzmacniacze-i-amplitunery-lista/806-hegel-h80

 

 

ps.

 

Czego jeszcze nie wiadomo ?

 

Czy ktoś może wytłumaczyć jak wzmacniacze klasy hi fi (nie tylko Hegel) mogą cofać średnicę i eksponować dół i górę pasma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwa dźwięku

 

Barwa4.png

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

ps.

 

Czego jeszcze nie wiadomo ?

 

Ciekawe jak zmierzono ową barwę dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chcialem was o cos zapytac.czy można podlaczyc kablem coux.av receiver z heglem??.zastanawiam sie czy muglbym sluchac radia internetowego na codzien???

dlaczego myślisz, że nie można tego zrobić?

a noby jak

 

najpierw podaj jaki to dokładnie av receiver, w możliwości podłączenia zależą od wyjść cyfrowych odbiornika. Pod hegla możesz również podłączyć komputer po usb....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wytłumaczyć jak wzmacniacze klasy hi fi (nie tylko Hegel) mogą cofać średnicę i eksponować dół i górę pasma? Przecież one mają charakterystyki płaskie jak stół, co można wykazać w pomiarach (Marantz i Hegel miały pomiary w jednym z magazynów audio - dostępne również w internecie). To kolumny mają różne charakterystyki przekładające się na barwę brzmienia.

Marantz ma pokrętła regulacji barwy. Może używałeś ich do dostosowania barwy do swoich preferencji?

 

Życie jest chyba jak zwykle bardziej skomplikowane. Dwa wzmacniacze mogą mieć jednakowo płaskie charakterystyki przy 1W na obciążeniu rezystancją ale ten o większej wydajności prądowej będzie lepiej kontrolował membrany głośników niskotonowych co może dawać szczuplejszy ale lepiej kontrolowany bas. Czyż nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

najpierw podaj jaki to dokładnie av receiver, w możliwości podłączenia zależą od wyjść cyfrowych odbiornika. Pod hegla możesz również podłączyć komputer po usb....

denon avr x3300w

 

Kolumny-wzmacniacz-przetwornik-transport-akustyka-podświadomość-kable

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denon avr x3300w

 

darek nigdy nieuzyskales prgresu wymiana kabli????

 

Denon nie posiada wyjścia cyfrowego, więc odpada. Jak chcesz słuchać radia internetowego + pliki to mam propozycję.

 

Sparky USBridge -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sparkiego podłączysz po usb, sterujesz tym z telefonu, tabletu, komputera. Jakość bajkowa.

 

 

PS: możesz podłączyć Hegla pod Denona. Hegel w trybie bridge będzie robił za końcówkę mocy Denona, czyli z Denona wychodzisz preoutem w RCA Hegla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Sparkiego polecam inne, tańsze rozwiązanie: Chromecast Audio + kabel optyczny mini toslink - toslink. Jest to urządzenie od Google i steruje się tym smartphonem z androidem. Sprawdź czy dostępne aplikacje na Chromecast cię satysfakcjonują.

 

PS Sam mam Hegel H80 + Chario Pegasus spięte kablami Chord Clearway od PC i jestem bardzo, bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Sparkiego polecam inne, tańsze rozwiązanie: Chromecast Audio + kabel optyczny mini toslink - toslink. Jest to urządzenie od Google i steruje się tym smartphonem z androidem. Sprawdź czy dostępne aplikacje na Chromecast cię satysfakcjonują.

 

tak z ciekawości, sprawdzałeś sparkiego? szczególnie zasilanego we właściwy sposób? Ja miałem chromecasta, fajny na początek, tani, ale da się lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "zasilany we właściwy sposób"?

Można lepiej, ale do radia internetowego ze stratnym audio i z komercyjnej jakości nagraniami ma sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy zmianie kabla zasilającego, powiedz mi czemu miało by się coś zmienić ? Jesli kabel ma odpowiednią średnicę to nic się nie zmienia. Niech Ci ktoś zrobi ślepy test. Napisz wyniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "zasilany we właściwy sposób"?

Można lepiej, ale do radia internetowego ze stratnym audio i z komercyjnej jakości nagraniami ma sens?

 

zasilany we właściwy sposób znaczy:

A - Sparky impulsowo, karta liniowo

B - Sparky i karta liniowo

 

Rzeczywiście, do radia internetowego Chromecast wystarczy. Nie chcę być źle zrozumiany, Chromecast to świetne urządzenie, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy zmianie kabla zasilającego, powiedz mi czemu miało by się coś zmienić ? Jesli kabel ma odpowiednią średnicę to nic się nie zmienia. Niech Ci ktoś zrobi ślepy test. Napisz wyniki.

srednice czego????proponuje sprawdzic russa andrewsa power cord 100 lub 300

Po 60 dniach mozna zwrócić produkt i odzyskac pieniądze. W uk bywam na targach muzycznych kiedys widIalem jak przedstawiciel firmy nordost zmienial bezpiecznik w kablu co spowodowalo ze system gral glosniej .na sali nie bylem sam .i widziałem wiele zdziwoonych twarzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki wszystkim za info. Temat uważam za zamknięty.szkoda ze nieodezwal sie zaden wlasciciel hegla.

 

Zajrzyj do zakładki "Kluby" odszukaj wątek o Heglu i czytaj, pytaj.

Albo nie czytaj, słuchaj muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy zmianie kabla zasilającego, powiedz mi czemu miało by się coś zmienić ? Jesli kabel ma odpowiednią średnicę to nic się nie zmienia. Niech Ci ktoś zrobi ślepy test. Napisz wyniki.

 

dzisiaj pobawiłem się kablami zasilającymi. Summa summarum zmieniłem kabel zasilający listwę. Później przyszedł mój ślepy test (w postaci mojej Partnerki, która podczas zmian była poza domem), dowiedziałem się, że wokal się przesunął do przodu i w ogóle to jakby dwa dobre nagrania na siebie nałożyli na siebie (scena wysunęła się do tyłu).

 

PS: z doświadczenia wiem, że są systemy bardzo podatne na zmianę kabla zasialającego, jak i takie którym taka zmiana niewiele wnosi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy zmianie kabla zasilającego, powiedz mi czemu miało by się coś zmienić ? Jesli kabel ma odpowiednią średnicę to nic się nie zmienia. Niech Ci ktoś zrobi ślepy test. Napisz wyniki.

zgodzis sie ze mna ze kable ktore testowales mogly nie pasowac do reszty twojego sprzętu. Tak jak w moim przypadku kable QED z heglem ??moze tak byc???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.