Skocz do zawartości
IGNORED

Wokale w heglu h80


Ronaldo9

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okablowaniu QED to wokal byl.komplet wycofany .po kilku piosenkach zajrzalem za hegla sprawdzic czy wszytko jest podlaczone tak.jak trzeba.podejrzewam ze genesis nic nie zawinil ,ale kiedy tyl podlaczylem inter.TQ bez wachania nastepnego dnia zamowilem kable glosnikowe tej samej firmy.szczeze to.niedalem genesisom za duzo czasu zeby sprawdzic jak zagraja z innym interconectem.

 

Dodam jeszcze ze te kable ciezko mi bylo zachowac w jednym kawalku,dlatego ze sa one grube i malo elastyczne.moje d18 maja gniazda b.wysoko i po kilku miesiacach oslona w kolo kabla zaczela pekac przy bananach od strony wzmacniacza jak i kolumny

 

Tak to byl silwer spiral

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze opinie sa podzielone.ja sam.jestem przekonany ze to wlasnie hegel bierze na siebie cale te zamieszanie.zmarantzem.moje d18 sposywaly sie dobrze i nie moglem nazekac na nic. Dlatego nie bede winil d18 ani perla lite. Tellurium black byly 100 razy lepsze niz wczesniejsze okablowanie firmy QED (glosnikowe genesis, inter conect xt40 signature) ,a wiec kabli tez nie bede zmienial poniewasz nie chce po 2 miesiacach kolejny raz inwestowac w inne kable.fajnie bylo.by uslyszec jeszcze kilka komentarzy od wlascicieli h80.dzieki wszyskim za pomoc.

 

 

 

Tez tak slyszalem ze naim z proakami hula dobrze

 

Z Heglem jest tak, że te wzmaki starają się nie dodawać nic od siebie, grają tak jak pozostałe elementy toru i zawsze ograniczeniem jest właśnie ten najsłabszy jego element. Hegel gra to co jest zapisane w materiale dźwiękowym.

Jeżeli chodzi konkretnie o H80 to jest on przeznaczony do strojenia kolumn łatwych do napędzenia i tu często jest pies pogrzebany.

Mówiąc wprost to dość ciężka droga, żeby stworzyć system na bazie hegla, ale jak już się uda to zapomnisz o innych wzmacniaczach i będziesz się cieszył muzyką wszelaką, nawet taką której nigdy nie brałeś pod uwagę.

 

Zwróć uwagę jak bardzo rozbieżne są opinie o tych wzmakach. Wynika to właśnie z faktu, że w zależności z czym go zestawisz tak zagra, gdyż można go dowolnie stroić pod własne preferencje, ale nie jest to łatwe gdyż wymaga czasu i odpowiedniego podejścia do tematu.

 

Wiem to z własnego doświadczenia, także od siebie szczerze polecam i życzę wytrwałości a jeżeli nie masz czasu na takie zabawy to sprzedaj i zapomnij.

 

Bardzo dobre granie w heglu zaczyna się od modelu H200, nie wiem jak H190, gdyż nie miałem jeszcze przyjemności go sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale cie rozumiem.nie mam żalu do hegla za to ze jest naturalny.wlasnie slucham marka knopflera i wszystko gra jak trzeba.wokal jest idealny.moze.moje niektóre plyty sa slabo nagrane .cos wykabinuje szybko sie h80 nie pozbede bo był bym chyba jedynym niezadowolonym z hegla na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z postu #10 w tym wątku wynika, że odtwarzaczem jest marantz sa15s2, podłączony przez analogowy interconect.

 

Stąd pytanie, czy próbowałeś podłączać źródło w domenie cyfrowej, czyli np. coaxem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z postu #10 w tym wątku wynika, że odtwarzaczem jest marantz sa15s2, podłączony przez analogowy interconect.

 

Stąd pytanie, czy próbowałeś podłączać źródło w domenie cyfrowej, czyli np. coaxem.

nie nieprubowalem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj i porównaj. H80 ma całkiem przyzwoitego DACka, może będzie lepiej niż z marantza.

dzieki za info sprubuje jutro bo wiem ze gdzies mam kabelek supry,a powiedz mi ktory tam jest dac z hd11 czy hd2??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dac w H80 jest naprawdę dobry jak na wbudowany układ i najbliżej mu do HD11, bardzo neutralne, transparentne brzmienie.

Moim zdaniem świetnie go spasowali ze wzmakiem i na dobrą sprawę można przy nim zostać na dłuższy czas.

Po coax1 gra najlepiej, USB sobie daruj.

 

Doskonale cie rozumiem.nie mam żalu do hegla za to ze jest naturalny.wlasnie slucham marka knopflera i wszystko gra jak trzeba.wokal jest idealny.moze.moje niektóre plyty sa slabo nagrane .cos wykabinuje szybko sie h80 nie pozbede bo był bym chyba jedynym niezadowolonym z hegla na tym forum.

 

Wierz mi na słowo, że właśnie hegel jest bardzo często sprzedawany zaraz po zakupie z przyczyn o których pisałem.

W heglu im wyżej z modelem tym lepiej, przez lepiej rozumiem to, że wzmak daje większe możliwości strojenia pod własne preferencje.

Tak jak pisałem od H200 jest już naprawdę dobrze, ale można jeszcze lepiej czyli H300/H360, główne różnice to lepsze rozciągnięcie i zróżnicowanie basu i żeby to wykorzystać trzeba już dysponować kolumnami które owe cechy pokażą. W innym przypadku nie doświadczysz dużej różnicy między nimi a H200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .od niedawana posiadam w swoim zestawia hegla h80.po podlacz3niu go do kolumn zauwazylem spora roznice w wokalu.mianowicieczesto odczuwalne jest to ze wokal jest cofniety .nie mialem tago problemu kiedy posiadalem marantza pearl lite.chcialem zapytac czy ktos sie spotkal z taka sytuacja ???.dzieki za pomoc

Po co w ogóle zmieniałeś PM lite'a na klocek właściwie z tego samego zakresu cenowego?

 

W większości wzmacniaczy najczęściej niestety siedzą DACi typu podłącz PS4 albo tuner TV sat i zapomnij, chcesz żeby to grało jak trzeba zewnętrzne źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Perla mialem dosc dlugo i cos mnie wznielo.na zmiane.w uk urzywany sprzet nie jest taki drogi wiec zaryzykowalem.rozwarzalem miedzy h80.a a sugdenem a21.primare i30 i densenem,aa i oczywiscie caspian.

 

W swoim zetawie posiadam odtwarzacz marantza 15s2 .wiec nie nastawialem sie na innego daca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

czy Hegel nie dodaje nic od siebie? Nie wiem jak wyższe, ale H80 ma imho wgraną pewną aksamitność, gładkość i wg mnie jednak "wygładza" muzykę. Inaczej rozumiem przejrzystość - to raczej Krell i wg mnie Baltlab właśnie - lepiej różnicują nagrania, H80 ciut je ujednolicał, ale to b dobry wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim zetawie posiadam odtwarzacz marantza 15s2 .wiec nie nastawialem sie na innego daca

 

Nie wiem dla wewnętrznego dac'a to raczej Hegla nie warto kupować. Niemniej powinieneś sam sprawdzić wypożyczając np. HD12 lub coś od innego producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalezalo mi na jego dacu.marqntz robi swietne odtwarzacze cd .poprostu chcialem sprubowac czegos innego

 

Sugerujecie ze 15s2 ma gorsz3go daca od h80???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalezalo mi na jego dacu.marqntz robi swietne odtwarzacze cd .poprostu chcialem sprubowac czegos innego

 

Sugerujecie ze 15s2 ma gorsz3go daca od h80???

 

To raczej nie jest kwestia DAC'a tylko dopasowana urządzeń. Swoją drogą każdy CD Hegla jak i DACi mają wyjścia XLR i chyba po XLR gra to lepiej niż po RCA. (Trzeba by sprawdzić co piszą po forach Hegla).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofniety wokal -mam na mysli to ze na niektorych plytach mozna odczuc ze wokalista siedzi jakies 3m za scena.tak jak by instrumentybyly ustawione na 100% mocy a wokal 70%

 

Eeeeeee... a kabelki kolumnowe dobrze podpięte? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tak chyba ze sa sposoby o ktorych nigdy nie slyszalem.ale niech zerkne ,hmm czerwony do czerwonego i czarny z czarnym.mysle ze sie nie pomylilem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H80 ma taką charakterystykę, że lekko cofa środek pasma i eksponuje skraje. Nie jest to jednak jego wada, tylko cecha, która wymaga odpowiedniego doboru pozostałych elementów toru.

 

Poprawnie skonstruowany wzmacniacz nie powinien niczego cofać. Taka cecha to wada. Nie po to kupuję wzmacniacz, aby później ponosić dodatkowe koszty i kombinować z wymianą innych elementów toru w celu przywrócenia prawidłowej charakterystyki przenoszenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawidłowej charakterystyki przenoszenia

Zatem dlaczego na rynku jest tylu fanów grania wypchniętą średnicą albo wypchniętą górą albo dołem ?

Ilu ludzi tyle preferencji . Najgorzej jak ktoś próbuje się do czegoś na siłę przekonać a jeszcze gorzej jak ktoś na siłę każe nam zmienić gust .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem dlaczego na rynku jest tylu fanów grania wypchniętą średnicą albo wypchniętą górą albo dołem ?

Ilu ludzi tyle preferencji . Najgorzej jak ktoś próbuje się do czegoś na siłę przekonać a jeszcze gorzej jak ktoś na siłę każe nam zmienić gust .

Może choćby ze względu na wady słuchu występują dane preferencje niemniej dobry sprzęt nie powinien zmieniać treści nagrania a tak się dzieje jeżeli charakterystyka przetwarzania w praktyce nie jest płaska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi przyszlo do glowy,mianowicie ile godzin dali byscie na wygrzanie kabli glosnikowych.h80 kupilem urzywanego.rca byly również z drugiej ręki,ale kable glosnikowe kupilem nowe jakies 3miesiace temu

 

A moze to wlasnie Hegel gra bardziej wyrownanie (neutralnie) i to Marantz Ci sztucznie wypychal srednice? ;)

tak tez moze byc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chcialem was o cos zapytac.czy można podlaczyc kablem coux.av receiver z heglem??.zastanawiam sie czy muglbym sluchac radia internetowego na codzien????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.