Skocz do zawartości
IGNORED

Zakup nowego telewizora który wybrać?


matins

Rekomendowane odpowiedzi

Witram

 

Planuje zakup nowego telewizora i mam upatrzone dwa modele tylko jestem w tej dziedzinie laikiem i szukam porady

 

1. SONY KD-55XE7077 (2017r)

2. SONY KD-55XD8599 (2016r)

 

chyba że ktoś coś innego poleca?

 

budżet 3500zł

matryca 55" 4K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest tylko taka , że 55XD ma zastosowaną technologię triluminos a 55XE nie no i ten pierwszy zużywa więcej pradu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Sony to A1 ale to niestety inny budżet. :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba są na 60 HZ matrycach i oba świeca podobnie.

Teraz TV to jedno i to samo. Ja wiem że chcesz wybrać jak najlepiej. Ale serio różnic to miedzy nimi znaczących nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam biore Philipsy. AmbiLight robi mega robotę. A ostatnio dokupiłem 2 żarówki Hue - super efekt przy oglądaniu meczy jak w pokoju jest zielono :)

Tak wiem, zaraz się znajdą osoby które będą negować AL... spoko, jeden lubi blondynki, drugi brunetki a trzeci kolegę z pracy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba są na 60 HZ matrycach i oba świeca podobnie.

Teraz TV to jedno i to samo. Ja wiem że chcesz wybrać jak najlepiej. Ale serio różnic to miedzy nimi znaczących nie ma.

A 55XD85 nie jest przypadkiem na matrycy 120Hz? Tak czy inaczej jest to IPS, więc wieczorne seanse będą wyglądały mizernie, ale w dzień bardzo miło mi się patrzy na ten model.

chyba że ktoś coś innego poleca?

 

budżet 3500zł

matryca 55" 4K

Za 3600 był w Saturnie Panasonic 58EX700 (pewnie kwestia czasu aż wróci ta cena w którymś sklepie), to 60Hz ale z lekko licząc 4-krotnie lepszym kontrastem od w/w Soniaka. Pytanie więc, czy planujesz oglądać coś przy słabym oświetleniu, bądź przy jego braku. Sony na IPS-ie będzie wtedy tylko drażnić, za to w dzień jak dla mnie gra ładniej od tego Panasonica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Panasonica 4K hdr 55. Zanim wybrałem zastanawiałem się jeszcze nad Amilajtem Philipsa, też b. dobry wybór według mnie i mojej żony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips 55PUS6561 za 3399 zł a kalibracją będzie najlepiej realizował potrzeby bo jest na matrycy natywnej 100Hz.

Ambilight robi na wszystkich extra wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 55XD85 nie jest przypadkiem na matrycy 120Hz

my bad. JEST na 120 HZ fakt.

Philips 55PUS6561 za 3399 zł a kalibracją będzie najlepiej realizował potrzeby bo jest na matrycy natywnej 100Hz.

Ambilight robi na wszystkich extra wrażenie.

NA 120 ale ok. Ambilight do zgaszenia. Jak można na tym ogladać seasne.

Wybierz od CzokoLoko na pewno będziesz zadowolony.

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Stadionie na AVS pokazywali najnowszą serię OLED Panasonica, po rozmowach podczas prezentacji można było dojść do wniosku, że ta seria jest w tej chwili nr, jeden na świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy widzieli mają inne zdanie niż producent na Stadionie:

I Cena i na Philipsa który wypadł lepiej i na Lg to 50% wartości Oleda Panasonica,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.