Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, cino napisał:

Czy ja dobrze rozumiem ze sprzedales z jakiegos powodu xianga oraz kilka elementow do jego modyfikacji bo spodobal ci sie inny dac RME z mnostwem ustawien.  Nastepnie kupiles smsl dac ktory zaryzykuje stwierdzenie - gra zdecydowanie gorzej od sprzedanego xianga (tymbardziej po wymianie elementow z zdjecia wyzej) ?

Czy mozesz napisac jaki tor audio posiadasz?

No tak wyszło ,być może jestem głuchy:) Ale to dobrze bo zostanie PLN w kieszeni.

Mój tor audio to :

Musical fidelity m6si 

triangle signature theta 

MAlina digi one signature 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, dancos said:

No tak wyszło ,być może jestem głuchy:) Ale to dobrze bo zostanie PLN w kieszeni.

Mój tor audio to :

Musical fidelity m6si 

triangle signature theta 

MAlina digi one signature 

Gratuluje fajnego zestawu jak i tego ze nie slyszysz wielkiej roznicy:-) Zdecydowanie tak jest latwiej i taniej.

Ja mam za soba kolejne porownanie mojego xianga tym razem z Lampizatorem czyli juz polka dosc wysoka cenowo i konkluzja jest taka ze w niektorych aspektach to inne granie i nie zawsze gorsze. Mam w planie jeszcze kilka urzadzen do sprawdzenia/porownania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przeciwnik dla xianga 🙂

Nuprime dac 9 

Bardzo przyjemny dac.  Kultura grania i wyrafinowane to pierwsze co rzuca się w ucho.  Fajny detal . 

Xiang grał bardziej ofensywnie i rzucał wszytko na twarz 

Xiang przyzwyczaił mnie do chaosu, więc muszę sie z nuprime zaprzyjaźnić. 

Gładkość grania nuprime zaskakuje.

 

e140d561d2af.jpg

Edytowane przez dancos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 9/27/2022 at 12:59 AM, dancos said:

Kolejny przeciwnik dla xianga 🙂

Nuprime dac 9 

Bardzo przyjemny dac.  Kultura grania i wyrafinowane to pierwsze co rzuca się w ucho.  Fajny detal . 

Xiang grał bardziej ofensywnie i rzucał wszytko na twarz 

Xiang przyzwyczaił mnie do chaosu, więc muszę sie z nuprime zaprzyjaźnić. 

Gładkość grania nuprime zaskakuje.

 

e140d561d2af.jpg

W srodku tez napewno cos cos mozna poprawic 🙂

Zostaje czy tylko na testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, cino napisał:

W srodku tez napewno cos cos mozna poprawic 🙂

Zostaje czy tylko na testy?

Jednak nie jestem głuchy i dac smsl - 9 to nie jest dobry dac 🙂

Nuprime -9 chyba raczej zostanie .

po kilku dniach odsłuchu nuprime ,mogę przyznać , że xiang nie potrafi definiować basu.  Wokal suchy i strasznie ubarwiał saksofon.  Kiepskie nagrania kaleczył , był bezlitosny i często przez to musiałem rezygnować z odsłuchu takich gorszej jakości kawałków.

Nuprime mnie zachwyca. Scena w głąb i na boki bardzo podobna do xianga ( ale to akurat xiang robił  wybornie ).

wokale , bas , kultura grania .

Musical m6si może pracować bez przedwzmacniacza i to połączenie wykorzystałem . No i tu znów duża poprawa. Mikro detale nabrały wyrazu a szczególnie przy wokalach można z łatwością usłyszeć oddech artysty 🙂

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@dancos Chyba przeoczyłem, ale jakich zmian dokonałeś w Xiangu? On gra na twarz i bezlitośnie, ale sądziłem, że podstawowe modyfikacje zrobią z tym porządek, a tu okazuje się, że niekoniecznie. Suchotnik to prawda, ale zaskoczyło mnie to, że egzemplarz po modach i dalej rozczarowuje definicją basu. Ja jak pamiętam niemodowany model szybko ucinał subbas (model na AK4495SEQ).

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.10.2022 o 21:16, Lumperator napisał:

@dancos Chyba przeoczyłem, ale jakich zmian dokonałeś w Xiangu? On gra na twarz i bezlitośnie, ale sądziłem, że podstawowe modyfikacje zrobią z tym porządek, a tu okazuje się, że niekoniecznie. Suchotnik to prawda, ale zaskoczyło mnie to, że egzemplarz po modach i dalej rozczarowuje definicją basu. Ja jak pamiętam niemodowany model szybko ucinawł subbas (model na AK4495SEQ).

Wydaje mi się , że każdy egzemplarz gra inaczej. 

Śledząc cały wątek , odnoszę wrażenie że mój szang był gorszego sortu , skoro nuprime  dac 9 za niespełna 4000 zł gra zdecydowanie przyjemniej ... 

Może nie jestem w stanie wyłapać niuanse...

Może oto w tych chodzi .

Słuch mam dobry , pracuje uszami 🙂

 

 

 

Edytowane przez dancos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 10/28/2022 at 8:51 PM, dancos said:

Wydaje mi się , że każdy egzemplarz gra inaczej. 

Śledząc cały wątek , odnoszę wrażenie że mój szang był gorszego sortu , skoro nuprime  dac 9 za niespełna 4000 zł gra zdecydowanie przyjemniej ... 

Może nie jestem w stanie wyłapać niuanse...

Może oto w tych chodzi .

Słuch mam dobry , pracuje uszami 🙂

 

 

 

Styl grania taki sam jednak napewno beda roznice wynikajace z dobrania roznych elementow jak kondy itp. 
Po kilku testech stwierdzam ze „wada” mojego zmodyfikowanego xianga jest pewnacecha w jego brzmieniu tonalnym. wysokie tony odbiegaja jakoscia na plus od reszty pasma. 
Mozna by rzec ze cala modyfikacja poprawila duuzo mocniej gorne rejestry niz reszte. Co nie oznacza ze srednica i niskie sa zle ale roznica jest slyszalna - sprawdzane na 2 systemach. 
Poszukiwania drugiego przetwornika trwaja😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mój Xiang Sheng na sprzedaż:

XIANGSHENG DA-05B USB DAC DSD xmos 24bit/384K 32/192 (MUIA9831352) 

Color : Black Front Panel
Version : Xmos USB DAC IC + Dual-Core DSD Decoder AK4497EQ
Voltage : 230V
Transformer : R-core transformer
Vacuum Tube : GE 5670(Made in USA)

https://www.olx.pl/d/oferta/xiangsheng-xiang-sheng-da-05b-ak4497eq-CID99-IDRYpBe.html?bs=olx_pro_listing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
15 minut temu, siwmad napisał:

Kolega zarekomendował mi tego 05b ale on jest już nie dostępny. Jaki model XiangSheng do 2000 zł aktualnie polecacie?

05AII kosztuje psie grosze i ma sporo większy potencjał niż 05B. Mam oba, w obu bardzo dużo dłubałem - ostatnio okazało się, że Chińczycy wsadzili za mocne trafo do mojego 05AII (na wtórnym 18VAC wypluło, u kolegów z tym samym sprzętem w tym samym miejscu pomiaru jest 14V) i regulatory dyskretne mi się lekko mówiąc gotowały... Uznałem, że to dobra okazja by jeszcze trochę pomodzić i oprócz zamówienia dwóch nowych traf, poprosiłem kolegę o przelutowanie oryginalnych układów PCM1794 w miejsce chińskich podróbek, no i kondy filtrujące zbocznikować +regulatory wymienić na te od Muzga. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale cholernie tęsknię za tym 05AII, 05BII którego słucham teraz to nie to samo... Trafa pewnie będą za parę dni, zamówiłem ponad 2tyg temu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Hej. Posiadam wersję 05b i mam mały problem. Słucham muzyki z laptopa na Amazon Music i niestety wygląda na to że nie mogę słuchać plików o wyższym próbkowaniu jak 44 kHz, są odtwarzane ale jest komunikat "device capability 44kHz". Sterownik XMOS mam w wersji 4.13, nowszej nie znalazłem. Może ktoś z Was jest w stanie coś podpowiedzieć, Xiang powinien spokojnie obsłużyć gęstsze pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Maxxrv napisał:

W 10 i 11 instaluje się w 7 już nie 

 

 

Mam jeszcze lapka z  win7, nawet z ciekawości zobaczę jak tam działa, ale to w wolnej chwili, napiszę, czy mi się udało. Widzę że w wersji A też jest XMOS 208, więc stery pewnie te same. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Posiadam XiangSheng 05AII 2x PCM1794

obraz.thumb.png.a4130a5bcd2e723f08bc70567a3cdb1e.png

1. Czy wymiana czarnych u mnie akurat niebieskich kondów za lampą wpływa tylko na wyjście Tube czy na XLR tez? Nie chce wymieniać nie potrzebnie jeśli wpływa tylko na tor lampy bo używam XLR

 

2. Drugie pytanie mam w nim opa 2604AU i chce wymienia na Staccato Dual OSH DHa - wymienić wszystkie 3szt czy ten jeden najbliżej lampy również jest tylko do toru lampowego?

 

3. Jak widać jeden kond na dzień dobry wybulony 🙂 Na jaki wymienic? Nichicon Fine Gold będzie ok? Od czego ten kond wybulony jest od toru audio czy zasilania?

 

4. Ogólnie mam jeszcze pytanie które elementy są od toru audio a które od zasilania?

Co warto wymienić w celu upgrade żeby najbardziej wpłynąć na dźwięk który i tak już jest dobry w tym przedziale $

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, vinyltronic napisał:

Witam

Posiadam XiangSheng 05AII 2x PCM1794

obraz.thumb.png.a4130a5bcd2e723f08bc70567a3cdb1e.png

1. Czy wymiana czarnych u mnie akurat niebieskich kondów za lampą wpływa tylko na wyjście Tube czy na XLR tez? Nie chce wymieniać nie potrzebnie jeśli wpływa tylko na tor lampy bo używam XLR

 

2. Drugie pytanie mam w nim opa 2604AU i chce wymienia na Staccato Dual OSH DHa - wymienić wszystkie 3szt czy ten jeden najbliżej lampy również jest tylko do toru lampowego?

 

3. Jak widać jeden kond na dzień dobry wybulony 🙂 Na jaki wymienic? Nichicon Fine Gold będzie ok? Od czego ten kond wybulony jest od toru audio czy zasilania?

 

4. Ogólnie mam jeszcze pytanie które elementy są od toru audio a które od zasilania?

Co warto wymienić w celu upgrade żeby najbardziej wpłynąć na dźwięk który i tak już jest dobry w tym przedziale $

 

Pozdrawiam

Zasadniczo, to wszystko w nim wypadałoby wymienić. Projekt dobry, druk nienajlepszy (na to nic nie poradzisz), części fatalne 😅 Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic, zapraszam z fabrycznym do mnie, porównasz i zobaczysz o jaką stawkę w ogóle toczy się ta gra i zdecydujesz jak wysoko chcesz postawić sobie poprzeczkę. Mój Xiang jest na tyle podłubany, że już więcej niewiele się da i jak go włączam, to potem ciężko mi wstać z fotela. Gdy już chcę kończyć odsłuch, to jeszcze średnio przez około godzinę biję się z samym sobą, by go wyłączyć. 9 godzin mi się zdarzyło go słuchać parę dni temu - wciągające, rozdzielcze granie pełne detalu, ale absolutnie niemęczące. Robiłem też A/B z gramofonem z wkładką MC Gold Note Donatello Gold i preampem Audio GD LP-1HE, różnice były bardzo subtelne, co chyba dobrze świadczy o Xiangu. Szybko wachlowałem selektorem we wzmacniaczu i po chwili każda z 3 osób które prosiłem o wskazanie czy leci winyl czy cyfra nie była w stanie poprawnie wskazać. Dopiero jak wiesz czego szukasz, to drobne detale pozwalają rozróżnić. Oczywiście z innym, sporo lepszym, lampowym phono już tak nie jest, ale to już inna kwota, nieco inne granie. Ciężkie do uzyskania w cyfrze, Lampizator takie czary ogarnia. 

 

Co do pytań:

 

1. Warto wymienić, 0,47uF lub mniejsze nawet można akurat tam. Patrz punkt 4 - o wiele więcej to odczujesz jak zmienisz po zrobieniu zasilania, niż przed. Bez tego możesz nawet mieć wrażenie że kasa w błoto. 

2. To bufor i kanały, w konwersji też wypada wymienić, ale wszystko z czasem. Stacatto bez szału, można lepiej wydać pieniądze. 

3. Który konkretnie? Ślepy jestem. Zakreśl jak możesz, albo priv. Pewnie filtracja zasilania jak w pobliżu stabilizatora. 

4. Nie rozróżniaj tak - w sensie, że w kategoriach "jedno bardziej warto zrobić od drugiego". Od zasilania właśnie bym zaczął (solidny elektrolit +bocznik na filtrację i wywalenie stabilizatorów gównianych wraz z ich obwodami, a w ich miejsce np. dyskretne od Muzga wsadzić, diody wymienić koniecznie), bo dopiero jak to jest zrobione tip top, to wszystkie zmiany elementów biernych w torze audio są porządnie słyszalne. 

 

Nie warto iść w półśrodki, bo jak zrobisz Xianga na full, to może się okazać że masz sprzęt na lata i cały system będziesz musiał wymienić żeby dotrzymał mu kroku (czyli masz DAC na wyrost) - u mnie dokładnie tak było, nagle się okazało że wszystko jest wąskim gardłem, tylko nie on. Kosztowo to wyjdzie nienajtaniej, ale nie słyszałem nic w tych pieniądzach, co by się zbliżyło do niego (same części wyjdą minimum 5-6k). 

 

Edytowane przez Bundy_AL01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Bundy_AL01 napisał:

Zasadniczo, to wszystko w nim wypadałoby wymienić. Projekt dobry, druk nienajlepszy (na to nic nie poradzisz), części fatalne 😅 Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic, zapraszam z fabrycznym do mnie, porównasz i zobaczysz o jaką stawkę w ogóle toczy się ta gra i zdecydujesz jak wysoko chcesz postawić sobie poprzeczkę. Mój Xiang jest na tyle podłubany, że już więcej niewiele się da i jak go włączam, to potem ciężko mi wstać z fotela. Gdy już chcę kończyć odsłuch, to jeszcze średnio przez około godzinę biję się z samym sobą, by go wyłączyć. 9 godzin mi się zdarzyło go słuchać parę dni temu - wciągające, rozdzielcze granie pełne detalu, ale absolutnie niemęczące. Robiłem też A/B z gramofonem z wkładką MC Gold Note Donatello Gold i preampem Audio GD LP-1HE, różnice były bardzo subtelne, co chyba dobrze świadczy o Xiangu. Szybko wachlowałem selektorem we wzmacniaczu i po chwili każda z 3 osób które prosiłem o wskazanie czy leci winyl czy cyfra nie była w stanie poprawnie wskazać. Dopiero jak wiesz czego szukasz, to drobne detale pozwalają rozróżnić. Oczywiście z innym, sporo lepszym, lampowym phono już tak nie jest, ale to już inna kwota, nieco inne granie. Ciężkie do uzyskania w cyfrze, Lampizator takie czary ogarnia. 

 

Co do pytań:

 

1. Warto wymienić, 0,47uF lub mniejsze nawet można akurat tam. Patrz punkt 4 - o wiele więcej to odczujesz jak zmienisz po zrobieniu zasilania, niż przed. Bez tego możesz nawet mieć wrażenie że kasa w błoto. 

2. To bufor i kanały, w konwersji też wypada wymienić, ale wszystko z czasem. Stacatto bez szału, można lepiej wydać pieniądze. 

3. Który konkretnie? Ślepy jestem. Zakreśl jak możesz, albo priv. Pewnie filtracja zasilania jak w pobliżu stabilizatora. 

4. Nie rozróżniaj tak - w sensie, że w kategoriach "jedno bardziej warto zrobić od drugiego". Od zasilania właśnie bym zaczął (solidny elektrolit +bocznik na filtrację i wywalenie stabilizatorów gównianych wraz z ich obwodami, a w ich miejsce np. dyskretne od Muzga wsadzić, diody wymienić koniecznie), bo dopiero jak to jest zrobione tip top, to wszystkie zmiany elementów biernych w torze audio są porządnie słyszalne. 

 

Nie warto iść w półśrodki, bo jak zrobisz Xianga na full, to może się okazać że masz sprzęt na lata i cały system będziesz musiał wymienić żeby dotrzymał mu kroku (czyli masz DAC na wyrost) - u mnie dokładnie tak było, nagle się okazało że wszystko jest wąskim gardłem, tylko nie on. Kosztowo to wyjdzie nienajtaniej, ale nie słyszałem nic w tych pieniądzach, co by się zbliżyło do niego (same części wyjdą minimum 5-6k). 

 

obraz.thumb.png.1f7183c9115383005dee4376639ff012.png

Zaznaczony kond który jest wybulony

 

Co w takim razie zamiast staccato?

 

Możesz wrzucić zdjęcie swojego jak to wygląda w srodku u Ciebie ewentualnie jakiś opis co wymieniłeś i na co:)

 

Jestem z krk także do wawy za daleko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2022 o 22:07, Bundy_AL01 napisał:

Wreszcie koniec. Z wielką pomocą @gustwao około 150 elementów wymieniłem i tak wygląda obecnie mój 05AII - jeszcze wstawiłbym mu trafo do sekcji cyfrowej, ale niestety nie za bardzo wiem skąd je wziąć... Planowałem zamówić z Badel, ale wypięli się na mnie. Obiecali wycenę w ciągu 2-3 dni i chociaż przypominałem się dwa razy, po prawie dwóch miesiącach wyceny brak, telefonu nawet nie odbierają 🙃

 

Lampy nawet nie zdążyłem mu wsadzić jakiejś lepszej, jak odpaliłem pierwszy raz jeszcze z fabryczną, tak gra do teraz i nie mogę go wyłączyć 😂

IMG_20220607_220103-min.jpg

jakie wartosci auricap i jakie jupiter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, vinyltronic said:

Chyba na początek wrzucę 7x opamp OPM3320D SE zamiast staccato

Później może diody i kondy tylko nie wiem które dokładnie diody wymienić ktoś podpowie?

Zabawe z opa bym chyba zostawil na koniec jako rodzynek i najlatwiejsza i zarazem najdrozsza wymiana. 
Diody prostownicze, naliczylem 12 sztuk, duza poprawa szczegolnie jesli tak jak ja wymienisz je po stabilizatorach i kondach w zasilaniu. 

60AB77C9-39EB-42BD-9E0F-7481C2F1DDCA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cino napisał:

Zabawe z opa bym chyba zostawil na koniec jako rodzynek i najlatwiejsza i zarazem najdrozsza wymiana. 
Diody prostownicze, naliczylem 12 sztuk, duza poprawa szczegolnie jesli tak jak ja wymienisz je po stabilizatorach i kondach w zasilaniu. 

60AB77C9-39EB-42BD-9E0F-7481C2F1DDCA.jpeg

jakie diody? jakie stabilizatory i jakie kondy masz u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/16/2023 at 8:07 PM, vinyltronic said:

jakie diody? jakie stabilizatory i jakie kondy masz u siebie?

Mialem bo tak jak pisalem zmienilem dac. 
Diody i kondy niestety niepamietam (w zasilaniu i ostatni od cyfry mialem mundorfy M-lytic)Stabilizatory od Muzga. 
Kilka razy byly opisywane w watku wiec czeka cie szukanie, choc chyba kazdy kto dlubie w xiangu powinien watek przeczytac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
12 minut temu, vinyltronic napisał:

Mam pytanie odnośnie kondów za lampa

Widzę że niektórzy zamiast 2.2/2.7uf dają tam 0.22uf lub 0,47uf

Jaka jest róznica w dzwięku w zmianie z 2.2uf na 0.22uf?

 

Zależy jakie kondy dasz. To też jest lepiej odczuwalne jak już masz zasilanie ogarnięte - akurat w tym miejscu, w którym mówisz pojemność nie ma takiego znaczenia, by rozpatrywać co jej zmiana wniosła. Jupitery lub Audyn Max Copper to minimum moim zdaniem - zmiana pojemności na mniejszą jest tu podyktowana czysto pragmatycznymi kwestiami. Weź kup i wstaw tam porządne 2,2uF - zarówno pod kątem wielkości, jak i pieniędzy trochę kiepsko to wygląda. Znacznie większe pole manewru jest z 0,22uF, czy też 0,33uF lub 0,47uF. Jak portfel pozwala, 0,47uF możesz dać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.