Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, gustwao napisał:

Tak próbowałem roon i foobar. 

Jeśli masz komputer z dobrymi zasilaczem liniowym to ładnie to gra. 

mam laptop Dell ze zwykłam zasilaczem + Audirvana Studio, i powiem Ci, ze też ładnie to gra.

Nawet zwykły drukarkowy kabel USB 🙂

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DAWH napisał:

mam laptop Dell ze zwykłam zasilaczem

Spróbuj podmienić ten zasilacz z della, z tego co pamiętam jest na 19.5v amper nie pamiętam. Na jakiegoś porządnego liniowca, będzie progresik. Jednak upewnij się wcześniej czy dell odpali bo coś mieli w zabezpieczeniach, że wolał oryginalny zasilacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, DAWH said:

dzięki wielkie ! udało się.

Czy słuchacie po usb ? Jakie macie zdanie na temat usb w Xiangu  w porównaniu do Spdif ?

Wczoraj zainstalowałem na laptopie Audirvanę Studio. Podpiąłem lapka bezpośrednio do XS.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Dziś dalszy ciąg testów, ale wygląda to bardzo obiecująco.

Dotychczasowy mój tranpsort, primare np5 prisma, grając po spdif, wydaje się wypadać blado w porównaniu do lapka z Audirvana Studio po USB. Szczególnie jeśli chodzi o streaming.

Ja od zawsze twierdzilem ze Xiang gra najlepiej po usb, albo przynajmniej u mnie z Cocktailem jest to najlepsze polaczenie. 
Ewentualnie bnc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cino napisał:

Hej mial ktos mozliwosc sluchanie a najlepiej porowbania z Xiangiem zmodowanym oczywiscie daca z Audio Gd R2R-7 dac?

 

Raczej wątpię, jednak jak interesujesz się czymś naprawdę z wysokiej półki, to zainteresuj się sonnet morpheus. Nie tylko gra na wysokimi poziomie,ale ma tz. magię. Warto posłuchać gdzieś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Pozwoliłem sobie dołączyć do klubu tego potencjalnie zacnego urządzenia, bo szukam dobrego i niedrogiego dacka, który zostanie że mną na lata- dość szukania. 

Chciałbym usystematyzować, zebrać w całość komplet informacji na temat Xiang Sheng. Stąd moje dwa podstawowe pytania, na które, chciałbym aby wypowiedzieli się użytkownicy najbardziej zaawansowanych wersji.

Pytanie 1. Jaki Xiang Sheng i w jakiej konfiguracji stockowej jest najlepszy z obecnie dostępnych? 

Pytanie 2. Jakie dokładnie modyfikacje wykonać aby był "kompletny"? Chcę wiedzieć co, gdzie i jakie marki podzespołów najlepiej?

Czytałem trochę Wasz (teraz już Nasz:-) klub i wiem że Macie wielkie doświadczenie 

Nie posiadam jeszcze urządzenia Ale mocno noszę się z zamiarem kupna, bo cena jest niezła ( około 1400 zł ze wszystkim bo akcyzy i cła nie ma w tych czasach z Chin na takie rzeczy)

Pozdrowionka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2021 o 08:28, cino napisał:

Ja od zawsze twierdzilem ze Xiang gra najlepiej po usb, albo przynajmniej u mnie z Cocktailem jest to najlepsze polaczenie. 
Ewentualnie bnc

Z tego co słyszę to rzeczywiście po usb jest lepiej, wygląda na to że Xiang ma całkiem dobrze zaimplementowane usb... Na pewno sporo zależy od samego transportu. Trudno tak naprawdę porównać usb i spdif mając różne transporty. Ale jak by nie było po usb gra bardzo przyzwoicie. Kusi mnie żeby kupić jakiś transport, choćby coś na daphile. 

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj podmienić ten zasilacz z della, z tego co pamiętam jest na 19.5v amper nie pamiętam. Na jakiegoś porządnego liniowca, będzie progresik. Jednak upewnij się wcześniej czy dell odpali bo coś mieli w zabezpieczeniach, że wolał oryginalny zasilacz. 

No niestety jeśli to jest nowy dell - nie wiem od którego modelu, to będzie problem. Ja do nowego Dell XPS podłączyłem przez konwerter wtyczki stary zasilacz della i ... Dell XPS zaczął się pluć że nie orygianlany. Notorycznie olewalem go i po paru komunikatach laptop wszedł w tryb ograniczenia mocy kompa i żadne resety nie pomagały aż dopiero wyciągnąłem baterie i później podłączyłem do oryginalnego zasilacza.ze starszymi dellami nie było problemów a i do streamowania muzy całkowicie wystarczają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja od zawsze twierdzilem ze Xiang gra najlepiej po usb, albo przynajmniej u mnie z Cocktailem jest to najlepsze polaczenie. 
Ewentualnie bnc

A jak grasz z Cocktail ? Co jest transportem a co DAC?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 hours ago, Marcin Wielgus said:


No niestety jeśli to jest nowy dell - nie wiem od którego modelu, to będzie problem. Ja do nowego Dell XPS podłączyłem przez konwerter wtyczki stary zasilacz della i ... Dell XPS zaczął się pluć że nie orygianlany. Notorycznie olewalem go i po paru komunikatach laptop wszedł w tryb ograniczenia mocy kompa i żadne resety nie pomagały aż dopiero wyciągnąłem baterie i później podłączyłem do oryginalnego zasilacza.ze starszymi dellami nie było problemów a i do streamowania muzy całkowicie wystarczają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A jak grasz z Cocktail ? Co jest transportem a co DAC?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oczywista oczywistosc ze Xiang robi za dac a Cocktail za transport, sprawdzane duzo razy i juz sie pogodzilem nad wyzszoscia Xianga nad Sabre z Cocktaila. 
 

pewnie juz bylo ale gwoli przypomnienia bo akurat biezacy u mnie temat, z wyjscia xlr jest duzo lepiej, oczywiscie w zaleznosci od czulosci wejscia wzmacniacza/koncowki jest lepiej lub duuzo lepiej😎

Jako ze nowy wzmacniacz (Bat-y zdetronizowane) nie posiada xlr to jestem zmuszony uzyc adapterow zlr/rca. Powiem krotko Neutrik czy Kacsa?

Kacsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cino napisał:
Oczywista oczywistosc ze Xiang robi za dac a Cocktail za transport, sprawdzane duzo razy i juz sie pogodzilem nad wyzszoscia Xianga nad Sabre z Cocktaila. 
 
pewnie juz bylo ale gwoli przypomnienia bo akurat biezacy u mnie temat, z wyjscia xlr jest duzo lepiej, oczywiscie w zaleznosci od czulosci wejscia wzmacniacza/koncowki jest lepiej lub duuzo lepiej
Jako ze nowy wzmacniacz (Bat-y zdetronizowane) nie posiada xlr to jestem zmuszony uzyc adapterow zlr/rca. Powiem krotko Neutrik czy Kacsa?
Kacsa


A co zdetronizowało BATa ? I jakiego miałeś ?
Co do symetryzacji sygnalu xlr - RCA to temat mocno przerobiłem że względu na wejście w BAT tylko symetryczne.

Zaraz podrzucę wątek gdzie temat jest szczegółowo opisany bo nie chce tu zaśmiecać.

Połaczenie XLR (symetryzator -> desymetryzator) czy przejściówka XLR do RCA

 

 

Warto poczytać aby nie poprawić sobie jakości

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam swojego XiangSheng DAC-05B 2x AK4495EQ . Ma wymienione, gniazdo zasilania viborg miedziane, gniazda rca na lepsze,  diody Vishay i op audiofeel 320. Sprawny, ładny, jestem pierwszym właścicielem.

Cena 1300zł, najlepiej odbiór osobisty. Można posłuchać przy odbiorze osobistym, nie wypożyczam.

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mik_ napisał:

Sprzedam swojego XiangSheng DAC-05B 2x AK4495EQ . Ma wymienione, gniazdo zasilania viborg miedziane, gniazda rca na lepsze,  diody Vishay i op audiofeel 320. Sprawny, ładny, jestem pierwszym właścicielem.

Cena 1300zł, najlepiej odbiór osobisty. Można posłuchać przy odbiorze osobistym, nie wypożyczam.

A na co zmieniłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lausiv napisał:

O ciekawe. Możesz opisać różnicę i z czym gra?

 

Gra z kolumnami yb audio na scan speak, z DBA double bass array z dsp fa252  z opóźnieniami  subami  26w scanspeakowymi itp. z haiku sol 2 signature.

Niby xiang grał dobrze i mi się podobał szczególnie po wymianie diód grałem na min od 2019r. nie myślałem od wymianie . Ale można lepiej dużoooooo lepiej.

Daleko do 004 tam jest upgrade usb amanero  femto, niby piszą ze sabre to zło, a u mnie zostanie 🙂

 

 

 

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mik_ napisał:

Gra z kolumnami yb audio na scan speak, z DBA double bass array z dsp fa252  z opóźnieniami  subami  26w scanspeakowymi itp. z haiku sol 2 signature.

Niby xiang grał dobrze i mi się podobał szczególnie po wymianie diód grałem na min od 2019r. nie myślałem od wymianie . Ale można lepiej dużoooooo lepiej.

Daleko do 004 tam jest upgrade usb amanero  femto, niby piszą ze sabre to zło, a u mnie zostanie 🙂

 

 

 

Dzieki, a mozesz w kilku słowach opisać gdzie największe różnice?

 

Edit: swoją drogą co tam dokladnie na basie siedzi w tych kolumnach, że suba dodałeś?

Ja mam kolumny projektowane przez chłopaków z ybaudio na sbacoustics i basu mam aż nadto.

Edytowane przez lausiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, lausiv napisał:

Edit: swoją drogą co tam dokladnie na basie siedzi w tych kolumnach, że suba dodałeś?

Ja mam kolumny projektowane przez chłopaków z ybaudio na sbacoustics i basu mam aż nadto.

Działają jak DBA, mają mało wspólnego z subami.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/double-bass-array-experience.19256/

zobacz pierwszy wykres z linku powyżej, działają tak, że zasypują doły na basie, które powoduje pomieszczenie i oczywiście likwidują górki.  Dzwięk nie odbij się od ściany za toba i nie narobi bałaganu. Moim pokoju jakie byś nie miał kolumny generuje góre na 35hz sporą były też doły. Basy mają teraz wykres jaki dostałeś z kolumnami od YB, a nie góry i przepaście generowane akustyką pokoju, mierzone mikforonem umik.

Yb zasługują na porządny DAC. Czasem myślisz ze basu masz aż nadto a okazuje się jest dziurawy, góra na basie np: 80 hz potem dół, a może przepaść i dalej znaów duża góra.

 

Pozdro

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mikeTree napisał:

Witajcie. Kilka dni temu napisałem tu odnośnie tego, czy ktoś mógłby opisać modyfikacje jakie należy zrobić w Xiangu i na prawdę nikt nie może napisać? Czy to kosztuje zbyt wiele...?

Ale wszystko zostało napisane, zadaj sobie odrobinę trudu i przeczytaj te sto stron 🙂

 

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, mikeTree said:

Witajcie. Kilka dni temu napisałem tu odnośnie tego, czy ktoś mógłby opisać modyfikacje jakie należy zrobić w Xiangu i na prawdę nikt nie może napisać? Czy to kosztuje zbyt wiele...?

Bylo opisywane kilka razy i to bardzo dokladnie, skoro niechce ci sie czytac to chyba mozesz przewinac i znalezc, praktycznie kazdy mial ten problem, kilka osob zrobilo mega robote sprawdzajac, testujac wymieniajac roznej marki elementy aby reszta miala gotowy schemat, chwala im za to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cino napisał:

Bylo opisywane kilka razy i to bardzo dokladnie, skoro niechce ci sie czytac to chyba mozesz przewinac i znalezc, praktycznie kazdy mial ten problem, kilka osob zrobilo mega robote sprawdzajac, testujac wymieniajac roznej marki elementy aby reszta miala gotowy schemat, chwala im za to. 

Grzebania w temacie jest naprawdę sporo, i szczerze powiedziawszy gdyby nie pomoc @gustwaoto bym się pogubił😅 Żeby mu oszczędzić odpisywania innym osobom w przyszłości, planuję zrobić grafikę na której zaznaczę wszystkie zmiany cyferkami i do tego zrobię listę użytych części, tak będzie przejrzyście i jeśli ktoś w przyszłości będzie pytał, to numer mojego postu podacie 😉

 

W trakcie przeróbek wymieniliśmy sporo ponad 100 wiadomości, więc postaram się to ładnie streścić tak, aby ostatecznie uzupełnić i w jednym miejscu zebrać wszystko, żeby nie było potrzeby wertowania 100+ stron tematu. 

 

Od razu mówię, że koszt samych części sporo przewyższa koszt Xianga, więc całość to okolice 5k PLN - sądzę, że za tą kwotę można coś naprawdę fajnego kupić i się nie wygłupiać z kołowaniem kilkudziesięciu części z całego świata (jakichś 70% użytych podzespołów nikt w PL nie sprzedaje...), ale frajdy ze stopniowo wprowadzanych zmian i końcowego efektu absolutnie nie żałuję (jeszcze kondensatory w zasilaniu czekają na zmianę). 

Edytowane przez Bundy_AL01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Grzebania w temacie jest naprawdę sporo, i szczerze powiedziawszy gdyby nie pomoc [mention=39666]gustwao[/mention]to bym się pogubił Żeby mu oszczędzić odpisywania innym osobom w przyszłości, planuję zrobić grafikę na której zaznaczę wszystkie zmiany cyferkami i do tego zrobię listę użytych części, tak będzie przejrzyście i jeśli ktoś w przyszłości będzie pytał, to numer mojego postu podacie
 
W trakcie przeróbek wymieniliśmy sporo ponad 100 wiadomości, więc postaram się to ładnie streścić tak, aby ostatecznie uzupełnić i w jednym miejscu zebrać wszystko, żeby nie było potrzeby wertowania 100+ stron tematu. 
 
Od razu mówię, że koszt samych części sporo przewyższa koszt Xianga, więc całość to okolice 5k PLN - sądzę, że za tą kwotę można coś naprawdę fajnego kupić i się nie wygłupiać z kołowaniem kilkudziesięciu części z całego świata (jakichś 70% użytych podzespołów nikt w PL nie sprzedaje...), ale frajdy ze stopniowo wprowadzanych zmian i końcowego efektu absolutnie nie żałuję (jeszcze kondensatory w zasilaniu czekają na zmianę). 

Zacna inicjatywa. I jeszcze jakbyś - tak to subiektywna ocena - ponumerowal w kolejności priorytetów wymieniania czyli co największy efekt przyniosło to No1 ... I take dalej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2021 o 20:12, Bundy_AL01 napisał:

koszt samych części sporo przewyższa koszt Xianga, więc całość to okolice 5k PLN - sądzę, że za tą kwotę można coś naprawdę fajnego kupić i się nie wygłupiać z kołowaniem kilkudziesięciu części z całego świata

Zapewne gro użytkowników stwierdzi, że i za 5k nie ma konkurencji. Co wg ciebie "fajniejszego" można kupić za powiedzmy 5-6k ? A ponieważ nie lubię ogólników w audio szczególnie, bo wychodzą z tego czasem duże nieporozumienia, sprecyzuj też proszę co dla ciebie oznacza "naprawdę fajnie grający" 😉

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DAWH napisał:

Zapewne gro użytkowników stwierdzi, że i za 5k nie ma konkurencji. Co wg ciebie fajniejszego można kupić za powiedzmy 5-6k ? 

A skąd mam wiedzieć, czy fajniejszego? 🙂 Luźno rzuciłem, że można kupić już coś całkiem fajnego za 5k i jeśli ktoś nie lubi zamawiać i czekać na części z całego świata, a potem je wlutowywać, to taka kwota daje już jakieś pole manewru by znaleźć coś co gra nienajgorzej. Ale co konkretnie? Gdybym nie wkroczył na ścieżkę przerabiania Xianga na bogato, pewnie łatwiej byłoby mi odpowiedzieć na to pytanie 😄 

 

Jeszcze sporo kondensatorów w zasilaniu mi zostało do wymiany, właśnie w tej chwili składam zamówienie na hificollective. Po nowym roku, jak już wszystko będzie zamontowane, wrzucę obiecany post ze wszystkimi przeróbkami.

Jest naprawdę dobrze - od ostatnich poprawek nie było wieczoru bez dłuższego odsłuchu, a jak muszę np. wyjść po zakupy, to nagle strasznie ciężko mi wstać 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie polecam wątek "zasilanie liniowe do Node 2/2i"
Właśnie Paweł z PD Creative które robi jedną z najlepszych zasilaczy liniowych będzie porównywał / testował parę strumieniowcow z DAC. Dzisiaj podał listę jakie będzie porównywał i to właśnie takie " w naszym" budżecie a nie za 20k nawet 10k nie chce przekraczać a ma wiedzę i specjalistuczny sprzęt .
Już opisał ergonomię i funkcjonalność .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.