Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, gustwao napisał:

albo taką wersję na 5v (ja mam tą wersję) można ją regulować od 5v do 12v. Dużo zmienia na plus. 

https://a.aliexpress.com/_v493Og

Jakiej firmy i gdzie kupowałeś rezystor.

 

13 godzin temu, gustwao napisał:

2r2 2w na  MOX mundorf lub janzen ale najlepiej 10w

Który stabilizator wybrać, bo jest tam wersja +5V~12V  i  -5V~12V?

Czy tylko ten jeden warto wymienić?

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adamk napisał:

Który stabilizator wybrać, bo jest tam wersja +5V~12V  i  -5V~12V?

Czy tylko ten jeden warto wymienić?

Dzięki za rady.

Też zamawiałem taki tydzień temu - wersja Silver (w koszyku Ci się taka nazwa pojawi jak wybierzesz +5V~12V ) 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Bundy_AL01 napisał:

Też zamawiałem taki tydzień temu - wersja Silver (w koszyku Ci się taka nazwa pojawi jak wybierzesz +5V~12V ) 🙂

Super, dzięki.

Rozumiem, że masz na pokładzie L7805CV, pytam dla pewności. Na tej linii jest 6V tak jak napisane na elemencie, czyli trzeba podciągnąć do 6V, one chyba pierwotnie są ustawione na 5V?

Ciekawe jakie zmiany po zamontowaniu, napisz jak przelutujesz, jestem bardzo ciekawy takiej świeżej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adamk napisał:

Super, dzięki.

Rozumiem, że masz na pokładzie L7805CV, pytam dla pewności. Na tej linii jest 6V tak jak napisane na elemencie, czyli trzeba podciągnąć do 6V, one chyba pierwotnie są ustawione na 5V?

Ciekawe jakie zmiany po zamontowaniu, napisz jak przelutujesz, jestem bardzo ciekawy takiej świeżej opinii.

Mam L7805CV w cyfrowej, dokładnie... o resztę podpytaj @gustwao, ale on zalatany chyba jakiś ostatnio, czekam aż potwierdzi mi dokładnie które kondy itp zamówić i skąd, bo jestem zielony 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Adamk napisał:

Rozumiem, że masz na pokładzie L7805CV, pytam dla pewności. Na tej linii jest 6V tak jak napisane na elemencie, czyli trzeba podciągnąć do 6V, one chyba pierwotnie są ustawione na 5V?

Jak zamówisz ten chiński to masz regulacje od 5v do 12v. Przed wymontowaniem l7805 lepiej sprawdzić jaka jest wartość na wyjściu pin 3. I ustawić taką samą na regulatorze dyskretnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2021 o 07:58, Robsonik napisał:

Jak dla mnie to  najsłabszy element, u mnie się nie sprawdziły , właśnie takie suche , techniczne.

OPA2604 przycinają soprany, ale nie nazwałbym ich suchymi. W niektórych aplikacjach bardzo dobrze się sprawdzają (przyjemna barwa). Ale zgodzę się, ogólnie szału nie ma. Z tańszych, LME49860 to też jedne z moich ulubionych, analogowo, z miększym basem i dobrze rozciągniętą górą.

Ciekaw jestem tego 05A II. Dziwi mnie, że dodali lampę do PCMki, ale moze ma to jakiś sens.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.11.2021 o 18:59, Lumperator napisał:

Ciekaw jestem tego 05A II. Dziwi mnie, że dodali lampę do PCMki, ale moze ma to jakiś sens

Po woli go ogarniam, lampa mnie tam nie dziwi bo wyjście analogowe ma identyczne jak w dac-05b. Lampa zaczyna odgrywać dużą rolę od jakiegoś poziomu modów. Wtedy sporo wnosi. Na podstawowym poziomie modyfikacji mniej jest słyszalna po przekroczeniu tz. półmetku modyfikacji słychać ja wyraźniej. Po zrobienia tz. Fulla można świetnie modelować dźwięk w zależności od zakupionej lampy. Lampy nos są najatrakcyjniejsze zwłaszcza z USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosi mnie juz, zeby znow popróbować czegoś nowego. Pytanie do osób, które się przesiadły lub porównywały z innymi dacami. Na co warto wg. Was sie przesiąść po xiangu aby roznica była wyraznie zauwazalna i warta pieniędzy?

 

P.S. rme adi2 o smsl su-9 - odpadły po odsluchach.

Edytowane przez lausiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2021 o 13:55, lausiv napisał:

Pytanie do osób, które się przesiadły lub porównywały z innymi dacami. Na co warto wg. Was sie przesiąść po xiangu aby roznica była wyraznie zauwazalna i warta pieniędzy?

Jeśli zainwestujesz i zrobisz konkretne mody to polecam dac-05a II . W standardzie gra mizernie . Po modach mocno mnie zaskoczył. 

Nie pożałujesz. Lepiej jest rozwiązana sekcja cyfrowa niz w Twojej starszej wersji,  a to robi sporą różnicę. I pod warunkiem że nie słuchasz hard rocka 😉. To ciepły i muzykalny DAC. 

W dniu 4.12.2021 o 10:22, ganjor86 napisał:

Ma ktoś jakiś pomysł co sprawdzić ?

Jesli na coaxial gra dobrze to wina albo gniazda albo kable optycznego. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, gustwao napisał:

Jeśli zainwestujesz i zrobisz konkretne mody to polecam dac-05a II . W standardzie gra mizernie . Po modach mocno mnie zaskoczył. 

Nie pożałujesz. Lepiej jest rozwiązana sekcja cyfrowa niz w Twojej starszej wersji,  a to robi sporą różnicę. I pod warunkiem że nie słuchasz hard rocka 😉. To ciepły i muzykalny DAC. 

Chyba jednak wolalbym najpierw posłuchać jak brzmi, a najlepiej w swoim systemie. Tutaj z xianguem moze byc pewien problem. Chyba ze może Ty jesteś z okolic wawy i mialbyś ochotę na spota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, lausiv napisał:

Chyba jednak wolalbym najpierw posłuchać jak brzmi, a najlepiej w swoim systemie. Tutaj z xianguem moze byc pewien problem. Chyba ze może Ty jesteś z okolic wawy i mialbyś ochotę na spota..

Niestety mieszkam znaczenie dalej, więc lipa. XS miałem 3 sztuki osobiście ak4495 dac-05b, ak4497 dac-05b II i pcm1794 dac-05a II. Jakieś porównanie miałem w stosunku do innych delta-sigma również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gustwao napisał:

Niestety mieszkam znaczenie dalej, więc lipa. XS miałem 3 sztuki osobiście ak4495 dac-05b, ak4497 dac-05b II i pcm1794 dac-05a II. Jakieś porównanie miałem w stosunku do innych delta-sigma również.

No trudno.

A mozesz opisac slyszalne różnice miedzy nimi przed modami oraz po modach. Który z nich najlepszy wg Ciebie i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2021 o 21:26, gustwao napisał:

rowa niz w Twojej starszej wersji,  a to robi sporą różnicę. I pod warunkiem że nie słuchasz hard rocka 😉. To ciepły i muzykalny DAC. 

Gustawo, co ma na myśli? ja slucham od cholery starej muzy typu Deep Purple, Black Sabbath, DIO, Rainbow etc. W sensie, że 05 II nie zagra takich gatunków, talerze nie będą mieć metaliczności i ataku? Dla mnie to byłby strzał w stopę. Co jak co, ale jak nie zagra Made In Japan, to dla mnie taki dac jest za przeproszeniem nic nie wart :) Wyprowadź mnie z błędu, jeśli coś źle rozumuje :)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Lumperator napisał:

Gustawo, co ma na myśli? ja slucham od cholery starej muzy typu Deep Purple, Black Sabbath, DIO, Rainbow etc. W sensie, że 05 II nie zagra takich gatunków, talerze nie będą mieć metaliczności i ataku? Dla mnie to byłby strzał w stopę. Co jak co, ale jak nie zagra Made In Japan, to dla mnie taki dac jest za przeproszeniem nic nie wart 🙂 Wyprowadź mnie z błędu, jeśli coś źle rozumuje 🙂

Podlaczam się do pytania, co kolega Gustwao ma na myśli? Dlaczego odradza ten dac do rocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, lausiv napisał:

A mozesz opisac slyszalne różnice miedzy nimi przed modami oraz po modach. Który z nich najlepszy wg Ciebie i dlaczego?

Przed modami najciekawiej z tego co pamiętam to grał 05B na ak4497. Ja już wszyscy wiedzą ten DAC kupuje się pod mody. Bez zrobienia modów to szkoda czasu, lepiej dołożyć jeszcze trochę i kupić coś lepszego. Jednak w tej cenie konkurenta ciężko znaleźć. 

Natomiast po modyfikacjach moimi zdaniem najlepiej w całym pasmie, barwnie z szeroką sceną , świetnymi wybrmieniami i bardzo muzykalnie gra 05A II pcm1794. Co ciekawego już przebił mojego poprzedniego faworyta ak4497 ( full mod) po około 50% zrobionych modyfikacji. 

To tyle w dużym skrócie. 

41 minut temu, Lumperator napisał:

Gustawo, co ma na myśli? ja slucham od cholery starej muzy typu Deep Purple, Black Sabbath, DIO, Rainbow etc. W sensie, że 05 II nie zagra takich gatunków, talerze nie będą mieć metaliczności i ataku? Dla mnie to byłby strzał w stopę. Co jak co, ale jak nie zagra Made In Japan, to dla mnie taki dac jest za przeproszeniem nic nie wart 🙂 Wyprowadź mnie z błędu, jeśli coś źle rozumuje 🙂

Nie to tak nie jest,  że do rocka pcm1794 się nie nadaja, wręcz przeciwnie jak dlatego mnie gra wyśmienicie. Jednak ta kostka preferuje bardziej stare brzmienie. Atak jest w porządku jednak jak slychalem nowego rocka a nawet bardziej metalu to jest troche za cieply przekaz, za delikatny. Metal preferuje muzykę twardą jak szkło szlifowane nożem(serbe wskazane). Jednak można go przez modyfikacje lekko "utwarezic" dobierając odpowiedni tranzystor i wymieniając kilka rezystorow węglowych na metalowe. 

Muzyka filmowa, jazz, blues, stary rock, elektronika na tym DACu gra przepięknie. Modulacje i wibracje dźwięku podczas narastania muzyki przyprawia o "gęsią skórkę ". Tor. Musimy mieć czysty i przezroczysty.

Ak4497 ma skłonności do zimniejszego grania więc lepiej nadaja się do nowego rocka a tym bardziej metalu. 

 

30 minut temu, DAWH napisał:

Podlaczam się do pytania, co kolega Gustwao ma na myśli? Dlaczego odradza ten dac do rocka?

Patrz wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2021 o 21:26, gustwao napisał:

Jeśli zainwestujesz i zrobisz konkretne mody to polecam dac-05a II . W standardzie gra mizernie . Po modach mocno mnie zaskoczył. 

Nie pożałujesz. Lepiej jest rozwiązana sekcja cyfrowa niz w Twojej starszej wersji,  a to robi sporą różnicę. I pod warunkiem że nie słuchasz hard rocka 😉. To ciepły i muzykalny DAC.

Dzięki, a mozesz przypomniec co tam zmieniłeś i jak to wpłynęło na dzwięk?

Edytowane przez lausiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lausiv napisał:

Dzięki, a mozesz przypomniec co tam zmieniłeś i jak to wpłynęło na dzwięk?

Było tego trochę, diody, 2 regulatory na dysktetne, tranzystor, mostek, opa, kondensatory czarne za lampa, foliowe vishay 2.2 , rezystorki na razie przy buforze oraz węglowe,  kondensatory elektrolityczne te duże i małe, lampa.

To na razie na tyle, docelowo wszystko wyłącznie z gniazdami i trafarami. 

DŹWIĘK : z 2 metrów mułu mam teraz tylko 20-30cm. Jeszcze trzeba trochę popracować aby zlikwidować resztę. 😉 Tak w dużym uproszczeniu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gustwao napisał:

Było tego trochę, diody, 2 regulatory na dysktetne, tranzystor, mostek, opa, kondensatory czarne za lampa, foliowe vishay 2.2 , rezystorki na razie przy buforze oraz węglowe,  kondensatory elektrolityczne te duże i małe, lampa.

To na razie na tyle, docelowo wszystko wyłącznie z gniazdami i trafarami. 

DŹWIĘK : z 2 metrów mułu mam teraz tylko 20-30cm. Jeszcze trzeba trochę popracować aby zlikwidować resztę. 😉 Tak w dużym uproszczeniu. 

 

Łooo szacun, aż by się chciało tego posłuchać.

A takie minimum na początek to co byś sugerował?

A może planujesz sprzedaż swojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lausiv napisał:

A takie minimum na początek to co byś sugerował?

A może planujesz sprzedaż swojego?

Konieczne diody, jeśli masz wersję na ak4497 lub 05a II to regulator w sekcji cyfrowej na dyskretny.( W pozostałych wersjach siedzi tam lm317 tez wymieniłbym go, ale podłączenie dystkrenego  wymaga zmiana w podłączeniu nóżek oraz wpięcia sie najlepiej w masę przy najbliższym kondensatorze. Poprawa dźwięku nastąpi,ale nie będzie to już takie wow jak przy dwóch wersjach z regulatorem l7805. )

Kondy za lampą czarne. Opa to wiadomo. 

W drugim rzucie tranzystor, mostek , oraz wszystkie małe kondy elektrolityczne oraz wszystkie foliowe male przy Opa, 2.2uf vishay zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Robsonik napisał:

Poszukaj w necie coś takiego :

XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver_v3.34.0.exe

dzięki wielkie ! udało się.

Czy słuchacie po usb ? Jakie macie zdanie na temat usb w Xiangu  w porównaniu do Spdif ?

Wczoraj zainstalowałem na laptopie Audirvanę Studio. Podpiąłem lapka bezpośrednio do XS.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Dziś dalszy ciąg testów, ale wygląda to bardzo obiecująco.

Dotychczasowy mój tranpsort, primare np5 prisma, grając po spdif, wydaje się wypadać blado w porównaniu do lapka z Audirvana Studio po USB. Szczególnie jeśli chodzi o streaming.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, DAWH napisał:

Czy słuchacie po usb ? Jakie macie zdanie na temat usb w Xiangu  w porównaniu do Spdif ?

Tak nieraz, a nieraz po BNC, a nieraz po coaxalu (warto wymienić gniazda na miedziane, bnc i coaxal). Wszystko zależy od stramera, transport7 i jego klasy. Takie są moje spostrzeżenia.

Jednak po woli ta szala przecha sie w stronę USB bo producenci coraz bardziej w źródłach dźwięku stawiają na to nacisk.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gustwao napisał:

Tak nieraz, a nieraz po BNC, a nieraz po coaxalu (warto wymienić gniazda na miedziane, bnc i coaxal). Wszystko zależy od stramera, transport7 i jego klasy. Takie są moje spostrzeżenia.

Jednak po woli ta szala przecha sie w stronę USB bo producenci coraz bardziej w źródłach dźwięku stawiają na to nacisk.  

@gustwao czy próbowałeś XS przez USB , z Audirvaną, Roon, Jplay, czy choćby Foobar, grając bitperfect ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.