Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj pisalem, ze jedzie do mnie psx-r2 i dzisiaj kartonik z nowym Cyrusem jest juz u mnie. Jutro rozpakuje sprzecik i mam nadzieje, ze warto bylo sciagac ten "koks" dla 8-2DAC. A dzisiaj w bojowym nastroju po dentyscie heh wiec soundtrack z GOD OF WAR 3. Jest moc!

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pisalem, ze jedzie do mnie psx-r2 i dzisiaj kartonik z nowym Cyrusem jest juz u mnie. Jutro rozpakuje sprzecik i mam nadzieje, ze warto bylo sciagac ten "koks" dla 8-2DAC. A dzisiaj w bojowym nastroju po dentyscie heh wiec soundtrack z GOD OF WAR 3. Jest moc!

 

Nigdy człowiek do końca nie wie, co może zburzyć jego wyobrażenie na temat idealnego dźwięku. Ja dziś cały wieczór gram na monoblokach na lampie 845. A miałem już wiele integr i monobloków na 300b, 211, kt88, 805, El34. I znowu jestem zaskoczony jak można połączyć barwę, dynamikę i kontrole całego pasma. Tranzystor niby dobry, ale lampa, to jednak lampa :) a watty wattą równe nie są :) Z tym, że sam typ lampy niczego nie gwarantuje. Ważny jest całoścowy projekt :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi monoblokami napedzasz Special 25?

 

Tak. Nemo oczywiście u mnie grają na pierwszym miejscu. Ale te 29 wattow z tej lampy w pokoju Ok 18m2 potrafi zrobić prawdziwe piekło :) całkowicie trzymają te kolumny za pysk te monobloki lampowe. Mam jeszcze kilka innych lamp aktualnie u siebie ale one już takich cudów zrobić nie potrafią pomimo papierowo znacznie większej mocy:)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk77 porównywałeś może "łeb w łeb" Twoją maszynkę Cyrusa z moją? Interesują mnie różnice w barwie i czy zastosowana u Ciebie klasa D daje to często spotykane w tego typu piecach wygładzenie (tu cały czas mam w pamięci bardzo fajnego Soul Note SA 300, który jednak na mój gust przesadzał z tą "gładkością"). Czy słychać w jakichś elementach brzmienia przewagę Twojej "stacji kosmicznej" nad moim "pudełkiem po butach&radiem samochodowym"?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk77 porównywałeś może "łeb w łeb" Twoją maszynkę Cyrusa z moją? Interesują mnie różnice w barwie i czy zastosowana u Ciebie klasa D daje to często spotykane w tego typu piecach wygładzenie (tu cały czas mam w pamięci bardzo fajnego Soul Note SA 300, który jednak na mój gust przesadzał z tą "gładkością"). Czy słychać w jakichś elementach brzmienia przewagę Twojej "stacji kosmicznej" nad moim "pudełkiem po butach&radiem samochodowym"?

 

Niestety i tu bez bicia się przyznaję iż nie porównywałem swojego strartracka do Twojego pudełka po butach :) Według sprzedawcy pudełko właśnie gra nieco gładziej , ciut barwniej.

 

Byłem też blisko zamówienia dzielonek Cyrusa ale z koncówka w kl.D Stereo 200. Podjąłem jednak decyzję że nie chce już wracać do wieloletniej zabawy którą przechodziłem czyli budowanie ołtarzy z cała masą kabli , zasilaczy i innych gadżetów.

 

Lyric na tyle mnie urzekł że nie mogę się do niczego przyczepić zarówno brzmieniowo jak i funkcjonalnie a ja raczej z tych wybrednych typów jestem :) Bawiłem się nawet zaaplikowaną korekcją cyfrową gdzie można podciągnąć to i owo . Zostawiłem jednak na OFF i słuchanie sprawia mi ogromną frajdę. Bardzo róznicuje realizacje ale te słabe da się też słuchać.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a czy ktoś słuchał /oglądał / ma jakieś doświadczenia z Cyrus Stream Xa lub X Signature? Myślę nad nowszym przetwornikiem c/a i może właśnie nad takim odtwarzaczem sieciowym...

 

Będzie b.dobrze zwłaszcza jak postawisz sobie NAS-a. Z HD pod usb też będzie OK ale docelowo NAS dla plików . Aplikacja Cadence tez jest w porządku.

 

Nie spróbujesz to nie bedziesz wiedział . Wypożycz i oceń.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy Klubowicze.

 

Wczorajszego wieczoru znalazłem w końcu czas, żeby wypakować zasilacz PSX-R2 i oczywiście podłączyć pod wzmacniacz Cyrus 8-2 DAC. Tak na szybko pierwsze wrażenia, PSX - R2 to nie niepotrzebny, nic nie wnoszący gadżet a z takim nastawianiem podchodziłem do tego "dopalacza". Wprowadza wyraźne zmiany w brzmieniu i nie trzeba tu żadnego wsłuchiwania się, żeby wiedzieć w jakim kierunku ono poszło. Poprawa precyzji, szybkości, do tego dużo więcej powietrza to zmiany jakie płyną do nas od pierwszej minuty obcowania z muzyką. Na szczęście wraz z wyraźnym wzrostem precyzji przekaz nie robi się "Heglowy" (mam na myśli Hegla H90) nie tracimy soczystości, szlachetności, brzmienie nadal ma w sobie "muzykę". Dzień wcześniej z przyjemnością słuchałem bardzo energetyzującego soundtracku z gry God of War III, grał Cyrus 8-2 bez opcjonalnego zasilacza, napisałem wtedy cyt.: "jest moc". Wydawało mi się... Posłuchajcie tej dającej niesamowitego kopa muzy po uzbrojeniu Cyrusa 8-2 DAC w dodatkowy zasilacz, gwarantuję, że poczujecie się jakbyście mieli siłę i ciało ikony gier wideo - Kratosa, a w waszym ciele poziom testosteronu był na poziomie finalistów zawodów Mr. Olympia. To jest MOC!.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie b.dobrze zwłaszcza jak postawisz sobie NAS-a. Z HD pod usb też będzie OK ale docelowo NAS dla plików . Aplikacja Cadence tez jest w porządku.

 

Nie spróbujesz to nie bedziesz wiedział . Wypożycz i oceń.

 

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Taki właśnie mam plan, spróbuję gdzieś wypożyczyć na tydzień i na spokojnie wypróbować w moim secie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy Klubowicze.

 

Wczorajszego wieczoru znalazłem w końcu czas, żeby wypakować zasilacz PSX-R2 i oczywiście podłączyć pod wzmacniacz Cyrus 8-2 DAC. Tak na szybko pierwsze wrażenia, PSX - R2 to nie niepotrzebny, nic nie wnoszący gadżet a z takim nastawianiem podchodziłem do tego "dopalacza". Wprowadza wyraźne zmiany w brzmieniu i nie trzeba tu żadnego wsłuchiwania się, żeby wiedzieć w jakim kierunku ono poszło. Poprawa precyzji, szybkości, do tego dużo więcej powietrza to zmiany jakie płyną do nas od pierwszej minuty obcowania z muzyką. Na szczęście wraz z wyraźnym wzrostem precyzji przekaz nie robi się "Heglowy" (mam na myśli Hegla H90) nie tracimy soczystości, szlachetności, brzmienie nadal ma w sobie "muzykę". Dzień wcześniej z przyjemnością słuchałem bardzo energetyzującego soundtracku z gry God of War III, grał Cyrus 8-2 bez opcjonalnego zasilacza, napisałem wtedy cyt.: "jest moc". Wydawało mi się... Posłuchajcie tej dającej niesamowitego kopa muzy po uzbrojeniu Cyrusa 8-2 DAC w dodatkowy zasilacz, gwarantuję, że poczujecie się jakbyście mieli siłę i ciało ikony gier wideo - Kratosa, a w waszym ciele poziom testosteronu był na poziomie finalistów zawodów Mr. Olympia. To jest MOC!.

 

Tak też musiało być . Cyrus jak i Naim czy Linn to za poważne i legendarne firmy audio są aby zasilacz był tylko sciemą i zabiegiem marketingowym .

 

PSX -r dodał kopa bo porządne zasilanie jest najwazniejsze

 

 

 

 

Puszczamy na Cyrus :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wracamy , wracamy panowie do lat ;)

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poznalem jeszcze lepiej co Cyrus proponuje dajac nam psx-r2. Wczesniej bylo o kontroli, dynamice, swietnie gaszonym basie, ok. dobry bas lubi kazdy ale ja bardziej cenie sobie to co "wyzej". PELNE ale bez jazgotu wokale czy detaliczna, otwarta ale i NASYCONA gore. Soczystosc srednicy i wysokich bez utraty detalicznosci, separacji, to moim zdaniem najfajniejsze zmiany dostajemy z PSX-R2. Lepsze wypelnienie wokali i wysokich tonow. Dwa piekne utwory, ktore dobitnie pokazuja jak duzo dobra wnosi dodatkowy zasilacz, sa to:

- Violet (SEAL)'

- Again and again (SAMANTHA JAMES).

Po powrocie na "goly" 8-2 DAC wokale staja sie jakby odchudzone, bez wypelnienia, znika gdzies ich namacalnosc i emocjonalnosc a wysokie staja sie ostre i za krotko wybrzmiewajace. Niestety moj cedek Atoll-a kompletnie nie sprawdza sie ani w roli CD ani transportu z Cyrusami. Te zmiany o ktorych pisze to "strimowanie" na DAC Cyrusa. To chyba tyle, ten zasilacz powinien byc od poczatku wbudowany w 8-2dac.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zasilacze są wbudowane w urządzenia z kategorii Signature. W niższych kategoriach zasilacze muszą być słabsze, stąd się między innymi bierze różnica w cenie. I tak świetnym rozwiązaniem jest możliwość podpięcia zewnętrznego urządzenia - niewiele innych firm taką opcję w ogóle udostępnia.

 

Można też wysłać swój sprzęt (starszy lub w niższej specyfikacji) bezpośrednio do producenta w UK, a ten zrobi elegancki przegląd i upgrade do najwyższej kategorii. No i powiedzcie, że Cyrus nie jest super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super jest, tylko jedna podstawowa sprawa, jak decydujemy sie na Cyrusa to lepiej od razu z zalozeniem, ze reszte klamotow tez kupimy tego producenta. Po 2 dniach nie potrafie sluchac Cyrusow z cedeka Atoll-a cd100se2, no niesluchalne jest to (w roli transportu tez), za to z serwisow "strimingowych" gra bardzo, bardzo ok. Tylko czy to wada, ze najlepiej brzmi Cyrus, gdy wszystkie elementy toru sa od niego? Raczej to oczywiste. Fajne jest, ze poraz pierwszy nie krece to ciszej, to glosniej bo albo wokale zamulone i schowane albo napastliwie dra jape, jest wszystko tak podane, ze w koncu sluchajac muzyki nie musze co chwile nerwowo sciszac, podglasniac. Zwyczajnie dogadalo sie to wszystko w systemiku i pokoiku. To chyba wszystko co chcialbym przekazac osobom myslacym o nabyciu zasilacza, predzej czy pozniej ale warto go nabyc, jak juz chcemy byc z Cyrusem na zawsze.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się przywitać w klubie jako ponowny użytkownik cyrus-a. Kiedyś była to trójka (niestety bez i), obecnie jest to 8vs2, który zamiennie z PrimaLuną napędza Eposy Elan-15. Czekam obecnie na podróżujący do mnie PSX-r. A propos zewnętrznego zasilacza to pamiętam z III, że przed podłączeniem trzeba było wyjąć chyba bezpiecznik (i) ze wzmacniacza. Z tego co się orientuję to w 8vs2 nic nie trzeba robić, tylko się podpina zasilacz, dobrze mówię? Pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zawsze warto posluchac u siebie dany klamot zanim sie go kupi. Mimo poprawy dynamiki, lepszej kontroli basu itd. jedna zmiana, ktora wnosi psx r2 mi sie nie podoba na dluzsza mete tj. ocieplenie srednicy, jakby kobietki spiewaly bardziej meskim glosem, za cieplo i za duszno sie robi w polaczeniu z Dynaudio (z innymi kolumnami, ktorym brakuje dociazenia srednicy moze byc to pozadane ale nie u Dynek) na srednicy. Jak wokalistki nabieraja powietrza to na golym 8 -2 to slyszymy a z dodatkowym zasilaczem, gdzies to ucieka.

Na plus:

Lepsza kontrola basu,

Szersza scena ale nie glebsza,

Troszke bardziej soczysta gora

Na minus:

Wokale wyraznie przygladzone na gornej sredni i pogrubione (babeczki spiewaja bardziej "meskim" glosem) - to efekt parowania z kolumnami Dynaudio, ktore same z siebie sa juz po cieplejszej stronie. Na sypiacym cyfra "Spotify" moze byc ten efekt pozadany ale juz z moim cedekiem robi sie za jednolicie, za cieplo na srednicy. Co ciekawe w zadnej zawodowej krajowej recenzji nikt o tym nawet nie wspomnial, czyzbym mial lepszy sluch? Mial ktos podobne spostrzezenia do moich?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zawsze warto posluchac u siebie dany klamot zanim sie go kupi. Mimo poprawy dynamiki, lepszej kontroli basu itd. jedna zmiana, ktora wnosi psx r2 mi sie nie podoba na dluzsza mete tj. ocieplenie srednicy, jakby kobietki spiewaly bardziej meskim glosem, za cieplo i za duszno sie robi w polaczeniu z Dynaudio (z innymi kolumnami, ktorym brakuje dociazenia srednicy moze byc to pozadane ale nie u Dynek) na srednicy. Jak wokalistki nabieraja powietrza to na golym 8 -2 to slyszymy a z dodatkowym zasilaczem, gdzies to ucieka.

Na plus:

Lepsza kontrola basu,

Szersza scena ale nie glebsza,

Troszke bardziej soczysta gora

Na minus:

Wokale wyraznie przygladzone na gornej sredni i pogrubione (babeczki spiewaja bardziej "meskim" glosem) - to efekt parowania z kolumnami Dynaudio, ktore same z siebie sa juz po cieplejszej stronie. Na sypiacym cyfra "Spotify" moze byc ten efekt pozadany ale juz z moim cedekiem robi sie za jednolicie, za cieplo na srednicy. Co ciekawe w zadnej zawodowej krajowej recenzji nikt o tym nawet nie wspomnial, czyzbym mial lepszy sluch? Mial ktos podobne spostrzezenia do moich?

Gdybyś posłuchał PSX-R2 z 8-2 w towarzystwie CDt, nie byłoby opisywanego problemu. Tak, jak rozmawialiśmy...kuleje i sprawę fałszuje-a nawet pieprzy- cedek Atolla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku stwierdzilem to podgrzewanie srodka nie tylko z cd Atoll-a, psx r ingeruje w barwe srednicy. Akurat Dynkom to nie sluzy, Twoje PMC 1 Gold podobno wlasnie takiej srednicy jak 8-2 plus psx-r2 potrzebuja stad zapewne mamy inne zdanie w tym temacie. A juz o podobaniu i gustach nie wspomne, ja chyba bede "uciekal" w bardziej surowa barwe wokali, bez zadnego ciepelka.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.