Skocz do zawartości
IGNORED

A może wejść w system słuchawkowy?


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

W kontrze do systemu tradycyjnego opartego na kolumnach .... jak uważacie warto ????

Czy będzie lepiej ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie lepiej ???

Nie będzie lepiej,jak masz dobry system oparty o głośniki.Słuchawki nie dają takich wrażeń jak pełno pasmowy głośnik.Wrażenia z odsłuchu słuchawek i kolumn różnią się znacznie.

Ważne jest,czego oczekujesz po słuchawkach ? Tego np. jakie cechy dźwięku mogą być prezentowane lepiej niż z kolumn ?

Słuchawki są dla osób,które chcą nieskrępowanie słuchać muzyki o każdej porze dnia z dowolną głośnością,nie przeszkadzając innym i tu się sprawdzają.

Dobry zestaw słuchawkowy może okazać się tańszy niż ten z kolumnami,to moim zdaniem jego przewaga,choć nie jestem tego aż taki pewien :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie słuchawek AKG k1000. Będziesz miał pełnopasmowy system kolumnowy na uszach. Takiego dźwięku w tej cenie nie uzyskasz na kolumnach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..też mam słuchawki,ale nie polecam takie rozwiązanie. Słuchawki powinny być tylko uzupełnieniem systemu, nigdy odwrotnie. Choć pewnie znajdą się osoby,które będą preferowały ten kierunek. Żeby by było jasne,nie jestem przeciw takiemu sposobowi słuchania,niech każdy słucha jak chce,ale słuchając na standardowym systemie kolumny+wzmacniacz,słuchamy w sposób bezpośredni,jak na koncercie .Z słuchawkami jest trochę odwrotnie,bo też czujemy się jak na koncercie,tyle że siedzimy w namiocie i nasłuchujemy co się tam dzieje.Na marginesie trzeba powiedzieć,że dźwięk nagrywany na płyty CD jest ustawiany pod kolumny,a nigdy pod słuchawki ,wiec werdykt powinien być prosty....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej, dwa rozne swiaty, oba potrafia dac super emocje, nie ma tu "lepszego" wyboru. Wiecej za mniej kasy dostaniemy ze sluchawek, wystarczy podejsc do salonu i poprosic o podlaczenie zwyklego piona 100 z mezze 99 clasic a potem zastanowic sie ile trzeba wydac, zeby dostac takie nasycenie, dzwiecznosc, barwnosc i plastyke z zestawu stereo....Najlepiej miec to i to hah

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale granie "od ucha do ucha" co bywa zupełnie bez sensu, a poza tym: gdzie masaż przepony ?

Dobre realizacje to dla mnie bliskie, co w przypadku połączenia ze słuchawkami bywa zupełnie

nie nadające się do słuchania.

Owszem, jak potrzebuję czadu to raczej słuchawki ale to i tak nie to samo co na kolumnach :-((

A podobną analityczność, agresję czy barwę można uzyskać tradycyjnie - z głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach jedno nie wyklucza drugiego. Słuchawki dla mnie to przede wszystkim opcja mobilna. Dobry DAP (kilka tysięcy ścieżek w kieszeni) dobre słuchawki i mamy większość płytoteki ze sobą(albo i więcej z Tidala czy innego Deezera). W domu przed snem to też świetna opcja. Zestaw z tradycyjnym CD i wzmacniaczem słuchawkowym to raczej padaka ale co kto lubi. Na pewno muzy z typowego hi-fi można słuchać 4 godziny i więcej. Na słuchawkach to tak po 2 uszy się grzeją.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawy zdrowotne? Słuch bardziej narażony jednak w słuchawkach...

 

Staram się wywazyc poznac za i przeciw...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz polecić dobre otwarte słuchawki by uszy się nie "grzaly" itp...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchawki to zdecydowanie dopelnienie systemu kolumnowego, a ich najwiekszym atutem jest odczucie intymnosci z przekazem muzycznym, owa bezposredniosc dzwiekow saczaca sie wprost do naszego umyslu, niczym telepatia, bardzo to lubie. Jednak dobre (transparentne) sluchawki sa niezwykle wymagajace wobec zrodla, tak naprawde tutaj nie ma oszczednosci. Jak kupisz powiedzmy Beyerdynamic T1 v2 (znakomite nauszniki) to licz sie, ze na zrodlo wydasz lekko 9-10kPLN i na wzmacniacz sluchawkowy pewnie co najmniej dodatkowe 5-6kPLN, jesli to ma miec jakikolwiek sens i dawac poczucie frajdy, a nie powody do nieustannego myslenia "co by tu poprawic aby bylo jakos dobrze" ;'))

 

Osobiscie cenie wyzej dzwiek z kolumn za 15kPLN od sluchawek za te sama kwote i to bezdyskusyjnie, zwlaszcza jesli mowa o aspektach takich jak budowanie sceny, jej skala oraz naturalnosci sluchania (rozchodzenie sie fali dzwiekowej, jej propagacja), z drugiej strony nie potrafilbym nie miec bardzo dobrych nausznikow.

 

To jest kosztowne hobby ;')

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sluchawki to zdecydowanie dopelnienie systemu kolumnowego, a ich najwiekszym atutem jest odczucie intymnosci z przekazem muzycznym, owa bezposredniosc dzwiekow saczaca sie wprost do naszego umyslu, niczym telepatia, bardzo to lubie. Jednak dobre (transparentne) sluchawki sa niezwykle wymagajace wobec zrodla, tak naprawde tutaj nie ma oszczednosci. Jak kupisz powiedzmy Beyerdynamic T1 v2 (znakomite nauszniki) to licz sie, ze na zrodlo wydasz lekko 9-10kPLN i na wzmacniacz sluchawkowy pewnie co najmniej dodatkowe 5-6kPLN, jesli to ma miec jakikolwiek sens i dawac poczucie frajdy, a nie powody do nieustannego myslenia "co by tu poprawic aby bylo jakos dobrze" ;'))

 

Osobiscie cenie wyzej dzwiek z kolumn za 15kPLN od sluchawek za te sama kwote i to bezdyskusyjnie, zwlaszcza jesli mowa o aspektach takich jak budowanie sceny, jej skala oraz naturalnosci sluchania (rozchodzenie sie fali dzwiekowej, jej propagacja), z drugiej strony nie potrafilbym nie miec bardzo dobrych nausznikow.

 

To jest kosztowne hobby ;')

Słucham na zestawie za ok. 2,5 kpln(słuchawki plus DAP). W domu zdarza mi się słuchać starych nieco ulepszonych Grado SR60 albo i komórki z micro-dakiem za 500 zł i pchełkami za 180 zł. Żadne z tych urządzeń nie przeszkadza mi w "intymnym kontakcie z muzyką". Jak coś gra dobrze to gra dobrze. W tej chwili rynek słuchawek rozwija się nieporównanie bardziej dynamicznie niż świat hajendowych leśnych dziadków produkujących nieszczególnie innowacyjny, absurdalnie wyceniony szmelc i oczekujących na inwestora z Chin, który uratuje ich przed bankructwem. Na rynku słuchawek i sprzętu do ich obsługi wybór jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie i nie musi to kosztować 15 kpln.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham na zestawie za ok. 2,5 kpln(słuchawki plus DAP). W domu zdarza mi się słuchać starych nieco ulepszonych Grado SR60 albo i komórki z micro-dakiem za 500 zł i pchełkami za 180 zł. Żadne z tych urządzeń nie przeszkadza mi w "intymnym kontakcie z muzyką".

 

Wiesz, ja nawet i z radia za 200PLN moge sluchac z przyjemnoscia muzyki, tak sie zdarza czasem, ale my chyba nie dywagujemy tutaj o naszych umiejetnosciach adaptacji do mozliwosci sprzetu tylko o rzeczowym realizmie muzycznej ekspresji jaki mozna uzyskac z drozszych zestawow, tutaj sluchawkowych. Mialem SR60, byly ok, mam tez sensownego DAPa w szufladzie i uwazam go za dobry zestaw na podroze, mozna odplynac, ale majac wybor i bedac w domu, bez chwili wahania siegne po inny osprzet do odtwarzania muzyki, bo zwyczajnie daje mi to silniejsze i bardziej intensywne przezycie muzyczne.

 

Tak samo majac do wyboru wystep Katsarisa w telewizji albo na zywo, pojde oczywiscie posluchac go live, koniec kropka ;'))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz polecić dobre otwarte słuchawki by uszy się nie "grzaly" itp...?

 

Od kilku lat używam Sennheiser HD600 i jak dla mnie oprócz grania pod mój gust, to są bardzo wygodne i nie pocą i nie grzeją się w nich uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekać... przyszłość pokaże... a może da się posłuchać

 

Natomist zwraca uwagę projekt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumialem jedna rzecz, ze lubujesz sie Slawek w zakladaniu watkow na rozne tematy czysto w celach czytelniczych. To znaczy, Ty rzucasz tematyke, a ludziska pisza abys mial sobie co poczytac w wolnym czasie. Praktycznie nigdy (z licznych dywagacji ktore juz zalozyles) nie zakonczylo sie to czyms konkretnym, a mianowicie ze chcialo Ci sie pojsc posluchac proponowanych sprzetow i podzielic wrazeniami, juz o zakupie nie wspominajac ;'))

 

Bardzo przypomina mi to spotkania studentow Politechniki, roku III, gdzie jeden zaczyna, jak myslisz warto byloby sobie kupic Tesle ? A na to drugi mowi....a Sylwek slucha przy popcornie ;'))

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuprawnione porównanie nietrafione...

Znasz idee forum?

Skad wiesz że nie odsluchuję, nie kupuję? Skad wiesz że pytania związane są tylko z moją osobą? Nie można sobie wyobrazić że mam przyjaciół znajomych którzy nie są na forum i pytam w ich imieniu?

 

Kolego często gdy coś napiszę Ty pojawiasz się jak cień i krytyczne trzy grosze musisz wstawić...:) ale rozumiem że tacy tez muszą być...

Pozdrawiam wzajemnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, aby rozwiac te nieuprawnione porownania, fajnie jakbys choc raz podzielil sie pozniej tymi swoimi doswiadczeniami z odsluchow, a tak to mam wrazenie jakby mnie ktos wodzil za nos ;'))

 

ps. a co do moich 'krytycznych 3 groszy' zawsze dodaje wczesniej co najmniej o 1 grosz wiecej merytorycznych opisow niz z Twojej strony sie pojawia ;'))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt Cię nie wodzi...jednak to Twoje wrażenie sam jak zauważyłeś, a poza tym

 

nie chcesz nie odpowiadaj... przecież to Ty decydujesz czy odpowiesz... Czy ja Cię zmuszam byś zabierał głos w moim wątku?

 

dziękuję za każdą odpowiedź... ale irytujące są Twoje wtręty o wodzeniu za nos...

jeśli uraziłem przepraszam

 

a teraz bardzo proszę merytorycznie kto chce i może w temacie wątku:)

 

Czy jest aktualnie produkowany model słuchawek o identycznej lub zbliżonej technologii do AKG K1000 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zrozumialem jedna rzecz, ze lubujesz sie Slawek w zakladaniu watkow na rozne tematy czysto w celach czytelniczych. To znaczy, Ty rzucasz tematyke, a ludziska pisza abys mial sobie co poczytac w wolnym czasie. Praktycznie nigdy (z licznych dywagacji ktore juz zalozyles) nie zakonczylo sie to czyms konkretnym, a mianowicie ze chcialo Ci sie pojsc posluchac proponowanych sprzetow i podzielic wrazeniami, juz o zakupie nie wspominajac ;'))

 

Bardzo przypomina mi to spotkania studentow Politechniki, roku III, gdzie jeden zaczyna, jak myslisz warto byloby sobie kupic Tesle ? A na to drugi mowi....a Sylwek slucha przy popcornie ;'))

 

Pozdrawiam serdecznie

Temat wątku jest abstrakcyjny. Czy warto, czy nie warto? Czy jest alternatywa, czy jej nie ma?

Czy każdy wniosek musi być o zakupach? A to nie można założyć wątku, żeby poczytać co inni napiszą? A przypadkiem nie po to się zakłada wątek, żeby inni coś napisali?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słuchawkach odchodzi problem z akustyka pomieszczenia....

Ale to zawsze będzie dźwięk zamknięty jednak w okolicach głowy. W pomieszczeniu poprawnym akustycznie (nawet nie idealnym) rozmach, siła i przestrzeń jest nieporównywalnie większa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie po to się zakłada wątek, żeby inni coś napisali?

 

Jesli to jest dla Ciebie celem zasadniczym to sie pewnie roznimy w podejsciu do forumowania. Fajnie jest to ztez aznaczyc na wstepie, jakos nie czulbym sie dobrze traktujac innych forumowiczow wylacznie jako dostarczycieli rozrywki dla mnie, rzucajac im co chwila kolejna kosc tematyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to jest dla Ciebie celem zasadniczym to sie pewnie roznimy w podejsciu do forumowania. Fajnie jest to ztez aznaczyc na wstepie, jakos nie czulbym sie dobrze traktujac innych forumowiczow wylacznie jako dostarczycieli rozrywki dla mnie, rzucajac im co chwila kolejna kosc tematyczna.

 

Uprzejmie proszę o wpisy na temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dołączę. Mam kino domowe z kolumnami podłączonymi przez końcówkę mocy i mam wzmacniacz stereo, który był połączony w systemie ale go odłączyłem.

Zachciało mi się stereo.

Dla testów podłączyłem ten wzmacniacz, Marantz pm7004 do drugiej pary kolumn i testowałem z tego samego źródła CD, raz na aplituner z końcówką, raz na wzmacniacz.

Wyszło mi że aplituner z końcówką gra lepiej.

Zrezygnowałem z osobnego stereo.

I tak wpadłem na pomysł zakupu jakichś lepszych słuchawek.

Mam superlux HD 669. Bardzo ładnie grają. Obecnie słucham CD przez wspomniany wzmacniacz. Ale zakupiłem Beyerdynamic DT990 Pro, w drodze.

Wzmacniacz też wystawiłem na sprzedaż, zakupię albo Aune X1, albo Marantz HD DAC 1.

Bardzo ciekawy jestem tych słuchawek, chyba jutro przyjdą.

Ciekaw też jestem jak się ma dac w odtwarzaczu CD Marantza, do takiego HD DAC1?

Kość niby ta sama CS 4398 jest w obydwu.

Pewnie różnicę robi wzmacniacz słuchawkowy.

Ale znowuż, czy w takim HD DAC1 jest lepszy niż ten w pm7004…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając niedogodności związane z przestrzenią już na dokanałówkach za 1000zł można mieć hi-endowy dźwięk, jeśli chodzi o bas, barwę i dynamikę.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.