Skocz do zawartości
IGNORED

Standy podstawy granitowe - warto?


jarrro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Stoją na ... "nóżkach" z korka.

Z korka? I całą sztywność korek strzelił.

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Ja postawie na 3, to się wyp...lą ?

Same? Nie.

37 minut temu, wig napisał:

Moje kolumny są wąskie, głębokie i do tego pochylone w tył.

To z pewnością nie jest rozwiązanie dla każdego. Ale zamiast cudować z granitem, kolcami, podkładkami, korkami, można zrobić coś z głową. 

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

postawienie na 3 nie jest stabilne,

To kwestia właściwego umiejscowienia podpór względem środka ciężkości.

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

postawienie na 3 ... z założenia niwelować krzywa podłogę

Że co!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, szymon1977 napisał:

Z korka? I całą sztywność korek strzelił.

Błędnie zakładasz ze to ma być sztywne. Nie obchodzi mnie czy to ma przenosić, czy izolować, czy tłumić. Ma grać tak jak mi się podoba. Słucham dużo rocka i metalu. Na korku to wybrzmiewa, słychać przester gitary, na kolcach syczy, na filcu dudni i buczy. Na podkładkach z tworzywa mniej wibruje obudowa kolumny, ale nie podoba mi się dźwięk. 

28 minut temu, szymon1977 napisał:

To z pewnością nie jest rozwiązanie dla każdego. Ale zamiast cudować z granitem, kolcami, podkładkami, korkami, można zrobić coś z głową. 

Dla mnie stawianie kolumny na trzech kolcach to dopiero cudowanie. Pozostałe metody istotnie wpływają na brzmienie kolumny w danych warunkach. Granit np super mi się spisywał jak podstawkowe trzymałem na szafce z braku miejsca. Izolowal i powodował że grała kolumna a nie szafka... Tu nie ma jednej recepty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, marcinmarcin napisał:

Na korku to wybrzmiewa, słychać przester gitary, na kolcach syczy, na filcu dudni i buczy. Na podkładkach z tworzywa mniej wibruje obudowa kolumny, ale nie podoba mi się dźwięk. 

"Coś takiego to tylko w Erze" ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, marcinmarcin napisał:

Błędnie zakładasz ze to ma być sztywne.

To nie mój pomysł - ja mam elastycznie zarówno pomiędzy podłogą a standami, jak i standami a kolumnami.

17 minut temu, marcinmarcin napisał:

Tu nie ma jednej recepty ?

Tak.

17 minut temu, marcinmarcin napisał:

Granit np super mi się spisywał jak podstawkowe trzymałem na szafce z braku miejsca. Izolowal i powodował że grała kolumna a nie szafka...

A ja wszystkie (prawie) szafki w salonie używam jako pojemniki na pościel, koce i śpiwory, więc pudła rezonansowe mi się nie robią.

21 minut temu, marcinmarcin napisał:

Dla mnie stawianie kolumny na trzech kolcach to dopiero cudowanie.

Jeśli ktoś kombinuje z granitami, to okazja aby zrobić coś raz a dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, audiofan01 napisał:

"Coś takiego to tylko w Erze" ???

Sprawdzić, posłuchać, później pitolić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, marcinmarcin napisał:

Sprawdzić, posłuchać, później pitolić ?

Wszystko już dawno sprawdziłem, miałem, słuchałem i dlatego mogę "pitolić". To wszystko tylko kwestia czasu i doświadczenia. Za kilka lat sam się będziesz śmiał z tego co teraz piszesz.  Na razie wiadomo przecież dla Ciebie, że kolce są ostre więc brzmienie musi być kłujące w uszy, syczące i ostre ogólnie?

Jak chcę zmienić brzmienie to zmieniam kolumny ew. wzmacniacz i akustykę w miarę możliwości. Ty zmieniasz podkładki, taka drobna różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, audiofan01 napisał:

Wszystko już dawno sprawdziłem, miałem, słuchałem i dlatego mogę "pitolić". To wszystko tylko kwestia czasu i doświadczenia. Za kilka lat sam się będziesz śmiał z tego co teraz piszesz.  Na razie wiadomo przecież dla Ciebie, że kolce są ostre więc brzmienie musi być kłujące w uszy, syczące i ostre ogólnie?

Jak chcę zmienić brzmienie to zmieniam kolumny ew. wzmacniacz i akustykę w miarę możliwości. Ty zmieniasz podkładki, taka drobna różnica.

Akurat aktualne kolumny mam od kilku tygodni... 

Widzisz, kabli praktycznie nie słyszę, a to na czym stoi kolumna robi moim zdaniem istotna  różnice ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Akurat aktualne kolumny mam od kilku tygodni... 

Widzisz, kabli praktycznie nie słyszę, a to na czym stoi kolumna robi moim zdaniem istotna  różnice ?

Jeśli Twoje kolumny niewiele ważą to może coś tam mieć znaczenie ale jeśli są konkretne i mają przynajmniej po 30-40 kg to wpływ rodzaju podkłaek jest pomijalny, ma  być prosto i stabilnie tylko tyle i aż tyle. Moje ze standami wążą ok. 60 kg szt, nie pytalem ich ale zgaduję, że im wszystko jedno ma czym stoją, więc wybrałem podkladki antywibracyjne z przeznaczeniem pod pralkę bo też jest ciężka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, audiofan01 napisał:

Jeśli Twoje kolumny niewiele ważą to może coś tam mieć znaczenie ale jeśli są konkretne i mają przynajmniej po 30-40 kg to wpływ rodzaju podkłaek jest pomijalny, ma  być prosto i stabilnie tylko tyle i aż tyle. Moje ze standami wążą ok. 60 kg szt, nie pytalem ich ale zgaduję, że im wszystko jedno ma czym stoją, więc wybrałem podkladki antywibracyjne z przeznaczeniem pod pralkę bo też jest ciężka?

Moje maleństwa tylko 23 kg sztuka ?

Gumy pod pralkę wiele osób używa i jest ok ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie kwintesencja audiofilskości- forsowanie "jedynie słusznego" rozwiązania i wymyślanie, jak walczyć z tworzonymi przy okazji problemami tam, gdzie od zawsze funkcjonują sprawdzone, proste i skuteczne rozwiązania. ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, porlick napisał:

To właśnie kwintesencja audiofilskości- forsowanie "jedynie słusznego" rozwiązania i wymyślanie, jak walczyć z tworzonymi przy okazji problemami tam, gdzie od zawsze funkcjonują sprawdzone, proste i skuteczne rozwiązania. ?

 

Dokładnie kolego! Cztery punkty są tu bardzo audiofilskie, bo można wynikające z nich problemy audiofilsko rozwiązać i to na wiele sposobów, więc można przy okazji audiofilsko podyskutować. A trzy? Stawiasz i po temacie. Trudno przy tym kolec+krążek+gumka+granit+gumka+regulacja określić jako "prosto i skutecznie". Bo prosto i skutecznie to są trzy kuleczki bluetac pomiędzy kolumną a standem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest taka możliwość, to owszem, ale dla wysokich kolumn o małej podstawie trzy punkty podparcia mają o wiele mniej zalet, jak wad. Czasem trzeba podejść praktycznie, nie ideologicznie.

 wtedy ok, ale bez tego, tylko 4.Można by pokusić się o dorobienie "poszerzaczy", ale bez nich, tylko 4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, porlick napisał:

Jeśli jest taka możliwość, to owszem, ale dla wysokich kolumn o małej podstawie trzy punkty podparcia mają o wiele mniej zalet, jak wad. Czasem trzeba podejść praktycznie, nie ideologicznie.

Tak. Ale nikt tu nie poleca 3pkt dla kolumn wysokich i wąskich, a dyskusja o dorobieniu czegoś pod kolumnę. A pod wąską i wysoką kolumnę nie problem dorobić czegoś na 3pkt. Ku idei to taczej Twoje negowanie rozwiązania, które ma swoje zalety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Twoje negowanie rozwiązania, które ma swoje zalety.

Nie neguję zalet 3 punktowego podparcia, wskazuję tylko, że są sytuacje, gdy 4 punkty są nieodzowne. 

Natomiast Twoje 3 punkty z dodatkowymi "kolcami bezpieczeństwa" jako żywo przypomina sytuację komunistów, którzy wszystkimi siłami pokonywali problemy nie wystapujace w innych ustrojach. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, porlick napisał:

Nie neguję zalet 3 punktowego podparcia, wskazuję tylko, że są sytuacje, gdy 4 punkty są nieodzowne. 

Mam w domu dwójkę dzieci, psa, królika i nie tylko 4pkt, ale też każdy z nich przykręcony do podłogi... a teraz przeczytaj tytuł i pierwszy wpis wątku.

48 minut temu, porlick napisał:

...jako żywo przypomina sytuację komunistów, którzy wszystkimi siłami pokonywali problemy nie wystapujace w innych ustrojach. ?

Widowiskowy gol... ale samobójczy. Bo z jednej strony granit żeby było stabilnie, a z drugiej strony 4pkt i stabilnie nie jest, więc kolce, podkładki, gumki, regulacja... te problemy przy 3pkt nie występują. A jakbyś zerknął na mój szkic ze zrozumieniem tematu, to zorientowałbyś się, że możliwość przewrócenia w stosunku do serii nie zmienia się drastycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

jakbyś zerknął na mój szkic

Szymonie, zerknąłem na Twój szkic, trochę jest nieczytelny. Jak dobrze odczytałem, to długość takiej podstawy ma mieć 30 cm ? A może 50 cm, nie mogę odczytać. Szerokość 20 cm i proponujesz poszerzenie po 5 cm miejsc mocowania kolcy. Z pewnością może to poprawić stabilność podstawy. Jednak skoro powołujesz się na pierwszy wpis wątku, czyli na wykonanie podstaw granitowych, to życzę powodzenia w wykonaniu przez kamieniarza na zamówienie ....o cenie takiej usługi nie wspomnę. Chyba, że podstawy były by wycinane bez tych bocznych , nazwę to ,,uszu'' na kolce, jako płyta prostokątna 30x35 / lub 55 ? / cm . Wtedy ok.

Mogę opisać moje doświadczenia z podstawami z 3 cm granitu. Mają wymiary 30x 40 cm. Głównym celem było uzyskanie bardzo równej powierzchni, aby dokładnie posadowić kolumnę na fabrycznych kolcach. Przy okazji zależało mi na tym, aby osłonić narożniki kolumny przed obijaniem przy odkurzaniu. Poprzednie kolumny niestety przez to ucierpiały. Tak samo, jak Ty wpadłem na pomysł, aby od podłogi pod granity dać nóżki gumowe 1 cm / takie podklejane / właśnie w trzech punktach. Kolumny ustawiłem natomiast na kolcach na tym granicie, dało się tak wyregulować, że były nawet dobrze wypoziomowane. Wszystko wydawało się ok, ale ... robiąc porządki potrąciłem kolumnę i niestety podstawa granitowa po długiej przekątnej się uchyliła i kolumna zjechała kolcami, jak po lodzie, ledwo złapałem. Tak się skończyła przygoda z trójką nóżek pod kolumną, Wywaliłem nóżki , podkleiłem w czterech narożnikach filcem i uwierz, ale jest dużo stabilniej. 

Po tym doświadczeniu zrezygnowałem także z kolcy na granicie / względy zarówno bezpieczeństwa, ale także dotyczące dźwięku / .

Jeżeli uważasz, że podstawa na 3 punktach jest dla Ciebie lepsza, rozumiem, powodzenia. Jednak proszę uszanuj opinie innych, a kilku już z nas to pisało , że 4 nóżki pod wysoką kolumną są po prostu bezpieczniejsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, wig napisał:

podkleiłem w czterech narożnikach filcem

to spróbuj jeszcze podkleić korkiem zamiast filcem ? (chodziło mi o kolumne, nie podstawkę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wig napisał:

Marcinie

a co miałaby taka zmiana przynieść ? 

U mnie taka zmiana poprawia znacząco dźwięk. Inaczej wybrzmiewa kolumna na korku niż na filcu. Mam wrażenie że dżwięki brzmią dłużej i głębiej - największa różnica moim zdaniem jest na dźwięku gitary. Basu jest za to mniej, ale nie dudni i jest kontrolowany. Czy są to omamy - sam nie wiem ? chyba nie. Trochę na gitarze elektrycznej grałem i wiem jak powinna brzmieć. Kabli też nie słyszę za bardzo...  (tzn może i słyszę, ale różnice są tak małe, że raczej bym nie rozpoznał)

Korek - tzn takie samoprzylepne kawałki grubości około 2-3mm, sprzedawane w Casto, Leroyach itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Marcinie, nie doczytałem dokładnie Twojej sugestii w poprzednim wpisie. Miałeś przecież na myśli izolowanie kolumn od granitów. Powiem tak - sprawdzałem różne wersje :

- kolce - niby ok, ale wszystko była dla mnie za sterylne, trochę za krzykliwe, no może bas zyskał nieco na kontroli, 

- podstawki silikonowe, gumowe - wyprało mi dźwięk, bas zrobił się za bardzo rozjechany / moje kolumny maja mocny bas, ale z tendencją do utraty różnorodności zakresów w przypadku niewłaściwego ustawienia kolumn, ale także niewłaściwego podłoża/ . Przyznam, że korka nie sprawdzałem, filc owszem, ale to było najgorsze rozwiązanie. 

- stanęło na tym, że zastosowałem firmowe rozwiązanie producenta kolumn / dedykowane nóżki zamiast kolców / i w mojej ocenie było to dobre rozwiązanie. A przy okazji kolumny stoją bardzo stabilnie, idealnie wypoziomowane, a podstawa granitowa pełni rolę ochronna oraz umożliwia wypoziomowanie podłoża. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wig napisał:

Przepraszam Marcinie, nie doczytałem dokładnie Twojej sugestii w poprzednim wpisie. Miałeś przecież na myśli izolowanie kolumn od granitów. Powiem tak - sprawdzałem różne wersje :

- kolce - niby ok, ale wszystko była dla mnie za sterylne, trochę za krzykliwe, no może bas zyskał nieco na kontroli, 

- podstawki silikonowe, gumowe - wyprało mi dźwięk, bas zrobił się za bardzo rozjechany / moje kolumny maja mocny bas, ale z tendencją do utraty różnorodności zakresów w przypadku niewłaściwego ustawienia kolumn, ale także niewłaściwego podłoża/ . Przyznam, że korka nie sprawdzałem, filc owszem, ale to było najgorsze rozwiązanie. 

- stanęło na tym, że zastosowałem firmowe rozwiązanie producenta kolumn / dedykowane nóżki zamiast kolców / i w mojej ocenie było to dobre rozwiązanie. A przy okazji kolumny stoją bardzo stabilnie, idealnie wypoziomowane, a podstawa granitowa pełni rolę ochronna oraz umożliwia wypoziomowanie podłoża. 

Czyli mamy praktycznie dokładnie takie same wrażenia odsłuchowe z zastosowania kolców, podstawek silikonowych i filcu ? 

Jak masz nóżki od producenta, to jest to prawidłowe rozwiązanie dedykowane do kolumny i nie dziwię się że jest OK ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, wig napisał:

Szymonie, zerknąłem na Twój szkic, trochę jest nieczytelny.

Gruby prostokąt to kształt kolumny (200x300mm), to coś dookoła to podstawa.

30 minut temu, wig napisał:

Szerokość 20 cm i proponujesz poszerzenie po 5 cm miejsc mocowania kolcy.

Tak.

30 minut temu, wig napisał:

Jednak skoro powołujesz się na pierwszy wpis wątku, czyli na wykonanie podstaw granitowych...

Raczej pokazuję jako alternatywę do granitu. Podstawa może być z solidnego drewna lub metalu.

32 minuty temu, wig napisał:

Chyba, że podstawy były by wycinane bez tych bocznych , nazwę to ,,uszu''

Kształt wczasadzie dowolny, byleby się 3pkt we właściwych miejscach zmieściły.

34 minuty temu, wig napisał:

...wpadłem na pomysł, aby od podłogi pod granity dać nóżki gumowe 1 cm / takie podklejane / właśnie w trzech punktach.

Nonsens: guma i tak będzie się poddawać więc nie ma powodu zamiast 4 dać 3.

36 minut temu, wig napisał:

Kolumny ustawiłem natomiast na kolcach na tym granicie...

Kolce są do wbijania w dywan ewentualnie drewno (jak Ci nie szkoda podłogi).

37 minut temu, wig napisał:

...podkleiłem w czterech narożnikach filcem i uwierz, ale jest dużo stabilniej. 

Wierzę, bo aby 3pkt były stabilne, to trójkąt musi być równoramienny zbliżony do równobocznego, a środek ciężkości kolumny w środku geometrycznym. No i powinien być większy od stojącego na nim prostokątna.

Nie obraź się, ale Twoje zabawy musiały się źle skończyć. U siebie testowałem podstawy wycięte na szybko z badziewnej dechy i stało dość pewnie.

42 minuty temu, wig napisał:

...kilku już z nas to pisało , że 4 nóżki pod wysoką kolumną są po prostu bezpieczniejsze. 

Ale ja nie przeczę.

43 minuty temu, wig napisał:

Jednak proszę uszanuj opinie innych.

Merytoryczna dyskusja to Twoim zdaniem brak szacunku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2020 o 00:14, szymon1977 napisał:

Chcesz mieć sztywno, to trzy punkty na bazie zbliżonej do trójkąta równobocznego prosto na beton. Nic się nie ruszy, bo nie ma prawa. A przy czterech punktach zawsze będzie tendencja do bujania przez przekątną.

Co za bzdury. Podparcie w trzech miejscach jest bardzo praktyczne przy statywach do aparatów, kamer, mikrofonów ... Nie trzeba się przejmować wtedy nierównościami podłoża, a taki aparat, czy mikrofon można regulować w pionie, poziomie i w osi Z jeśli zachodzi taka  konieczność. Kolumny, podobnie jak lodówkę, czy pralkę ustawia się raz a porządnie, a regulowanymi nóżkami poziomuje się i ustawia, żeby się nie bujały i po sprawie. Jak napisał @porlick, jedynie w jakichś designerskich konstrukcjach ktoś tam takie poparcie w trzech punktach wymyśla. W przypadku kolumn takie podparcie na trzech nóżkach praktycznego zastosowania raczej nie ma, o pogorszeniu stabilności nie wspominając. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, masterloud napisał:

Co za bzdury.

Czyli kolega neguje, bo zrozumieć zbyt trudno.

7 godzin temu, masterloud napisał:

Kolumny, podobnie jak lodówkę, czy pralkę ustawia się raz a porządnie, a regulowanymi nóżkami poziomuje się i ustawia, żeby się nie bujały i po sprawie.

Żeby się nie bujało, to pralka ma w nóżkach kawałek gumy, bo inaczej na 4pkt bujać się musi. Podobnie jest z waszymi ceregielami: granit, kolce, krążki, regulacja, i koniec końców przekładka z gumy i sztywność całej konstrukcji ogranicza się do tej gumy właśnie. Chcesz mieć sztywno (choćnie wiem po co) to pkt muszą być 3.

7 godzin temu, masterloud napisał:

W przypadku kolumn takie podparcie na trzech nóżkach praktycznego zastosowania raczej nie ma...

Raczej nie, bo w praktyce poprawa brzmienia wynikająca ze sztywności też raczej mało istotna.

7 godzin temu, masterloud napisał:

...o pogorszeniu stabilności nie wspominając. 

Więc nie wspomniaj, bo czegoś najwyraźniej nie rozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2020 o 14:47, porlick napisał:

Lepszy. Idź do kamieniarza- takiego gdzieś na prowincji, za miastem ? za flaszkę wytnie Ci z resztek płyty.

Byle z grubej, powyżej 40mm.

Tylko nie mów mu, że do kolumn- jak zajarzy, policzy 3x tyle. ?

I byłem na tej wsi za miastem.Zrobiłem według wskazówek.Powiedziałem mu o co kaman i nawet nie wycinał bo mówi,że ma na stanie.30x30x3cm.Ale policzył 130zł.Se myśle droga ta flaszka,ale już mi się nie chciało kombinować i zawsze to tylko 130pln zamiast 230pln.I tak jestem do przodu pomyślałem.Gostek wybrał z kupki na placu dwa fragmenty wspomnianego granitu.Kolor idealny.Jak mój stary pod subem.Zapakowałem,przyjechałem do domu a tu...granit wyschnął i boki zmieniły kolor.Lico czarne,ale boki cięte jasne.Ja pierdykam,ale przepłaciłem.No cóż położyłem pod kolumnami i chyba zaczynam się przyzwyczajać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20201215_131715.jpg

20201215_132213.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.