Skocz do zawartości
IGNORED

Rock Polo - czyli fenomen Sławomira.


marian.ch

Rekomendowane odpowiedzi

Łączę się w bólach. Tylko co na to poradzisz, że takie gusta ma 99%? Ja na wakacje jeżdżę poza sezonem.

Możesz jeździć poza sezonem to jeździsz. Gratuluję.

 

Tak jak tu już napisano, światem rządzi pieniądz, ale czy ja nie mam prawa napisać, że to gówniane rządy? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni słuchają tego radia bo tam są same dobre kawałki, a jeśli zmieniął stację to znaczy, że usłyszeli knota.

 

Dokładnie tak jest, no ale przecież o gustach się nie dyskutuje.

Jeden lubi Yes, drugi Liroya, a trzeci Sławomira. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tu już napisano, światem rządzi pieniądz, ale czy ja nie mam prawa napisać, że to gówniane rządy? ;-)

Rządy pieniądza gówniany, a dobór mawałków w RMF trafiony w gust odbiorcy.

..."jeb jeb jeb"...

Aktualnie jest jeszcze coś gorszego "cykcykcyk" i mrucząco-stękający murzyn.

 

Gusta da się kształtować w jakimś stopniu, promocją dobrych produktów.

Ok. To teraz powiedz jak, albo może do czego chcesz przekonać degustatora g..., skoro ani lepsza muzyka, ani lepsze teksty go nie intetesują.

 

I najlepiej jakby Anderson nie śpiewał.

Sławomir też mógłby nie śpiewać, chociaż nigdy nie słyszałem.

To może Sławomir w miejsce Andersona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To teraz powiedz jak, albo może do czego chcesz przekonać degustatora g..., skoro ani lepsza muzyka, ani lepsze teksty go nie intetesują.

Schlebianie bezguści przez promowanie bezwartościowej muzyki na pewno nie jest w żaden sposób kształtowaniem gustów. Nikt nie rodzi się z ukształtowanym gustem, nie ważne czy odnosi się to do muzyki, literatury, filmu. Wszystkiego się "uczymy". Jak ktoś będzie miał podtykany pod nos tylko bezwartościowy chłam nigdy nie będzie umiał czerpać przyjemności z czegoś co wymaga odrobinę większego zaangażowania przy konsumpcji.

W dzisiejszych czasach to media kształtują "gusta" i to one są bezpośrednio odpowiedzialne za bezguści ogółu i twory takie jak tytułowy Sławomir.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tłumacz mi po raz kolejny jakichś oczywistych banałów, tylko odpowiedz mi na pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można napisać niebanalnego w temacie, który jest banalny? W radio lecie to, co 99% się podoba, a nam się to nie podoba. To wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie banał tylko rzeczywistość. Bez zmiany podejścia czyli utrwalaniu bezguścia przez media, nie ma szans na to by przeciętny Kowalski zainteresował się czymś bardziej wartościowym. A stwierdzenie że w radiu leci chłam bo ludzie tego chcą słuchać, nie jest żadnym usprawiedliwieniem.Taka Trójka, pomimo tego że krytykowana przez wiele osób w tym wątku (moim zdaniem słusznie), w jakiś sposób próbuje kształtować te gusta. Czy rozgłośnie komercyjne nie mają możliwości choć odrobinę bardziej ambitnie podejść do tematu, komponowania playlisty, tak by spośród ogromnej ilości muzyki wybierać, te pozycję, które reprezentują sobą coś więcej niż tandetna masówka? Moim zdaniem rozgłośnie komercyjne mają do tego odpowiednie narzędzia i jedyne co je ogranicza to brak chęci i odrobiny odwagi, by nie iść na łatwiznę.

 

A co można napisać niebanalnego w temacie, który jest banalny? W radio lecie to, co 99% się podoba, a nam się to nie podoba. To wszystko.

Temat nie jest banalny, regres kulturalny ogółu społeczeństwa postępuje i bezpośrednią winę za to ponoszą media, które zamiast być środowiskiem kulturotwórczym, poprzez swoją działalność schlebia kulturalnej miernocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zmiany podejścia czyli utrwalaniu bezguścia przez media, nie ma szans na to by przeciętny Kowalski zainteresował się czymś bardziej wartościowym.

 

Jak chcesz tego dokonać? To niewykonalne.

 

Czy rozgłośnie komercyjne nie mają możliwości choć odrobinę bardziej ambitnie podejść do tematu, komponowania playlisty, tak by spośród ogromnej ilości muzyki wybierać, te pozycję, które reprezentują sobą coś więcej niż tandetna masówka?

 

Mają, ale nie chcą. bo straciliby część słuchaczy, którzy powiedzieliby, że to radio schodzi na psy...hahaha. ;-)

A im więcej słuchaczy, tym więcej kasy. Tylko o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można napisać niebanalnego w temacie, który jest banalny? W radio lecie to, co 99% się podoba, a nam się to nie podoba. To wszystko.

Na temat mediów ludzie piszą doktoraty, takie to banalne.

Skąd masz te 99%? W jakichś badaniach to znalazłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tego dokonać? To niewykonalne.

Może jest to trudne, i czasochłonne ale nie niewykonalne. Media kreowały i kreują mody oraz gusta odbiorców i nie ma żadnych przeszkód, by robiły to dobrym kierunku. Potrzeba tylko lub aż jednego, ludzi z pasją w odpowiednich miejscach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media kreowały i kreują mody oraz gusta odbiorców i nie ma żadnych przeszkód, by robiły to dobrym kierunku. Potrzeba tylko lub aż jednego, ludzi z pasją w odpowiednich miejscach.

 

To może jest realne w stacji niekomercyjnej, tylko będzie problem z utrzymaniem takiej stacji.

W stacji komercyjnej typu rmf fm to niewykonalne, bo nikomu nie będzie zależało na podcinaniu zdrowej gałęzi

i rezygnacji z profitów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stacji komercyjnej typu rmf fm to niewykonalne, bo nikomu nie będzie zależało na podcinaniu zdrowej gałęzi

i rezygnacji z profitów.

To jest działanie na krótką, metę. Wiem że wieszczono już śmierć radia od dobrych kilku dziesięciu lat, ale przy dzisiejszym kierunku rozwoju technologii wydaję się to bardzo realne. Jeśli rozgłośnie radiowe nie zmienią się to ich słuchaczy będzie ubywać w zastraszającym tempie i tym samym reklamodawców. Dlatego uważam, że radio jako narzędzie kulturotwórcze byłby w jakimś stopniu sposobem na jego przetrwanie. Do rozpowszechniania i słuchania papki już teraz staje, się wygodniejszy internet. Radio staje się przeżytkiem i tylko jakość audycji może go uratować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozgłośnie radiowe nie zmienią się to ich słuchaczy będzie ubywać w zastraszającym tempie i tym samym reklamodawców.

 

Które radio ma więcej słuchaczy: komercyjne radio-zet, rmf fm czy mniej komercyjna trójka?

Trójka zmienia się na gorsze od jakiegoś czasu...dla nas - bardziej wybrednych słuchaczy - na gorsze.

Ale dla wielu innych na lepsze. Przecież to jasne, że "dzięki" komercji przybywa więcej słuchaczy niż ich odchodzi,

więc jest odwrotnie niż piszesz i o reklamodawców taka trójka martwić się nie musi...reklam jest codziennie tyle,

że słuchając tego radia nawet tylko podczas 8-godzinnego dnia pracy można się, za przeproszeniem, zrzygać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które radio ma więcej słuchaczy: komercyjne radio-zet, rmf fm czy mniej komercyjna trójka?

Trójka zmienia się na gorsze od jakiegoś czasu...dla nas - bardziej wybrednych słuchaczy - na gorsze.

Ale dla wielu innych na lepsze. Przecież to jasne, że "dzięki" komercji przybywa więcej słuchaczy niż ich odchodzi,

Akurat słuchalność Trójki spada ;)

Abstrahując do tego, jadąc samochodem nie mam problemów z wyborem stacji. Może nie dlatego że jest taka dobra co po prostu na tle innych stacji da się jeszcze jej słuchać. Nawet raz na jakiś czas trafi się coś czego wcześniej nie znałem a tafia idealnie w mój gust, szkoda tylko że zdarza się to rzadko. Za to ogromnym plusem jest to, że nie trafiają się tam potworki takie jak Sławomir. Przynajmniej ja na nie trafiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat słuchalność Trójki spada ;)

 

Może dlatego, że Trójka zawsze kojarzyła się z radiem dość ambitnym i omijali ją szerokim łukiem zwolennicy

muzyki chłamowatej, lansowanej przez inne stacje. Odchodzą powoli wierni słuchacze i to się zgadza,

ale w dłuższym okresie zaczną napływać słuchacze z płytkimi gustami, jak tylko dotrze do nich informacja,

że Trójka robi się coraz bardziej "strawna" do słuchania. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Może dlatego, że Trójka zawsze kojarzyła się z radiem dość ambitnym i omijali ją szerokim łukiem zwolennicy

muzyki chłamowatej, lansowanej przez inne stacje. Odchodzą powoli wierni słuchacze i to się zgadza,

ale w dłuższym okresie zaczną napływać słuchacze z płytkimi gustami, jak tylko dotrze do nich informacja,

że Trójka robi się coraz bardziej "strawna" do słuchania. ;-)

Mi w Polsce radio jakiekolwiek zaczyna kojarzyć się z rynkiem którego właściwie już nie ma . Jest kilka sieci centrów handlowych handlującymi tymi samymi towarami w małym asortymencie "dużej pozornie ilości " za podobną cenę . Głównie reklamy , muzyka taka sobie coraz mniej ambitna i dlatego przestałem słuchać . No i oczywiście tabloidowe wieści z których nic nie wynika . Po Sławomirze nawet smród nie zostanie . Taki on sławny jest w świecie muzyki . Beatlesem na pewno nie będzie . Ani głosu on dobrego nie ma ani talentu . Już Zenek Martyniuk jest od niego lepszy .

Nawet Kasia Moś w muzyce reklamowej bije Sławomira na głowę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham sobie właśnie Radio Rzeszów. Playlista według mnie, nie przynosi wstydu ale to nie jest radio komercyjne.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Yest Yes - yest dobrze! :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się słucha muzyki w tym radio ale słowo to jeszcze gorzej niż trójka:)

Chociaż... dużo jest o jutrzejszym kościelnym śwìęcie, wypowiadają się lokalne, podkarpackie babcie.

Jedna stwierdziła, że jutro to takie święto, że trzeba iść do kościółka z jakimś dobrym ziółkiem.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yest Yes - yest dobrze! :)))

Pewnie nie uwierzysz, ale wczoraj przed snem włączyłem sobie Yes- Heaven & Earth. Trudno mi powiedzieć czy to dobra płyta bo szybko zasnąłem:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć czy to dobra płyta

 

Mi jest łatwo - to jest shit!

Yes skończył się po "Tormato" :)

(osobiście toleruję jeszcze Dramę i cyferki,

na resztę późniejszych szkoda czasu...już lepiej np. Kaliber 44 posłuchać albo Abradaba (nie wiem czy dobrze go napisałem ?) :)))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co do Yes jesteśmy zgodni, chociaż Dramę bardzo swego czasu lubiłem i dalej lubię.

Pierwszy Kaliber świetny, psychodelia. Pamiętam, że Kaczkowski często puszczał w trójce.;) Pewnie też to pamiętasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yest Yes - yest dobrze! :)))

 

Owner of a Lonely Heart, czy może Wonderous Stories?

 

Yes- Heaven & Earth

 

Zamiast słuchać płyt Yes gorszych od hip-hopu, to wróć do korzeni Yes.

Tam jest dopiero uczta dla uszu i duszy. ;-)

 

(osobiście toleruję jeszcze Dramę i cyferki,

na resztę późniejszych szkoda czasu

 

To posłuchaj jeszcze Talk i studyjnych nagrań z Keys of Ascension (1 & 2).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast słuchać płyt Yes gorszych od hip-hopu, to wróć do korzeni.

Korzenie to ja znam na pamięć:)

 

To posłuchaj jeszcze Talk i studyjnych nagrań z Keys of Ascension (1 & 2).

Nie ma na spotify, niestety nie posłucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz te 99%?

Te 99% nie jest moje, a pożyczone od jednego z oponentów. Skąd je wziął? Nie wiem, jego pytaj. Nie mam wystarczających informacji aby podważyć 99% oponenta, więc się na jego wiedzy opieram. A co? Czyżby 99% przestało potwierdzać Wasze stanowisko, a zaczęło w oczy kłuć, że wcześniej nie zwróciłeś na nie uwagi?

 

Na temat mediów ludzie piszą doktoraty, takie to banalne.

Z matematyki też ludzie piszą doktoraty, a odpowiedź na pytanie ile równa się 2+2 jest równie banalna, jak odpowiedź na pytanie, dlaczego w radio słychać g...

-----

To nie banał tylko rzeczywistość.

Te dwie sprawy się nie wykluczają, a w tym przypadku rzeczywistość jest właśnie banalna.

 

Bez zmiany podejścia czyli utrwalaniu bezguścia przez media...

Rolą mediów komercyjnych nie jest kreowanie gustów, a zaoferowaniu produktu, dla odbiorcy o guście już wykreowanym i określonym.

 

...regres kulturalny ogółu społeczeństwa postępuje i bezpośrednią winę za to ponoszą media...

O progres kultury to mogą dbać media zarządzane przez Ministerstwo Kultury, media komercyjne to na kulturze sobie co najwyżej mogą chcieć zarobić.

 

Czy rozgłośnie komercyjne nie mają możliwości choć odrobinę bardziej ambitnie podejść do tematu, komponowania playlisty, tak by spośród ogromnej ilości muzyki wybierać, te pozycję, które reprezentują sobą coś więcej niż tandetna masówka?

Pomyślmy: nie puszczamy hawana-u-na-na raz na godzinę. Słuchalność spada o połowę, cena czas antenowego o połowę, ilość reklamodawców o połowę, itd, itp, rozgłośnia bankrutuje. Nie, media komercyjne nie mają takich możliwości, o jakie je posądzasz.

 

Media kreowały i kreują mody oraz gusta odbiorców i nie ma żadnych przeszkód, by robiły to dobrym kierunku.

Przeszkody masz powyżej, ale mniejsza o to. Powiedz wprost, co zaoferujesz słuchaczowi, któremu wystarczy 15 sekund hawana-u-na-na.

 

Wiem że wieszczono już śmierć radia od dobrych kilku dziesięciu lat, ale przy dzisiejszym kierunku rozwoju technologii...

...radio z pewnością nie umrze, a przybierze nieco nowocześniejszą technologicznie formę.

 

Jeśli rozgłośnie radiowe nie zmienią się to ich słuchaczy będzie ubywać w zastraszającym tempie...

A skąd taki pomysł, skoro porównując to, co leci radio, ze statystykami np YT, to stacje radiowe swoim produktem idealnie trafiają w oczekiwania odbiorców?

 

Do rozpowszechniania i słuchania papki już teraz staje, się wygodniejszy internet.

Z tego co widzę, to idea radia przechodzi do internetu, a nie zostaje przez internet wyparta. Żeby nie było, ja radio90 słucham przez internet.

 

Radio staje się przeżytkiem i tylko jakość audycji może go uratować.

I to jest chyba jedyne od dłuższego czasu zdanie Twojego autorstwa, któremu można przypisać zgodność z prawdą. Bo o ile w dobie internetu każdy może sobie prowadzić coś, co ideą odpowiada stacji radiowej, to tradycyjne komercyjne stacje radiowe zawsze obronią się jakością. Tylko jest tutaj pewien szczegół, którego chyba nie zauważyłeś, bo komercyjne stacje radiowe mogą mieć wyższą jakość, grając te sama kawałki, co sąsiad zza ściany. No i mogą być transmitowane w internecie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.