Skocz do zawartości
IGNORED

Rock Polo - czyli fenomen Sławomira.


marian.ch

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

W porządnym radiu wręcz system a nie osoba. System testowania "hooków" (tak to teraz nazywają) na potencjalnych odbiorcach oraz oprogramowanie z obróbką danych. I to działa, wzrost słuchalności po przejściu na konkretny format jest ewidentny. Tylko kto tego słucha to ja nie wiem ;)

Nie zawsze to działa.

Według mnie przejście Radia PIN na Muzo.fm to totalna porażka.

Ktoś w Polsacie wymyślił sobie, że przejście z radia z ambicjami na kolejną stację grającą rocka to będzie wielki sukces.

Dodatkowo połączone to było ze startem telewizji muzycznej o tej samej nazwie.

Telewizji muzo już nie ma, radio ledwo dyszy.

 

Tragedia...jak jechałem z córką w Bory Tucholskie jej autem to mi lansowała jakąś stację radiową, w której leciała sama kaszanka disco-polowa i muzyka typu dance.

Ona to nazywała muzyką Pop. ;-)

Trójka przy tych stacjach to ambitne radio. Tak nam próbują kształtować gust.

Zapomnij, że jakieś radio komercyjne ma kształtować gusta. Jest target, robi się badania co dana grupa chce słuchać i ma być słuchalność. I oczywiście kasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatniej "Gazecie magnetofonowej" (temat numeru: mejnstrim) jest wywiad z panem Czerwińskim Adamem - dyrektorem muzycznym Eremef Efem.

Pan Adam tako rzecze na temat tego, skąd się biorą piosenki w radiu.

cytuję: "Bardzo ważne są nasze badania. To narzędzie, które pozwala nam szybko wychwycić, co lubią słuchacze. Losowo wybrana, kilkusetosobowa grupa, wyłoniona ze słuchaczy RMF FM, co tydzień odpowiada na pytania: czy dana piosenka im się podoba i czy chcieliby jej słuvhać w radiu. PREZENTUJEMY IM REFRENY, PO KILKANAŚCIE SEKUND. W ten sposób co tydzień badamy kilka do kilkunastu nowości. Ale kilka razy w roku robimy też duże badanie całej bazy, kilku tysięcy utworów, również obecnych na antenie od wielu lat. Także tych, które kiedyś były grane, ale się znudziły - niektóre z nich po jakimś czasie wracają.

Utwór, który przechodzi badania początkowi pojawia się na antenie dwa razy dziennie, ale co tydzień analizujemy, jak sobie radzi...". Koniec cytatu.

 

No i stąd biorą się playlisty, bynajmniej w EremefEfem ;-)

 

Każda, nawet najgorzej poprowadzona audycja autorska będzie dla mnie bardziej interesująca, niż słuchanie plejlisty. Plejlisty to rak radiofonii - mym skromnym zdaniem.

 

A "Gazetę magnetofonową" jak zwykle polecam, choć nie mam w niej udziałów ani mi za to nie płacą. Choć chciałbym ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze to działa.

 

Oczywiście wtopy się zdarzają.

 

"Bardzo ważne są nasze badania. To narzędzie, które pozwala nam szybko wychwycić, co lubią słuchacze. Losowo wybrana, kilkusetosobowa grupa, wyłoniona ze słuchaczy RMF FM, co tydzień odpowiada na pytania: czy dana piosenka im się podoba i czy chcieliby jej słuvhać w radiu. PREZENTUJEMY IM REFRENY, PO KILKANAŚCIE SEKUND. W ten sposób co tydzień badamy kilka do kilkunastu nowości. Ale kilka razy w roku robimy też duże badanie całej bazy, kilku tysięcy utworów, również obecnych na antenie od wielu lat.

 

Dokładnie o tym pisałem. Nie było tam aby o sporej "podbudowie statystycznej" takich badań?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mnóstwo o podbudowie statystycznej! Np. to: " RMF FM jest stacją, która kieruje się do słuchaczy w wieku 25-39. Dosyć dużo o nich wiemy - na przykład, że oczekują od nas muzyki, która pozwoli im przyjemnie spędzić dzień. Żeby przyjemnie im się pracowało, jechało samochodem, żeby poprawić nastrój, kiedy mają doła. MY ROBIMY RADIO DLA SŁUCHACZY, NIE DLA JAKIEJKOLWIEK MISJI, więc jesteśmy od tego, żeby im sprawiać przyjemność. [...].

 

Dalej jest też o tym, że mają osiem milionów słuchaczy, których gusta się uśredniają, więc każda piosenka musi trafić w gust każdego słuchacza, tzn. RMF jest w stanie wypracować plejlistę, która podoba się wszystkim słuchaczom.

 

W tym momencie krzyczę ze szczęścia, że radiowcy nie wchodzą w biznes restauracyjny, bo przecież miliardy much nie mogą się mylić! ;-)

 

A prawda jest taka, że dla 99 procent ludności muzyka to tło i potrzebna jest w życiu tak samo, jak trawa. Czyli fajnie że jest, ale żeby gapić się na tę trawę godzinami i zachwycać się każdym źdźbłem i łazić od trawnika do trawnika porównując...Ważne że jest, musi być równo przycięta i nie zasrana przez psy. Wtedy możemy spacerować alejkami w parku i nie zwracać na nią uwagi, a zajmować się czymś zupełnie innym.

 

Czy można mieć o to do ludzi pretensję? To my, pasjonaci muzyki jesteśmy kosmitami. Nie oni. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dla 99 procent ludności muzyka to tło...

Będąc tego świadom nie powinieneś raczej mieć problemu z wyłączeniem stacji dla tych 99%, a włączeniem którejś z tych dla pozostałego 1%. Bo niby po co się męczyć czymś, co nie do Ciebie adresowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie mam problemu. Ani z wyłączaniem, ani z wyrażaniem opinii na forum.

Nie mam również problemu z tym, że inni wyrażają opinie, których nie podzielam :-)

Dzięki za troskę! :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie mam problemu. Ani z wyłączaniem, ani z wyrażaniem opinii na forum.

To przełącz i kolegom wytłumacz jak przełączyć. Bo Wy krytykujący RMF bo muzyka słaba, to jak mężczyzna krytykujący stringi bo mu jajka wypadają. Nie dla Was produkt to Waszych oczekiwań nie musi spełniać, a nawet nie powinien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Będąc tego świadom nie powinieneś raczej mieć problemu z wyłączeniem stacji dla tych 99%, a włączeniem którejś z tych dla pozostałego 1%. Bo niby po co się męczyć czymś, co nie do Ciebie adresowane?

My tu sobie rozmawiamy jak się robi playlisty w radio. Widać, że nie zauważyłeś tego.

Masz coś ciekawego na ten temat do powiedzenia?

Twoje rady są tu zbędne i nie dotyczą tematu ostatnich wpisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje rady są tu zbędne...

Zaraz zaraz! Przecierz to nie Ty, a właśnie ja przypomniałem kolegom, dlaczego np w RMF nie usłyszą swoich ulubionych kawałków. Nie moja wina, że powód jest tak prozaiczny jak wybranie stacji radiowej, która po prostu nie jest dla nich adresowana. Zbędne to jest tutaj Twoje wyjśnienia jak od strony technicznej tworzy się playlisty. Ale, że dkakolegów ciekawe to nic mi do tego. A co Ci do tego, że ukróciłem bezcelowe zagłębianie się w szczegóły przypominając kolegom gdzie leży problem?

 

Masz coś ciekawego na ten temat do powiedzenia?

Nie moja wina, że wyjaśnienie problemu nie dość, że nieciekawe, to tak prozaiczne, że dodać co nie ma.

 

My tu sobie rozmawiamy...

To się mnie czepiasz?

 

...dla 99 procent ludności muzyka to tło...

 

Czy można mieć o to do ludzi pretensję? To my, pasjonaci muzyki jesteśmy kosmitami. Nie oni. ;-)

Warte kliknięcia lajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego koledzy swoich ulubionych kawałków w radio nie usłyszą wyjaśniłem. W kontynuacji OT chyba Ci to nie przeszkadza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przełącz i kolegom wytłumacz jak przełączyć. Bo Wy krytykujący RMF bo muzyka słaba, to jak mężczyzna krytykujący stringi bo mu jajka wypadają. Nie dla Was produkt to Waszych oczekiwań nie musi spełniać, a nawet nie powinien.

 

Jak zwykle udajesz (wątpię jednak), lub nie rozumiesz. Ci którzy umieją przełączyć, jednak są często i WBREW SWOJEJ WOLI narażeni w różnych miejscach na SŁYSZENIE takiego G. Głównie w przestrzeni publicznej np. wszelkiego rodzaju poczekalnie, tereny rekreacyjne itp.

Tak wiec wiedzą o czym piszą, "przełączyć" umieją, tylko nie zawsze mają fizyczną możliwość.

 

Dlaczego koledzy swoich ulubionych kawałków w radio nie usłyszą wyjaśniłem

 

Ulubione kawałki to umiem sobie znaleźć na swoich nośnikach. W radiu - wystarczy mi, że nie traktują mnie - słuchacza, jak tępego debila od grila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego koledzy swoich ulubionych kawałków w radio nie usłyszą wyjaśniłem. W kontynuacji OT chyba Ci to nie przeszkadza?

A co tam nowego u Sławomira?

Jakieś nowe utwory, które warto posłuchać?

Może disco polo podbiło Europę w te wakacje, bo nie śledziłem rynku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...są często i WBREW SWOJEJ WOLI narażeni w różnych miejscach na SŁYSZENIE takiego G. Głównie w przestrzeni publicznej np. wszelkiego rodzaju poczekalnie, tereny rekreacyjne itp.

 

...dla 99 procent ludności muzyka to tło i potrzebna jest w życiu tak samo, jak trawa.

...

Czy można mieć o to do ludzi pretensję? To my, pasjonaci muzyki jesteśmy kosmitami. Nie oni. ;-)

 

...wystarczy mi, że nie traktują mnie - słuchacza, jak tępego debila od grila.

 

...99 procent ludności...

 

Szyszkownik wie w czym roblem - Ty widzę nadal oczekujesz, że stacje radiowe całą ludność oprócz Ciebie będą męczyć Twoimi playlistami. Nieźle!

 

Nieźle teżpojechałeś po 99% ludności. Ogólnie to baaardzo nieźle!

 

Mój metal spoza tych 99%. Będziesz usatysfakcjonowany jak Ci coś puszczę?

 

 

-----

A co tam nowego u Sławomira?

Zanim skierujesz do mnie wytwory swej klawiatury zapoznaj się z treścią moich postów. Kultura dyskusji wymaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie kazda sztuka musi byc adresowana do inteligencji... forumowej inteligencji, hahaha. A discopolo to bez watpienia sztuka.

Bardzo proszę panie kulturalny, to jeden z twoich postów. Jest tego znacznie więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty widzę nadal oczekujesz, że stacje radiowe całą ludność oprócz Ciebie będą męczyć Twoimi playlistami. Nieźle!

 

 

Taaaa bardzo słuszny "wniosek" wysnułeś, to typowe dla ciebie. Proponuje już mnie nie czytaj, nie cytuj i nie wysnuwaj więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To przełącz i kolegom wytłumacz jak przełączyć. Bo Wy krytykujący RMF bo muzyka słaba, to jak mężczyzna krytykujący stringi bo mu jajka wypadają. Nie dla Was produkt to Waszych oczekiwań nie musi spełniać, a nawet nie powinien.

 

Nie noszę stringów, więc wierzę Ci na słowo, że wypadają. Dzięki za info! ;-)

 

Mam za to ochotę ponarzekać na komercyjną radiofonię, więc narzekam. Jeśli Ciebie to uwiera, to idź za swoją własną radą i...nie czytaj, bo to narzekanie nie jest adresowane do Ciebie. Dasz radę nie czytać tego wątku, prawda? ;-) Po co masz się męczyć...:-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie noszę stringów, więc wierzę Ci na słowo, że wypadają. Dzięki za info! ;-)

Nie tak prędko, bo ja tylko teoretyzuję. Nie sprawdzałem, tak jak nie sprawdzałem czy na RMF muzyka pod moje gusta. Ale skoro Ty sprawdzałeś RMF, to możesz sprawdzić też stringi.

 

Mam za to ochotę ponarzekać na komercyjną radiofonię, więc narzekam.

Nie pasuje? Ok. Ale krytykowanie komercyjnej radiofonii, za to, że jest komercyjna jest już niezbyt ok. No bo chyba nie oczekujesz, że radiofonia komercyjna będzie niekomercyjna?

-----

Bardzo proszę panie kulturalny, to jeden z twoich postów. Jest tego znacznie więcej.

Bardzo ładny! A teraz poproszę o taki, z którego by wynikało, że wiem co u Stanisława.

-----

Taaaa bardzo słuszny "wniosek" wysnułeś, to typowe dla ciebie.

Staram się nie wyskoczyć zbytnio ponad poziom dyskusji, troszeczkę tylko.

 

Proponuje już mnie nie czytaj, nie cytuj i nie wysnuwaj więcej.

Jak publicznie coś palniesz, to ktoś to publicznie sprostuje - taki minus udziału w publicznej dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z tym, że radio jest komercyjne. Nie podoba mi się za to, że istniejąc wyłącznie w celu zarabiania jak najwiekszej kwoty pieniędzy, całkowicie lekceważy swój wpływ na kolejne pokolenia słuchaczy, oferując im coraz bardziej prymitywne produkty muzyczne.

I te coraz bardziej prymitywne produkty muzyczne zaczynają zawłaszczać coraz więcej przestrzeni wokół nas.

I wbrew pozorom nie produkcje disco polo ani Sławomira mam na myśli, a najbardziej prymitywną muzykę dyskotekową.

Piszesz mi, że przecież mogę wyłączyć radio i nie słuchać. Owszem, w domu albo w aucie mogę wybrać muzykę, ale w przestrzeni publicznej niestety jest to już niemożliwe. Wszystkie nadmorskie kurorty dudnią. Krynica, Władysławowo, Jastrzębia Góra, Mielno...zwiedzam polskie wybrzeże od lat i wszędzie jest to samo. Ciężko znaleźć miejsce, w którym w spokoju można wypić kawę lub zjeść obiad.

Od niedawna dostępne są bezprzewodowe głośniki bluetooth zasilane akumulatorami, więc w tym roku nie również na plaży wielokrotnie dochodziło do mnie jednostajne "jeb jeb jeb" zza parawanowej fortecy. Oczywiście napiszesz, że jak mi się nie podoba, to mogę jechać w góry albo za granicę. No mogę, ale czy w związku z tym, że jestem zmuszony uciekać przed muzycznym, prymitywnym chłamem, nie mam prawa nazwać rzeczy po imieniu? Nie mogę powiedzieć wprost, że przestrzeń wokół mnie zalewana jest muzycznym guanem, przed którym coraz trudniej się ukryć.

 

I to wcale nie jest ani hałaśliwy metal, jazz, ani nawet to pogardzane disco polo. Ani razu nie słyszałem na ulicy ani na plaży disco polo. Za każdym razem był to rozje...ny na maxa odbiornik radiowy nastawiony na jedną z komercyjnych stacji.

 

Nie dziw się więc, że odczuwam "niechęć" do komercyjnego radia. Bardzo chciałbym móc go nie słyszeć, niestety coraz częściej jest to niemożliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz mi, że przecież mogę wyłączyć radio i nie słuchać. Owszem, w domu albo w aucie mogę wybrać muzykę, ale w przestrzeni publicznej niestety jest to już niemożliwe. Wszystkie nadmorskie kurorty dudnią. Krynica, Władysławowo, Jastrzębia Góra, Mielno...zwiedzam polskie wybrzeże od lat i wszędzie jest to samo. Ciężko znaleźć miejsce, w którym w spokoju można wypić kawę lub zjeść obiad.

Od niedawna dostępne są bezprzewodowe głośniki bluetooth zasilane akumulatorami, więc w tym roku nie również na plaży wielokrotnie dochodziło do mnie jednostajne "jeb jeb jeb" zza parawanowej fortecy.

 

Możesz tak jeszcze długo i dobitnie tłumaczyć - on przyjdzie tu a "wnioski" i tak wysnuje takie, jakie mu akuratnie pasują...albo takie ja na jakie go "stać".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się więc, że odczuwam "niechęć" do komercyjnego radia. Bardzo chciałbym móc go nie słyszeć, niestety coraz częściej jest to niemożliwe.

Łączę się w bólach. Tylko co na to poradzisz, że takie gusta ma 99%? Ja na wakacje jeżdżę poza sezonem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal wszystkie dziedziny naszego życia ulegają coraz większej komercjalizacji, bo światem rządzi pieniądz.

A skoro tak, to najłatwiej jest sprzedać to, co ludzie kupią.

A ludzie w 90% mają proste gusta, niezbyt skomplikowane potrzeby, więc nie jest trudno takim ludziom sprzedać

wszystko co proste, marne, łatwe i gówniane. Tak jest prawie we wszystkim.

Dodatkowo gusta ludzkie są kształtowane przez media, marketing, reklamy i polityków.

 

Nie dziwcie się więc, że komercjalizacja w najgorszym tego słowa znaczeniu dosięgła też polskie radio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszczą jeden dobry kawałek w RMF, to zanim się on skończy połowa, słuchaczy przałączy się na co innego. Więc czego oczekujecie? Musi "hawana-u-na-na" lecieć na okrągło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszczą jeden dobry kawałek w RMF, to zanim się on skończy połowa, słuchaczy przałączy się na co innego

 

Myślę, że nie połowa tylko gdzieś te statystyczne 90%. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co na to poradzisz, że takie gusta ma 99%?

Gusta da się kształtować w jakimś stopniu, promocją dobrych produktów. Schlebianie bezguściu większości, jest przyczyną tego co leci teraz w radiu i co można obejrzeć w telewizji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę, że nie połowa tylko gdzieś te statystyczne 90%. ;-)

Przecież oni słuchają tego radia bo tam są same dobre kawałki, a jeśli zmieniął stację to znaczy, że usłyszeli knota.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.