Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kw202

(Konto usunięte)
9 minut temu, Tomasz 123 napisał:

Smsl T1 na ecc88 

Możesz mieć rację ale skoro Smsl ma jedna ECC88 a WBA dwie to myślałem że będzie i lepsza przestrzeń,która zresztą jest jak i dynamika której brak..a może on ma mało na wyjściu i nie potrafi dobrze wysterować końcówki? Hmm...może tak być? Bo Emotiva mana wejściu 1.6V a Smsl na wyjściu 2V...może WBA ma mniej,bo nawet dużo trzeba odkręcić żeby głośniej było a tam w Smsl delikatna zamiana potencjometru i różnica ogromna...kurcze nie wiem już.Myslalem że będzie lepiej a tu...hmm...nie do końca.

Wywal tego dac'a, on psuje dynamikę. 

Czasem nie masz go czasami dodatkowo  ściszonego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kw202 napisał:

Wywal tego dac'a, on psuje dynamikę. 

Czasem nie masz go czasami dodatkowo  ściszonego? 

To jak psuje to dlaczego z nim jest moc? Nie jest ściszony...bo nie ma takiej opcji.Jak gra jako pre i dac -co jest oczywiste-jest moc...gra jako dac(AK4490) z WBA mocy dużo mniej. Raczej to nie wina daca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Tomasz 123 napisał:

Smsl T1 na ecc88 

Możesz mieć rację ale skoro Smsl ma jedna ECC88 a WBA dwie to myślałem że będzie i lepsza przestrzeń,która zresztą jest jak i dynamika której brak..a może on ma mało na wyjściu i nie potrafi dobrze wysterować końcówki? Hmm...może tak być? Bo Emotiva mana wejściu 1.6V a Smsl na wyjściu 2V...może WBA ma mniej,bo nawet dużo trzeba odkręcić żeby głośniej było a tam w Smsl delikatna zamiana potencjometru i różnica ogromna...kurcze nie wiem już.Myslalem że będzie lepiej a tu...hmm...nie do końca.

Porównując Firebirda zbalansowanwgo na 6sn7 jest szybszy od Musicala M6s pre. 
Jeśli końcówka ma 1,6V to stosując preamp z 2V wyjściem bedziesz miał krótka regulacje na niższej głośności. Za suze wzmocnienie preampa, to problem nie tylko Twój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, krzysztof.filipak napisał:

Za duze wzmocnienie preampa, to problem nie tylko Twój. 

Czyli może być tak że ten WBA który posiadam ma za mało na wyjściu i przez to nie wysterowywuje końcówki jak należy co objawia się mniejsza dynamika? Czy nie tędy droga? A może faktycznie troszkę więcej dodadzą te 6sn7 i przy okazji korekta i poprawki w pre..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Tomasz 123 napisał:

Czyli może być tak że ten WBA który posiadam ma za mało na wyjściu i przez to nie wysterowywuje końcówki jak należy co objawia się mniejsza dynamika? Czy nie tędy droga? A może faktycznie troszkę więcej dodadzą te 6sn7 i przy okazji korekta i poprawki w pre..

Taka różnica we wzmocnieniu nie robi problemu. Preamp na 6sn7 w torze zbalansowany da lepszy efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Blazebirda na 2A3 i testowałem różne pre i biorąc pod uwagę lampowe, to jedno z szybciej grających pre. Miałem Lab12 pre1 na ecc88 zdecydowanie bardziej powolne, Doge 8 też, nie było za szybkie i ono miało jeszcze strasznie narzucono własny charakter brzmienia. Z nie lampowych Primare Pre30 było na zbliżonym poziomie grania, co chodzi o dynamikę. Ale ja pre najpierw miałem z końcówką w klasie D, Purifi Eval1, a teraz mam ML no 532H, który też jest bardzo dynamiczny. Sprawdziłbym jeszcze lampy, i np zaimplementowałbym Telefunkeny ECC88, lub Siemensy ECC88, one raczej są i rozdzielcze i dynamiczne.

Wprawdzie Twoje Gold Liony tez raczej są po dynamicznej stronie. A jakim kablem masz podłączony Pre, bo widzę , że masz wyjście xlr, na semytryzatorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, RobG1974 napisał:

 A jakim kablem masz podłączony Pre, bo widzę , że masz wyjście xlr, na semytryzatorze?

Ja jakoś w kable nie wierzę ,wobec tego mam tylko mogami neglex 2549...ale tak Smsl jak i WBA są takimi samymi łączone. zastanawiam się skąd taka różnica w tej dynamice...jedna lampa kontra 2..

Nie wiem czy jest tam symetryzator bo nie znam się na tym i szczerze nawet nie wiem jak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz podpiętego WBA, bo na zdjęciu wygląda, że on ma wyjście tylko XLR, masz kabel po przelotce, czy zrobiony XLR na rca?

2 minuty temu, Tomasz 123 napisał:

a jakoś w kable nie wierzę

A wierzyć można w Boga, a kable trzeba porównać, różnica w budowie (zastosowany przewodnik miedź lub srebro) i izolacji jest słyszalna.

Innym aspektem jest czy cena poszczególnych kabli jest racjonalna, czy nie, ale nie da się nie usłyszeć różnicy pomiędzy np Hijiri HCI RCA i a Neotechem NEI3001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie jest kluczowe, kable wątek poboczny. Na zdjęciu które zamieściłeś wygląda, że masz 2 wejścia RCA i jedną wyjście XLR, jeżeli tak jest to musisz końcówkę podłączyć do XLR, przelotką XLR na RCA lub zrobić sobie kabel XLR na RCA, Lub poprosić Pana Piotra, żeby dodał wyjście RCA bezpośrednie, bo zapewne XLR zrobił na symetryzatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, RobG1974 napisał:

Pierwsze pytanie jest kluczowe, kable wątek poboczny. Na zdjęciu które zamieściłeś wygląda, że masz 2 wejścia RCA i jedną wyjście XLR, jeżeli tak jest to musisz końcówkę podłączyć do XLR, przelotką XLR na RCA lub zrobić sobie kabel XLR na RCA, Lub poprosić Pana Piotra, żeby dodał wyjście RCA bezpośrednie, bo zapewne XLR zrobił na symetryzatorze.

Z xlr na rca wystarczy wziąć z xlra masę i + na rca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś też tak mi się zdawało, że w emocjach zakupowych właściciel mógł popełnić taki błąd. I oby tak było bo Firebird bez problemu powinien wysterować te końcówki. Jeśli jednak podłączył poprawnie to niestety trzeba się przyjrzeć preampowi. Wysłać do Piotra na przegląd i niech od razu dostosuje wyjścia pod obecne potrzeby.
A w roli regulatora głośności pracuje zwykły potencjometr czy attenuator Khozmo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to, jeśli nawet weszłaby opcja zmiany obwodów pod lampy 6SN7 to w torze niezbalansowanym na dwóch lampach sprawa się zamknie, więc i koszty nie będą okrutne.

Swoją droga do mojego preampa Piotr dostał info jaki mam DAC i poziom wyjścia i jakie znamionowe napięcie sygnału ma mieć końcówka mocy do pełnego wysterowania i tak to urządził. Zażyczyłem sobie jeszcze wewnętrzny tłumik z przełącznikiem z tyłu dla dodatkowej opcji tłumienia, aby na początku regulacji potencjometr miał więcej miejsca do ruchu.

Tak sobie myślę, że w dobie powszechnych DACów problem z dopasowaniem poziomu sygnałów jest powszechny i tutaj dobrym rozwiązaniem są scalone drabinki rezystorowe. Może WBA pokusiłoby się o takie opracowanie (opcja upgrade). Wtedy tacy malkontenci jak ja byliby z głowy. Opcja z attenuatorami to też nie złote rozwiązanie i problem jest a czasem nawet większy, bo cóż można stopniować na 48 punktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat attenuatorów był już przerabiany. Z wielu powodów Piotr się z tego wycofał. Jeśli chodzi o poziomy wyjściowe różnych DACów i przełączniki regulacji tłumienia w preampie to nie taka prosta sprawa bo do tego wszystkiego dochodzi jeszcze impedancja wejściowa końcówki i spasowane z preampem. Lepiej za dużo nie wymyślać i kombinować bo potem na rynku wtórnym pojawiają się różne „kwiatki” robione pod kogoś i u nowego właściciela taki preamp nie gra i zaczyna się narzekanie na produkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Qban napisał:

Temat attenuatorów był już przerabiany. Z wielu powodów Piotr się z tego wycofał. Jeśli chodzi o poziomy wyjściowe różnych DACów i przełączniki regulacji tłumienia w preampie to nie taka prosta sprawa bo do tego wszystkiego dochodzi jeszcze impedancja wejściowa końcówki i spasowane z preampem. Lepiej za dużo nie wymyślać i kombinować bo potem na rynku wtórnym pojawiają się różne „kwiatki” robione pod kogoś i u nowego właściciela taki preamp nie gra i zaczyna się narzekanie na produkt. 

Trzeba tyle kombinować, ile sobie klient życzy :). Rozwiązaniem byłaby informacja techniczna do takiego customowego preampa. Wtedy nawet nietechniczny audiofil zamierzający zakupić z rynku wtórnego urządzenie może wrzucić zdjęcie na forum czy wysłać do Piotra i wszystko jasne.

Rozpiętości są duże, bo weźmiesz np. Moona 330A jego poziom wysterowania to 0,8V, natomiast Unison Unico DM to 1,7V, a Pro-Ject Amp RS 1,42V. Dlatego też opcja ze scalonymi tłumikami to dobra opcja. Skutecznie ją stosuje NAD, Musical FIdelity, Moon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający w ogłoszeniu powinien zamieścić informację że jego preamp nie jest standardową wersją ale dopasowaną do jego systemu. Tylko żaden sprzedający nie napisze tego bo to bardzo mocno utrudniło by sprzedaż. U Ciebie nie ma problemu bo masz preamp o standardowych parametrach z dolozonym tylko dwu pozycyjnym przełącznikiem wzmocnienia - standard/ zmniejszone wzmocnienie. Takie rozwiązanie jest Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Qban napisał:

Sprzedający w ogłoszeniu powinien zamieścić informację że jego preamp nie jest standardową wersją ale dopasowaną do jego systemu. Tylko żaden sprzedający nie napisze tego bo to bardzo mocno utrudniło by sprzedaż. U Ciebie nie ma problemu bo masz preamp o standardowych parametrach z dolozonym tylko dwu pozycyjnym przełącznikiem wzmocnienia - standard/ zmniejszone wzmocnienie. Takie rozwiązanie jest Ok.

Z prawdomównością czy szczerością jest różnie. Zawsze z drugiej ręki będzie takie ryzyko, sprzedawca powie, że trzeba było pytać, a kupujący trzeba było powiedzieć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, RobG1974 napisał:

Pierwsze pytanie jest kluczowe, kable wątek poboczny. Na zdjęciu które zamieściłeś wygląda, że masz 2 wejścia RCA i jedną wyjście XLR, jeżeli tak jest to musisz końcówkę podłączyć do XLR, przelotką XLR na RCA lub zrobić sobie kabel XLR na RCA, Lub poprosić Pana Piotra, żeby dodał wyjście RCA bezpośrednie, bo zapewne XLR zrobił na symetryzatorze.

Kurcze nie wiem na czym zrobione to wyjście...ale podłączyłem to robiąc kabel XLR-RCA...dwa piny jako masa i jeden dodatni...nie pamiętam które bo info brałem z sieci i podpatrzyłem jak mam z tyłu lutowane...więc tutaj jest napewno dobrze to połączone...może faktycznie jak jest to na tym symetryzatorzeto gdzieś spada dynamika i powinno być wyjscie bezpośrednie RCA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tomasz 123 napisał:

Kurcze nie wiem na czym zrobione to wyjście...ale podłączyłem to robiąc kabel XLR-RCA...dwa piny jako masa i jeden dodatni...nie pamiętam które bo info brałem z sieci i podpatrzyłem jak mam z tyłu lutowane...więc tutaj jest napewno dobrze to połączone...może faktycznie jak jest to na tym symetryzatorzeto gdzieś spada dynamika i powinno być wyjscie bezpośrednie RCA 

1 i 3 masa i 2 dodatni.

19 minut temu, Tomasz 123 napisał:

Kurcze nie wiem na czym zrobione to wyjście...ale podłączyłem to robiąc kabel XLR-RCA...dwa piny jako masa i jeden dodatni...nie pamiętam które bo info brałem z sieci i podpatrzyłem jak mam z tyłu lutowane...więc tutaj jest napewno dobrze to połączone...może faktycznie jak jest to na tym symetryzatorzeto gdzieś spada dynamika i powinno być wyjscie bezpośrednie RCA 

I dac jest na 100% głośności i korzystasz z wyjścia dac-a na nie pre w smsl t1 podłączając do WBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Tomasz 123 napisał:

Witajcie wszyscy...Zostałem szczęśliwym posiadaczem WBA Firebird na dwóch E88cc Gold Liona.Sprzecik zapewne od któregoś z forumowiczów-cecha szczególną jest wejście niezb.ale XLR .Moje pytanie...czy zmieniał ktoś w/w lampy,znaczy robił upgread do 6sn7? Bo rozmawiałem z P.Bociankiem i zrobi mi to bez problemu ale pytanie czego po takiej zmianie można się spodziewać.Czy wzrośnie jakoś znacząco jego dynamika,bo mam wrażenie że jest jakby troszkę ospały...pozdrawiam

Trzeba zacząć od wytłumienia wibracji. Nie wiem czy masz to zrobione ale jeśli  nie to zastosuj stopki kulkowe. Jeśli  nie wiesz jakie, to podpowiem. Bez tego całe pozostałe kombinowanie może być skazane na porażkę. Niektóre sprzęty, zwłaszcza lampowe, bez tego dają dźwięk rozmazany i bez dynamiki. Wtedy żadne kable, czy lampy,  nie pomogą, choćby wydać pierdyliony.

ps

Chociaż właściwie nie próbowałem wydać pierdylinów więc może się mylę. Od razu, za radą, bez większej wiary, tylko z zaufaniem, kupiłem stopki i stał się cud.

Ale przypadki mogą być różne.

Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, RobG1974 napisał:

1 i 3 masa i 2 dodatni.

I dac jest na 100% głośności i korzystasz z wyjścia dac-a na nie pre w smsl t1 podłączając do WBA

Kurcze nie wiem jak to zrozumieć ale mam z tyłu wyjścia i dac i pre...jeżeli chce korzystać tylko z daca to wpinam w daca,jeżeli z pre to wpinam w pre i z automatu jest dac+pre...jak podpinam do WBA to w Smsl dac i wejście WBA... Widzę że rozmowa się rozkręciła,nie mam do sprzedającego pretensji...bo sprzęt gra,nutka płynie zadowalająca ale tylko problem-hmm...a może to nie problem już sam nie wiem ..ale ten Smsl gra jak już pisałem bardziej dynamiczniej,chociaż już jeden z Was napisał że to demon dynamiki nie jest,to słychać znaczną różnicę,głośniej,mocniej.Przed zakupem rozmawiałem z Piotrem odnośnie tego sprzętu i dalszego upgread'u i tu problemu nie ma.Chcialem tylko wiedzieć jak zachowają się,bądź mogą zachowywać się te nowe lampy(6sn7) w stos do obecnych...czy ktoś zmienił i było dużo na plus.

IMG_20230807_121725.jpg

IMG_20230807_121854.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomasz 123 napisał:

Chcialem tylko wiedzieć jak zachowają się,bądź mogą zachowywać się te nowe lampy(6sn7) w stos do obecnych...czy ktoś zmienił i było dużo na plus.

Dostałeś odpowiedź na to pytanie. Powtórzę- Jest to inna lampa i na pewno zmieni się barwa. W nowej wersji układu potencjometr wpięty jest na wyjściu ( za lampami) w twojej jest na wejściu ( przed lampami) Wpłynie to na dynamikę.
Czy dużo na plus? To czysto indywidualne odczucia. Moim zdaniem jest lepiej.
Przy okazji upgradu jeśli się zdecydujesz to porozmawiaj z Piotrkiem aby zamiast XLRów wstawił Tobie RCA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Qban napisał:

Dostałeś odpowiedź na to pytanie. Powtórzę- Jest to inna lampa i na pewno zmieni się barwa. W nowej wersji układu potencjometr wpięty jest na wyjściu ( za lampami) w twojej jest na wejściu ( przed lampami) Wpłynie to na dynamikę.
Czy dużo na plus? To czysto indywidualne odczucia. Moim zdaniem jest lepiej.
Przy okazji upgradu jeśli się zdecydujesz to porozmawiaj z Piotrkiem aby zamiast XLRów wstawił Tobie RCA. 

I wszystko... zatem porozmawiam i taki przeprowadzimy...oby mnie przypadło do gustu 😉 dzięki wszystkim za info ..pozdrawiam ..dam znać jak będzie po zmianach ale na to trzeba poczekać bo Piotra nie ma teraz no i trzeba omówić co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Tomasz 123 napisał:

I wszystko... zatem porozmawiam i taki przeprowadzimy...oby mnie przypadło do gustu 😉 dzięki wszystkim za info ..pozdrawiam ..dam znać jak będzie po zmianach ale na to trzeba poczekać bo Piotra nie ma teraz no i trzeba omówić co i jak.

Jak ja zamawiałem mojego Firebirda, to Piotr stwierdził, że pełne walory 6SN7 dostaniemy przy torze zbalansowanym i tak rzeczywiście jest. Co bardzo ważne, to preampy WBA nie szumią co jest mega zaletą. Więc robiąc upragde posiadanego preampa to, żeby się potem nie denerwować trzeba zamówić go w wersji zbalansowanej (na 4 lampach) i zrobić odczep na SE na RCA. Z wejściami jest kwestia symetryzacji wejść niesymetrycznych RCA.

 Regulacja jak @Qbanpisze jest na wyjściu i na dodatek również jest zbalansowana, czyli w każdym kanale na "+" i na "-" jest ślizgacz. Pełna symetria, a na 6SN7 nie może nie zagrać dobrze w lampowy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.