Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Qban napisał:

Trzeba uzbroić się w cierpliwość- po pewnym czasie brzmienie się ustabilizuje, pojawi się ładniejsza barwa a scena powinna bardziej się otworzyć. 6sn7C to tania i podstawowa lampa , w przyszłości warto poeksperymentować z innymi. U siebie mam 6sn7 UK - ta lampa bardziej "dociąża" niż 6sn7C ( przynajmniej u mnie w systemie) 

A takie np Tunsole jak się maja do psvane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bezpośrednim porównaniu z 6sn7 UK, Tung Sol'e zabrzmiały jaśniej i dynamiczniej, scena przesunięta bardziej w stronę słuchacza, miałem wrażenie, że mają odrobinę  większe wzmocnienie.
To wszystko co napisałem nie znaczy, że te lampy zabrzmią tak u Ciebie.  Masz inny system , zupełnie inne preamp-4x6sn7. U mnie 2x6sn7 + 2x2a3 które też wprowadzają swój charakter do brzmienia.

Jedynym słusznym wyjściem jest testowanie lamp u siebie w systemie. Niestety jest to dość droga i czasochłonna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Qban napisał:

Jedynym słusznym wyjściem jest testowanie lamp u siebie w systemie. Niestety jest to dość droga i czasochłonna zabawa.

Niestety to droga zabawa, ale prawie każda dobra zabawa kosztuje :).

Wiesz chodzi mi o takie bzmienibrzmienieybki bas, jaki ma miejsce w mocnym rocku, czy metali. Tam perkusja jest lekko cofnięta z szybkim werblem lub dwoma i jak nie mamy dobrej rozdzielczości to ten werbel się zlewa, traci krawędź i zaczyna się papka. W obecnej konfiguracji jest sporo lepiej i na razie czekam, bo lampa jeszcze potrzebuje wygrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ebay.de/itm/391936885801

Taka uniwersalna, ale trochę odchudza średnicę i są dostępne i cena normalna. Ja robiłem porównanie z Tungsolami 6sn7GTB Round Plate, kolega sprzedawał za 1800zł. 3 osoby słuchające wszystkim bardziej podobały się 6f8G (porównywaliśmy Sylvanie i RCA wtedy jeszcze nie miałem Raytheonów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, RobG1974 napisał:

Kup sobie 6f8g zamiast 6sn7. Moim zdaniem zdecydowanie ciekawsze lampy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

A potrafią się tak obejść z basem jak pisałem powyżej. Musisz pamiętać, że jak nie chcę iść w stronę średnicowego zamulania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał tylko 2 to bym Ci pożyczył na odsłuch (np RCA i Raytheona) tylko podstawki/adaptery musisz sobie kupić.

Najważniejsze posłuchać ja mam końcówkę mocy ML 532H i najbardziej lubię Sylvanie 6f8g, ale ja metalu nie słucham, dlatego polecam tego Raytheona lub RCA i ja nie chcę swoich sprzedawać, żeby była jasność.

https://www.ebay.de/itm/155630667742?hash=item243c4f87de:g:S~8AAOSw1oNaj9Rh&amdata=enc%3AAQAIAAAA4JspcPmVi4O%2B9LhVcdg7Ro7SYKl05EaB1zxfKWx91RsmAIOWihym2xah0XWgXAlRAe87du7aOexePjv9fKppDGeKtTj7Xg4Ys%2F5BXxlMU8gSh1jn3TzrB2Z1aeKU8TBA4Yw8hPjCWQLW5isJq6%2FMf%2Fji%2BTIuGrqYl3jFOV7QtsGLH7I16HQ%2FfjjrmIn65JNYJlL8Feb6RDRNLs6CDr5%2FIlo1MeeDbxiloNglRq7sDXmsldoVMGBZVmsf2Cx4G7Bg5LqXZdZAMNORD%2FRYoUzBhwYr1aWbaFdfDQp3%2BSFUHp4t|tkp%3ABk9SR77I-aOuYg

To sprzedaje Pan, który kiedyś przyczynił się do rozpropagowania 6f8g.

 

6 minut temu, krzysztof.filipak napisał:

A potrafią się tak obejść z basem jak pisałem powyżej. Musisz pamiętać, że jak nie chcę iść w stronę średnicowego zamulania.

Dlatego Sylvania nie jest dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RobG1974 napisał:

Jakbyś miał tylko 2 to bym Ci pożyczył na odsłuch (np RCA i Raytheona) tylko podstawki/adaptery musisz sobie kupić.

Najważniejsze posłuchać ja mam końcówkę mocy ML 532H i najbardziej lubię Sylvanie 6f8g, ale ja metalu nie słucham, dlatego polecam tego Raytheona lub RCA i ja nie chcę swoich sprzedawać, żeby była jasność.

https://www.ebay.de/itm/155630667742?hash=item243c4f87de:g:S~8AAOSw1oNaj9Rh&amdata=enc%3AAQAIAAAA4JspcPmVi4O%2B9LhVcdg7Ro7SYKl05EaB1zxfKWx91RsmAIOWihym2xah0XWgXAlRAe87du7aOexePjv9fKppDGeKtTj7Xg4Ys%2F5BXxlMU8gSh1jn3TzrB2Z1aeKU8TBA4Yw8hPjCWQLW5isJq6%2FMf%2Fji%2BTIuGrqYl3jFOV7QtsGLH7I16HQ%2FfjjrmIn65JNYJlL8Feb6RDRNLs6CDr5%2FIlo1MeeDbxiloNglRq7sDXmsldoVMGBZVmsf2Cx4G7Bg5LqXZdZAMNORD%2FRYoUzBhwYr1aWbaFdfDQp3%2BSFUHp4t|tkp%3ABk9SR77I-aOuYg

To sprzedaje Pan, który kiedyś przyczynił się do rozpropagowania 6f8g.

 

Dlatego Sylvania nie jest dla Ciebie.

Ja się zastanawiam na inną kwestią. Otóż, jeśli muszę celować w lampy raczej chudo grające to może się okazać, że po wygrzaniu dalej będę szukał przejrzystości w przekazie o wtedy celem podmiany będzie końcówka mocy Unisona Unico DM na inną przejrzystszą i szybszą. Chodzi mi po głowie Atoll AM400. Może miałby ktoś odwrotną sytuację, gdzie potrzebuje ocieplenia (fan jazzu, akustyki i wyrafinowanych brzmień) to bym się po posłuchaniu próbował zamienić. Co o tym sądzisz / sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku to całkowicie odpuścił bym sobie 6f8g. Brzmią ciekawie ale potrzebujesz idealnie dobraną kwadrę a z tym może być różnie. W połączeniu lampowy preamp z ciepło brzmiącą końcówką nie dostaniesz basu takiego jak chcesz. Mam Blazebirda połączonego z D klasą - i jak dla mnie to w brzmieniu mam wszystko- ładną barwę i niczym nie ograniczoną dynamikę oraz kontrolę w najniższych rejestrach niezależnie od głośności czy też repertuaru. Głośnik basowy to SS Revelator 22W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krzysztof.filipak napisał:

Ja się zastanawiam na inną kwestią. Otóż, jeśli muszę celować w lampy raczej chudo grające to może się okazać, że po wygrzaniu dalej będę szukał przejrzystości w przekazie o wtedy celem podmiany będzie końcówka mocy Unisona Unico DM na inną przejrzystszą i szybszą. Chodzi mi po głowie Atoll AM400. Może miałby ktoś odwrotną sytuację, gdzie potrzebuje ocieplenia (fan jazzu, akustyki i wyrafinowanych brzmień) to bym się po posłuchaniu próbował zamienić. Co o tym sądzisz / sądzicie?

Spróbuj Primare DAC 30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preamp fajny ale do najnowszej wersji chyba jednak mu troszkę brakuje:) Czy wart swojej ceny? i tak i nie - kwestia potrzeb. Jak by chcieć dołożyć sterowanie z pilocikiem + przegląd to robi się prawie 4 tyś pod warunkiem, że lampy jeszcze są rześkie. W takiej sytuacji rozważył bym dołożenie troszkę więcej kasy i zakup najnowszego modelu na 4x 6sn7 z pilocikiem na pokładzie, nowymi lampami oraz z pełną gwarancją.
Jeśli jednak nie potrzebujemy pilota , lampy są ok a Khozmo nie sprawia problemów to można rozważyć zakup.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Preamp fajny ale do najnowszej wersji chyba jednak mu troszkę brakuje:) Czy wart swojej ceny? i tak i nie - kwestia potrzeb. Jak by chcieć dołożyć sterowanie z pilocikiem + przegląd to robi się prawie 4 tyś pod warunkiem, że lampy jeszcze są rześkie. W takiej sytuacji rozważył bym dołożenie troszkę więcej kasy i zakup najnowszego modelu na 4x 6sn7 z pilocikiem na pokładzie, nowymi lampami oraz z pełną gwarancją.
Jeśli jednak nie potrzebujemy pilota , lampy są ok a Khozmo nie sprawia problemów to można rozważyć zakup.   

A czy to że on ma 3 lampy na kanał to ma jakieś znaczenie ? Bo teraz to ten model ma 4


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


A czy to że on ma 3 lampy na kanał to ma jakieś znaczenie ? Bo teraz to ten model ma 4


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli zastanawiasz się nad pójściem w lampy, to za jakieś 3 tygodnie +-, mogę do ciebie wpaść z Blazebirdem zbalansowanym - posłuchasz. Tam jest 8 lamp 🙂

Wcześniej nie dam rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Qban napisał:

To jest starsza wersja Firebirda zbalansowanego- inny układ, lampy i trochę inna obudowa. Obecny Firebird zbalansowany ma 4 lampy 6sn7. Zdaje sie, że @krzysztof.filipak niedawno kupił zbalansowanego Firebirda i wygrzewa go. 

Tak jest. Wygrzewa się i zachwyca.

link do galerii

Edytowane przez krzysztof.filipak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jaszcze1 napisał:
Jeśli zastanawiasz się nad pójściem w lampy, to za jakieś 3 tygodnie +-, mogę do ciebie wpaść z Blazebirdem zbalansowanym - posłuchasz. Tam jest 8 lamp
Wcześniej nie dam rady. 


Zapraszam i zapewniam że z pustymi rękami cię nie wypuszczę. Daj znać jak będziesz miał chwilę .
Posłuchamy i pogramy . Na osłodę możesz wrzucić zdjęcie swojego ? 

Krzyśka F. Pięknie się powyżej prezentuje i te zdjęcia rozbierane 👍


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanie. Jak bardzo wpływa na dzwiek zmiana lamp 2a3? Lampki ecc88 przerobiłem już i ostatecznie zostały pcc88 matsushita. Teraz tak mnie zastanawia jakie 2a3 spróbować. Slyszalem że więcej slychac raczej po zmianie "małych lampek". Więc jaka to jest zmiana w przypadku 2a3, w porownaniu do ecc88? 20% 50% czy 75%???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Panowie, takie pytanie. Jak bardzo wpływa na dzwiek zmiana lamp 2a3? Lampki ecc88 przerobiłem już i ostatecznie zostały pcc88 matsushita. Teraz tak mnie zastanawia jakie 2a3 spróbować. Slyszalem że więcej slychac raczej po zmianie "małych lampek". Więc jaka to jest zmiana w przypadku 2a3, w porownaniu do ecc88? 20% 50% czy 75%???

Nie wiem ile % ale wg mojego gustu 2A3 Emission Labs kładą Ful Music tak,  że warto wydać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Mikelas76 napisał:

Panowie, takie pytanie. Jak bardzo wpływa na dzwiek zmiana lamp 2a3? Lampki ecc88 przerobiłem już i ostatecznie zostały pcc88 matsushita. Teraz tak mnie zastanawia jakie 2a3 spróbować. Slyszalem że więcej slychac raczej po zmianie "małych lampek". Więc jaka to jest zmiana w przypadku 2a3, w porownaniu do ecc88? 20% 50% czy 75%???

Kiedyś już Tobie tłumaczyłem jak to jest i że każda zmiana lamp niezależnie czy to będzie 2a3 czy E88CC wpłynie w pewnym stopniu na brzmienie. Zasugerowałem wtedy zmianę tylko małych lampek bo miało być tanio a szkoda było wymieniać od razu nowych lamp 2a3 . Ciekawsze brzmieniowo (choć to nie reguła ) lampy 2a3 niestety nie są tanie.
Tak naprawdę nie da się określić w jakim % zmieni się Tobie brzmienie po zmianie lamp 2a3 na inne ponieważ zależy to od bardzo wielu czynników. 
Najlepszym i najrozsądniejszym wyjściem jest wypożyczenie za kaucją lamp ze sklepu lub od znajomych i przekonanie się na własnym systemie co tak naprawdę dana lampa zmieni w brzmieniu. 

45 minut temu, jaszcze1 napisał:

Nie wiem ile % ale wg mojego gustu 2A3 Emission Labs kładą Ful Music tak,  że warto wydać więcej.

Potwierdzam. Miałem przyjemność słuchać tej lampy u siebie w systemie.
Jak dla mnie to Emission Labs czaruje. Przesłuchałem u siebie większość popularnych 2a3 - EHG, Psvane MarkII, Psvane C, Full Music oraz Psvane Replica których aktualnie używam i uważam ,że Emission Labs zabrzmiała u mnie najlepiej z wyżej wymienionych. Niestety cena lampy jest dość zaporowa. Może kiedyś kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Qban napisał:

Kiedyś już Tobie tłumaczyłem jak to jest i że każda zmiana lamp niezależnie czy to będzie 2a3 czy E88CC wpłynie w pewnym stopniu na brzmienie. Zasugerowałem wtedy zmianę tylko małych lampek bo miało być tanio a szkoda było wymieniać od razu nowych lamp 2a3 . Ciekawsze brzmieniowo (choć to nie reguła ) lampy 2a3 niestety nie są tanie.
Tak naprawdę nie da się określić w jakim % zmieni się Tobie brzmienie po zmianie lamp 2a3 na inne ponieważ zależy to od bardzo wielu czynników. 
Najlepszym i najrozsądniejszym wyjściem jest wypożyczenie za kaucją lamp ze sklepu lub od znajomych i przekonanie się na własnym systemie co tak naprawdę dana lampa zmieni w brzmieniu.

Tak pamiętam że o tym pisaliśmy, ale to było parę lat temu, teraz się trochę pozmienialo w systemie. 

2 godziny temu, Qban napisał:

Przesłuchałem u siebie większość popularnych 2a3 - EHG, Psvane MarkII, Psvane C, Full Music oraz Psvane Replica których aktualnie używam i uważam ,że Emission Labs zabrzmiała u mnie najlepiej z wyżej wymienionych

No i właśnie o rozwinięcie tego wpisu mi chodzi. Czym urzekła Cie psvane która masz obecnie w porownaniu do innych lamp a w szczególności do ehg? Z drugiej strony widzę że jednak wystawiłeś te psvane na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Qban napisał:

Potwierdzam. Miałem przyjemność słuchać tej lampy u siebie w systemie.
Jak dla mnie to Emission Labs czaruje. Przesłuchałem u siebie większość popularnych 2a3 - EHG, Psvane MarkII, Psvane C, Full Music oraz Psvane Replica których aktualnie używam i uważam ,że Emission Labs zabrzmiała u mnie najlepiej z wyżej wymienionych. Niestety cena lampy jest dość zaporowa. Może kiedyś kupię.

Ja przerabiałem trochę podobnie Sovtek, EH Gold, Full Music 2a3n, RCA 2a3 NOS Psvane Replica. Z tych najlepsze były RCA NOS, ale słucham na Psvane Replica, FM 2a3n leżą nowe w szafie. EML Mash kiedyś spróbuje, jak nie zmienię pre.

Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Psvane Replica sa bardzo zbliżone do NOS-ów RCA. Mają dobrą rozdzielczość i fajną barwę, nie mają wyostrzeń. W porównaniu do EH gold to i rozdizelczość i barwa, moim zdaniem, jest znacząca lepsza. EH bardziej prosto grają.

Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Mikelas76 napisał:

No i właśnie o rozwinięcie tego wpisu mi chodzi. Czym urzekła Cie psvane która masz obecnie w porownaniu do innych lamp a w szczególności do ehg? Z drugiej strony widzę że jednak wystawiłeś te psvane na sprzedaż?

Po prostu najbardziej ze wszystkich wpasowała się brzmieniowo w moim systemie. Dopiero Emission Labs wszystko zmieniła- ta lampa oferuje wszystko to co daje mi Psvane replika + niesamowitą średnicę i to jest główny powód wystawienia Replic na sprzedaż -chciał bym Emission Labs. Replici już dość długo "wiszą" na znanym portalu i nie zapowiada się aby się sprzedały.

3 minuty temu, RobG1974 napisał:

Mają dobrą rozdzielczość i fajną barwę, nie mają wyostrzeń.

Mam podobne odczucia ale wyczytałem ,że niektórym te lampy grają nijako i krzykliwie. tak że nie ma reguły i najlepiej testować lampy we własnym systemie ale niestety to droga zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Qban napisał:

Po prostu najbardziej ze wszystkich wpasowała się brzmieniowo w moim systemie. Dopiero Emission Labs wszystko zmieniła- ta lampa oferuje wszystko to co daje mi Psvane replika + niesamowitą średnicę i to jest główny powód wystawienia Replic na sprzedaż -chciał bym Emission Labs. Replici już dość długo "wiszą" na znanym portalu i nie zapowiada się aby się sprzedały.

Mam podobne odczucia ale wyczytałem ,że niektórym te lampy grają nijako i krzykliwie. tak że nie ma reguły i najlepiej testować lampy we własnym systemie ale niestety to droga zabawa.

W mojej ocenie na systemach dzielonych zawsze będzie problem z dopasowaniem brzmienia pod gust. Niestety w pre zmieniamy lampy a końcówka tez zwykle ma swój charakter i czasem włączymy lampami w pre a to końcówka nie pozwala zmienić sygnatury. 
U siebie miałem Unico DM Unisona i póki nie kupiłem WBA to myślałem ze tam ma być i nawet byłem bliski akceptowania brzmienia. Jednak Firebird dał mi spory zastrzyk przejrzystości i informacji na basie, co przełożyło się na decyzje o sprzedaży końcówki. Unico DM choć swietny wzmacniacz to w poszukiwaniach stał w opozycji do brzmienia którego szukam. Można wiec się pokusić o stwierdzenie że zmiana lamp w pewnym zakresie daje efekty, ale czasem dochodzimy do muru i żadna lampka już cudu nie zrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.