Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, JaZzGot87 napisał:

 

Ostatnio był mnie kolega z haiku bright mk5 na lampach telefunken 12ax7. Środek i gora podobały mi się, dół już trochę mniej - chyba za bardzo rozlazły się zrobił. 

Znam oba wzmacniacze Miałem Atola IN 200 i porównywałem bezpośrednio z Haiku Audio Bright i kupiłem Atola 🙂 szybkość kontrola na basie , moc , dynamika funkcjonalności i to tyle . Gdzieś brakuje muzykalność i barwy nasycenia takiej przyjemności ze słuchania muzyki 

I Mam teraz Haiku Audio Sol ll Se i pogodzilem ogień z wodą.  

Wba super ale pomyśl .

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, JaZzGot87 napisał:

Z tą kontrolą i dynamiką w atollu aż tak bym nie przesadzal. 😛

Napisałem vel. Bright od Haiku . Dla tego ja zmieniłem na Haiku Audio Sol ll Se .

 Ale tylko polecam posłuchać nie od razu zakup. 

Jeśli już te dwie cechy Ci nie do końca pasują W Atolu ?

To nawtet najlepsze  pre  tu nic niestety w tej materii  nie zmieni. 

 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, piotrek7 napisał:

Raczej nie mówiłbym o awaryjności produktów WBA jako takich. Problemy sprawiały silniczki sterujące attentuatorami Khozmo. Sam tego doświadczyłem. Innych problemów nie stwierdziłem

Mialem to samo, podpisuje się pod tym rękoma i nogami 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2022 o 09:18, Qban napisał:

Potwierdzam - Attenuator Khozmo po pewnym czasie odmawiał posłuszeństwa. Albo zaczynały się problemy z silniczkiem albo sam attenuator rozjeżdżał kanały(tak było u mnie). Wersja Khozmo na przekaźnikach była zdecydowanie lepsza ale też miał swoje "uroki". Na szczęście WBA odeszło od Khozmo i problemy się skończyły.
Nad którą wersją Firebirda się zastanawiasz?  Firebird Balanced , Firebird a może Firebird Mini ( nowość- taka tańsza wersja) 
O awaryjność Firebirda nie martwił bym się zbytnio- w czasie pracy praktycznie nie grzeje się a na pewno nie tak mocno jak Blazebird którego używam ( bezawaryjnie) tym bardziej Blazebird Balanced - @audiowit używa od lat i chyba też bez awarii. 
Okres gwarancji w WBA jest długi.

 

Tak, bezproblemowo. Autenuator przekaźnikowy czasem ma problem ze zdecydowaniem się który przekaźnik wybrać i lekko cyka ale zadko i wystarczy dotknąć pilota żeby wskoczył. Poza tym zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam kolegów, dzisiaj mi przyszły zamienniki lamp 6SN7, czyli 6F8G marki Sylvania i powiem w stosunku do Psvane UK6SN7 to w każdej kategorii fajniejsze, polecam spróbować 6f8g podłączyć, trzeba niestety adapter dokupić, ale w Polsce jeden kolega sam je robi i sprzedaje. Naprawdę polecam pobawić się tymi lampami,

Zdjęcie WhatsApp 2022-12-28 o 20.53.01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w USA ale u nas sprzedaje je jeden Pan który kilka lat temu je juz zachwalał. Mój kolega je miał w monoblokach Phasta i jak przeszedł na 6F8G to już do 6SN7 nie wrócił. Jak chcesz mogę Ci przesłać do niego kontakt na PW. Ja kupiłem u niego adaptery i RCA, ale RCA wybitne nie są ale i tak lepsze od Psvane, ale Sylvanie mnie totalnie zaskoczyły, już dawno nie miałem takiego fanu z podmiany lamp. Graja po ciepłesj stronie, bardzo barwnie, ale przy okazji jest i rozdzielczość.

Najlepsze prawdopodobnie są Tungsole 6f8g ale trudne do kupienia.

RCA graja znowu neutralnie ale rozdzielczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2022 o 21:52, RobG1974 napisał:

Witam kolegów, dzisiaj mi przyszły zamienniki lamp 6SN7, czyli 6F8G marki Sylvania i powiem w stosunku do Psvane UK6SN7 to w każdej kategorii fajniejsze, polecam spróbować 6f8g podłączyć, trzeba niestety adapter dokupić, ale w Polsce jeden kolega sam je robi i sprzedaje. Naprawdę polecam pobawić się tymi lampami,

Zdjęcie WhatsApp 2022-12-28 o 20.53.01.jpg

Również polecam te lampy. Mam Sylvanie i Ken Rady

Resized_20221230_143504.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Qban napisał:

Psvane UK-6sn7 oraz np. Psvane CV181-TII mają taki sam prąd żarzenia - 0,6A. Myślę ,że bez stresu możesz wkładać. 
Najlepiej dla pewności zadzwoń sobie do Piotra.

Shuguang mają podobno 0,9A i o nich czytałem, że mogą konkurować z NOS . Psvane nie znam. Mam KT88 shuguang, też Treasure, wybrane po porównaniu z innymi i grają zarąbiście . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Qban napisał:

https://4hifi.pl/p548,psvane-cv181-t.html
Napisane jest ,że mają 0,6A
 

Tylko ja mówię o Shuguang. Nie wiem czy to jest ta sama lampa co Psvane. Widziałem cała dyskusje o tym, że ma większy pobór niż 6sn7, tylko teraz nie mogę znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Qban napisał:

Masz rację. Znalazłem informację ,że Shuguang CV181 na żarzeniu potrzebuje 0,9A. 
Jestem po szybkiej konsultacji i rzeczywiście nie możesz zastosować Shuguang CV-181z ( 0,9A) w Blazebirdzie.
Wszystkie inne 6sn7/CV181 z żarzeniem 0,6A możesz wkładać bez obaw. 
 

http://www.hifipartstore.com/?product=shuguang-cv181-z50-years-classic-grade

Tu z kolei jest 0,6A (jeśli to jest ten parametr którym mówimy, bo się za bardzo nie znam). Nie wiem, błąd albo nowa lampa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2022 o 22:13, RobG1974 napisał:

Ja kupiłem w USA ale u nas sprzedaje je jeden Pan który kilka lat temu je juz zachwalał. Mój kolega je miał w monoblokach Phasta i jak przeszedł na 6F8G to już do 6SN7 nie wrócił. Jak chcesz mogę Ci przesłać do niego kontakt na PW. Ja kupiłem u niego adaptery i RCA, ale RCA wybitne nie są ale i tak lepsze od Psvane, ale Sylvanie mnie totalnie zaskoczyły, już dawno nie miałem takiego fanu z podmiany lamp. Graja po ciepłesj stronie, bardzo barwnie, ale przy okazji jest i rozdzielczość.

Najlepsze prawdopodobnie są Tungsole 6f8g ale trudne do kupienia.

RCA graja znowu neutralnie ale rozdzielczo.

A jak te lampy grały na samym początku? Bo kupiłem właśnie od tego Pana który robi adaptery, przyszły wczoraj, grają  już z 7 godzin i powiem, że jest dramat. Wysokich tonów nie mają w ogóle. Najpierw myślałem że ogłuchłem i że uszy mi się zatkały od jakiegoś przeziębienia, ale posprawdzałem i nie. To myślałem że wzmacniacz się zepsuł, ale założyłem z powrotem te UK Psvane i od razu zrobiło się pełne pasmo i dynamika. Z powrotem włożyłem te 6 f 8 g  i ponownie jest głucho i mułowato. Nie wiem czy to tak jest przejściowo, czy te lampy się muszą wygrzać, czy o co chodzi? Z innymi tak nie było, żeby w czasie wygrzewania było tak głucho i mułowato. 

Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, RobG1974 napisał:

Ja mam RCA i Sylvanie. Dwa przeciwieństwa, Sylvania graja średnicą barwnie, a RCA całym pasmem dynamicznie. Lampki potrzebują ok. 80-100h grania.

To znaczy, że Sylvanie mają obcięte  górne pasmo? W aplikacji spectroid wygląda na kompletny spadek powyżej 10khz. Odczucie mam takie jakbym miał zatkane uszy. Chociaż teraz jakby się zaczęło odtykac. Jeśli tylko te wysokie się odblokują, to faktycznie będzie miodzio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same lampy w różnych systemach zagrają inaczej. Nawet te same lampy , tego samego producenta lecz z innych lat produkcji również mogą brzmieć inaczej:)
Tak się składa ,że od wczoraj również testuje 6F8G Sylvania i mam odmienne odczucia niż @jaszcze1. 6sn7 UK u mnie brzmi detalicznie , szczegółowo ale niższy środek oraz bas jest "ciemniejszy" w odbiorze , bardziej podkreślony? nie wiem jak trafnie określić:) Sylvania również brzmi detalicznie i szczegółowo , niższa średnica oraz bas jest bardziej otwarty , całość wydaje się bardzo wyważona i nie męcząca-można słuchać z przyjemnością godzinami. Jeśli chodzi o budowanie sceny w szerz oraz głębokość to Sylvania oraz 6sn7UK prezentują podobny poziom.
Do testów dostałem również 6F8G RCA. Ta lampa zabrzmiała odrobinę "jaśniej" od reszty. Góra pasma była najbardziej szczegółowa ale wciąż gładka- nic nie przeszkadzało. Średnica ładna lecz nie tak prawdziwa//naturalna  jak zaoferowała Sylvania. Bas- mniej plastyczny. Z pośród tych trzech producentów to RCA oferowała najszerszą scenę . Z jej głębokością było już znacznie gorzej niż u reszty.
Ostatecznie najlepiej w moim systemie wypadła Sylvania.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem ostatnio na 3 różnych głośnikach mojego seta pre z końcówką i na każdym zupełnie inaczej się lampy prezentowały. U mnie na diapasonach najlepiej pasuje Sylvania 6f8g, natomiast byłem u kolegi który ma mało znane u nas monitory Aurum Cantus Volla, to Sylwanie zagrały strasznie przymulonym dźwiękiem, mocna barwa, ale dynamika siadła strasznie, włożyłem RCA i dopiero system zaczął grać. Różnica olbrzymia, że myślałem, że coś się stało z lampami. Na drugim moim zestawie Triangle signature Sylvanie grają mocną średnicą, ale góra też jest fajna, tylko bas trochę poluzowany. Natomiast RCA bardziej graja kontrolowanym basem, ale i jasniej i nie dają tak fajnej średnicy. Też wydaje mi się że RCA graja szerzej w stereofoni, ale głębię mają fajniejsza Sylvanie. Duże znaczenie z moich doświadczeń ma też źródło jakie podpinamy do preamu. Jak jest to dobry dac to i sylvania moze naprawde zagrać wybitnie, ajk podłaćzam np, taniego sabaja A20D to on z Sylvanio dobrze nie współpracuje, z RCA bardziej sie lubi. Ale ogółnie u mnie obie lampy bardziej mi się podobają od Psvane UK. Bardzo dobre z 6F8G są Ken-rady, ale bardzo trudno kupić parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 godzinach pasmo się bardziej wyrównało. Bas jest w porządku, średnica ładna, dobra gęstość. Brakuje jeszcze trochę góry, takiej żeby bardziej lśniąca była i takiej szlachetności w brzmieniu. No ale lampy jeszcze są świeże, może jeszcze to przyjdzie. Będę szukał Tungsoli, niestety do mnie wchodzi kwadra - ciężka sprawa. U mnie sprzęt gra w takiej konfiguracji. Compress_20230106_132024_4486.thumb.jpg.4b01078edd2bbb360f36a1f602f8ff26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2023 o 15:52, Kw202 napisał:

Nasz rodzimy Majkwajwer😉

,, (lekko spłycone, bez wpływu na jakość dźwięku, choć audiofil pewnie by się ze mną nie zgodził).'' 

https://www.olx.pl/d/oferta/tv-65-4k-samsung-kino-domowe-onkyo-jbl-CID99-IDSpaUW.html

 

 

 

3 godziny temu, jaszcze1 napisał:

Po 10 godzinach pasmo się bardziej wyrównało. Bas jest w porządku, średnica ładna, dobra gęstość. Brakuje jeszcze trochę góry, takiej żeby bardziej lśniąca była i takiej szlachetności w brzmieniu. No ale lampy jeszcze są świeże, może jeszcze to przyjdzie. Będę szukał Tungsoli, niestety do mnie wchodzi kwadra - ciężka sprawa. U mnie sprzęt gra w takiej konfiguracji. Compress_20230106_132024_4486.thumb.jpg.4b01078edd2bbb360f36a1f602f8ff26.jpg

Fajny zestawik, Chevioty widzę. Możnaby je nieco podnieść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.