Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Używki bardzo rzadko się pojawiają. Z Twoimi kolumnami celował bym w raczej w Silverbirda PSE na 300B lub w takie Irony jak mam ja oraz Adam.

To fakt. Wygląda na to że kto ma to trzyma i słucha dobrze świadczy o marce.

Na olx są właśnie wystawione WBA Ironbird SE przez "Marcina". Pewnie członek klubu ? Ale zaczynać przygodę z lampami od takiej peterdy to strach no i kasa nie mała.

Moje paczki z dużym driverem 15" na miękkim zawieszeniu więc najpierw muszę obadać jak z kontrola basu będzie na lampie choć w czasach gdy projektowano moje JBL i Tannoy to lampa królowała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Moje paczki z dużym driverem 15" na miękkim zawieszeniu więc najpierw muszę obadać jak z kontrola basu będzie na lampie choć w czasach gdy projektowano moje JBL i Tannoy to lampa królowała.

Z kontrolą basu nie będzie problemu. Adam w swoich kolumnach ma SS Revelator 22 i z tego co pisał wnioskuję ,że Irony bardzo dobrze radzą sobie z tym głośnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Adam ty na tym forum to chyba najszybszy rajd ze sprzętem zrobiłeś i progres zarazem no i czyżby z WBA jesteś w domu ?

Marcin, witaj

Pamiętasz, gdy rozmawialiśmy parę razy o min. klamotach musical fidelity? Potem o moich dylematach z brzmieniem fortepianu, custom  kolumnach i jeszcze kilku tematów się przewinęło. Dzięki za te rozmowy. 
Kilka tygodni o tym myślałem, a w między czasie i w zasadzie cały 2020 rok spędziłem w salonach audio, domach u znajomych, potem sąsiad okazał się dystrybutorem, mniej melomanem, ale u niego także mogłem posłuchać różnych, często przypadkowo złożonych „grajków”

Kiedyś trafiłem na japońskie/Air Tight lampy. To wywróciło u mnie „patrzenie” i postrzeganie domowego audio. 
Całkowicie mną zawładnęło, to brzmienie i estetyka tych klamotów. Próbowałem coś na moją kieszeń, było zatem parę modeli/odsłuchy  min. Line Magnetic, Octave, coś z Italii/przepiękne ale i wielgachne. Wtedy już wiedziałem czego „pragnę” ja, moje oczy, a przede wszystkim uszy/mózg.

Początkowo miały być monosy w klD od Arka Kallas/nie pamietam nazwy jego firmy plus preamp od WBA, ale po 5 minutach rozmowy z Piotrem Bocianek podjąłem decyzję i teraz mam w domu taką paletę barw fortepianu i skrzypiec, o której nigdy nie marzyłem, nie słyszałem, nawet wtedy przy okazji odsłuchu japońca. 
 

Po tych ok 110-120 godzinach grania zauważyłem lepszy, krótszy atak pewno średniego dołu. Te lampy u mnie niczego nie wycinają/kontur. Podają za to obłędne, neutralne, przejście z krawędzi w wypełnienie. Mam w końcu te wybrzmienia, kto lubi fortepian i słucha na żywo, wie o co mi chodzi. 
Może i uniosę się teraz nad ziemię, ale chłopy, mam i słyszę namiastkę czarnego tła. Zero szumów, czysto. Brzmienie nawet kilku instrumentów przenika w sposób absolutnie niezakłócający się nawzajem. 

Zamówiłem telefunkeny/e88cc do Blazerbirda. Zamontuję je dopiero za miesiąc. 

Niedawno pożegnałem się z Gato, w weekend z Audia Flight. To świetne sprzęty, inaczej grające, dostarczyły mnóstwo emocji, nauki, uważności. Ale król jest jeden.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, misiek x napisał:

Możesz napisac na co zmieniasz ?

Ironów niczym nie zastępuje. Dość mocno zmieniła mi się koncepcja całego systemu. Jeśli jednak Irony nie znajdą nowego domu to zostają u mnie na dłużej bo nie zamierzam pozbywać się ich na siłę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z kontrolą basu nie będzie problemu. Adam w swoich kolumnach ma SS Revelator 22 i z tego co pisał wnioskuję ,że Irony bardzo dobrze radzą sobie z tym głośnikiem. 

Tą moją wątpliwość wzięła się stąd że kiedyś pożyczyłem od kolegi Labena cs-300 jak na załączonym obrazku no i to z JBL L300 to była porażka na basie właśnie
014f902e57847a39bb041a9a88ac6b33.jpg

Co do SS revelatora to przetwornik który wymaga od wzmaka dużej wydajności prądowej i dopiero wówczas pięknie zagra co oznacza że Adama WBA ma "prąd "
Adam a jakie kolumny u ciebie grają ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
5 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Adam a jakie kolumny u ciebie grają ?

Zephyr S Monitor. Na stronie YB jest trochę więcej o nich napisane. Ja nie czuję się mocny a nawet jest mi niezręcznie w tym klubie o nich pisać.

Tylko tyle może, że jeśli słowo synergia gdzieś ma zastosowanie, to dla mnie właśnie w tym „małżeństwie” ono występuje.

Ale wiemy wszyscy/prawie, jak to w małżeństwie może być. 
 

Marcin, patrząc na zdjęcie Twoje, natychmiast przywodzi  mi skojarzenie z Live brzmieniem. Ja wiem co to takiego, choć nigdy w swoim domu tym dłużej nie mogłem się cieszyć. Mam takie audiofilskie marzenie, by kiedyś, kiedyś…

Dużo tu piszemy o „sprzętach”, mniej o muzyce. Po wyczerpującym dniu w pracy, odpoczywam przy brzmieniu fortepianu, skrzypiec. Natomiast dla mnie osobiście najważniejszym instrumentem jest kontrabas. Jest jedynym niezastąpionym. Ktokolwiek z nim miał do czynienia, wie jak trudnym instrumentem jest w nauce. Wiem od bliskiej mi osoby, że dwa tygodnie „nie grania”/urlop, skutkuje tym, że następny tydzień, to jakby, mówiąc z odrobiną przesady to nauka „jakby” od nowa. Jego „obecność” jest dla mnie jak fundament w domu. 
 

I tu odpowiem Marcin, na Twoje pytanie o głośniki jakie u mnie grają. Właśnie takie, które dla mnie dobrze, pokazują, jak ten fundament domu powinien wyglądać. We współpracy z monoblokami i preampem, bo o tym tu mowa. To największa dla mnie „zmiana” i niespodzianka, po włączeniu WBA. 

Oczywiście, na ile w domowym audio można w ogóle to pokazać. Ale to każdy z nas, szajbusów, doskonale rozumie, o czym ja mówię. 
Wczoraj mogłem się o tym kolejny raz przekonać, gdy chyba po raz ostatni podłączyłem inny wzmacniacz. Gdy go kilka mcy temu przywiozłem, brzmienie z niego uwiodło mnie muzykalnością. Wszystko było na „swoim” miejscu. Jednak teraz już tak nie było. Mam inny „wzorzec” muzykalności. Ciekawym do kiedy 😉

 

 

 

19C04BD4-EFA0-4981-A1F9-576309F8C64E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie pisaliśmy ze sobą przy okazji majego zakupu Berkeley wiosną tego roku , Ja mam Silverbirda 300B PSE i na mój zdegenerowany juz co prawda słuch, jest bardzo dobrze , ale na moich 20 m2 musiałem zamknąć basrefleksy bo basu dla mnie było za dużo . Oczywiście zmieniłem lampy na Shuguang treasure 300B-T , które sprowadziłem z Chin oraz sterujące na rosyjskie 6n30P-DR z lat 80  . Teraz zamierzam kupić 300B Cossor Black .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę już oficjalnie dodać że mam w domu wzmacniacz słuchawkowy WBA Electron ORT, ma też funkcję przedwzmacniacza i będzie sterował końcówkami WBA Thunderbird. Jeszcze będą drobne zmiany jak np. wymiana wskaźników w monoblokach aby kolory się zgrywały 🙂

Nie pytajcie jak to gra, bo jeszcze czeka mnie drobne dostrojenie całości u Piotra.

581242444_211102ElecectronORT.thumb.jpeg.50c1126e160c1ca14b071954d11e72f8.jpeg18318645_211102ElecectronORT2.thumb.jpeg.c86bc7debe131e94f1fbfbd10148115c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zephyr S Monitor. Na stronie YB jest trochę więcej o nich napisane. Ja nie czuję się mocny a nawet jest mi niezręcznie w tym klubie o nich pisać.
Tylko tyle może, że jeśli słowo synergia gdzieś ma zastosowanie, to dla mnie właśnie w tym „małżeństwie” ono występuje.
Ale wiemy wszyscy/prawie, jak to w małżeństwie może być. 
 
Marcin, patrząc na zdjęcie Twoje, natychmiast przywodzi  mi skojarzenie z Live brzmieniem. Ja wiem co to takiego, choć nigdy w swoim domu tym dłużej nie mogłem się cieszyć. Mam takie audiofilskie marzenie, by kiedyś, kiedyś…
Dużo tu piszemy o „sprzętach”, mniej o muzyce. Po wyczerpującym dniu w pracy, odpoczywam przy brzmieniu fortepianu, skrzypiec. Natomiast dla mnie osobiście najważniejszym instrumentem jest kontrabas. Jest jedynym niezastąpionym. Ktokolwiek z nim miał do czynienia, wie jak trudnym instrumentem jest w nauce. Wiem od bliskiej mi osoby, że dwa tygodnie „nie grania”/urlop, skutkuje tym, że następny tydzień, to jakby, mówiąc z odrobiną przesady to nauka „jakby” od nowa. Jego „obecność” jest dla mnie jak fundament w domu. 
 
I tu odpowiem Marcin, na Twoje pytanie o głośniki jakie u mnie grają. Właśnie takie, które dla mnie dobrze, pokazują, jak ten fundament domu powinien wyglądać. We współpracy z monoblokami i preampem, bo o tym tu mowa. To największa dla mnie „zmiana” i niespodzianka, po włączeniu WBA. 
Oczywiście, na ile w domowym audio można w ogóle to pokazać. Ale to każdy z nas, szajbusów, doskonale rozumie, o czym ja mówię. 
Wczoraj mogłem się o tym kolejny raz przekonać, gdy chyba po raz ostatni podłączyłem inny wzmacniacz. Gdy go kilka mcy temu przywiozłem, brzmienie z niego uwiodło mnie muzykalnością. Wszystko było na „swoim” miejscu. Jednak teraz już tak nie było. Mam inny „wzorzec” muzykalności. Ciekawym do kiedy
 
 
 
19C04BD4-EFA0-4981-A1F9-576309F8C64E.thumb.jpeg.416afd937f0443ed245f9f06cad62e50.jpeg

Dzięki za wyczerpująca odpowiedź i cieszę się że "kontrabas jest w domu" .
Nie ukrywam że tak jak z tranzystorem to mam jakąś wiedzę i osłuchanie tak z lampami to zero. WBA zachwyca stylem, design i jakością wykonania dla obserwatora a Wy drodzy koledzy potwierdzacie, że dźwięk jest na równie wysokim poziomie nie rzadko mając już za sobą "parę lamp w systemie". To świetna rekomendacja.
Marzą mi się dwa systemy tj na tranzystorze i na lampie . Kolumny już mam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marcinie pisaliśmy ze sobą przy okazji majego zakupu Berkeley wiosną tego roku , Ja mam Silverbirda 300B PSE i na mój zdegenerowany juz co prawda słuch, jest bardzo dobrze , ale na moich 20 m2 musiałem zamknąć basrefleksy bo basu dla mnie było za dużo . Oczywiście zmieniłem lampy na Shuguang treasure 300B-T , które sprowadziłem z Chin oraz sterujące na rosyjskie 6n30P-DR z lat 80  . Teraz zamierzam kupić 300B Cossor Black .

I kontynuując poprzedni wpis są to Tannoy Berkeley jak u Maćka.
Dzięki Ci wielkie za rozmowę telefoniczną która trwała 55 min uwierzysz? To tak jest jak pasja człowieka porwie.

Moja główna obawa dotyczy nie watów czy wydajności prądowej - w tak dobrej konstrukcji - tylko właśnie kontroli basu na tym naszym 15" glosniku na zawieszeniu HPD czyli miękkim ale twoja podpowiedź myślę że mnie ukierunkuje i nie ma to jak zadzwonić do konstruktora i spróbować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obawiasz sie słabszej kontroli basu, to uważam, ze 211 SE lub 211 PSE rozwieje Twoje wątpliwości , Myślę ,ze Witek ( Audiowit )się ze mną zgodzi . Oczywiśc ie wyświechtany "odsłuch w swoim systemie " jest nie do zastąpienia we własciwym dokonaniu wyboru :-).

 

Edytowane przez Maciekr59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost. Lampa zawsze ma problem z basem przy współczesnych kolumnach z małymi basowcammi z dużym wychyłem. Nie dorówna tranzystorowi. Tym bardziej te lampy w układzie SE.

Niemniej Ironbirdy dają sobie radę. Warto przy okazji końcówek mocy wspomnieć o przedwzmacniaczach. Muszą być dobrze dobrane do pre, bo często przedwzmacniacz ponosi winę za nieprawidłowe wysterowanie końcówek.

Czyli chcąc mieć dobry bas trzeba zadbać o dobry dobór kolumn do lampy i w przypadku końcówek, dobre pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Moja główna obawa dotyczy nie watów czy wydajności prądowej - w tak dobrej konstrukcji - tylko właśnie kontroli basu na tym naszym 15" glosniku na zawieszeniu HPD czyli miękkim ale twoja podpowiedź myślę że mnie ukierunkuje i nie ma to jak zadzwonić do konstruktora i spróbować.

Marcin jesteś z Wro? Jeśli zorganizujesz transport w dwie strony , pomożesz mi znieść/wnieść te kloce( Irony ) z 3 piętra to umożliwię Tobie odsłuch włącznie z pre WBA Blazebird. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda szkoda. Przed upgrade Twoich  PSE moje SE wypadały lepiej szczególnie właśnie na kontroli oraz ogólnej dynamice mimo niższej mocy. Myśle że po upgrade Twoich monosów moje mogą już delikatnie odstawać w bezpośrednim porównaniu ale barwowo przypuszczam , że będzie podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zdecydowanie lepsza konturowość basu. Wiem, że miękki bas może się komuś podobać ale moje zadowolenie wzrosło po modyfikacji. Mam wrażenie, że mamy podobny gust dźwiękowy.

Mnie nie przekonują slogany typu " ciepło lampy czy lampowy czar". Tak ok, tylko przeważnie jak najpierw słyszę tę slogany, a później wzmacniacz to okazuje się, że mamy do czynienia z lampą słabej jakości.

Lampa ma być normalna, prawidłowo grająca. Wartość w gratisie od lamp to oddech, przestrzeń, klimat nagrań.

A u nas jak chcemy " lampowy czar" to hebelkiem sobie można sprzężenie zmienić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie zazwyczaj łączą słabe wzmacniacze lampowe z trudnymi kolumnami a potem płacz bo „buła „ na basie , że słabo i ogólnie lampa jest do D… 🙂 Moje kolumny nie są super wysokoskuteczne-86dB  ale projektowane były z myślą o możliwej współpracy z wzmacniaczami lampowymi i nie stanowią wielkiego problemu dla nich. Jeśli chodzi o możliwości Ironów to uważam , że są wydajniejsze niż np. Thundery A/B które też gościłem u siebie. Obecnie mam u siebie nie byle jaką końcówkę D klasy na module hypexa NCore i tutaj Irony też dzielnie się bronią pod względem szybkości i kontroli basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
11 godzin temu, audiowit napisał:

A u nas jak chcemy " lampowy czar" to hebelkiem sobie można sprzężenie zmienić 🙂

Zapomniałem o tym hebelku. Piotrek ustawił na środek, wyjaśnił mi co i jak a ze mnie ...eh szkoda gadać.

Czy mogę tym hebelkiem zmieniać położenie na włączonym zasilaniu?

Jak na środku to ile tej „lampy” w lampie mam?  Bo Chłopy, jest tak „namacalnie”, że boję się, by Bartosiewicz mi na środku pokoju nie wylądowała. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

No to ładnie mi tu piszecie. A już kilka razy miałem się pytać, czy ja aby lampy mam w domu. Doły króciutko trzymane, e-basy sprężyste do obłędu, słyszę subbasy, to niemożliwe przecież. Ale ok, ja tam świeżak jestem i jedynym dowodem na posiadane lampy w salonie były „kolorowe” brzmienie skrzypiec i bliskość/namacalność i obecność croonerów. Do tego nareszcie koniec z tym cholernym/przepraszam metalicznym nalotem brzmienia fortepianu. „Od zawsze” lubię sobie drzemnąć po południu. Od 6 tygodniu, gdy Fazil Say odpuszcza pedał forte to mnie to z tej drzemki nie wybudza.

Ok, mam zatem lampę😊

Na razie, bez odbioru👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.