Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Qban napisał:

Na co zmieniasz? 

Mam końcówkę mocy Arcama którą chciałem sprzedać,ale jakoś nikt jej nie chce.Więc spróbuję sprzedać Nickerbirda , a Piotr zrobi dla mnie przedwzmacniacz do tej końcówki.Wiem że to nie będzie takie dobre granie jak obecnie ale spróbować można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2021 o 19:54, Qban napisał:

Spokojnie. Nie rezygnuje z Blejza- to rewelacyjny preamp. On powróci ale w trochę innej wersji:)
Dla mnie lepszym wyjściem jest budowa Blejza od nowa niż przebudowa obecnego.

U mnie nic takiego nie ma miejsca. Jest naprawdę świetnie 

U mnie flamebird i nord hypex500se z lampowym dac protagnist dało w końcu to czego szukałem. Szybkość basu z piękną ciepłą barwą srodka i szczegółową góra która i tak w połączeniu z resztą daje przekaz ciepła. Wszystko okraszone doskonałą, precyzyjną sceną z bardzo dużą ilością detali jednak nadal ciepło. Tego dźwięku szukałem, choć trzeba przyznać że z kolumnami atc u kolegi Remiq już tak super nie było.

16423625255257990869593476708021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, adams84 napisał:

U mnie flamebird i nord hypex500se z lampowym dac protagnist dało w końcu to czego szukałem. Szybkość basu z piękną ciepłą barwą srodka i szczegółową góra która i tak w połączeniu z resztą daje przekaz ciepła. Wszystko okraszone doskonałą, precyzyjną sceną z bardzo dużą ilością detali jednak nadal ciepło. Tego dźwięku szukałem, choć trzeba przyznać że z kolumnami atc u kolegi Remiq już tak super nie było.

16423625255257990869593476708021.jpg

Widząc tak pusty pokój? Nie dziwię się. 

 

Kolumny piękne 🙂

Akusyka z tego co widać na zdjęciu nie sprzyja .

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, adams84 napisał:

A czemu się nie Dziwisz? Pusty powiadasz.. nie jest tak źle. Dodam że to jest stałe położenie kolumn. Nie tylko na odsłuch

received_462385515253732.jpeg

Jeśli komuś w takiej akustce odpowiada to ok. Tam jest na prawdę  pusto , prawie "goła " podłoga, za kolumnami nic, odbicia na ścianie z oknami.  Nie byłem i nie słuchałem? Ale prawie na pewno  jest pogłos.

Pozdrawiam i życzę  miłego słuchania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek. Ostatnio pobawiłem się w korekcje pomieszczenia za pomocą DSP. Jest to świetne rozwiązanie jak nie można pozwolić sobie na profesjonalną adaptację. Jestem na tyle zadowolony z efektów , że teraz tylko czekam na preamp i zamykam już system. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Qban napisał:

Bartek. Ostatnio pobawiłem się w korekcje pomieszczenia za pomocą DSP. Jest to świetne rozwiązanie jak nie można pozwolić sobie na profesjonalną adaptację. Jestem na tyle zadowolony z efektów , że teraz tylko czekam na preamp i zamykam już system. 

Takie rozwiązanie w surowym wnętrzu to strzał w 10 👍 a jeśli zostanie dobrze zrealizowane może mieć super efekty . 

Również polecam spróbować!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Qban napisał:

Bartek. Ostatnio pobawiłem się w korekcje pomieszczenia za pomocą DSP. Jest to świetne rozwiązanie jak nie można pozwolić sobie na profesjonalną adaptację. Jestem na tyle zadowolony z efektów , że teraz tylko czekam na preamp i zamykam już system. 

Marcin za 2 lata zmieniam mieszkanie w związku z tym nie inwestuje w audio aranżację. Nowe mieszkanie szukałem już tylko pod kątem salonu audio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam. Poszukuję preampa lampowego. Przeczytałem wątek. Mam zbalansowany DAC Gustard X26pro i 2 zbalansowane końcówki mocy KECES S125 + Dynaudia Contour 3.3. Myslałem o WBA Firebird Balanced. Czy warto wszym zdaniem od razu pójść w  Blazebird bo przeskok jest wart złotówek , które trzeba dopłacić? Myslałęm też o Sonic Frontiers SFL -2, ale pewnie nie będzie możliwości porównania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Qban napisał:

Jeśli budżet i ilość miejsca na stoliku pozwala to zdecydowanie Blazebird Balanced. 

Blazebird Balanced to raczej z rynku wtórnego . Różnica jest aż tak duża ?? 

Szkoda że nie można wypożyczyć bo wszystko na zamówienie i terminy też długie . 

Dla Preampa za 10k to i stolik warto dołożyć 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Qban napisał:

Firebird Balanced na 4x 6SN7 też brzmi świetnie ale Blazebird brzmi lepiej:) 2a3 robią robotę:) jeśli brak funduszy na Blazebirda to z Firebirda też będziesz zadowolony

To nawet nie kwestia braku funduszy. Oczywiście najlepiej byłoby obie wersje porównać u siebie i dokonać świadomego wyboru . zastanawiam się też nad Blazebird niezbalansowanym, ale szkoda mi rezygnować ze zbalansowanego systemu . Pytanie co wnosi więcej : 2A3 w niezbalansowanym ,czy zbalansowane w Firebird na 6SN7 ??

Coś z konkurencji w podobnym budżecie ??

Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, carlos med napisał:

 

Szkoda że nie można wypożyczyć bo wszystko na zamówienie i terminy też długie . 

Dla Preampa za 10k to i stolik warto dołożyć 😀

Sam szukam ale bez odsłuchu u siebie nie kupię 😟

A ponoć zacna firma i wielu jest zadowolonych i z jakość i z ceny .

A dla mnie najważniejsze że to nasza firma i myśl.  Za to zapłacę  tylko posłuchał bym ...

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty zrobienia balanced są b wysokie. Pre jest wielkości dużego wzmacniacza, upchane na maxa i waży spokojnie 20kg. Chyba nie ma egzemplarza demonstracyjnego. Dla małej manufaktury są to duże koszty. Ja swój zamówiłem bez odsluchu ale wcześniej miałem już 2 pre robione przez Piotrka i zaufanie do niego. Rozumiem chęć wcześniejszego odsłuchu tak drogiego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, bogus18 napisał:

Sam szukam ale bez odsłuchu u siebie nie kupię 😟

A ponoć zacna firma i wielu jest zadowolonych i z jakość i z ceny .

A dla mnie najważniejsze że to nasza firma i myśl.  Za to zapłacę  tylko posłuchał bym ...

Myślę podobnie . Jak ktoś ma głowę i możliwości i robi sprzęt na światowym poziomie to tym bardziej wybiorę nasze. Kupiłem kable od Mateusza z SCA wielu zna temat tutaj , podobne okoliczności. Jest dobrze. 

31 minut temu, audiowit napisał:

Carlos, skąd jesteś?

Południowa wielkopolska . Do Kluczborka nie całe 2 godz jazdy . Gdyby była możliwość odsłuchu to bym pojechał , ale tak jak piszesz dla małej manufaktury to duże koszty , wszystko robione na zamówienie ( może i lepiej bo jak kiedyś będzie to duża firma to ceny też będą adekwatne) . 

11 minut temu, audiowit napisał:

Koszty zrobienia balanced są b wysokie. Pre jest wielkości dużego wzmacniacza, upchane na maxa i waży spokojnie 20kg. Chyba nie ma egzemplarza demonstracyjnego. Dla małej manufaktury są to duże koszty. Ja swój zamówiłem bez odsluchu ale wcześniej miałem już 2 pre robione przez Piotrka i zaufanie do niego. Rozumiem chęć wcześniejszego odsłuchu tak drogiego urządzenia.

Balanced to większość komponentów tak naprawdę razy dwa , to i cena taka.

Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, carlos med napisał:

Południowa wielkopolska . Do Kluczborka nie całe 2 godz jazdy . Gdyby była możliwość odsłuchu to bym pojechał , ale tak jak piszesz dla małej manufaktury to duże koszty , wszystko robione na zamówienie ( może i lepiej bo jak kiedyś będzie to duża firma to ceny też będą adekwatne) . 

W najbliższym czasie mój Blazebird powinien być ukończony i jak już się trochę osłucham to zapraszam posłuchać

Khozmo nie ma już w ofercie z tego co mi wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, carlos med napisał:

Pytanie co wnosi więcej : 2A3 w niezbalansowanym ,czy zbalansowane w Firebird na 6SN7 ??

Generalnie cały Blazebird to jeden kanał Blazebirda zbalansowanego więc sygnatura brzmienia jest mocno zbliżona lecz nie zastąpi to w pełni wersji zbalansowanej 

1 minutę temu, carlos med napisał:

Miałeś Firebird wcześniej zbalansowanego?? Jeśli tak to będzie obiektywne porównanie

Nie miałem Firebirda. Miałem Blazebirda- jeden z pierwszych egzemplarzy 🙂 tak mi się spodobało brzmienie tego preampa ,że zamówiłem kolejnego bardziej dopasowanego do moich potrzeb. Wolał bym zbalansowanego ale z różnych względów wybrałem jednak "zwykłego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie słyszałem, a chciałbym. Niemniej gdybym miał dokonywać znów wyboru to znów wybrałbym e88cc. Chodzi o sam charakter tych lamp. Ciężko to w skrócie opisać. Bardzo uogólniając 6sn7 jest bardziej lampowe, e88cc precyzyjne.

Chyba, że sam układ będzie lepiej współpracował na lampach 6sn7 co nie jest wykluczone. Brzmienie pre to nie tylko lampy ale i konstrukcja i prądy. Dobre pre jest bardzo ciężko zdobyć. Końcówek dobrych jest bez liku, natomiast pre...

Wiem jak sam szukałem pre w okolicach 10 + kzł. I nie chciałem wba, bo znów wba....? :). No i skończyło się jak widzisz. Jeszcze przez chwilę myślałem o SF SFL3 ale z różnych powodów, nie.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że powstało już kilka egzemplarzy Firebirda na 6SN7 a teraz powstaje zbalansowany Blazebird na 6sn7. Wiąże duże nadzieje bo lampy już kupione:) Cały układ włącznie z zasilaniem uległ przebudowie specjalnie aby wykorzystać potencjał 6sn7. Rozmawiałem z Piotrkiem i bardzo pozytywnie wypowiada się o tej lampie 

Edytowane przez Qban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiowit napisał:

Jeszcze przez chwilę myślałem o SF SFL3 ale z różnych powodów, nie.

A co zdecydowało że SFL 3 jednak nie ?? 

Zastanawiam się jeszcze nad SFL 2. Tego mogę posłuchać. Pytanie czy jest dużo lepszy od Firebird zbalansowanego?? 

Nie chcę iść w całkiem lampowe brzmienie , tej "precyzji" chciałbym żeby zostało , więc pewnie e88cc raczej . 

Mając na uwadze że to nie tylko lampy decydują o efekcie końcowym ale cała konstrukcja to Blazebird zbalansowany z 2A3 vs Firebird zbalansowany Twoim zdaniem to przepaść w brzmieniu, po rzeź każdego słyszalna , czy raczej różnica bardziej indywidualnie ma plus??

Co myślicie o takich ofertach

https://www.olx.pl/d/oferta/sonic-frontiers-sfl-2-CID99-IDIOYUO.html

https://www.olx.pl/d/oferta/sonic-frontiers-line-1-6922-lampowy-zbalansowany-custom-CID99-IDN0Ju9.html

Trochę mnie przeraża wiek tych konstrukcji, ale to solidna firma więc w razie czego z odsprzedaża może nie będzie problemu.

WBA to zawsze nówka jednak , chociaż widziałem ostatnio Blazebird zbalansowany za 8k na OLX. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.