Skocz do zawartości
IGNORED

wyrównany subtelny ic (jak w cardasie) ze słodką górą (jak w vdh the first)


Svawo

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Przez ciebie spowrotem podłączyłem Parseca...

 

Posłuchaj gitary w Miss Otis Regrets P. Barber :)

 

może iridium by coś pomógł, nie wiem czy to ten kierunek ale tak mi doradzili w Cardas Audio w przypadku kiedy jest za dużo góry, niestety oni doradzili zmienić głośnikowe a nie RCA, iridium drogie są niestety :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo góry??? Jakie masz głośnikowe?? Napiszę to co już wiele razy pisałem na tym forum: Kimber 4pr

 

Parsec nie ma za dużo góry. Przycina ją i trochę łagodzi. Mnie właśnie w nim wkurzała ograniczona góra. Wyższa średnica drze ryja, jest nieujarzmiona. Tak jak napisałem w swojej opinii i teraz napisałbym dokładnie to samo.

 

Nie znam płyt P. Barber ale dziś właśnie celowo słuchałem płyt Scorpions Blackout i Love at first sting z Cardasem, które są bez dociążenia i fajnie grały. Natomiast teraz leci u mnie GunsnRoses i też jest fajnie ale wolałbym to słuchać z xlo mimo, że bez dodatkowej głębi. Zależy od nagrań. Z cardasem zawsze jest wrażenie większej przestrzeni w głąb i że więcej się dzieje w tle. Wrażenie, że coś jest tam dalej do usłyszenia jest fajne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimber 4pr

 

Lub lepsze wersje TC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub lepsze wersje TC

Dokładnie. Kimber nie pozwala zdominować dźwięku prze górę. W zależności od modelu jest ta góra łagodniejsza albo ostrzejsza ale nigdy nie przebija się ponad resztę dźwięków.

 

Inne bardziej analityczne podejście do sprawy to Qed xt400. Tam też cały zakres jest wyrównany.

 

 

Swoją drogą bardzo fajnie pogadać o kablach gdy żaden "niesłyszący" nie torpeduje tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą bardzo fajnie pogadać o kablach gdy żaden "niesłyszący" nie torpeduje tematu.

 

nie mów głośno bo zaraz się zlecą ;p

 

Parsec nie ma za dużo góry. Przycina ją i trochę łagodzi. Mnie właśnie w nim wkurzała ograniczona góra. Wyższa średnica drze ryja, jest nieujarzmiona.

 

Tak dokładnie jest. na początku miałem Cardas 101 i chciałem utemperować górę, Cardas Parsec RCA to zrobił i nawet zdaje się zrobiło się dośc synergicznie, ale znowu ten cały detal i wokale na średnicy dają o sobie znać.

 

dziś właśnie celowo słuchałem płyt Scorpions Blackout

deczko więcej klimatu jest w Scorpions In Trance, Blackout może wypaśc natarczywie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpiąłem dzisiaj zwykłe sznurówki zamiast RCA, zmiana była bolesna, zastanawiam się jak ja mogłem na tym słuchać, dźwięk niewyraźny, rozmazany, przybrudzony, tak jakby kabel gdzieś w środku przerywał ;-)

 

Taki sam rezultat choć już nie tak bolesny dała zmiana głośnikowych na najtańsze (lubiałem te głośnikowe melodiki), co ciekawe czym gorszy głośnikowy tym mniejszą różnicę daje zmiana RCA.... tak więc jestem w stanie zrozumieć niesłyszących, sam kiedyś uważałem że zmiana RCA niewiele daje :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu leży pies pochowany ;-)

Mało przejrzysty, albo niemal ślepy tor nie daje szansy na rozróżnienie wielu aspektów barwy,

a co za tym idzie nawet istotnych zmian w gratach.

U mnie po zmianie drutów na kabelki solid zupełnie spoza branży było słychać niemal od razu

poważną różnicę w IC; czy przewód "gorący" ma 0,7 mm średnicy, czy 0,5 ;-))

Bez strat jakości sygnału za "żadne" pieniądze ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tara Apollo I u mnie się wygrzewa.

Pierwsze wrażenia bardzo dobre.

Zaskoczyła mnie motoryka, szybkość, przestrzenność przy jednoczesnej pięknej analogowej barwie.

Holografia jest również przepiękna, scena jest szeroka i głęboka, pomiędzy źródłami pozornymi jest sporo czarnego tła.

Bas jest głęboki i szybki, schodzi nisko, ale ilościowo nie ma go więcej niż innych pasm.

Góra jest otwarta, ale nie szklista, metaliczna, Prezentacja jest bardzo angażująca.

W Cardas Neutral Reference jest tylko troszkę (dla niektórych może aż) lepsza faktura źródeł pozornych, mikrodynamika, szczególnie wokali.

Jednak w całościowym rozrachunku Neutral wg mnie przegrywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tara Apollo I u mnie się wygrzewa.

Pierwsze wrażenia bardzo dobre.

Zaskoczyła mnie motoryka, szybkość, przestrzenność przy jednoczesnej pięknej analogowej barwie.

Holografia jest również przepiękna, scena jest szeroka i głęboka, pomiędzy źródłami pozornymi jest sporo czarnego tła.

Bas jest głęboki i szybki, schodzi nisko, ale ilościowo nie ma go więcej niż innych pasm.

Góra jest otwarta, ale nie szklista, metaliczna, Prezentacja jest bardzo angażująca.

W Cardas Neutral Reference jest tylko troszkę (dla niektórych może aż) lepsza faktura źródeł pozornych, mikrodynamika, szczególnie wokali.

Jednak w całościowym rozrachunku Neutral wg mnie przegrywa.

Coś czuję w kościach, że standardowo cofnięta wyższa średnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję w kościach, że standardowo cofnięta wyższa średnica.

 

Nie zaobserwowałem u siebie, choć nie jest to szklisto-jasny kabel jak miedź srebrzona lub srebro (większość).

Ale na pewno lepiej się zgra z jasnym detalicznym systemem niż z ciemnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaobserwowałem u siebie, choć nie jest to szklisto-jasny kabel jak miedź srebrzona lub srebro (większość).

Ale na pewno lepiej się zgra z jasnym detalicznym systemem niż z ciemnym.

Chodzi mi raczej o dogłębny wgląd w nagranie. Nie koniecznie ilość sopranów i detali. W Tarach, które słyszałem... oprócz Vector 2 tego nie ma. Wyższa średnica jest wycofana, przez co kabel gra bardziej ciężko na wokalach i gitarach elektrycznych żeby było wygodniej słuchać i nie przeginać z wyostrzeniem. Nie ma tego czegoś co mają do zaoferowania Qed Reference Audio 40, Audioquest Mackenzie czy nawet Parsec. To jest takie coś, że ciągle masz wrażenie, że tam wgłębi średnicy jest ciągle coś więcej do usłyszenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy wgląd w fakturę średnicy ma Cardas Neutral Reference, ale całościowo wg mnie słabszy (płaski na skrajach pasm).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy wgląd w fakturę średnicy ma Cardas Neutral Reference, ale całościowo wg mnie słabszy (płaski na skrajach pasm).

 

Neutral reference nie podbija też tego średniego basu. Jest równiejszy. Wg mnie zejdzie niżej i pokaże znacznie więcej informacji zarówno w basie jak i górnych rejestrach. Wokale (szczególnie damskie) skupia na środku sceny. Mam wrażenie że lekko cofa fortepiany. Generalnie jeden z najlepszych IC jakie testowałem i nadal mam.

Więc jeśli na tym podbitym basie autorowi nie zależy to warto poszukać używki. U mnie wypadł lepiej od poprzednika Parsec czyli z Quadlink.

Ale UWAGA. Neutral reference to chyba najbardziej podrabiany kabel Cardasa więc ostrożnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neutral reference nie podbija też tego średniego basu.

 

Zgadza się, nie podbija. Pisząc płaski miałem na myśli mało zróżnicowany w tych zakresach, ale nie umniejszający ilościowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc słucham cardasa 101, który jest lekko ciepłym i chyba jednocześnie lekko jasnym kablem, gra dobrze jest wyrównany, przy czym od samego początku wyłapałem że coś jest (w moim systemie) nie tak z wokalami, męczą mnie.... w połaczeniu z:

- z parseciem było nieźle ale te wokale ... i góra jest jakaś dziwnie ucięta, niby jest a niby taka skompresowana się wydaje (wpływ parseca?)... poza tym wszystko ładnie

-z vdh the first, góra prześliczna ładna dwieczna nic nie męczy.. ic jakby dominuje brzmienie.... ale znowu brak mi dociążenia i bas choć taki obfity to się gdzieś ukrywa, nie jest taki zwarty ( jak w cardasie parsec), brakuje gęstości i dociążenia

 

moim zdaniem kable na podobnym pułapie nie są dużo lepsze lub dużo gorsze tylko to jest kwestia odpowiedniego połączenia kabli bo mam wrażenie że każdy inaczej kombinuje z dźwiękiem i to się czasem nakłada kumuluje albo synergizuje, tu pojawia się też kwestia gustu

 

chciałbym to jakoś tak połączyć (z tymi lub innymi kablami ) żeby był zwarty nieprzesadzony bas, i fajna dźwięczna góra (np trąbki czuć że grają jak trąbki, a fortepian ma masę i jest ciepły wybrzmiewa.... atak np perskusji stonowany taki dość miękawy...)

 

ogólnie raczej nie będę kupował używek ponieważ testuje kable od dłuższego czasu od chłopaków z q21 i nie chciałbym ich zrobić w mambuko, i tak mi wygodnie po prostu... niestety nie wezmę ic powyżej 1300pln i głośnikowego więcej niż około 2k (za 2x 3,5 metra) bo to za dużo, chyba ze "w sumie" wyjdzie podobnie, np tanszy ic a droższe głośnikowe

 

... myślę że jeśli coś tu psuje to chyba najbardziej ta 101ka, że gdzieś w pasmie ma takie miejsce -wokale- ze jest ten dźwięk gdzieś taki "zmatowiony" lub inaczej "suchy" co jednocześnie podkreśla gitary elektryczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym to jakoś tak połączyć (z tymi lub innymi kablami ) żeby był zwarty nieprzesadzony bas, i fajna dźwięczna góra (np trąbki czuć że grają jak trąbki, a fortepian ma masę i jest ciepły wybrzmiewa.... atak np perskusji stonowany taki dość miękawy...)

XLO Ultraplus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel nic nie psuje. On pokazuje niedomagania elektroniki.

każdy kabel gra inaczej i każdy ma jakieś wady zalety każdy!, teraz dobrać do preferencji trzeba byłoby je wszystkie znać, na pewno masz rację że elektronika ma b. duże znaczenie jestem jednak zdania że nie ma elektroniki bez wad oraz są kable które zagrają dobrze lub poprawnie nawet z tą słabszą, chociaż może moooże muszą być to takie które zamaskują problemy... ale zawsze mogę się mylić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KABEL NIE GRA. Przenosi sygnał, stanowi rodzaj filtra ALE SAM NIE GRA. Jest on dodatkiem do systemu (elektronika + głośniki), ale nie jego centralnym punktem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KABEL NIE GRA. Przenosi sygnał, stanowi rodzaj filtra ALE SAM NIE GRA. Jest on dodatkiem do systemu (elektronika + głośniki), ale nie jego centralnym punktem.

 

Oczywiście, że nie gra, tego sformułowania używa się niejako w przenośni. Natomiast na swoim przykładzie mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że kable potrafią zmienić charakter prezentacji systemu. Mają one równie silny wpływ na brzmienie systemu co elektronika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable potrafią zmienić charakter prezentacji systemu

Nie musisz mi tego tłumaczyć ani przekonywać o słuszności tej tezy. Niemniej przerzucanie kabli ma sens jeśli potrzebujemy przysłowiowej "wisienki na torcie". Jeśli chcemy dopracować to, co poskładaliśmy w systemie. Kable są dodatkiem do elektroniki i głośników a nie na odwrót.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawilbym pytanie: a ile kolega pieniedzy i innych nakladow wlozyl w adaptacje akustyczna pomieszczenia? Bo jaki jest sens szykania kabli skoro akustyka niet??? No ale jesli akustyka jest gites to kable byc moze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Cardas to niewątpliwie kabel bardzo dobrej klasy......

Tylko że w ten sposób dojdziemy do sytuacji, gdzie kabel RCA jest droższy od wzmacniacza. Czy to ma sens? Budowanie systemu w oparciu o drogie okablowanie, gdy wzmacniacz jest słabiutki..... Już kiedyś padło to pytanie ale warto je powtórzyć. Ile powinno kosztować okablowanie do wzmacniacza za 3 tys. zł (kwota podana orientacyjnie)

a) 1500

b) 3000

c) 6000

Aby była jasność. Nie neguję sensu zakupu dobrych kabli. Nie chodzi mi o rozkręcanie kolejnej pyskówki pomiędzy słyszącymi kable i tymi, którzy ich nie słyszą. Niemniej budowanie systemu zaczyna się od WZMACNIACZA .

Myślę że ważniejsze są kolumny które dobieramy pod pomieszczenie odsłuchowe i upodobania później wzmacniacz i reszta.

Ktoś kiedyś podał ża na kable należy przeznaczyć 10% ceny systemu i to jest chyba dobra orientacyjna wskazówka. Moim zdaniem dobry wzmacniacz za 6k PLN z kablami za 1500PLN zagra lepiej niż każdy wzmacniacz za 3000 z kablami za 6000...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się coraz bardziej że to może być problem emuitow i ich basu coś jest z nim nie teges przynajmniej w moim pokoju albo są trudne w wysterowaniu albo bas się wzbudza i potem trudno jest mi dobrać resztę toru bo albo jest za jasno albo za ciemno tak w skrócie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zwężać tunele BR wkładką np z gąbki?

 

Kablami można coś zmienić ale gdy jest spore podbicie to nie pomoże.

 

Poziom basu ograniczają kable typu solid core (głośnikowe jak i RCA) ale niekoniecznie zadziałają w tym miejscu charakterystyki gdzie to jest potrzebne w Twoim pomieszczeniu.

 

Na ograniczenie basu może też wpłynąć zastosowanie mocniejszego wzmacniacza także w klasie D który lepiej będzie kontrolował głośniki. Tutaj np. najtańszy NAD C338 może zgrać lepiej niż tańszy czy porównywalny cenowo wzmacniacz klasy AB. Ogólnie w miarę przyzwoite wzmacniacze klasy AB zaczynają się dzisiaj powiedzmy od poziomu 5-7k PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobry wzmacniacz za 6k PLN z kablami za 1500PLN zagra lepiej niż każdy wzmacniacz za 3000 z kablami za 6000...

 

Twój przykład trzyma się kupy, ale jeśli idąc proporcjami ustawimy:

 

(1) wzmacniacz za 2500 (np nad356) + kable rca za 250 dowolne (+ osobno głośnikowe i zasilające)

(2) wzmacniacz za 2500(np nad 356) + kable rca za 1250 (np.Tara Apollo I) (osobno głośnikowe i zasilające)

 

(3) i porównasz to do wzmacniacza za 3750 z kablami za 375 zł

 

to obstawiam, że najlepiej zagra wariant 2 - czyli ten, w którym jest zaburzona relacja 1/10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Dynaudio Emit M20, NADa C326 i autora tematu ale może lepiej zaakceptować ograniczenia/zalety - charakter brzmienia tych kolumn i wzmacniacza niż starać się za pomocą okablowania uzyskać niemożliwe? Jak kabelek ma zmienić charakter basu NAD-a C326 i Emitów? Jedno i drugie ma bas jaki ma, dla jednego szybki a dla starych wyjadaczy będzie on rozwleczoną, ujednoliconą i nie do zaakceptowania poduchą basową, oczywiście co kto lubi ale tego charakteru basu w tym konkretnym zestawieniu kabelkami się nie zmieni na bas punktowy, zróżnicowany itd. Ten konkretny system ogólnie gra ciepło, z podbitym dołem, bez rozdzielczości i detalu bo takie cechy noszą poszczególne jego elementy, które jeszcze się nakładają (nie mówię, że takie granie może się nie podobać, mi swego czasu też się podobało) jednak żadnym okablowaniem nie zmienimy jego charakteru. Ten NAD nie jest w stanie dać z tymi kolumnami bas zróżnicowany, punktowy, dobrej jakości, tak to niestety wygląda, mało tego - on z żadnymi kolumnami tego nie pokaże bo tak ten NAD po prostu gra. I nie ma się co pchać w NAD C 356 jak ma być lepiej niż teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się coraz bardziej że to może być problem emuitow

A mi się wydaje , że to jedyny wartościowy element Twojego systemu. Problemem jest bardzo cienki wzmacniacz, który nie potrafi właściwie napędzić tych głośników i przysłowiowo "wziąć ich za mordę" tak aby pokazały, co potrafią

 

to obstawiam, że najlepiej zagra wariant 2 - czyli ten, w którym jest zaburzona relacja 1/10

Nie sprowadzaj audio do matematyki. Chyba nie wymyślono jeszcze wzoru na obliczenie subiektywnego odczuwania przyjemności ze słuchania muzyki. A może się mylę ;) Ta proporcja 1/10 ma charakter umowny i określa raczej racjonalny poziom wydatków na poszczególne składniki systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brzmienie C326 i C356 w połączeniu z Dyniami zawsze będzie przypominać dźwięk z telewizorów Rubin 202p.... Jedynie ta pięknie wibrująca góra Dynuadio odróżnia brzmienie tego systemu od Rubina. Osoby po 40-ce pewnie pamiętają ten popularny tv, to taki mały żarcik przy piątku hah.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.