Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC do 1000zł


30Palo30

Rekomendowane odpowiedzi

Mam i użytkuje tylko do dekodera TV ten DAC Magic Plus. Muszę powiedzieć, że w tych pieniążkach to fenomenalne urządzenie. Natomiast za używką mógłbyś się porozgladać za musical fidelity m1 dac, czasem chodzi po 900 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś że może reszta systemu stawia takie ograniczenia?

Powyżej jakiegoś poziomu słuchać nawet zmianę kabla USB. Sam nie przypuszczałem że to kiedykolwiek napiszę.Ale tak jest.

A u Ciebie nie słychać nawet zamiany DACa.

 

Co do meritum żeby nie było of top

Xiangsheng w tej cenie lub poszukaj rozwiązań pod Raspiberry pi jakieś nakładki.

Są również takie co będą brać sygnał z coxiala. A na dodatek będziesz mieć świetny streamer

 

Słychać. Ale trzymając w ręce 1000 PLN i zmieniając Chromecasta na Daca uważam, że nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto iść w lepszego DACa i potraktować go jako pewne centrum multimedialne. Spiąć z nim wszystkie elementy systemu. CD, BD, strimer, chromecast czy komputer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dlatego warto iść w lepszego DACa i potraktować go jako pewne centrum multimedialne. Spiąć z nim wszystkie elementy systemu. CD, BD, strimer, chromecast czy komputer.

 

Zdecydowanie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odpowiada Ci brzmienie Marantza to szukaj przetwornika na TDA 1541.

Ja znalazłem Digiloga i nie prędko zmienię :-).

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą resztą systemu jest zwykle ludzkie ucho.

IMO licząc od najgorszych elementów systemu to byłoby: akustyka pomieszczenia, kolumny, ludzkie ucho. Potem hierarchia już nie jest specjalnie istotna ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co z powodu wyjazdu wakacyjnego i oczekiwania na zwrot za Nostromo temat został zawieszony. Miałem przez chwile obawy, czy wszystko przebiegnie bezproblemowo, szczególnie po dziwnym telefonie z pytaniem czemu rozkręcałem nostromo :\ Oczywiście nic takiego nie miało miejsca bo i po co, kompletnie się na tym nie znam i nic by to nie wniosło. Może dostałem egzemplarz, który już raz wrócił ze zwrotu i poprzedni kupujący coś grzebał... W każdym bądź razie nie mogę złego słowa powiedzieć bo ostatecznie kwota została zwrócona bez żadnych problemów.

A co dalej to jest kwestia do przemyślenia. Jeśli mam inwestować w DACa to tylko pod warunkiem, że faktycznie coś wniesie do mojego systemu i okaże się wyraźnie lepszy niż te wbudowane w tv, chromecast czy cd (tak by wszystkie te urządzenia przechodziły przez niego - stąd potrzeba odpowiedniej ilości wejść).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem skorzystać z Twoich doświadczeń, ale widzę, że sam będę musiał przejść tę drogę. Zastanawiam się czy pomiędzy chromecasta wpiętego bezpośrednio do NADa C355 pakować jakiegoś DACa czy lepiej zainteresować się np Pioneerem N-50. W cenie do 1500 PLN można znaleźć używanego irDAC i N-50 właśnie. A zależy mi przede wszystkim na poprawie brzemienia spotify. Ile z tego można jeszcze wycisnąć i jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak kupisz coś ze sterowaniem głośności wyjmujesz zwore i podpinasz bezpośrednio pod końcówkę mocy.Chromecasta masz tak podłączonego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podłącz pod samą końcówkę.Tylko scisz chroma przed włączeniem wzmacniacza :-)

Sądzisz że w chrome jest takie dobre pre i trzeba go łączyć z końcówką?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem skorzystać z Twoich doświadczeń, ale widzę, że sam będę musiał przejść tę drogę. Zastanawiam się czy pomiędzy chromecasta wpiętego bezpośrednio do NADa C355 pakować jakiegoś DACa czy lepiej zainteresować się np Pioneerem N-50. W cenie do 1500 PLN można znaleźć używanego irDAC i N-50 właśnie. A zależy mi przede wszystkim na poprawie brzemienia spotify. Ile z tego można jeszcze wycisnąć i jak?

 

Mogę się wypowiedzieć odnośnie Pioneera N-50A, bo takowego posiadałem (i sprzedałem). W porównaniu do chromecasta poprawa dźwięku była, choć raczej niewielka (trochę jak w przypadku nostromo). Gdyby nie natychmiastowe przełączanie pomiędzy źródłami (chromecast vs pioneer) to bym zapewne poprawy jakości nie zauważył. Ale już Marantz cd52 mk2 lepiej brzmiał bezpośrednio podpięty do wzmacniacza, niż przepuszczony przez Pioneera. Wniosek jest taki, że DAC w pioneerze to żadna rewelacja i na pewno nie jest wart swojej ceny. Co do funkcji sieciowych, to dla mnie Pioneer jest już skreślony na zawsze. Kupowałem go z myślą o DACu (który okazał się przeciętny) i odtwarzaniu Spotify. Nie minął rok od zakupu, a spotify został z Pioneera n-50a wycofany. I nie jest to mój pierwszy taki przypadek z Pioneerem. Kiedyś miałem amplituner kina domowego Pioneera ze spotify i też niedługo po zakupie Spotify przestało działać... Jeżeli nawet przez okres gwarancyjny nie mogę mieć zapewnionej podstawowej dla mnie usługi, to ja dziękuję takiej firmie (np Marantz potrafił w 6 letnim sprzęcie wydać aktualizację która przywracała spotify, pioneer za to ma klientów w d...). Wolę zdecydowanie taniutkiego chromecasta, którego funkcjonalność jest dla mnie całkowicie wystarczająca, jakość dźwięku też jest całkiem niezła, a jak będę chciał poprawę, to jest możliwość przepuszczenia go przez lepszego DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Chciałem skorzystać z Twoich doświadczeń, ale widzę, że sam będę musiał przejść tę drogę. Zastanawiam się czy pomiędzy chromecasta wpiętego bezpośrednio do NADa C355 pakować jakiegoś DACa czy lepiej zainteresować się np Pioneerem N-50. W cenie do 1500 PLN można znaleźć używanego irDAC i N-50 właśnie. A zależy mi przede wszystkim na poprawie brzemienia spotify. Ile z tego można jeszcze wycisnąć i jak?

 

Ja mam raspberry z allo digione puszczone po coaxialu do dac Hegel HD 25. Korzystam ze Spotify i Tidala. Ze spotify wiele nie wyciśniesz to jakość mp3, dużo lepsza jakość i wyraźnie słyszalna róźnica jest z TIDALA 16/44 (jakość płyty CD).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ale dalej dużo brakuje do 16/44

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Póki co z powodu wyjazdu wakacyjnego i oczekiwania na zwrot za Nostromo temat został zawieszony. Miałem przez chwile obawy, czy wszystko przebiegnie bezproblemowo, szczególnie po dziwnym telefonie z pytaniem czemu rozkręcałem nostromo :\ Oczywiście nic takiego nie miało miejsca bo i po co, kompletnie się na tym nie znam i nic by to nie wniosło. Może dostałem egzemplarz, który już raz wrócił ze zwrotu i poprzedni kupujący coś grzebał... W każdym bądź razie nie mogę złego słowa powiedzieć bo ostatecznie kwota została zwrócona bez żadnych problemów.

A co dalej to jest kwestia do przemyślenia. Jeśli mam inwestować w DACa to tylko pod warunkiem, że faktycznie coś wniesie do mojego systemu i okaże się wyraźnie lepszy niż te wbudowane w tv, chromecast czy cd (tak by wszystkie te urządzenia przechodziły przez niego - stąd potrzeba odpowiedniej ilości wejść).

Jak wypadł nostromo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadł nostromo?

Niestety dość słabo. Ze starym i kupionym bardzo tanio Marantzem cd52 mk2 poległ (w sensie wbudowany dac vs dźwięk przepuszczony przez nostromo), do chromecasta również niewiele wniósł. Poprawa była, ale musiałem się wysilić by ją uchwycić. Jednak od razu nadmienię, że audiofilem zdecydowanie nie jestem (choć identyczne zdanie jak moje miał znajomy z którym robiłem odsłuchy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Żeby Tidal miał taką bibliotekę jak spotify to było by sporo lepiej.

 

Nie wiem jakiej muzyki słuchasz,ja nie narzekam na bibliotekę tidala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dość słabo. Ze starym i kupionym bardzo tanio Marantzem cd52 mk2 poległ (w sensie wbudowany dac vs dźwięk przepuszczony przez nostromo), do chromecasta również niewiele wniósł. Poprawa była, ale musiałem się wysilić by ją uchwycić. Jednak od razu nadmienię, że audiofilem zdecydowanie nie jestem (choć identyczne zdanie jak moje miał znajomy z którym robiłem odsłuchy).

Ja też tak uważam. Jak znajdziesz coś Lepszego to dawaj cynka, też przetestuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.